تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: اوترنت اینترنت ماهوارهای رایگان و ساده!

داره خودمونی میشه ssass's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهترین جا

پيش فرض اوترنت اینترنت ماهوارهای رایگان و ساده!

سلام به همگی
    قبل از توضیحم لازمه کسانی که با این پروژه آشنایی ندارن نگاهی به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بندازن تا ماهیت کلی پروژه دستشون بیاد.

برای استفاده از اوترنت نیاز به سخت افزارهای زیر داریم:
    1- رزبری پای ورژن یک یا دو. (که البته ورژن2 کارایی بهتری داره)
    2- تونر یا همون کارت های ----S که طبق این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منظور از --- کارت هایی هست که مدل USB هستند یعنی کارت های PCI ساپورت نمیشن.
    البته فک کنم بشه با کارت های PCI هم متصل شد ولی فعلا اطلاعاتم کمه.
    3- منبع تغذیه. میشه از یه آداپتور با توان خروجی 5ولت استفاده کرد.
    4- کارت میکرو اس دی. حداقل 8 گیگ کلاس 4
    5- دانگل وای فای یو اس بی
    6- ال ان بی KU-Band (از همین معمولیا که توی بازار هست). البته نوعی C-Band هم میشه استفاده کرد ولی توی بازار کم یا اصلا پیدا نمیشه.
    7- Dish. دست ساز هم باشه مهم نیست.

تمام قطعات رو به راحتی میشه توی بازار گیر آورد. خود اوترنت تموم این قطعات رو به صورت سرهم ساخته یعنی یه چیزی شبیه به مودم. به این مودم اوترنتی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته میشه که قیمتش 99 دلار هست.

مراحل رو خیلی خلاصه توضیح میدم چون خود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به بهترین شکل توضیح داده.
    د.یش رو میشه رو این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تنظیم کرد که اکثرا بیم خوبی رو ایران دارند. این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن ماهواره ها رو در 24 ساعت شبانه روز آپدیت میکنه.

روی میکرو اس دی نرم افزار خود اوترنت رو نصب میکنیم. و به رزبرپای وصلش میکنیم. دانگل وای فای یو اس بی و آداپتور رو هم به رزبری وصل میکنیم.
    ال ان بی رو با کابل به کارت ----S وصل میکنیم. آداپتور رو هم به تونر وصل میکنیم.
    و در آخر رزبری پای و تونر رو با کابل یو اس بی به هم اتصال میدیم و سیستم رو بوت میکنیم.
    بعد از بوت رزپری به شرطی که مراحل رو درست انجام داده باشیم باید از قسمت شبکه، شبکه وایرلس اوترنت رو جستجو کنیم و از طریق مرورگر بهش وصل شیم. و از اینترنت رایگان اوترنتی نهایت لذت رو ببرید.

اگر قطعات رو داشته باشید و کمی هم دانش کامپیوتری، به راحتی میتونید وصل شید. کارت دی وی بی مدل یو اس بی دار که فعلا توی بازار کم هست که البته راحت میشه از خارج اونو تهیه کرد. راه اندازیش سادس ولی قبل از هزینه کردن برای قطعات در نظر داشته باشید که اوترنت نوع خاصی از اینترنت هست که شاید بعضی از سلایق رو پوشش نده.

اوترنت یه جورایی به نظرم شبیه به اینترنت ماهواره ای آفلاین هست. توی اینترنت ماهواره ای آفلاین، مثلا از شرکت اوپن اسکای اشتراک تهیه میکردیم و با اینترنت دایال آپ یا ADSL لینک فایلهایی که میخواستیم رو درخواست میدادیم. مثلا لینک فیلم Star war با حجم 2 گیگ. شرکت اوپن اسکای در ساعاتی از شبانه روز که ماهواره هاش ترافیک کمتری داشتن، مثلا ساعت 4 صبح فایلها از یه فرکانس مخصوص با سرعت حداقل 500 کیلوبایت ارسال میکردن. که در عصر اینترنت دایال آپ بی نهایت عالی بود. ولی برای کاربرای توی ایران به علت هزینه زیاد اشتراک به صرفه نبود و استقبال چندانی ازش نشد.
    Last edited by ssass; 22-02-2016 at 00:11.

2. 7 کاربر از ssass بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

خب جناب شما که اینقد توضیح با اب و تاب میدی خودت استفاده کردی

Sent from my SM-J110F using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهترین جا

پيش فرض

خب جناب شما که اینقد توضیح با اب و تاب میدی خودت استفاده کردی

Sent from my SM-J110F using Tapatalk
    بدرد کار من نمیخوره و محدودیت خاص خودشو داره.

پروفشنال fariborz.j's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    همه جاي ايران سراي من ايران

پيش فرض

دوست گرامی شما الان میتونید ازش استفاده کنید یا هنوز فعال نشده ؟؟
    چقدر تو یک روز میشه دانلود کرد؟
    ایا انلاین هم میشه سایت ها رو تو مرورگر موزیلا باز کرد؟

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Outernet can seriously send anything. Currently, this happens at just over 90 Kbps, or about 1 GB of content per day. So if we sent one video file that was exactly 1 GB it would take 24 hours to download and all Outernet receivers on Earth would receive nothing but that single 1 GB video

7. این کاربر از hassanshaikhi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه m.reza7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    kermanshah

پيش فرض

عجب مسخره شدن گیگ باکس 4 گیگ 8 گیگ ورداشتن نه گیگ گذاشتن از اون طرف سه گیگ با امتیاز مبشد گرفت ورداشتن

نه گیگ به چه کار ادم میاد با این تایم اوت

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت

پيش فرض

من که نفهمیدم چی گفتی؟

کسی هس به زبان ساده بگه این سرویس فعال هست و اخودش هم استفاده کرده و چی لازم داره ؟!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2016

پيش فرض

داداش دمت گرم یه سوالی |ارسال از چه طریقه مثلا من میخواهم یه سایت باز کنم درخواست باز شدن این صفحه چه جوری ارسال میشه|
    ایا استفاده از این سیسیتم جرمه| | به درد وب گردی میخوره ؟| هزینه راه اندازیش تقریبا چه قدره| شما میتوتی کمکم کنی اگه وسایلش رو بخرم

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهترین جا

پيش فرض

داداش دمت گرم یه سوالی |ارسال از چه طریقه مثلا من میخواهم یه سایت باز کنم درخواست باز شدن این صفحه چه جوری ارسال میشه|
    ایا استفاده از این سیسیتم جرمه| | به درد وب گردی میخوره ؟| هزینه راه اندازیش تقریبا چه قدره| شما میتوتی کمکم کنی اگه وسایلش رو بخرم

ارسال از ماهواره هستش.
    شما نمیتونی درخواستی بدی، تمام اطلاعات از طریق ماهواره فرستاده میشه و اکثر مطالبش آموزشی هستند.

حدود دو ماهی هست که ورژن ایرانی اوترنت ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) راه افتاده که برای ایرانیا کاربردی تره و خوشبختانه با کارت دی و بی یا ----- هم به راحتی میشه مطالب رو دانلود کرد.
    یه مشکلاتی داره ولی زیاد به چشم نمیاد.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت

پيش فرض

اقا سرویس خارجیش چی ؟ تو ایران راه نیفتاده ؟
    شرایط خاصی برا ال ان بیش لازمه؟
    چطور باید تنظیمش کرد برا دانلود ؟؟

13. این کاربر از fariborz.j بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •