تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 22 اولاول ... 6789101112131420 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 213

نام تاپيک: ASUS N552 VW, N552 VX

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خوب دیجی لپ تاپ برق دار منو پس نگرفت.گفت طبیعیه.
    اسم برنامه
    HWmonitor
    هستش
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی نظر میذاری میگی برق داره تایید نمیشه
    لپ تاپتم عوض نمیکنن. چه فکری میکنی؟

Sent from my D6503 using Tapatalk
    در خصوص برق دار بودن، شما جای دیگری هم لپ تاپت را امتحان کردی؟
    منظورم کلا ساختمان دیگری است.

2. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

در خصوص برق دار بودن، شما جای دیگری هم لپ تاپت را امتحان کردی؟
    منظورم کلا ساختمان دیگری است.
    بله
    دانشگاه
    خونه ی فامیل

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

در خصوص این موضوع یک جستجو کردم و به مطلب جالبی خوردم:

Newer laptops (and phones, and electric vehicles) are programmed not to fully charge nor discharge the battery in order to prevent wear and maintain battery longevity. One of the ways I've seen some devices do this is by "faking out" Windows into thinking the battery has more wear than it really does. So the battery may be 4000 mAh when new, but the battery tells Windows it has 10% wear. This prevents Windows from charging it past 90%, thus preventing a deep cycle.

در پاسخ داده شده گفته شده است که یکی از مشکلاتی که برای باتری ها پیش می آید در اثر شارژ شدن کامل و خالی شدن کامل باتری است.
    لذا در برخی لپ تاپ ها، بخاطر جلوگیری از شارژ شدن 100 درصد باتری، از این استراتژی ( wear level) برای گول زدن ویندوز استفاده میکنند تا باتری کاملا شارژ نشود.

در لینک زیر هم گفته که برخی سازنده ها از همان ابتدا در مورد ظرفیت باتری شان اغراق میکنند.

Although a battery should deliver 100 percent capacity during the first year of service, it is common to see lower than specified capacities, and shelf life may contribute to this loss.In addition, manufacturers tend to overrate their batteries, knowing that very few users will do spot-checks and complain if low.

بهرحال من خودم لپ تاپم lenovo z510 است که بیش از دو سال است که خریدم و باتری اش هم مثل n552vw جدا نمیشود.
    اما در لنوو یک برنامه ای به نام lenovo energy manager هست که دکمه ای دارد که با فعال کردنش، باتری بیش از 60 درصد شارژ نمیشود. در راهنمایش هم گفته شده که اگر برای مدت طولانی از لپ تاپ استفاده نمیکنید، باتری را تا 60 درصد شارژ کنید و بعد کنارش بگذارید.
    یعنی هیچوقت برای زمان طولانی باتری 100درصد پر نباشد.

الان هم بعد از این مدت، wear level باتری در برنامه hwmonitor عدد 3 و در برنامه battery care عدد 2.5 است.

5. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

در خصوص این موضوع یک جستجو کردم و به مطلب جالبی خوردم:

Newer laptops (and phones, and electric vehicles) are programmed not to fully charge nor discharge the battery in order to prevent wear and maintain battery longevity. One of the ways I've seen some devices do this is by "faking out" Windows into thinking the battery has more wear than it really does. So the battery may be 4000 mAh when new, but the battery tells Windows it has 10% wear. This prevents Windows from charging it past 90%, thus preventing a deep cycle.

در پاسخ داده شده گفته شده است که یکی از مشکلاتی که برای باتری ها پیش می آید در اثر شارژ شدن کامل و خالی شدن کامل باتری است.
    لذا در برخی لپ تاپ ها، بخاطر جلوگیری از شارژ شدن 100 درصد باتری، از این استراتژی ( wear level) برای گول زدن ویندوز استفاده میکنند تا باتری کاملا شارژ نشود.

در لینک زیر هم گفته که برخی سازنده ها از همان ابتدا در مورد ظرفیت باتری شان اغراق میکنند.

Although a battery should deliver 100 percent capacity during the first year of service, it is common to see lower than specified capacities, and shelf life may contribute to this loss.In addition, manufacturers tend to overrate their batteries, knowing that very few users will do spot-checks and complain if low.

بهرحال من خودم لپ تاپم lenovo z510 است که بیش از دو سال است که خریدم و باتری اش هم مثل n552vw جدا نمیشود.
    اما در لنوو یک برنامه ای به نام lenovo energy manager هست که دکمه ای دارد که با فعال کردنش، باتری بیش از 60 درصد شارژ نمیشود. در راهنمایش هم گفته شده که اگر برای مدت طولانی از لپ تاپ استفاده نمیکنید، باتری را تا 60 درصد شارژ کنید و بعد کنارش بگذارید.
    یعنی هیچوقت برای زمان طولانی باتری 100درصد پر نباشد.

الان هم بعد از این مدت، wear level باتری در برنامه hwmonitor عدد 3 و در برنامه battery care عدد 2.5 است.
    بله ممنون.
    البته دیشب خودم سرچ میکردم این مقاله رو دیده بودم ولی گفته شده حدود10 درصد کمتر عنوان میشه.برای من اول 7 بود بعد شد 8 بعد شد 9 نشون میده داره پیشرفت میکنه این اتفاق ظرف مدت کمتر از 10 روز افتاد.
    ولی از دست دادن شارژ اصلا قابل توجیه نیست.
    هر 6 ساعت 1 درصد شارژ از دست میده.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوستم جواب داد. لپ تاپ دوستم را ما اسفند پارسال خریدیم و الان با همین برنامه hwmonitor میزان wear level اش 8 است و میزان آمپر در حالت پر را 44250mah نشان میدهد.

8. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

دوستم جواب داد. لپ تاپ دوستم را ما اسفند پارسال خریدیم و الان با همین برنامه hwmonitor میزان wear level اش 8 است و میزان آمپر در حالت پر را 44250mah نشان میدهد.
    خیلی ممنون از پیگیریتون.
    برای من الان ظرفیت رو 44070 نشون میده و 9 درصد فرسایش.
    میشه از ایشون بپرسید شارژ هم کم میکنه یا نه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خیلی ممنون از پیگیریتون.
    برای من الان ظرفیت رو 44070 نشون میده و 9 درصد فرسایش.
    میشه از ایشون بپرسید شارژ هم کم میکنه یا نه؟

این موضوع را هم پرسیدم
    دیشب باتری را کامل شارژ کرده ( ساعت 10) و بعد لپ تاپ خاموش بوده تا ساعت 8 صبح امروز. صبح ساعت 8 که چک کرده، باتری 99درصد بوده و جالب اینکه بعد از اینکه به برق هم زده، باتری شارژ نمیشده است.
    یعنی همان نکته ای که در بالا اشاره کردم که لپ تاپ اجازه نمیدهد باتری 100 درصد شارژ شود.

با این حساب بنظرم اگر شما با کم شدن دایمی wear level در یک بازه ی زمانی کوتاه مواجه هستید، احتمال دارد لپ تاپ شما ایراد داشته باشد.
    ولی اگر میزان wear level تغییر نکند و در حدود 10 درصد باقی بماند، میتوان این موضوع را به همان عدم شارژ کامل مرتبط دانست.

یک نکته ی دیگر هم اینکه ما لپ تاپ را از مغازه خریدیم نه سایت ها.

11. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

این موضوع را هم پرسیدم
    دیشب باتری را کامل شارژ کرده ( ساعت 10) و بعد لپ تاپ خاموش بوده تا ساعت 8 صبح امروز. صبح ساعت 8 که چک کرده، باتری 99درصد بوده و جالب اینکه بعد از اینکه به برق هم زده، باتری شارژ نمیشده است.
    یعنی همان نکته ای که در بالا اشاره کردم که لپ تاپ اجازه نمیدهد باتری 100 درصد شارژ شود.

با این حساب بنظرم اگر شما با کم شدن دایمی wear level در یک بازه ی زمانی کوتاه مواجه هستید، احتمال دارد لپ تاپ شما ایراد داشته باشد.
    ولی اگر میزان wear level تغییر نکند و در حدود 10 درصد باقی بماند، میتوان این موضوع را به همان عدم شارژ کامل مرتبط دانست.

یک نکته ی دیگر هم اینکه ما لپ تاپ را از مغازه خریدیم نه سایت ها.
    سلام
    برای منم تا 99% میمونه فکر کنم نرماله چیزه خاصی نیست
    wear level فکر کنم غیر عادی هست برای این لپ تاپ حالا اگر بیشتر شده احتمالا مشکل داره
    بنده خدا دوستم
    z510 داره العان بعد دو سال بیشتر از 20 دقیقه حداکثر نور صفحه رو کم کنه دوام نمیاره
    energy manager چیزی خوبیه حالا من میتونم باتری دربیارم
    ایسوس هم energy manager داشت عالی بود
    این مشکل ما نیست تو فروم های خارجی سرچ بزنید مشکل همه گیری هست تو ایسوس

13. این کاربر از alireza3dshadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بنظرم که ایسوس دو تا کار کرده
    اولا باتری اش آن مقداری که گفته میشه ظرفیت نداره و ظرفیتش کمی کمتر از واقعیت است.
    دوم اینکه چون آن برنامه energy management را به دلایلی که نمیدانم چیه، ندارد، در نتیجه با استفاده از همین کلکی که زده، نمیذاره باتری کامل شارژ شود.

از دیگر دوستانی که این لپ تاپ را دارند هم میخواهم در این بحث شرکت کنند و میزان wear level باتری لپ تاپشان را اعلام کنند.

داره خودمونی میشه nemesise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    ایسوس تو manual لپ تاپ نوشته بود که برای اولین بار قبل از استفاده باید لپ تاپ رو 3 ساعت شارژ بزنی.
    من خودم این کارو نکردم، بعدش فهمیدم که باید این کارو میکردم!
    بعد که فهمیدم (حدودا سه روز بعد از خرید لپ تاپ) بعدا از شارژ کامل گذاشتم 2 ساعت دیگه تو شارژ موند.
    تاثیر این کار برای من این بود که قبلش باتری بیشتر از 99% نمیشد ولی الان راحت 100% میشه!
    حالا باز با نرم افزار hwmonitor تست میکنم و نتیجه رو میگم.

آپدیت: wear level 3%
    این wear level چیه دقیقا ؟
    Last edited by nemesise; 01-06-2016 at 12:03.

16. این کاربر از nemesise بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •