تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: عکس از سیستم با حجمهای بیشتر از 10 ترابایت

پروفشنال m.b.z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من حدود 60 ترا هارد دارم
    فقط هنوز دوربین مناسب برای عکس گرفتم و وقت مناسب برای باز کردن کیس ندارم
    فعلا عکس ار My Computer میذارم و در وقت مناسب از هارد ها و مشخصات سیستم هم عکس میذارم
    مدل هارد ها هم توی اسمشون معلومه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2تا هارد 4 ترا دیگه هم به سیستم اضافه شده

فقط دوستان میدونین بعد از آخرین اسم درایو یعنی Z چه اتفاقی میفته؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

2
    فقط دوستان میدونین بعد از آخرین اسم درایو یعنی Z چه اتفاقی میفته؟
    من این سوال رو از تچ مایکروسافت پرسیدم

3. 2 کاربر از سعید سیستم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال m.b.z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من این سوال رو از تچ مایکروسافت پرسیدم

در حقیقت اینطوری اون هارد یا درایو به صورت یه فولدر توی یکی دیگه از هاردها مونت میشه درسته؟

5. این کاربر از m.b.z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کارهایی که انجام دادم :

1. خرید M8PeG PCIe NVMe 128GB پلکستور . این باعث میشه یه پورت SATA آزاد بشه .
    البته این مادربرد دو عدد سوکت M.2 داره . اگر Ultra M.2 Socket اشغال بشه PCIE2 به حالت 8× و PCIE4 به حالت 4× میره که در این حالت هیچ پورت SATA از کار نمیافته ولی اگر (M.2_SSD (NGFF اشغال بشه دو پورت SATA و همچنین SATA Express از کار میافته .
    2. خرید BitFenix ALCHEMY Sleeved Cable 8Pin EPS BLACK . این رو برای رد کردن کابل برق CPU از پشت سینی کیس خریدم . البته خود کیس جایی برای رد کردن کابل از پشت نداره بلکه از بین فاصله یک سانتی متری بین مادربرد و سینی پشتی کیس رد شده
    3. خرید کابل SATA مشکی رنگ که کانکتورها زاویه 90 درجه دارند .
    4. خرید دو عدد HDD Mobile Rack ORICO 1105SS . کیفیت و شکل ظاهری نسبت به HDD rack قبلی که داشتم کمی بهتر هست ولی بازهم مشکلاتی داره و با دقت ساخته نشده مثلاً بعضی قسمتهای رویی که در معرض دید هم هست جای چسپ حرارتی مونده . Rack قبلی رو برای خارج از کیس استفاده خواهم کرد .
    چهار هارد دیسک آخر (ردیهای پایین) موقتی و فقط برای پرکردن جای خالی و بررسی نحوه Cable management هست که بعداً برداشته میشه .

یه Breadboard کوچک و Dip switch و تعدادی Jump Wire هم خریدم . برای اینکه بتونم خارج از کیس جامپرهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو فعال کنم تا زمانیکه سیستم رو روشن میکنم تمام هارد دیسکها شروع بکار نکنند مگر هارد دیسکهایی که مورد نیاز هست . البته این قابلیت در همه هارد دیسکها وجود نداره .

7. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

من حدود 60 ترا هارد دارم
    فقط هنوز دوربین مناسب برای عکس گرفتم و وقت مناسب برای باز کردن کیس ندارم
    فعلا عکس ار My Computer میذارم و در وقت مناسب از هارد ها و مشخصات سیستم هم عکس میذارم
    مدل هارد ها هم توی اسمشون معلومه

آقا شما مصرفتون از این همه فضا برای چی هست ؟ فروشنده دیتا هستید ؟

9. این کاربر از mahan999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اضافه شدن هارد دیسک هشت ترابایتی WD Red به سیستم .
    به استثنای SSD ، حجم کل هارد دیسکها 44 ترابایت هست (6 تا شش ترابایت و یک عدد 8 ترابایت) .

11. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sasan7khat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

با سلام
    casae : x8 raprator
    mb : giga z270x-gaming7
    ram : 32 gig bus 2400
    cpu : 6700 k
    power : green 1450 wat
    دو عدد ssd 960 evo 250 gig
    چون قویترین اس اس دی همین بود تو ایران تصمیم گرفتم سیستم تازه کنم
    جالب بدونین 20 دروز مونده به عید گرفتم سی پی یو الان 7700 اومده و 400 تومن از زمانی که من گرفتم ارزونتر
    اس اس دی ها با دوبار ریست تنظیمات کارخانه بایوس کلا سوخت (خاک برسر سامسونگ ) این از این اونم از نوت 7 هاش که میترکید اس اس دی هاروفرستادم گارانتی
    رفت برای 13 به بعد یکی از دوستام گفت این اس اس دی ها ورژن کامل نیستن (بتا ورژن ) و تا کاملشون بیاد این ایرادات رو دارن !!!!!!!!!!!!!!
    ولی وقتی از گارانتی بیاد میفروشمشون و یه چیز ارزونتر میگیرم چون قبل از این که به باد فنا بره وقتی باهاش کار میکردم تو تسک منیجر
    موقع واتر مارک کانورت فقط 10 مگ از سرعت هارد استفاده میشد 3200 مگو می خوام چیکار
    فقط موندم کارت گرافیک کوادرو بگیرم یا 1080 یا rx یا فایر پرو

و در آخر یه سوال داشتم برد من دوتا سنسور به صورت کابلی داشت من موندم کجا استفاده کنم از این سنسورا گذاشتم ما بین فن های
    خنک کننده سی پی یو

Last edited by sasan7khat; 29-05-2017 at 09:44.

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

کارهایی که انجام دادم :

1. خرید M8PeG PCIe NVMe 128GB پلکستور . این باعث میشه یه پورت SATA آزاد بشه .
    البته این مادربرد دو عدد سوکت M.2 داره . اگر Ultra M.2 Socket اشغال بشه PCIE2 به حالت 8× و PCIE4 به حالت 4× میره که در این حالت هیچ پورت SATA از کار نمیافته ولی اگر (M.2_SSD (NGFF اشغال بشه دو پورت SATA و همچنین SATA Express از کار میافته .
    2. خرید BitFenix ALCHEMY Sleeved Cable 8Pin EPS BLACK . این رو برای رد کردن کابل برق CPU از پشت سینی کیس خریدم . البته خود کیس جایی برای رد کردن کابل از پشت نداره بلکه از بین فاصله یک سانتی متری بین مادربرد و سینی پشتی کیس رد شده
    3. خرید کابل SATA مشکی رنگ که کانکتورها زاویه 90 درجه دارند .
    4. خرید دو عدد HDD Mobile Rack ORICO 1105SS . کیفیت و شکل ظاهری نسبت به HDD rack قبلی که داشتم کمی بهتر هست ولی بازهم مشکلاتی داره و با دقت ساخته نشده مثلاً بعضی قسمتهای رویی که در معرض دید هم هست جای چسپ حرارتی مونده . Rack قبلی رو برای خارج از کیس استفاده خواهم کرد .
    چهار هارد دیسک آخر (ردیهای پایین) موقتی و فقط برای پرکردن جای خالی و بررسی نحوه Cable management هست که بعداً برداشته میشه .

یه Breadboard کوچک و Dip switch و تعدادی Jump Wire هم خریدم . برای اینکه بتونم خارج از کیس جامپرهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو فعال کنم تا زمانیکه سیستم رو روشن میکنم تمام هارد دیسکها شروع بکار نکنند مگر هارد دیسکهایی که مورد نیاز هست . البته این قابلیت در همه هارد دیسکها وجود نداره .

مدل کیستون چی که 8 تا 2.5 اینچی جای هارد داره فکر کنم از x8 من ارزونتره تازه مال من 7 تا جای هار د داره خخخخخخ
    والا این ام تو پدر مارو دراورد تو مادر برد من M2M_32G/M2P_32G دوتاس وقتی که 960 اووو سامسونگ انداختم بعضی از ساتاها از کار افتاد
    و بعد از سوختنش بیخیال شدم هرکی خواست بگه دوتا دارم از گارانتی اومده نوی نو

راستی بیشترین نوع فایل ارشیوی شما چی ؟
    اونقدر با ساتا دردسر کشیدم که دیگه هاردهای usb ترجیح میدم مخصوصا که 8 ترا 1100
    دوست داشتم محیط میزم تمیز باشه و از یو اس بی استفاده نکنم ولی انگار چاره ای ندارم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مدل کیستون چی که 8 تا 2.5 اینچی جای هارد داره فکر کنم از x8 من ارزونتره تازه مال من 7 تا جای هار د داره
    Cooler master N300 . برای من خیلی مهم بود که کیس بزرگ نباشه یعنی از سری mid tower باشه (چون فضای کافی ندارم) و اینکه تا جایی که ممکنه بیشترین ظرفیت نصب هارد دیسک رو داشته باشه . الان طراحی بیشتر کیسها به سمتی رفته که فضای بیشتر برای گرافیک و واتر کولرهای عظیم الجثه فراهم رو میکنن و هارد دیسک هم در قسمت پایین کیس کنار پاور مخفی میشه !

البته این نحوه قرار گیری هارد دیسک یه ایراد خیلی مهمی داره . ایرادش این هست که اگر بخوام یه هارد دیسک رو خارج کنم باید کابلهای برق و دیتای هارد دیسک بالا و پایین رو باز کنم . البته خب قرار نیست هارد دیسک دوباره از کیس خارج بشه .

کیسهایی مثل Fractal Design Define واقعاً ایده آل هست چون هارد دیسک طوری قرار میگیره که نصب و خارج کردن خیلی راحت انجام میشه و اینکه سیمها و کابلها در سمت پشتی کیس مخفی میشن . ولی حیف که تو بازار نتونستم پیدا کنم .

محتوای مخفی: Fractal Design Define 

والا این ام تو پدر مارو دراورد تو مادر برد من M2M_32G/M2P_32G دوتاس وقتی که 960 اووو سامسونگ انداختم بعضی از ساتاها از کار افتاد
    خب بعضی مادربردها (مثل مادربردی که دارم) در صورت استفاده از Ultra M.2 Socket هیچکدام از پورتهای SATA از کار نمیافته ولی باعث میشه PCIE2 از 16× به 8× و PCIE4 از 16× به 4× تبدیل بشه (پهنای باند کمتر میشه) .

البته این مادربرد دو سوکت برای M.2 داره . وضعیت سوکت اول که اشاره کردم ولی اگر سوکت دوم اشغال بشه دو پورت SATA از کار میفته .

راستی بیشترین نوع فایل ارشیوی شما چی ؟
    بیشتر فیلم هست ، انیمه و ...

اونقدر با ساتا دردسر کشیدم که دیگه هاردهای usb ترجیح میدم مخصوصا که 8 ترا 1100
    دوست داشتم محیط میزم تمیز باشه و از یو اس بی استفاده نکنم ولی انگار چاره ای ندارم
    مگه هنوز اون مشکل عدم شناسایی بعضی SATA رو روی این سیستم جدید هم دارید ؟
    اتفاقاً باید بگم که این روش آرشیو دیتا یعنی استفاده از PC بسیار کارآمدتر هست . تمیز و مرتب بودن ، امنیت بیشتر و در دسترس بودن همه اطلاعات به طور یکجا و ... از محاسن این روش آرشیو دیتا هست .

اینهم خرید جدید من برای این PC :

فن ThermalRight TY143 140mm برای نصب روی درب کناری کیس . چون دمای SSD (که مقابل ورودی فن درب کیس هست) زمانیکه فن روی درب کیس روشن باشه کاهش چمشگیری داره . هیتسینک چیپست Z97 و Asmedia هم تقریباً مقابل ورودی فن درب کیس هست پس استفاده از فن ضرورت داره گرچه گرد و خاک وارد کیس میکنه (باید به فکر فیلتر ضد گرد و غبار باشم) .

این فن دو Ball Bearing داره و PWM هست . این مادربرد هم دو هدر PWM داره که یکی برای فن CPU استفاده شده و دومی هم برای این فن خواهد بود که بشه سرعتشو تنظیم کرد .

15. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

ممنون از بابت پاسخ
    به نظر من 300 تومن ارزش نداره برای این که هاردها راحت دربیاد چون به ندرت هاردها جا ب جا میشه من اولین الویتم
    جای هارد با تعداد بالا بود که
    X8 Raptor
    گرفتم درست امکانات دیگه جانبی داره و الویت اول من تعداد جای هارد بود اگه اون موقع خرید کیس مدل شمارو میدیدم
    حتما اونو میگرفتم چون 300 ارزونتره و فکر نمی کنم هاب بالای کیس
    X8 Raptor
    و دراومدن راحت هاردها و یکی دو فن بیشتر ارزش 300 تومن بیشتر رو داشته باشه
    ماسوای این که این کیس خیلی بزرگ راحت میشه گفت دوتای کیس های معمولی

بله مشکل عدم شناسسی پورت ساتا هاردها با وصل شدن هارد nvme 960 pro سامسونگ باز سرجاش بود که من تو خرید بعدی دیگه nvme نگرفتم و از محصولات adata یه
    هارد m2 ساده گرفتم

تو دفترچه مادربر منم درست مثل مادر برد شما ذکر کرده نحوه عملکرد m2 هارو ولی در عمل چیزه دیگیری بود

17. این کاربر از sasan7khat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •