با سلام

بنده بدنبال یک سیستم فوق حرفه ای برای مدلسازی و طراحی شهری با گرافیک بالا هستم که عمدتا از نرم افزارهای autodesk استفاده می شود. از جمله آنها infrawork , 3Dmax است که مهمترین عامل در حجم بالای فایل ها و دیتابیس ها و نیز تصاویر گرافیکی بالای آن است. مدلسازی و شبیه سازی در سطح بزرگ شهری لازم است در ترم افزار انجام شود و پس از رندرینگ خروجی های انیمشین حاصل می شود. هرچند خود شرکت اتودسک حداقل ملزومات نرم افزاری را مشخص کرده است منتهی این مشخصات وقتی که حجم فایلها بیشتر می شود و یا تعداد آبجکت ها فراتر می رود جوابگو نیست.
بنده ترجیحا بدنبال لپ تاپ با سایز کوچک قابل حمل مثل 12 یا 13 اینچ و وزن کم هستم و بهنگام کار میتوانم از مونیتور بزرگتر استفاده کنم منتهی این ابعاد با این کارائی در هیچ یک از تولیدکنندگان موحود نمیباشد. لذا بالاجبار سایز بزرگتر را می پذیرم حتی بجهت اهمیت کارائی خود سیستم حاضرم سایزهای بالا مثل 17 با وزن های بالای 4 کیلو رو نیز بپذیرم چرا که هرچه مشخصات دستگاه بالاتر میره سایز و وزنش نیز بالاتر میره و از آنجا که مشخصات برام مهمتر از سایز و وزن کوتاه میام. و حتی یک گام فراتر از این هم رفته و درصورتیکه لپ تاپ با مشخصات مناسب پیدا نشه به سیستم دسکتاپ هم اکتفا میکنم منتهی ترجیحم لپ تاپ از سایز کوچک به بزرگ است. از نظر قیمت هیچ محدودیتی ندارم و تا 20 میلیون تومان هم هزینه میکنم. و یک سیستم عمری میخام که لاقل 3 ، 4 سال برام کار کنه.
برخی برام لپ تاپ های گیمینگ رو معرفی کردن ولی نمیدونم جوابگو هست یا نه. چرا که در تحلیل قویترین مدل ایسوس (ASUS G751Jy) خوندم که می تواند تاحدودی برای طراحی گرافیکی مفید باشه و بابت همین از این نوع سیستم ها هم نا امید شدم.
همین الان قویترین سیستم Lenovo رو دارم ولی کاملا کم میاره. در زمان رندر خیلی مشکلی نیست ولی به هنگام مدلسازی دچار اشکال می شود. با وجود اینکه در لایه ها و قطعات مختلف کار میکنم ولی تند تند هنگ میکنه.
پینشنهاداتی که تاکنون داشته ام به شرح زیر است:

1- ASUS: G751Jy
Intel Core i7 4870HQ 2.50GHz up to 3.70 GHz
ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
NVIDIA GeForce GTX 980M GDDR5 4GB
ظرفیت: دو ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: دو ترابایت هارددیسک به همراه 8 گیگابایت حافظه SSD

2- HP: Omen -5000ne
Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz up to 3.50 GHz
ظرفیت: 256 گیگابایت - نوع: SSD - مشخصات: حافظه خشک
NVIDIA GeForce GTX 860M 4GB

3- Lenovo Ideapad Y700 - B - 15 inch Laptop
Intel Core i7-6700HQ 2.60GHz up to 3.50 GHz
16 گیگابایت - نوع: DDR3
یک ترابایت هارددیسک به همراه 128 گیگابایت حافظه SSD
GeForce GTX 960M GDDR5

4- Apple MacBook Pro MJLT2 with Retina Display
Intel Core i7 Haswel 2.50GHz up to 3.70 GHz
AMD-Radeon R9 M370X GDDR5
512SSD

در ضمن، فقط به دلیل نرم افزار و سیستم عامل ویندوز از خرید مک بوک مرددم والا حتما همین شماره 4 رو میخریدم و خیال خودمو راحت میکردم.

خواهشمندم درصورت امکان راهنمایی بفرمائید.
بسیار ممنون و سپاسگزارم