تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: واشر پلاستیکی برای بستن پیچ های مادربرد ؟!!

آخر فروم باز shahin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    البرز

13 واشر پلاستیکی برای بستن پیچ های مادربرد ؟!!

سلام یه سوال داشتم در مورد بستن پیچ های روی مادربرد یه سری واشر پلاستیکی قرمز رنگ هست که بین پیچ میبندن و بعد اون رو روی مادربرد میبندن من چندتا از اون واشرها رو گم کردم، رفتم پاساژ ایرانیان طبقه پایین یه مغازه دار بهم گفت نیازی نیست اتفاقا بهتر هست که پیچ با مادربرد اتصال داشته باشه و اون رو میندن که مادربرد آسیب نبینه پیچ نچرخه از این حرفا ولی من شنیده بودم که نباید اتصال داشته باشه حالا وافعا کدوم درسته ؟!! الان من چندتا از پیچ ها رو با اون واشرها بستم و چند تا هم واشر نداره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

2. این کاربر از shahin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

نیازی نیست فقط پیچهای کیس رو زیر مادربرد ببند

4. این کاربر از kenzu بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام یه سوال داشتم در مورد بستن پیچ های روی مادربرد یه سری واشر پلاستیکی قرمز رنگ هست که بین پیچ میبندن و بعد اون رو روی مادربرد میبندن من چندتا از اون واشرها رو گم کردم، رفتم پاساژ ایرانیان طبقه پایین یه مغازه دار بهم گفت نیازی نیست اتفاقا بهتر هست که پیچ با مادربرد اتصال داشته باشه و اون رو میندن که مادربرد آسیب نبینه پیچ نچرخه از این حرفا ولی من شنیده بودم که نباید اتصال داشته باشه حالا وافعا کدوم درسته ؟!! الان من چندتا از پیچ ها رو با اون واشرها بستم و چند تا هم واشر نداره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید
    با سلام .

اگر دقت کرده باشید اطراف بعضی از سوراخهای پیچ مادربرد لحیم شده (metalized hole) هستند یعنی هم زیر مادربرد و هم روی آن . یکسری سوراخهای دیگه ای هم هست که لحیم شده نیستند و با سوراخهای سینی کیس هم هماهنگی ندارند و برای پیچ کردن مادربرد به سینی کیس هم ایجاد نشده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما حتی اگر روی مادربرد هم از واشر استفاده کنید سوراخ پشت مادربرد بازهم لحیم شده هست و با پایه برنجی (Standoff) که روی سینی مادربرد کیس بسته میشه اتصال مستقیم داره (در عکس زیر با دایره های زرد مشخص کردم) . البته standoff از جنس پلاستیکی هم موجوده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

metalized hole برای اتصال مستقیم مادربرد با کیس جهت اتصال به سیستم ارت ساخته شده که البته در ایران ساختمانهای خیلی کمی هست که سیستم واقعی ارت داشته باشند . اگر ساختمان شما سیستم ارت داره (بطور واقعی) پس حتماً بدون واشر پیچ کنید .

من خودم مادربرد رو با واشر به کیس پیچ کردم چون اولاً ساختمان ما سیستم ارت نداره (حتی لوله های آب هم پلاستیکی هست) و دوم اینکه نمیخواستم لحیم سوراخ های مادربرد خراش برداره (البته نباید محکم پیچ کرد) . برق دادن کیس شاید به عدم استفاده از واشر هم مربوط باشه (پشت و رو سوراخ مادربرد) . جنس این واشر ها هم معمولاً کاغذی هست نه پلاستیکی ، خودتون هم میتونید با استفاده از کاغذهای ضخیم درست کنید .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •