تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 37 از 37

نام تاپيک: اندر فرهنگ بی فرهنگی برخی از ما ایرانیان

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام دوست من حرف شما از نظر منطقی غلط است و شامل مغلطه تعمیم شتابزده است براتون مثال میزنم البته از من نیست از استاد ملکیان است

در منطق مغالطه اي به نام تعمیم شتابزده وجود دارد. با مثالي تعميم شتابزده را توضيح مي دهم: ما یک اصفهانی را مي ببینیم که ناخن‌خشک و ممسک است و اصفهاني دوم و سوم نيز همين گونه هستند. سپس به اين نتيجه مي رسيم كه همه اصفهانی‌ها ناخن‌خشک و ممسک هستند. به این نتيجه گيري تعمیم شتابزده می‌گویند. تعميم شتابزده یعنی تعداد افرادی که بر آنها حکم می‌کنیم از تعداد افرادی که آنها را آزموده‌ایم بیشتر است.
    هر وقت تعداد افرادی که من در مورد آنها حکم می‌کنم از تعداد افرادی که آزمایششان کرده‌ام بیشتر شد می‌گویند تو تعمیم داده‌ای ولی شتابزده. تعمیم شتابزده یک مغالطه معروف منطقی است. ما وقتی که منطق می‌خوانیم فوری می‌گوییم بله این مغالطه است ولی نمی دانیم که اکثر اوقات زندگی ما اتفاقاً از تعمیم‌های شتابزده حاصل می‌شود.
    یک زمان شما در زندگیتان خورد می‌شوید و کارتان به آسایشگاه روانی کشیده می‌شود من به شما رجوع می‌کنم و می‌گویم رفیق من چگونه شد که یکباره این گونه شدی؟ می‌گوید یک دوست 25 ساله که شب و روز و سفر و خورد خلوت و جلوت ما با هم بود در فلان قضیه به من خیانت کرد. این به شما شوک وارد می‌کند و زندگیتان را تخریب می‌کند.
    آنوقت من به شما می‌گویم که کجا اثبات شده بود که هیچ دوستی به دوست خودش خیانت نمی‌کند؟ چرا شما چنین شوکی دارید بدلیل این که یک تعمیم شتابزده را در زندگیتان اصل قرار داده بودید که هیچ دوستی به دوست خودش خیانت نمی‌کند ناگهان دیدید که دوستی به شما خیانت کرد و شوکه شدید اما این جایی در جامعه‌شناسی و روانشناسی اثبات شده که امکان ندارد که دوستی به دوستی خیانت کند اثبات نشده.
    پس انتظارتان را به این حد تقلیل دهید که هر دوستی ممکنه روزی به دوست خودش خیانت کند. یا این که می‌گویید من امروز شوکه شدم کسی که من دشمن خونی او بود امروز به من کمک کرده و گفته حواست باشد که دشمنان می‌خواهند با تو این کار را بکنند. هیچ قاعده‌ای وجود ندارد که هیچ وقت هیچ دشمنی به حال آدم شفقت ندارد.
    ما از این تعمیم‌های شتابزده فراوان داریم و اینها زندگی ما را خراب می‌کند بسیارند آدمهایی که در تجارت ورشکست شده‌اند و به قاعده تعمیم شتابزده مبتلا بودند که شریک آدم به آدم خیانت نمی‌کند.
    استاد ملکیان،اخلاق کاربردی،جلسه اول
    من کاری به شتاب زده بودن و یا نبودن ندارم . این سرزمین مردمانش انقدر وحشی و دزد هستند که همون بهتر با تمام مردمش نابود بشه تا همه راحت بشن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

متاسفانه ما عادت کردیم که خوش بودن صدای دهل رو از دور بشنویم

اینجا عنوان تایپیک اندر بی فرهنگی برخی از ما ها بود ولی جوری صحبت شده که انگار همه بی فرهنگند از طرفی جوری درباره اروپا صحبت شده که انگار همه با فرهنگند

نمونه ای را از اروپا میارم تا ببینم اونجا هم تمام مردمش با فرهنگ نیستند

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اون لینک شما زیرش این بود که شاید ندیدی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مضافا در همه ی زمینه های فرهنگی که نگفتیم، اما یک روز محض آزمایش اقلا نیم ساعت، نه ده دقیقه، وقت بگذاری و احترام به عابر پیاده -که بعنوان مصداق مورد اشاره واقع شد- رو زیر نظر بگیری، هم نظر خواهیم شد ... و حتما برای شما جالبه عرض کنم لینکی که گذاشتی متاسفانه شیادی های اکثرا مردمان مهاجر هست نه خود مردم بومی اروپای غربی! مثالهای متعددی هست که بزنم ولی اکتفا می کنم با همین موری که اخبارش جهانی شد: اخیرا که بحران مهاجرت همین مردمان پرمدعای خاورمیانه به اروپای غربی شدت گرفته، و بعد از تعرضات و تجاوزهای گروهی و وحشیانه ی اینها به زنان آلمانی در شب سال نو و موارد پرشمار دیگر، در برخی شهرهای آلمان ورود این افراد رو به استخرها(ی مختلط) ممنوع کردند. بی جنبگی و توحش این مردمان در سرزمین های خودشون کم بود، به کشورهایی که این چیزها براشون تازگی داره هم کشیده شد

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

تعميم شتابزده یعنی تعداد افرادی که بر آنها حکم می‌کنیم از تعداد افرادی که آنها را آزموده‌ایم بیشتر است.
    اصلا کار علم آمار همینه جانم. حالا شما و همفکرانت اسمش رو بذارین مغالطه یا تعمیم شتابزده! چه اصطلاحاتی تازگی داره رواج پیدا میکنه

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

اصلا کار علم آمار همینه جانم. حالا شما و همفکرانت اسمش رو بذارین مغالطه یا تعمیم شتابزده! چه اصطلاحاتی تازگی داره رواج پیدا میکنه
    شما چون ذهنتون علمی نیست این اصطلاحات بران ثقیل جلوه میکنه.
    و در مرحله بعد توهم ایران بد خارج خوب رو دارید. چیزی مشابه شعار گوسفندان در مزرعه حیوانات: چهارپا خوب دوپا بد.
    کمی عمق نگرشتون رو افزایش بدید معمولا کسانی که دیگران رو با الفاظ بدی میخوانند خودشون اون صفت بد رو بیشتر دارند ولی دست پیش گرفتن تا پس نیوفتن.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

شما چون ذهنتون علمی نیست این اصطلاحات بران ثقیل جلوه میکنه.
    و در مرحله بعد توهم ایران بد خارج خوب رو دارید. چیزی مشابه شعار گوسفندان در مزرعه حیوانات: چهارپا خوب دوپا بد.
    کمی عمق نگرشتون رو افزایش بدید معمولا کسانی که دیگران رو با الفاظ بدی میخوانند خودشون اون صفت بد رو بیشتر دارند ولی دست پیش گرفتن تا پس نیوفتن.
    ممنون که بنده رو نصیحت فرمودین و اینجانب رو بعد از دقیقا 20 سال اشتغال و کار تخصصی در حوزه های علوم پایه ی و فنی-مهندسی "فاقد ذهن علمی"، "کم داشتن عمق نگرش"، "دست پیش گرفتن برای پس نیفتادن" و ... مورد خطاب قرار دادین. تنها اکتفا می کنم به اینکه جمله ی آخرتون رو بخودتون تقدیم کنم
    معمولا کسانی که دیگران رو با الفاظ بدی میخوانند خودشون اون صفت بد رو بیشتر دارند ولی دست پیش گرفتن تا پس نیوفتن.

6. 3 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Mehrshad-msv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    زمین - کرج

پيش فرض

اقتصاد قوی = فرهنگ بالا
    جامعه ای که در فقره اقتصادی داره دست وپا میزنه انتظاره فرهنگ داریم ازش!!

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

اقتصاد قوی = فرهنگ بالا
    جامعه ای که در فقره اقتصادی داره دست وپا میزنه انتظاره فرهنگ داریم ازش!!
    نه دوست عزیز

بعضی از فلاسفه اصالت فرهنگ رو بالاتر از اصالت اقتصاد و اصالت سیاست میدونند

یعنی میگن اگر شما فرهنگ مردم رو درست کنید هم سیاست هم اقتصاد درست میشه

من هم قائل به اصالت فرهنگ هستم

ولی شما به اصالت اقتصاد عقیده دارید

به هر حال رای شما قابل احترام است

همانطور کسانی که قائل به اصالت سیاست هستند هم نظرشون قابل احترام است

ولی منم عقیده دارم اگر فرهنگ مملکت درست بشه اقتصاد و سیاستش درست میشه

9. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •