تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 37

نام تاپيک: اندر فرهنگ بی فرهنگی برخی از ما ایرانیان

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

3 اندر فرهنگ بی فرهنگی برخی از ما ایرانیان

یک شب فراموش نشدنی!

ساعت ۷ بعدازظهر است. همسرم از دندانپزشک برگشته و قرار است او را با ماشین خودش از سر خیابان خزر در الهیه برداشته و به منزل مادرشان برویم.
    راه بندان است و سرعت ها در حد مورچه. ناگهان از ماشین پرایدی که در جلوی ما است و دو آقا و دو خانم مسن در آن هستند راننده پیاده شده و بطرف من می آید و می گوید چراغها را خاموش کن نور بالا چشمهایم را می زند!
    می گویم ولی این نور بالا نیست و نور بالا را می زنم که متوجه فرق آن بشود. می گوید بهرحال چراغ کوچک ها را روشن کن کافیست[!]
    می گویم این قانون شما است یا قانون راهنمایی رانندگی؟
    می گوید چیه چون ماشینت مدل بالاست (پرادوی دو در ۲۰۰۶) می خواهی ژست بگیری؟
    گفتم چکارت کنم که نفهمی [متوجه نشوی]؟
    بطرف ماشینش رفته و سوار می شود و خوشبختانه چند متر بالاتر ما باید به یک کوچه فرعی بپیچیم و او از شر ژست آوردن ما خلاص می شود.
    هنوز نفهمیدم که رابطه نور چراغ و ژست گرفتن آنهم با یک ماشین ۹ ساله چیست؟
    شاید من اشتباه می کنم ولی در شهر بی قانون تهران سعی می کنم که قوانین راهنمایی کالیفرنیا را که شاید بهترین در دنیا باشد اجراء نمایم.
    در قانون کالیفرنیا جایی برای چراغ های کوچک نیست و از زمان شروع غروب و حتی قبل از تاریکی چراغ های شما باید کاملاً روشن باشد و چراغ کوچک به منزله خاموشی است.

همانشب مسافر [و راهی به] امریکا هستم. به فرودگاه رفته و مثل یک آدم منطقی پشت سر چند نفر روسی در صف اول گذشتن از بازرسی بدنی می ایستم. بعد از ده دقیقه که نزدیک به محل بازرسی [فرودگاه مهرآباد] می شویم یک آدم کت شلواری خیلی شیک به همراه یک خانم مسن و یک آدم قوی هیکل مستقیم به طرف بازرسی می روند. روس ها با تعجب دارند نگاه می کنند و من به آنها اعتراض می کنم.
    آقای کت و شلواری (که من برای او اصطلاح عمله را استفاده می کنم البته توهین به کارگران ساختمانی نباشد من به کسانیکه لباسشان از مغزشان پیشرفته تر است عمله می گویم) می گوید پرواز ما دیر شده گفتم به ما چه که دیر آمدی فرودگاه؟
    توجه نمی کند و با عجله وارد می شود. حالا ساعت یک است.
    مطمئن بودم که دروغ می گوید. بالاخره ساعت ۲ تمام مراسم مختلف پایان گرفت و در یک صندلی نشسته و منتظر پرواز خودم در ساعت ۴ صبح بودم. حدود ساعت ۳ دیدم آن سه نفر دارند قدم زنان به سمت جایی که من بودم می آیند.
    گفتم انشاءالله که جا نماندین آنقدر عجله داشتید؟
    با کمال پرروئی گفت پروازمان را عوض کردیم[!]
    گویی هر شب ما پروازهای زیادی از هر ارلاین داریم که می توانید پرواز خود را به آسانی عوض کنید[!]

دوستان اگر کسی توی صف می زند آنقدر خجالتشان بدهید تا بالاخره یاد بگیرند که بابت توی صف زدن باید بهائی را بپردازند.
    وقتی که با مردم مهربان ما روبرو می شوند که هیچ نمی گویند طرف یاد نمی گیرد که توی صف زدن مثل دزدی است و تو داری حق مرا می خوری.

بهر حال هنگاميكه داشتند از من دور ميشدند زن برگشت به مردها گفت اين عجب گيري هستا؟
    بله در اين موارد سعي كنيد گير باشيد.

هواپیما به دوبی می رسد یک آقای کوتاه قد از من که در راهرو منتظر ایستاده ام می خواهد جلو بزند.
    می گویم آقا کجا؟
    می گوید می خواهم پیاده بشوم!
    گفتم اینجا هیچکس قصد ماندن ندارد و همه می خواهند پیاده بشوند ولی پیاده شدن ردیف به ردیف انجام می شود و هیچکس به هیچکس برتری ندارد مگر بر اساس ردیفی که در آن نشسته ایم.
    دید که من طوری ایستاده ام که فقط از روی سر من می تواند رد بشود ساکت شد.
    کنجکاو شدم که شاید این اولین باری است که سوار هواپیما می شود و از همان عمله هایی است که لباسش از مغزش جلوتر است.
    وارد صحبت شدیم و معلوم شد که در برزیل قالی فروشی دارد و خانواده اش در بلژیک زندگی می کنند بنابراین این باید بار صدمش باشد که سوار هواپیما می شود.
    چرا وانمود می کند که قوانین هواپیما را نمی داند؟ شاید هربار اینکار را کرده کسی چیزی به او نگفته و او هم به این مسئله عادت کرده و حالا بدشانسی به من برخورده.
    آمد ساعت پرواز بعدیش را بهانه کند و گفت فقط نیم ساعت به پرواز بعدیش مانده غافل از اینکه دارد با متخصص صحبت می کند. گفتم پرواز ما که دیر نرسیده و ارلاین ها فاصله دو پرواز را حداقل یکساعت می گذارند و چیزی به نام نیمساعت وجود ندارد.
    گفتم کارت پروازت را ببینم. نشان داد یکساعت و نیم وقت داشت تقریباً مانند بلیط من.
    به او گفتم بلیط من هم شبیه مال شماست و من هم همانقدر وقت دارم و مطمئن هستم که بموقع خواهیم رسید.

شب جالبی بود با سه واقعه که به من نشان می داد که ما هنوز از نظر فرهنگی برخلاف ادعاهایمان خیلی عقب هستیم.
    و البته بلند شدن مسافران قبل از توقف کامل هواپیما هم خود داستان دیگری دارد که مهمانداران دیگر زبانشان مو درآورده و دیگر اعتراض نمی کنند.
    اگر کسانی باشند که بار اولشان است من ناراحت نمی شوم ولی کسانیکه برای بار صدم سوار هواپیما می شوند و وانمود می کنند که بار اولشان است برایم واقعاً جای تعجب دارد.

http://farhadkashani.com/index.php/2012-05-20-10-44-46/2013-05-15-10-23-54/803-an-unforgettable-night
    Last edited by 3274; 14-01-2016 at 01:01.

2. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

نویسنده ی مطلب:
    مهندس فرهاد کاشانی
      محتوای مخفی: درباره 

وی از نخبگان ایرانی-آمریکایی مقیم کالیفرنیا و از مدیران سابق IBM وشرکتهای حوزه ICT در پایتخت فناوریهای پیشرفته ی آمریکا یعنی دره ی سیلیکن (سیلیکان ولی Silicon Valley) است دارای سه مدرک مهندسی است و چندین دوره کوتاه مدت مدیریت را در دانشگاههای استنفورد، هاروارد، کرنل و دانشگاه کالیفرنیا گذرانده است. از دهه ی 90 میلادی ریاست هیأت مدیره ی انجمن متخصصین ایرانی دره ی سیلیکن را بر عهده داشته است.در سن 25 سالگی به مدیریت عامل شرکت خصوصی صنعتی و مهندسی ایرانی سیمیران رسید که چندی بعد ملی شد. بمدت 13 سال قائم مقام ارشد و قائم مقام مدیر عامل در چند شرکت الکترونیک در "سیلیکان ولی" بود و کارخانجاتی را در مکزیکو، تایوان، آلمان، هلند و انگلیس علاوه بر امریکا و در زمانهای مختلف مدیریت می کرد که سپس وی از طرف شرکت مادیران برای همکاری به ایران دعوت شد.

طی دهه ی اخیر به انتقال تجربیات، فناوری های نو و کارآفرینی در ایران روی آورده که تاسیس چند شرکت در ایران از جمله شرکت آریادیزل (نمایندگی کامیونهای رنو Renault Trucks) و شرکتهای حوزه ی سخت افزار، کامپیوتر و الکترونیک نمونه ی فعالیتهای وی است
    تالیفات وی در زمینه ی مدیریت منتشر شده و نیز مقالات گوناگون وی راجع به فناوریهای نوین برای چند دهه است که در ماهنامه های علمی و فنی ایرانی مانند مجله ی ماشین، نوآور و غیره مورد اقبال خوانندگان است ...
    به عقیده وی مدیر خوب هم در "سیلیکان ولی" و هم در "جاده مخصوص" چه در صنعت کامپیوتر و چه در صنعت کامیون می تواند موفق عمل کند و مدیر ضعیف نیز هم در ایران و هم در امریکا در هر صنعتی که فعالیت کند ناموفق خواهد بود
    او سه کلید از کلیدهای مهم موفقیت را اینطور بیان می کنند:
    داشتن هدف، اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت
    داشتن استقامت و روحیه پیگیری اهداف
    ارتباطات

یکی از تعاریف مدیریت از نگاه وی: "مدیریت یعنی هنر انجام بیشتر با کمتر"

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

به ایرانی بودن چندان ربطی نداره این مسائل که گفته شده، هر کسی با هر ملیتی می تونه اینگونه اعمال ازش سر بزنه.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

حذف شود با سپاس
    Last edited by محمد7966; 22-01-2016 at 20:12.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

اقا اگه کسی به قوانین احترام میزاشت مملکت وضعش این نبود . مردم بی تربیت ، بی فرهنگ و وحشی شدن
    حکومت هم همین رو میخاد تا مردم رو به جون هم بندازه و حکومت کنه !!!
    وگرنه تلویزیون بجای اینکه عزاداری بزاره میتونه با پخش برنامه های مختلف سعی در بالا بردن فرهنگ مردم بکنه و همینطور راهنمایی رانندگی بجای زدن عکس های نامربوط!!! قوانین رو به مردم گوشزد کنه .
    این رو هم بگم که اکثر مردم فهمیده از کشور خارج شدن و مشتی لگوری داخل کشور باقی ماندن که هوش پایینی دارن

7. این کاربر از bas ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

به ایرانی بودن چندان ربطی نداره این مسائل که گفته شده، هر کسی با هر ملیتی می تونه اینگونه اعمال ازش سر بزنه.
    صحبت شما هم از بابتی درسته، نه تنها ایران بلکه بسیاری ممالک جهان سوم اساس مشکلشون همین دور زدن قوانین و یا رد شدن از روی اونه. حالا محیط مجازی شاید چندان جدی نباشه و کم و بیش همه بی قانونی هایی کرده باشیم و به کسی ضرری وارد نشده اما محیط اجتماعی صد در در صد تجاوز به حقوق سایرین هست

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

قانون کالیفرنیا رو میخوای تو ایران پیاده کنی متخصص؟ اینا قانون حالیشون میشه اخه؟

10. این کاربر از kenzu بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

اخه مسئله اینه که یکیم اینجا میخاد تایپکی درست کنه اونم از کارش پشیمون میکنید....به هر حال یه نفر مثل من پیدا شده میخاد استفاده کنه مهم اینه که ادم وقتی یه هدف داره ادامش بده و نزاره حرفای دیگران تاثیر منفی بزاره والا من با این ادما زیاد روبرو میشم حریفشونم نمیشم... بقیه نمی خوان ادم بشن من نباید یاد بگیرم چطور با اینطور رفتارهاوحرکت های ضعیف و منفی برخورد کنم
    واقعا جای تاسفه واسه اکثر ایرانی هاکه سطح شعور وفرهنگشون شده سوژه خنده اکثر کشورهای پیشرفته و درست حسابی دنیا .....کی ماایرانی ها میخا بافرهنگ بشیم خدا میدونه!!!!!!!!!!!!!
    الان قرن بیست ویکم و توی سال2016هستیم هنوز بلد نیستیم درست فکر کنیم....

کـاربـر بـاسـابـقـه rozbeh85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

اقا اگه کسی به قوانین احترام میزاشت مملکت وضعش این نبود . مردم بی تربیت ، بی فرهنگ و وحشی شدن
    حکومت هم همین رو میخاد تا مردم رو به جون هم بندازه و حکومت کنه !!!
    وگرنه تلویزیون بجای اینکه عزاداری بزاره میتونه با پخش برنامه های مختلف سعی در بالا بردن فرهنگ مردم بکنه و همینطور راهنمایی رانندگی بجای زدن عکس های نامربوط!!! قوانین رو به مردم گوشزد کنه .
    این رو هم بگم که اکثر مردم فهمیده از کشور خارج شدن و مشتی لگوری داخل کشور باقی ماندن که هوش پایینی دارن
    واقعا سطح فرهنگ بالای شما در آخرین جمله تان مشخص است...

13. 2 کاربر از rozbeh85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار (درحال ترک...) نه نشد

پيش فرض

بی فرهنگی فقط به فحش و ناسزا و بی احترامی نیست
    بی فرهنگی به سلیقه ی خودخواهانه مدیران این انجمن هم ربط داره

15. 4 کاربر از donkeyoxte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •