تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: کار کردن هارد اکسترنال بعد از safe remove

پروفشنال campuzlit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض کار کردن هارد اکسترنال بعد از safe remove

دوستان یک هارد seagate backup plus slim خریدم. بدون مشکل کار می کنه. ولی یه موردی هست اینکه وقتی از داخل ویندوز و کنار ساعت هارد رو safe remove می کنم پیغام safe remove رو میده و پارتیشن هم از ویندوز میره ولی هنوز چراغش روشنه و خود هارد خاموش نمیشه.

اینجوری USB رو بکشم مشکلی درست نمی شه؟ یا چجوری میشه هارد رو خاموش کرد؟

2. این کاربر از campuzlit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام اگه برای طولانی مدت به هارد نیازی ندارین از USB جداش کنین
    بعضی از هاردها حتی در حالتی که کامپیوتر رو هم خاموش کردین اگه به پورت USB متصل باشن موتورشون همچنان در حال کاره ...

4. 2 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان یک هارد seagate backup plus slim خریدم. بدون مشکل کار می کنه. ولی یه موردی هست اینکه وقتی از داخل ویندوز و کنار ساعت هارد رو safe remove می کنم پیغام safe remove رو میده و پارتیشن هم از ویندوز میره ولی هنوز چراغش روشنه و خود هارد خاموش نمیشه.

اینجوری USB رو بکشم مشکلی درست نمی شه؟ یا چجوری میشه هارد رو خاموش کرد؟
    رجیستری ویندوز رو طبق روش توضیح داده شده در سایت زیر اصلاح کنید (روش Global Setting) که پس از Safe remove کردن ویندوزی ، هارد دیسک خاموش میشه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

رجیستری ویندوز رو طبق روش توضیح داده شده در سایت زیر اصلاح کنید (روش Global Setting) که پس از Safe remove کردن ویندوزی ، هارد دیسک خاموش میشه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خیلی ممنون از راهنمایی. ولی هر کاری کردم جواب نمی ده همچنان هارد روشنه.

رجیستری رو طبق دستور global تغییر دادم و ریستارت کردم اما کار نمی کنه.

سوالم اینه: وقتی safe remove می کنیم فقط تبادل داده رو قطع می کنه و قابلیت قطع جریان برق رو نداره؟ آیا مشکلی پیش میاد وقتیکه هارد remove شده ولی روشنه از usb جدا کنیم؟ چون اون روش عمل نکرد.

8. این کاربر از campuzlit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون از راهنمایی. ولی هر کاری کردم جواب نمی ده همچنان هارد روشنه.

رجیستری رو طبق دستور global تغییر دادم و ریستارت کردم اما کار نمی کنه.

سوالم اینه: وقتی safe remove می کنیم فقط تبادل داده رو قطع می کنه و قابلیت قطع جریان برق رو نداره؟ آیا مشکلی پیش میاد وقتیکه هارد remove شده ولی روشنه از usb جدا کنیم؟ چون اون روش عمل نکرد.
    من تست کرده بودم جواب داد . شما میتونید نرم افزار USB Safely Remove رو هم تست کنید . فقط دقت کنید از قسمت option این برنامه و از قسمت general تیک گزینه Power off the device... رو بزنید و سیستم رو ریستارت کنید (عکس زیر) .

سوالم اینه: وقتی safe remove می کنیم فقط تبادل داده رو قطع می کنه و قابلیت قطع جریان برق رو نداره؟
    در ویندوزهای قدیمی مثلاً XP وقتیکه safe remove میکردید پورت USB سيستم هم Power Off میشد ولی در ویندوزهای جدید مثلاً 7 دیگه اینطور نیست که با تنظیمات رجیستری یا نصب نرم افزار این مسئله برطرف میشه .

آیا مشکلی پیش میاد وقتیکه هارد remove شده ولی روشنه از usb جدا کنیم؟
    مشکلی پیش نمیاد ولی در SMART هارد دیسک تعداد لاگهای Unsafe Shutdown Count میره بالا . برنامه HD Tune Pro رو اگر نصب کنید میتونید این گزینه رو از قسمت Health برنامه ببینید و همچنین تعداد دفعات جدا کردن هارد اکسترنال از سیستم بطور غیر امن .

10. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

من تست کرده بودم جواب داد . شما میتونید نرم افزار USB Safely Remove رو هم تست کنید . فقط دقت کنید از قسمت option این برنامه و از قسمت general تیک گزینه Power off the device... رو بزنید و سیستم رو ریستارت کنید (عکس زیر) .
    آقا این نرم افزار رو هم نصب کردم و تست کردم اما بازم جواب نداد. خودم مشکوک شدم که چرا اینجوریه و هنوز هارد روشنه. رفتم فلش مموری رو آوردم و وصل کردم دیدم کار می کنه و چراغ فلش خاموش میشه.

همون تغییرات رجیستری رو هم درست انجام داده بودم و کار می کرد منتها روی هارد جواب نمی داد. تا اینکه فهمیدم با پورت USB3 مشکل داره. وقتی هارد رو به پورت USB2 می زنم بدون مشکل خاموش میشه اما روی USB3 جواب نمی ده. البته به پورت پشت کیس می زنم. ولی فلش مموری روی همون پورت USB3 خاموش میشه(البته فلش خودش USB2 هست)

فعلا وصلش کردم به پورت USB2 تا ببینم می تونم این مشکل رو حل کنم. یعنی ممکن مشکل از مادربرد یا بایوس مادربرد باشه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا این نرم افزار رو هم نصب کردم و تست کردم اما بازم جواب نداد. خودم مشکوک شدم که چرا اینجوریه و هنوز هارد روشنه. رفتم فلش مموری رو آوردم و وصل کردم دیدم کار می کنه و چراغ فلش خاموش میشه.

همون تغییرات رجیستری رو هم درست انجام داده بودم و کار می کرد منتها روی هارد جواب نمی داد. تا اینکه فهمیدم با پورت USB3 مشکل داره. وقتی هارد رو به پورت USB2 می زنم بدون مشکل خاموش میشه اما روی USB3 جواب نمی ده. البته به پورت پشت کیس می زنم. ولی فلش مموری روی همون پورت USB3 خاموش میشه(البته فلش خودش USB2 هست)

فعلا وصلش کردم به پورت USB2 تا ببینم می تونم این مشکل رو حل کنم. یعنی ممکن مشکل از مادربرد یا بایوس مادربرد باشه؟
    درایور USB3 رو اگر میتونید آپدیت کنید .

13. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

درایور USB3 رو اگر میتونید آپدیت کنید .
    آپدیت کردم ولی درست نشد. دیگه بیخیال شدم باید برم از پشتیبانی سایت سازنده اش بپرسم شاید بدونن.

و همچنین خیلی ممنون بایت راهنایی های بسیار خوب.

مشکلی پیش نمیاد ولی در SMART هارد دیسک تعداد لاگهای Unsafe Shutdown Count میره بالا . برنامه HD Tune Pro رو اگر نصب کنید میتونید این گزینه رو از قسمت Health برنامه ببینید و همچنین تعداد دفعات جدا کردن هارد اکسترنال از سیستم بطور غیر امن .
    شما این جواب رو به یکی از سوالات من دادین. حالا اگه لاگهای Unsafe Shutdown Count بالا بره چه اتفاقی می افته؟

اگه زیاد سوال می کنم چون یه هارد داشتم خراب شد نمی خوام اینم خراب بشه حداقل از طرف خودم آسیب نبینه.

15. این کاربر از campuzlit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما این جواب رو به یکی از سوالات من دادین. حالا اگه لاگهای Unsafe Shutdown Count بالا بره چه اتفاقی می افته؟
    اتفاق خاصی نمی افته و مشکلی هم برای هارد دیسک پیش نمیاد .
    ولی حتماً safe remove کنید حتی اگر هارد دیسک خاموش نشه (بجهت جلوگیری از خرابی احتمالی فایل سیستم) .

17. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

عطاجان سلام مجدد و ممنون بخاطر صبر و حوصله ای که در پاسخ به سوالات مبتدیانه ما بخرج میدین،دو تا سوال دیگه هم داشتم و گفتم زیر این پست بذارم تا احیانا بقیه دوستان هم از جوابتون استفاده کنن:
    1-مثل هارد اینترنال اشکالی نداره هارد اکسترنال هم 24 ساعته به کامپیوتر وصل باشه؟
    2-هروقت کامپیوتر رو میخواهیم خاموش کنیم حتی وقتی که قصد نداریم هارد رو از کیس جدا کنیم حتما باید از safe remove استفاده کنیم یا سیف ریموو فقط برای وقتیه که میخواهیم اتصال فیزیکی بین هار و کامپیوتر رو قطع کنیم؟
    3-آیا برنامه ای هست که از اطلاعات درون هارد بکاپ بگیره(auto backup) و بعد از اینکه اطلاعاتمون مشکلی براش پیش اومد بتونیم با یک restore کردن ساده اطلاعات رو به حالت قبل برگردونیم؟
    بازم ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •