تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: درخواست کمک و راهنمائی برای ادامه تحصیل(خواهشا کمک کنید)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

13 درخواست کمک و راهنمائی برای ادامه تحصیل(خواهشا کمک کنید)

سلام به همگی

بچه ها من چندسال پیش توی مقطع سوم دبیرستان و رشته ی علوم تجربی ترک تحصیل کردم و تقریبا همه ی واحد های درسیم مونده. الان دیپلم ردی حساب میشم و قصد دارم به طور جدی درسم رو ادامه بدم.

چند تا مشکل و سوال سر راهم هست و از شما درخواست میکنم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید که میتونه به من کمک کنه برادرانه از من دریغ نکنید و راهنماییم کنید تا بتونم درسم رو ادامه بدم...

اول از همه اینکه چون تعداد زیادی از واحد های درسیم مونده و رشته ی من رشته ی سختی بود ،فکر میکنم دیگه نمیتونم به این راحتی اون واحد ها رو پاس کنم و دیپلم تجربی رو بگیرم. چون خیلی وقته سمت کتاب نرفتم باید درس هایی مثل فیزیک و شیمی و ریاضی و هندسه و امار رو از پایه شروع کنم و فکر میکنم نه اعصابش رو دارم و نه وقتش رو.

پس فکر کردم که تغییر رشته بدم و رجوع کنم به رشته های کمی راحت تر که بتونم دیپلم خودم رو سریع تر بگیرم.از یه طرف هم میخوام رشته ای که قراره بخونم رشته ی خوبی باشه و ارزش دانشگاه رفتن رو داشته باشه.

یکی میگفت برو سازمان فنی و حرفه ای بزرگسالان و بعدش میتونی به راحتی دیپلمت رو 4/5 ماه بگیری و مدرک دیپلمش هم برابر دیپلم دبیرستان هست و همون قدر ارزشمنده. ایا موضوع این واقعیت داره؟

فرض کنیم مساله ی بالا درست باشه
    الان اصلا نمیدونم برای این کار باید به کجا رجوع کنم و اصلا سازمان فنی حرفه ای بزرگسالان کجا هست؟ (ما سمت شرق تهران هستیم)

راه و روشش چیه؟ یعنی باید چه واحد هایی رو پاس کنم؟ درس های قبلی خودم چی میشه؟
    چه رشته ای رو بخونم؟ اصلا با رشته هاش اشنایی ندارم...

اصلا از کجا و از کی باید شروع کنم؟ قدم اول چیه؟

اگر بخوام بی خیال فنی حرفه ای بشم و رشته ی خودم رو به علوم انسانی تغییر بدم چه مراحلی داره؟
    چقدر طول میکشه که بتونم دیپلمم رو بگیرم؟ از کی و از کجا باید شروع کنم؟ چه واحد هایی رو باید پاس کنم؟

بچه ها بدجوری سر در گم شدم و وقت زیادی هم برام باقی نمونده.
    خواهش میکنم اگر میتونید بهم کمکی بکنید دریغ نکنید
    ممنون
    یا علی

2. این کاربر از my.lejend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه AOM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام رفیق
    اطلاعاتم خیلی کمه ولی چون بقیه اطلاعی نداشتن هر چی میدونم برات مینویسم:

اطلاعی از فنی حرفه ای بزرگسالان ندارم و به نظرم بهترین کار اینکه زنگ بزنی آموزش پرورش یا از یه فنی حرفه ای معمولی آدرس بزرگسالان رو بگیری.

قطعا علوم انسانی راحتتره ولی قبولی تو کنکورش احتمالا سختتره.(اطلاعی ندارم.)برای دیپلم انسانی هم که میری دبیرستان بزرگسالان امتحان میدی(اگه عجله داری تقریبا تو هر منطقه یکی هست از خودشون بپرس واحدهای درسی ای که باید پاس کنی)بعدشم پیش دانشگاهی به عنوان داوطلب آزاد سر کلاسم نمیخواد بری.خودت میخونی دی(پاس نکردی اسفند و بقیه ی وقتهای امتحانی)و اردیبهشت(پاس نکردی تیر و شهریور و...) هم میری امتحان میدی خیلی هم بهتر از حضوریه.

چه رشته ای میخوای بخونی تو دانشگاه؟هرچی شد حله؟

اگه واقعا علاقه ی خاصی نداری به لیسانس پیشنهاد میکنم نری دانشگاه.4سال گذاشتن فکر و وقت و هزینه آخرشم میبینی عمرت رفته.
    خیلی ها فقط واسه باکلاس بودن مدرک لیسانس میرن دانشگاه تا یه مدرکی بگیرن و تموم.میذارن دم کوزه و... .البته الانم مثل نقل و نبات لیسانسه ریخته به قول یکی آدم لیسانس نداشته باشه با کلاس تره.
    بعضیها هم به خاطر موقعیت کاری کاملا بی ربط با رشته میرن که تا حدی دلیلشون موجه تره.
    اگر هم جزء معدود افرادی هستی که علاقه داری دقیق فکر کن و پیداش کن.
    من خیلی هارو دیدم این راه رو بد رفتن یا ولش کردن.کامل فکراتو بکن.

موفق باشی
    Last edited by AOM; 03-09-2012 at 22:15.

4. این کاربر از AOM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن آموزش عالی alavi71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام دوست من
    اینکه شما در فکر تلاش مجدد هستید قابل تحصین است
    برای ادامه تحصیل با اراده شما به هرانچه بخواهید خواهید رسید.
    پس ابتدا با توجه به علایق رشته خود را انتخاب کنید.
    علاقه به دروس ریاضی-فیزیک در برابر زیست و -ریاضی-فیزیک- و عربی ادبیات
    یا انکه رشته های فنی که کار راحتتری برای گرفتن دیپلم دارید.
    ولی با دیپلم اون نمیشه در کنکور تجربی شرکت کرد مگر به شرط داشتن پیش و یا مدرک کاردانی

6. این کاربر از alavi71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام
    بچه ها واقعا ممنون که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید. خیلی اقایی کردید

واقعا گیج شدم. اصلا نمیدونم باید چیکار کنم...
    تصمیم 100% برای ادامه دادن تا لیسانس ندارم و فعلا فقط دیپلم خیلی برام اهمیت داره...
    الان هرجا هم که بخوای استخدام بشی کمه کم دیپلم رو ازت میخوان.
    دیپلم رو میگیرم بعدش هم اگر بتونم و وقتش رو داشته باشم حتما ادامه میدم تا لیسانس.

در مورد رشته هم نمیدونم باید چیکار کنم.فقط میخوام رشته ی خوبی باشه
    انسانی بخونم/یکی از رشته های فنی حرفه ای رو بخونم.........

بدجوری قاطی کردم و میخوام حداکثر تا مهر تکلیفم معلوم بشه و شروع کرده باشم
    کاش یکی بود یه راه خوب جلوی پام میگذاشت

کاربر فعال انجمن آموزش عالی alavi71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام
    ببینید کسی نمیتونه واسه شما انتخاب کنه که چه رشته ای برید....
    شرط موفقط در هر رشته علاقه هست....
    با توجه به توضیحات شما .رشته های فنی کار ساده تری برای دیپلم گرفتن دارید ....

9. 2 کاربر از alavi71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

بله دوست عزیز با گرفتن مدرک فنی حرفه ایی و گذراندن واحد های عمومی دبیرستان به شما مدرک دیپلم میدن ولی باید یک هماهنگی بکنید بین منطقه و مدرسه ایی که میخوایید و برید و اموزشگاه فنی حرفه ای و اگر رشته ایی که توی فنی حرفه ایی میگذارنید توی دانشگاه هم موجود باشه میتونید ادامه هم بدین در مورد دیپلم انسانی اگر دوست دارید و علاقه دارید برید بخونید توی انسانی عربی حرف اول رو میزنه تاریخ هست جغرافی هست ریاضی داره همه چی داره شاید بشه ازشون یک نمره قبولی گرفت برای برای کنکور باید عمقی خوندشون فنی حرفه حرفه ایی هم بستگی به خودتون داره کسی جای شما نمیتونه تصمیم بگیره شما خودتون شرایط رو بررسی کنید انتخاب کنید

11. 2 کاربر از faded بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام

بچه ها امروز رفتم اموزش و پرورش منطقه و ادرس چند تا موسسه فنی حرفه ای رو گرفتم. یکیش که نزدیکمون بود و سر زدم ولی در بسته بود و منم هرچی در زدم باز نکردن. نمیدونم چرا. احتمالا بعد از ظهر باز میکنه.

این موسسه فنی و حرفه ای رشته ی کامپیوتر و حسابداری داره. یکی دیگه هم هست که برق صنعتی و الکترونیک داره.

حالا اول از همه موندم که کدوم رشته بهتره . خودم بیشتر گرایش دارم به کامپیوتر.

بعدشم اینکه اگر توی این موسسه ای که اموزش و پرورش ادرس داده ثبت نام کنم دیپلمم مثل دیپلم دبیرستان دقیقا همون دیپلم رسمی و معتبر میشه؟

روالش چجوریه؟ من 2 تا درس از دوم دبیرستانم مونده و سال سوم هم چند تا از درس هام مونده.
    یعنی دوم و سوم به کل میره کنار و درس های مخصوص رشته ی جدید رو میخونم؟

ممنون از کمکتون

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

حالتو درک میکنم منم مثل شما بودم و ادامه تحصیل دادم و الان در شرف رفتن به دانشگاهم
    اگه کارت معافیت یا خدمت عمومی داری برو مدارس اموزش از راه دور تو این مدارس لازم نیست بری سر کلاس و مستمر حداقل 17 بهت میدند مستمر ضریب 1 داره و پایانی ضریب 4 یعنی اگه مستمر بهت 18 بدند کافیه رو برگه 7.75 بیاری تا قبول بشی !
    دوتا درس هم اگه 4.25 بیاری و بهت مستمر 18 بدند(که میدند این حداقل نمرس و تا 20 جا داره) نمرت میشه 7 و تبصره(تکماده) میکنی
    هفت و هفتاده و پنج اوردن از زیست و زمین و فیزیک و شیمی هم کاری نداره کافیه حفظی هاش را حفظ کنی یا تقلب کنی راحت نمره میاری
    به سالهای گذشته هم فکر نکن مهم اینه که الان تصمیم گرفتی دوباره شروع کنی

14. این کاربر از persian0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

داداش گلم ممنون از کمکت. خیلی اقایی کردی وقت گذاشتی
    حق با شماست.تمام فکرم رو گذاشتم روی اینده.
    کارت معافیت دارم
    یعنی به نظر شما همون تجربی رو بخونم؟
    اگر برم مثلا کامپیوتر این موسسه های فنی حرفه ای کلاس غیر حضوری میزارن؟ دیپلمش معتبر هست برای استخدام و از این جور کارها؟

شما چی خوندی؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

داداش گلم ممنون از کمکت. خیلی اقایی کردی وقت گذاشتی
    حق با شماست.تمام فکرم رو گذاشتم روی اینده.
    کارت معافیت دارم
    یعنی به نظر شما همون تجربی رو بخونم؟
    اگر برم مثلا کامپیوتر این موسسه های فنی حرفه ای کلاس غیر حضوری میزارن؟ دیپلمش معتبر هست برای استخدام و از این جور کارها؟

شما چی خوندی؟
    ببخشید دو روزی دنبال کارهای دانشگاه بودم وقت نمیکردم انلاین بشم
    من ریاضی بودم همون ریاضی را ادامه دادم
    مدرکشون اندازه تجربی و ریاضی معتبر نیست شما که رحمت کشیدید تا اینجا حیفه ولش نکنید کارت معافیت هم که دارید برید مدارس اموزش از راه دور ثبت نام کنید به راحتی میتونید نمرات را بیارید
    امیدوارم موفق بشید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •