تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: خرید رم

کاربر فعال انجمن هنر هفتم aluminum's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان

پيش فرض خرید رم

دوستان رم سیستم من دو تا رم گیگ1 Gell DDR2 pc8500 1066Mhz و یک رم 2 گیگ با همین مشخصات هست
    قصد دارم رم سیستم رو ارتقا بدم ولی اطلاعات دقیقی در مورد رم ندارم
    اینکه باید از همین برند gell بگیرم یا اینکه فرقی نمیکنه هر رم DDR2 باس 1066 باشه جواب میده
    و یا اینکه اصلا رم DDR2 پیدا میشه(نو یا کارکرده)
    و یا اینکه با این رمهایی که دارم به فرض اینکه رم ddr2 پیدا کنم و با توجه به اینکه یه اسلات خالی دارم چه رمی و با چه میزان حجمی بگیرم بهتره
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

دوستان رم سیستم من دو تا رم گیگ1 Gell DDR2 pc8500 1066Mhz و یک رم 2 گیگ با همین مشخصات هست
    قصد دارم رم سیستم رو ارتقا بدم ولی اطلاعات دقیقی در مورد رم ندارم
    اینکه باید از همین برند gell بگیرم یا اینکه فرقی نمیکنه هر رم DDR2 باس 1066 باشه جواب میده
    و یا اینکه اصلا رم DDR2 پیدا میشه(نو یا کارکرده)
    و یا اینکه با این رمهایی که دارم به فرض اینکه رم ddr2 پیدا کنم و با توجه به اینکه یه اسلات خالی دارم چه رمی و با چه میزان حجمی بگیرم بهتره
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر
    درود
    مدل مادربردتون(فکر نکنم مادربوردتون بالای 4 قبول کنه.)

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    مدل دقیق مادربوردتون رو مشخص کنین.

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان
    Last edited by aluminum; 27-02-2016 at 18:16.

تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

درود
    ماکزیمم ساپورت رم سیستمتون 8 گیگه که معمولا دو گیگ کمتر میزارن تا مشکلی پیش نیاد ولی باز هم با اینحال اگه میخواید رم رو ارتقا بدید یه دو گیگ دست دوم با فرکانس همون رم هائی که دارید تهیه بفرمائید یا کل رم هاتون رو بفروشید و دو تا رم 4 گیگ دقیقا یک مدل تهیه بفرمائید ولی گزینه اول به صرفه تر و معقول تره.

6. این کاربر از Pr0m3en بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

رمهای DDR2 رو به احتمال زیاد باید بصورت کارکرده و دست دوم تهیه کنین.
    باتوجه به اینکه مادربوردتون از رمها بصورت دوال چنل پشتیبانی میکنه ، برای استفاده حداکثری از این قابلیت بهتره مشخصات رمها یکسان باشند. مثل ظرفیت ، فرکانس و تایمینگ
    رمهای با مشخصات یکسان رو روی اسلاتهای همرنگ نصب کنین.

8. این کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان

پيش فرض

درود
    ماکزیمم ساپورت رم سیستمتون 8 گیگه که معمولا دو گیگ کمتر میزارن تا مشکلی پیش نیاد ولی باز هم با اینحال اگه میخواید رم رو ارتقا بدید یه دو گیگ دست دوم با فرکانس همون رم هائی که دارید تهیه بفرمائید یا کل رم هاتون رو بفروشید و دو تا رم 4 گیگ دقیقا یک مدل تهیه بفرمائید ولی گزینه اول به صرفه تر و معقول تره.
    رمهای DDR2 رو به احتمال زیاد باید بصورت کارکرده و دست دوم تهیه کنین.
    باتوجه به اینکه مادربوردتون از رمها بصورت دوال چنل پشتیبانی میکنه ، برای استفاده حداکثری از این قابلیت بهتره مشخصات رمها یکسان باشند. مثل ظرفیت ، فرکانس و تایمینگ
    رمهای با مشخصات یکسان رو روی اسلاتهای همرنگ نصب کنین.
    پس برند زیاد مهم نیست با این تفاسیر
    بنظرتون دو تا رم 2 بطور مثال کینگستون باس 800 بگیرم و روی اسلات با رنگ مشابه بندازم و روی دو اسلات دیگه یه رم 2 ژل و یکی از رمهای 1 ژل که دارم رو بندازم امکان پذیره؟(فرکانس رم من 400 مگاهرتزه درسته؟ تایمینگش کدومه؟)
    توی سایت ها که گشتم رم ddr2 نو هم پیدا میشه ولی ظرفیتشون بیشتر از دو نیست. آیا مادربورد من ddr3 و یا ddr4 ساپورت نمیکنه که بتونم رم با ظرفیت بالاتر بگیرم؟
    جایی برای خرید رم کارکرده سراغ دارید؟ من همین مادربوردم رو از طبقه زیرین پاساژ ایران خردیم و ازش راضیم(کارکرده خریدم) ولی نمیدونم میشه به رم کارکرده هم اعتماد کرد یا نه
    Last edited by aluminum; 27-02-2016 at 23:17.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

Esam.ir
    میتونی انواع رم کارکرده بگیری
    با مهلت تست

تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

پس برند زیاد مهم نیست با این تفاسیر
    بنظرتون دو تا رم 2 بطور مثال کینگستون باس 800 بگیرم و روی اسلات با رنگ مشابه بندازم و روی دو اسلات دیگه یه رم 2 ژل و یکی از رمهای 1 ژل که دارم رو بندازم امکان پذیره؟(فرکانس رم من 400 مگاهرتزه درسته؟ تایمینگش کدومه؟)
    توی سایت ها که گشتم رم ddr2 نو هم پیدا میشه ولی ظرفیتشون بیشتر از دو نیست. آیا مادربورد من ddr3 و یا ddr4 ساپورت نمیکنه که بتونم رم با ظرفیت بالاتر بگیرم؟
    جایی برای خرید رم کارکرده سراغ دارید؟ من همین مادربوردم رو از طبقه زیرین پاساژ ایران خردیم و ازش راضیم(کارکرده خریدم) ولی نمیدونم میشه به رم کارکرده هم اعتماد کرد یا نه
    درود سمنان هستم اگه همشهری تون بودم میگفتم ولی بدون شک هست و زیاد هم هست توی تهران.
    خوب همینجور که متوجه شدید کاملا درسته و برند اصلا مهم نیست فقط اینکه رم ها رو توی اسلات های همرنگ بزارید ممکنه درست باشه ممکنه اشتباه چون توی مادربوردهای مختلف تفاوت داره و باید توی دفترچه بوردتون کانال ها رو چک کنید.
    پیشنهاد میکنم همه رم هاتون رو ببرید یه مرکز خرید که دست دو داره و دو تا رم با فرکانس 1066 یا 800 (مثه رم های خودتون) تهیه کنید با حجم 4 گیگ و اینا رو دوآل چنل کنید.
    باید سر به سر بیفته چون 4 گیگ و 2 گیگ اختلاف قیمت زیادی ندارن و شما دارید یه ماژول اضافی هم میدین ولی کلی هزینه زیادی نخواهد داشت.
    در مورد فرکانس رمتون هم ماژ<ل ها DDR از تکنولوژی فرکانسی بالارونده و پایین رونده استفاده میکنن که سیستم کاری نداره که بالا میره و پایین میاد و بالا و پایین رو یکی میشمره(که توی واقیعیت و تاثیر هم همینه) پس توی رم های DDR از هر نسلی فرکانس موثر نصف فرکانسی هست که روی رم نوشته شده.
    در مورد برند هم زیاد حساسیت به خرج ندید ولی تا جائی که یادمه توی نسل دوم geil خوب کار کرده بود و توی نسل سه هم corsair و g.skill.
    در مورد اون سوالتون هم که نسل 3 یا 4 رو بخرید جوابش خیره چون بوردتون ساپورت نمیکنه و باید بورد و پردازنده مرکزی تون تعویض بشه.
    سوالی بود در خدمتم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •