تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: دمای بالای پردازنده

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

درود
    دوست عزیز وقتی پردازنده توی فرکانس دیفال میتونه با ولتاژ پایین تری ست بشه پس دیگه دلیل نیست روی ولتاژ دیفالت بیاد مگه اینکه بخوایم پردازنده رو اور کنیم.
    برای اینکه مطمئن هم بشیم که سیستم کلا کرش نمیکنه هم استرس تک هسته ای و هم استرس چند هسته ای میگیریم و پردازنده هیچ کرشی نخواهد کرد.
    در صورتی که برای این حرفم که ولتاژ کمتر باعث هیچگونه آسیبی نمیشه نیاز به منبع موثق دارید لطفا عنوان کنید تا من در اسرع وقت یه ریسورس معتبر در این زمینه یا به صورت پخ یا در همینجا خدمتتون ارائه کنم.

خنک کننده مایع خیلی بهتره چون که خنک تره در بعضی موارد و به صرفه تره و حجم کمتری داره و محدودیت شونه رم نداره و وزنش هم کمه و ظاهرش هم زیباتره ولی
    یه سری مزایا هم خنک کننده بادی داره
    1 خنک کردن رم ها
    2 نویز کمتر (که خیلی به نظر من مهمه که سیستمم هیچ صدائی رو نده و کاملا ساکت باشه حتی توی فول لود
    3 نصب ساده تر نسبت به خنک کننده های مایع که کمی سفت یا شل بودنشون میتونه توی دما تاثیر داشته باشه و باید به حده مناسبی سفت بشن.
    اگه مایع میخوای بخری
    green glacier 120
    و اگه میخوای بادی بخری
    thermalright macho black
    من روی سیستمم بادی دارم و به راحتی دمای سیستمم رو کنترل میکنه و بی صدای مطلقه و کوچکترین صدائی از سیستمم نمیاد.
    مگه من گفتم ولتاژ پایین باعث آسیب میشه من حرفم کلی بود
    این پردازنده هم میتونه با ولتاژ پایین تر هم کار کنه مشکلی پیش نمیاد حرف بنده اینه که کسی برای کاهش دما ولتاژ کم نمیکنه این روشش نیست روشش کاهش دماست که راه هاشو عرض کردم

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

2. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

مگه من گفتم ولتاژ پایین باعث آسیب میشه من حرفم کلی بود
    این پردازنده هم میتونه با ولتاژ پایین تر هم کار کنه مشکلی پیش نمیاد حرف بنده اینه که کسی برای کاهش دما ولتاژ کم نمیکنه این روشش نیست روشش کاهش دماست که راه هاشو عرض کردم

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
    بله خوب یه جورائی الافیه که بخوای ولتاژها رو ست کنی و بهتره که به فکر کولر بیفتی و ولتاژ هم اگه دوست داشتی پایین بیاری.
    از طرفی هم اگه بلد نباشید ممکنه که دما رو بدتر بالا بیارید و آسیب به قطعه بزندی.
    شما یه واتر کولر خوب پیدا بفرمایید.(منظور استارتره)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان من برای سیستم قدیمیم یک CPU گرفتم و یک فن و سینک ولی بعد از نصب کامپیوتر رو که روشن کردم ویندوز تا میخواست بالا بیاد هی ریستارت میشد تو تنظیمات بایوس که رفتم دیدم دما همینطور بالا و بالا میره تا به 75 که میرسه خاموش میشه. لازم به ذکر هست که CPU و همچنین فن و سینکی که فروشنده بهم داد از یک سیستم قدیمی باز کرد چون نوش اصلا گیر نمیاد. همه چی هم به ظاهر خوب کار میکنه (منظورم فن CPU هستش) نمیدونم مشکل از کجاست. من همه چی رو خیلی خوب و دقیق نصب کردم و از خمیر سیلیکون هم بدرستی استفاده کردم. آیا امکانش هست که فروشنده CPU معیوب بهم داده باشه؟
    MSI K9NU NEO 7270
    CPU : AM2 AthlonX2 64 6000+ Brisbane
    2GB Ram
    Geforce 610 2024mb

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان من برای سیستم قدیمیم یک CPU گرفتم و یک فن و سینک ولی بعد از نصب کامپیوتر رو که روشن کردم ویندوز تا میخواست بالا بیاد هی ریستارت میشد تو تنظیمات بایوس که رفتم دیدم دما همینطور بالا و بالا میره تا به 75 که میرسه خاموش میشه. لازم به ذکر هست که CPU و همچنین فن و سینکی که فروشنده بهم داد از یک سیستم قدیمی باز کرد چون نوش اصلا گیر نمیاد. همه چی هم به ظاهر خوب کار میکنه (منظورم فن CPU هستش) نمیدونم مشکل از کجاست. من همه چی رو خیلی خوب و دقیق نصب کردم و از خمیر سیلیکون هم بدرستی استفاده کردم. آیا امکانش هست که فروشنده CPU معیوب بهم داده باشه؟
    MSI K9NU NEO 7270
    2GB Ram
    Geforce 610 2024mb
    اول چک کن که هیت سینک به خوبی روی پردازنده نشسته باشه. برای این کار تو بایوس که دما رو میبینی، همزمان کمی روی فن پردازنده با انگشت فشار بده ببین دما تغییر میکنه یا نه.
    اگر مشکل از این نبود، پردازنده رو در بیار و تمام پین هاش رو چک کن خم شده یا شکسته نباشن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

اول چک کن که هیت سینک به خوبی روی پردازنده نشسته باشه. برای این کار تو بایوس که دما رو میبینی، همزمان کمی روی فن پردازنده با انگشت فشار بده ببین دما تغییر میکنه یا نه.
    اگر مشکل از این نبود، پردازنده رو در بیار و تمام پین هاش رو چک کن خم شده یا شکسته نباشن
    من همون روز که cpu رو خریدم با ذره بین تمام پین هاشو بررسی کردم که سرم کلاه نره والا ظاهرا که همه سالم بودن بعد رفتم تو بایوس، دما همینطور سریع بالا میرفت دستمم رو سینک فشار میدادم ببینم افزایش دما متوقف میشه یا نه ولی حتی روندش کند تر هم نمیشد . در عرض 60 ثانیه دما از 30 تا 75 بالا میره انگار که اصلا فن و سینک نداره وقتی هم که خاموش میشه سینک انقدر داغه که دستمو می سوزونه تازه فن با تمام سرعت کار میکنه
    Last edited by Remix62; 04-06-2016 at 20:29.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

من همون روز که cpu رو خریدم با ذره بین تمام پین هاشو بررسی کردم که سرم کلاه نره والا ظاهرا که همه سالم بودن بعد رفتم تو بایوس، دما همینطور سریع بالا میرفت دستمم رو سینک فشار میدادم ببینم افزایش دما متوقف میشه یا نه ولی حتی روندش کند تر هم نمیشد . در عرض 60 ثانیه دما از 30 تا 75 بالا میره انگار که اصلا فن و سینک نداره وقتی هم که خاموش میشه سینک انقدر داغه که دستمو می سوزونه تازه فن با تمام سرعت کار میکنه
    شاید مادربرد ولتاز اضافی به سی پیو میده. یه دور بایوس رو دیفالت کن شاید خوب شد. چون مشخصه فن و هیت سینکت مشکل نداره. بنظره من دو حالت داره یا سی پیو معیوبه. یا ولتاز اضافه میخوره.

8. 2 کاربر از AMNA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

شاید مادربرد ولتاز اضافی به سی پیو میده. یه دور بایوس رو دیفالت کن شاید خوب شد. چون مشخصه فن و هیت سینکت مشکل نداره. بنظره من دو حالت داره یا سی پیو معیوبه. یا ولتاز اضافه میخوره.
    بایوس رو همون اول که CPU رو عوض کردم دیفالت کردم. دوباره هم انجام دادم ولی فایده نداره هیچ فرقی نکرده فک کنم همون CPU خراب بهم انداختن. از شانس بد من کرج هستم و CPU رو از ولیعصر (بازار ایران) خریدم باید بکوبم برم ببینم برام عوضش میکنه یا نه؟ به هر حال از راهنماییتون ممنون دوستان

پروفشنال NaughtyCat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

MSI K9NU NEO 7270
    2GB Ram
    Geforce 610 2024mb
    سلام، اینجا رو ببینید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظر میاد داغ شدن بیش از حد توی این سری از پردازنده های AMD زیاد اتفاق میفته. یه راهی که پیشنهاد شده اینه که vcore پردازنده رو پایین بیارید (توی اون لینک گفته شده 1.25v).

اگر امکانش نبود یا اینکه این راه هم جواب نداد تنها راه گوبا عوض کردن مادربورد یا پردازنده هستش. بعیده که اشکال از فن و هیت سینک و نحوه بسته شدنشون باشه و اینطور گفتین درست کار میکنن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام، اینجا رو ببینید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظر میاد داغ شدن بیش از حد توی این سری از پردازنده های AMD زیاد اتفاق میفته. یه راهی که پیشنهاد شده اینه که vcore پردازنده رو پایین بیارید (توی اون لینک گفته شده 1.25v).

اگر امکانش نبود یا اینکه این راه هم جواب نداد تنها راه گوبا عوض کردن مادربورد یا پردازنده هستش. بعیده که اشکال از فن و هیت سینک و نحوه بسته شدنشون باشه و اینطور گفتین درست کار میکنن.

حداقل ولتاژی که من تونستم CPU رو پایدار نگه دارم 1.35 ولت بود و بعد دیدم دما همچنان بالا میره ولی اینبار با سرعت خیلی کمتر یعنی مثلا بجای اینکه مثل قبل تو 60 ثانیه از 30 به 70 برسه، بعد از کم کردن ولتاژ این افزایش دما حدود 10 دقیق طول کشید حالا موندم دیگه چکاری میتونم بکنم

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •