تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: کاهش شدت چرخش فن و از کار افتادن ان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض کاهش شدت چرخش فن و از کار افتادن ان

به نام خدا
    با سلام خدمت دوستان.من با کمک مشاوره های داخل سایت ۶سال پیش یه لبتاپ اچ پی ۶۰۸۰ مدل پاویلون گرفتم.مشکلی که الان پیدا کردم اینه که جدیدا هنگام بازی و یا هرکار نسبتا سنگین دیگه ای سرعت چرخش فن نسبت به قدیم خیلی کم شده و بعد از یه ربع بیست دقیقه ای که دما بالای ۷۰ میرسه فن کلا متوقف شده و دما همینطور بالا میره که مجبور میشم لبتاپو خاموش کنم.برای تعمیر بردمش و حسابی فنشو شستشو دادن چون خیلی کثیف بود.بعد از این سرویس که لبتابو روشن کردم چرخش فن بهتر شده بود ولی باز با گذاشتن زیر بار گرافیکی بازی بعد از همون بیس دقیقه نیم ساعت فن بالکل خاموش شد و بعد از اون دیگه هربار لبتابو روشن میکنم اولش پیغام خطای عدم کارکرد درست فنو میده با عنوان خطای 90B و عملا دوباره لبتابو خاموش میشه.از دوستان کسی علت اصلی این مشکلو میدونه؟ببخشید که توضیحات طولانی شد

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نام خدا
    با سلام خدمت دوستان.من با کمک مشاوره های داخل سایت ۶سال پیش یه لبتاپ اچ پی ۶۰۸۰ مدل پاویلون گرفتم.مشکلی که الان پیدا کردم اینه که جدیدا هنگام بازی و یا هرکار نسبتا سنگین دیگه ای سرعت چرخش فن نسبت به قدیم خیلی کم شده و بعد از یه ربع بیست دقیقه ای که دما بالای ۷۰ میرسه فن کلا متوقف شده و دما همینطور بالا میره که مجبور میشم لبتاپو خاموش کنم.برای تعمیر بردمش و حسابی فنشو شستشو دادن چون خیلی کثیف بود.بعد از این سرویس که لبتابو روشن کردم چرخش فن بهتر شده بود ولی باز با گذاشتن زیر بار گرافیکی بازی بعد از همون بیس دقیقه نیم ساعت فن بالکل خاموش شد و بعد از اون دیگه هربار لبتابو روشن میکنم اولش پیغام خطای عدم کارکرد درست فنو میده با عنوان خطای 90B و عملا دوباره لبتابو خاموش میشه.از دوستان کسی علت اصلی این مشکلو میدونه؟ببخشید که توضیحات طولانی شد
    فن چیزی نیس ک بعد از 6 سال با شستشو و خاک گیری قطعا درست شه...
    باید یه فن نو بخرین
    و 30-50 قیمتشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

ممنون از پاسخگویی سریعتون.دوتا مورد فقط هست.یکی اینکه جایی که واسه تعمیر بردم گفتن که فنش اگه قرار باشه عوض شه هیت سینکاشم باید عوض شه که۱۵۰ تومنی آب میخورد و نکته دوم هم موردیه که تو یه سایت خارجی خوندم که دقیقا همین مشکلو داشت و با کلی راهکارو حتی تعویض فن نتیجه نگرفته بود اینم لینکش
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از پاسخگویی سریعتون.دوتا مورد فقط هست.یکی اینکه جایی که واسه تعمیر بردم گفتن که فنش اگه قرار باشه عوض شه هیت سینکاشم باید عوض شه که۱۵۰ تومنی آب میخورد و نکته دوم هم موردیه که تو یه سایت خارجی خوندم که دقیقا همین مشکلو داشت و با کلی راهکارو حتی تعویض فن نتیجه نگرفته بود اینم لینکش
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    والا در مورد هیت سینک نظری ندارم شاید سیستم تهویه لپتاپای اچ پی این مدلیه...اما من دو تا لپتاپ قدیمی دل و ایسر رو تجربه شو داشتم فقط با تعویض فن کاملا حل شد مشکل...حتی یادمه فن ایسره ۲.۳میلیمتر بزرگتر هم روش انداختیم ک نتیجه بهتری هم گرفتیم!
    بنظرم ۲.۳ جا نشون بدین ببینین اونام حرفی از هیت سینک میزنن یا نه...بعد تصمیم بگیرین...
    درنهایت مجبورین ۱۵۰ هزینه کنین اگر واقعا ساختارش همینه و لپتاپم نیاز دارین میخواین مشکل حل شه...

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فنی که میخرید رو حتما سعی کنید به همراه کیس توی فروشگاه تست کنید. بعضا مادربرد نمیتونه روی سرعت گردش فن نظارت کنه. من یک نمونه داشتم تماما با حداکثر سرعت کار میکرد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

ممنون از راهنمایی های ارزنده هردو دوست عزیز.البته طبق سرچی که توی اینترنت داشتم فن منطبق با این لپتاپ خوشبختانه همچنان توی بازار موجود منتها مساله ای که هست اینه که تعمیرکار میگفت بعد از بازکردن و تمیز کردن فن، سرعت چرخششو تست کرده و مشکلی نداره.ترسم از اینه که هزینه الکی بکنم ولی هنوز مشکل پابرجا باشه.اینه که به نظرم بهتره همون چندجا نشون بدم تا علت اصلی مشخص شه.راستی در حین سرچ یه مقاله جالب همراه با عکس های واضح و گام به گام پیدا کردم که یکی از راهکارهای ممکن جهت حل مشکلو توضیح داده.جهت کامل شدن بحث و کمک به دوستانی که ممکنه با این مشکل مثل من روبه رو شدند یا در آینده بشن لینکشو میدارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزيز.براي اين که اين بحث به سرانجامي رسيده باشه خواستم عرض کنم که مشکل لپتاپ بنده با تعويض فن حل شد.خوشبختانه فنش توي بازار موجود بود و مشکلي پيش نيومد.ممنون از تمام دوستاني که براي راهنمايي بنده وقت گذاشتن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •