تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: خرید asus R9 270 یه اشتباه بود؟

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض خرید asus R9 270 یه اشتباه بود؟

فکر میکردم میتونم همه بازی های روز رو اجرا کنم اما انگار تصورم غلط بود کارت گرافیک قوی نیست حیف پولیک واسه ش دادم...

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

من با 770 نمیتونم خیلی از بازی های شاخ رو 1080 فول بزنم...حداقل باید یه 970 داشته باشی.
    نمیشه بگی اشتباه بوده به اندازه بودجت کار میکنه.
    اگه ۲۷۰ کافی بود که دیگه کسی دنبال بالات رنمیرفت

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

من hd بازی میکنم و در حالت نرمال
    اما بازم لگ دارم...

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

من hd بازی میکنم و در حالت نرمال
    اما بازم لگ دارم...
    ممکنه از cpu یا رم باشه......لگ به خاطر cpu یا رم هست اونی که مربوط به گرافیکه فریم پاین هست.

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

ممکنه از cpu یا رم باشه......لگ به خاطر cpu یا رم هست اونی که مربوط به گرافیکه فریم پاین هست.
    با رزولوشن 1024 در 768

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hammy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اگر احیانا گرافیک دیگه ای به شکل On Board یا On CPU دارید ببینید اونها به شکل پیش فرض فعال نباشند. درایور به درستی نصب شده؟ مشخصات بقیه سیستم چی هست؟ این گرافیک برای رزولوشن HD کاملا مناسب هست.

7. این کاربر از Hammy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

BZ7

اگه نباشه جاش خالی می مونه sajjadorgadimi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

من از اول گفتم amd چرته
    اکثر بازی های امروز با موتور nvidia بهینه شدن و همچنین انویدیا از فناوری Physx و Tessellation هم پشتیبانی میکنه که amd نمیکنه
    انویدیا با بروزرسانی پی در پی درایور خود، تمام مشکلات را در هر زمینه حل میکنه ولی amd اصلا تو این زمینه تعریفی نداره
    قوی ترین کارت گرافیک دنیا ماله انویدیاست و بیشترین فروش کارت گرافیک باز هم ماله انویدیاست
    خب آرزو جان نمیتونی از amd چنین انتظاری رو داشته باشی که همه ی بازی ها رو اجرا کنه (البته کارت گرافیک های قوی amd میتونن این کار رو بکنن ولی به پای nvidia نمیرسن)
    amd چون قیمت کمی داره بعضی ها سراغ اون میرن مگرنه اگه قیمت کارت های amd با کارت های هم رده nvidia یکی باشه، فکر نکنم کسی سراغ amd بره.
    درست کارت گرافیک های انویدیا گرون تر از amd هست ولی انصافا قدرت و کیفیت بهتری دارن (هر چه قدر پول بدی اونقدر آش می خوری)
    نه تنها در کارت گرافیک ها،بلکه در سی پی یو هم همینطوره
    cpu های amd خیلی آشغالن
    یعنی با وجود intel سی پی یو های amd اصلا خونده نمیشن
    زمانی که amd نبود intel یه شرکت خیلی بزرگ و موفق بود (مثل الان)
    نمیخوام از بحث زیاد خارج شم فقط منظورم اینه که اصلا کارت گرافیک های amd برای بازی ساخته نشدن و با توجه به قیمت پایین برای اونایی که گیمر نیستن و فقط تو نت میگردن و با برنامه های گرافیکی کار نمیکنن میتونه کارساز باشه
    پس حالا اگه بخوام به سوالت جواب بدم باید بگم:بله اشتباه بود.کلا خرید amd یه اشتباهه

9. این کاربر از sajjadorgadimi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

من از اول گفتم amd چرته
    اکثر بازی های امروز با موتور nvidia بهینه شدن و همچنین انویدیا از فناوری Physx و Tessellation هم پشتیبانی میکنه که amd نمیکنه
    انویدیا با بروزرسانی پی در پی درایور خود، تمام مشکلات را در هر زمینه حل میکنه ولی amd اصلا تو این زمینه تعریفی نداره
    قوی ترین کارت گرافیک دنیا ماله انویدیاست و بیشترین فروش کارت گرافیک باز هم ماله انویدیاست
    خب آرزو جان نمیتونی از amd چنین انتظاری رو داشته باشی که همه ی بازی ها رو اجرا کنه (البته کارت گرافیک های قوی amd میتونن این کار رو بکنن ولی به پای nvidia نمیرسن)
    amd چون قیمت کمی داره بعضی ها سراغ اون میرن مگرنه اگه قیمت کارت های amd با کارت های هم رده nvidia یکی باشه، فکر نکنم کسی سراغ amd بره.
    درست کارت گرافیک های انویدیا گرون تر از amd هست ولی انصافا قدرت و کیفیت بهتری دارن (هر چه قدر پول بدی اونقدر آش می خوری)
    cpu های amd خیلی آشغالن
    نمیخوام از بحث زیاد خارج شم فقط منظورم اینه که اصلا کارت گرافیک های amd برای بازی ساخته نشدن و با توجه به قیمت پایین برای اونایی که گیمر نیستن و فقط تو نت میگردن و با برنامه های گرافیکی کار نمیکنن میتونه کارساز باشه
    پس حالا اگه بخوام به سوالت جواب بدم باید بگم:بله اشتباه بود.کلا خرید amd یه اشتباهه
    دوست گرامی 99% چیز هایی که شما گفتید اشتباه هست و هیچ ربطی به دنیای واقعی ندارن

بیاید بررسی کنیم :

تقریبا تمام قسمت درست حرف شما قسمت PhysX هست ، PhysX یک API انحصاری برای Nvidia هست و هدف اصلیش شبیه سازی فیزیک واقع گرایانه در بازی ها بوده ، در مورد Tessellation کاملا در اشتباه هستید چون اگر از Tessellation پشتیبانی نمیکرد کلا بازی های DX11 به بعد غیر قابل اجرا بودن !!

این حرف مربوط میشه به سالیان قدیم که AMD در بهبود درایور هاش کند تر از انویدیا عمل میکرد اما در چند ساله اخیر هر دو شرکت بسیار خوب با هم رقابت میکنن ، نه تنها بر سر قیمت و قدرت بلکه بر سر درایور ها و بهینه کردنشون

چه چیزی رو قراره ثابت کنه این مورد ؟ در بین خیلی از کاربران تازه کار جا افتاده که Nvidia از همه نظر بهتره در حالی که این مورد در خیلی موارد صحیح نیست و یه کاربر حرفه ای براش مهم نیست مردم چی میگن . یه کاربر حرفه ای بسته به نیاز و بودجه خودش کارت گرافیکش رو انتخاب میکنه

کارت گرافیک Fury X در اکثر بازی ها پا به پای 980ti داره فریم میده ، در بعضی بازی ها Fury X بهتره و در برخی 980ti . قیمت هاشون هم یکی هست و کارت های AMD در کار های Compute و GPGPU معمولا خیلی بهتر از Nvidia عمل میکنن . باز هم اطلاعات اشتباه ...

گرافیک 390X در حال حاضر بین 50 تا 100 دلار از 980 ارزون تره که هیچ ، قوی تر هم هست ! حرف شما باز هم اشتباه هست و در رنج های مختلف قیمت ، ممکنه کارت یک شرکت بر شرکت دیگر برتری داشته باشه

حرف های اشتباه کوچه و بازاری ... یکی از خوبی های Nvidia مصرف پایینش هست که به این دلیل قابل ستایشه ، ولی "بهتر" رو شما چی توصیف میکنید ؟!!

cpu های amd خیلی آشغالن
    به روی چه حسابی ؟ در حال حاضر CPU های AMD بهترین Performance/Price رو دارن . با پردازنده 200 دلاری AMD میتونید قدرت پردازنده 350 دلاری Intel رو در برنامه های Multi core aware داشته باشید ،
    متاسفانه چند سال اخیر AMD در صنعت CPU ضعیف عمل کرده اما دلیل بر "آشغال" بودنش نمیشه ، همین الان خیلی از CPU های AMD بیشتر از 95% بازی هارو میتونن بالای 60 فریم اجرا کنن که با توجه به مانیتور های 60hz کنونی که بیشترین سهم بازار رو دارن هیچ مشکلی برای بازی ها ایجاد نمیکنن

بنده به شخصه چندین سال از Phenom II 1090T استفاده میکردم ( بیش از 6 سال ) و یک بار هم نشد که در یک بازی مشکل ایجاد کنه ، رندر های 3D و Video Converting رو هم به راحتی باهاش انجام میدادم

این نظر شخصی شماست و خیلیش به تفکر اشتباه مردم برمیگرده

شما ظاهرا سنتون کمه و یادتون نمیاد زمان Athlon شرکت AMD چطور از Intel جلو زد ...

100% اشتباه ، بنده به عنوان یه گیمر چندین سال هست که از گرافیک های AMD استفاده میکنم ، و در کتار بازی کار های گرافیک 2D و 3D هم انجام میدم ، اگر لحظه ای احساس کنم AMD با این موارد مشکلی داره مطمئن باشید اصلا سمتش نمیرم !!!

این نظر شخصی شما هست و در حال حاضر 99% حرف هاتون اشتباه ، نظر شخصی ، یا طرفداری بی مورد از شرکت مورد علاقه خودتون بود

لطفا در فروم های علمی از صحبت های غیر علمی و کوچه بازاری دوری کنید ،

11. 8 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behrouz_se60's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

سیستم من اینه :

Graphic : AMD HD5770
    CPU : AMD Phenom II X4 925
    Ram : 6GB Patriot DDR2 800

من بازی Fallout 4 با رزولوشن 1440x900 با حداقل تنظیمات بازی می کنم و فریم اون در حدود 20 تا 50.بسته به محیط هست.حالا شما با اون سی پی یو اگر هم رده من باشه باید حداقل فریم 40 تا 80 بگیری اونم با روزولوشن 1024 در 768.

همینطور بازی Dragon Inquisitor هم با همون روزلوشن ، همین مقدار فریم میگیرم.

من از اول گفتم amd چرته
    cpu های amd خیلی آشغالن

فقط میتونم بخندم با این سطح اطلاعاتش! در این مطلبش ، بی سوادی مطلق داد و بیداد می کند!
    Last edited by Behrouz_se60; 15-06-2016 at 13:02.

13. 2 کاربر از Behrouz_se60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه sajjadorgadimi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

دوست گرامی 99% چیز هایی که شما گفتید اشتباه هست و هیچ ربطی به دنیای واقعی ندارن

بیاید بررسی کنیم :

1-تقریبا تمام قسمت درست حرف شما قسمت PhysX هست ، PhysX یک API انحصاری برای Nvidia هست و هدف اصلیش شبیه سازی فیزیک واقع گرایانه در بازی ها بوده ، در مورد Tessellation کاملا در اشتباه هستید چون اگر از Tessellation پشتیبانی نمیکرد کلا بازی های DX11 به بعد غیر قابل اجرا بودن !!

2-این حرف مربوط میشه به سالیان قدیم که AMD در بهبود درایور هاش کند تر از انویدیا عمل میکرد اما در چند ساله اخیر هر دو شرکت بسیار خوب با هم رقابت میکنن ، نه تنها بر سر قیمت و قدرت بلکه بر سر درایور ها و بهینه کردنشون

3-چه چیزی رو قراره ثابت کنه این مورد ؟ در بین خیلی از کاربران تازه کار جا افتاده که Nvidia از همه نظر بهتره در حالی که این مورد در خیلی موارد صحیح نیست و یه کاربر حرفه ای براش مهم نیست مردم چی میگن . یه کاربر حرفه ای بسته به نیاز و بودجه خودش کارت گرافیکش رو انتخاب میکنه

4-کارت گرافیک Fury X در اکثر بازی ها پا به پای 980ti داره فریم میده ، در بعضی بازی ها Fury X بهتره و در برخی 980ti . قیمت هاشون هم یکی هست و کارت های AMD در کار های Compute و GPGPU معمولا خیلی بهتر از Nvidia عمل میکنن . باز هم اطلاعات اشتباه ...

5-گرافیک 390X در حال حاضر بین 50 تا 100 دلار از 980 ارزون تره که هیچ ، قوی تر هم هست ! حرف شما باز هم اشتباه هست و در رنج های مختلف قیمت ، ممکنه کارت یک شرکت بر شرکت دیگر برتری داشته باشه

6-حرف های اشتباه کوچه و بازاری ... یکی از خوبی های Nvidia مصرف پایینش هست که به این دلیل قابل ستایشه ، ولی "بهتر" رو شما چی توصیف میکنید ؟!!

7-به روی چه حسابی ؟ در حال حاضر CPU های AMD بهترین Performance/Price رو دارن . با پردازنده 200 دلاری AMD میتونید قدرت پردازنده 350 دلاری Intel رو در برنامه های Multi core aware داشته باشید ،
    متاسفانه چند سال اخیر AMD در صنعت CPU ضعیف عمل کرده اما دلیل بر "آشغال" بودنش نمیشه ، همین الان خیلی از CPU های AMD بیشتر از 95% بازی هارو میتونن بالای 60 فریم اجرا کنن که با توجه به مانیتور های 60hz کنونی که بیشترین سهم بازار رو دارن هیچ مشکلی برای بازی ها ایجاد نمیکنن

بنده به شخصه چندین سال از Phenom II 1090T استفاده میکردم ( بیش از 6 سال ) و یک بار هم نشد که در یک بازی مشکل ایجاد کنه ، رندر های 3D و Video Converting رو هم به راحتی باهاش انجام میدادم

8-این نظر شخصی شماست و خیلیش به تفکر اشتباه مردم برمیگرده

9-شما ظاهرا سنتون کمه و یادتون نمیاد زمان Athlon شرکت AMD چطور از Intel جلو زد ...

10- اشتباه ، بنده به عنوان یه گیمر چندین سال هست که از گرافیک های AMD استفاده میکنم ، و در کتار بازی کار های گرافیک 2D و 3D هم انجام میدم ، اگر لحظه ای احساس کنم AMD با این موارد مشکلی داره مطمئن باشید اصلا سمتش نمیرم !!!

11-ین نظر شخصی شما هست و در حال حاضر 99% حرف هاتون اشتباه ، نظر شخصی ، یا طرفداری بی مورد از شرکت مورد علاقه خودتون بود

لطفا در فروم های علمی از صحبت های غیر علمی و کوچه بازاری دوری کنید ،
    خب من باید به این ها پاسخ بدم:
    1- اول اینکه به نظرم همین Physx می ارزه به کل شرکت amd و اینکه همه این قسمت درسته!
    اکثر بازی ها با nvidia بهینه شدن (که توی اول بازی ها nvidia رو نشون میده)
    در مورد Tessellation هم که شما گفتید بازی های dx 11 به بعد اجرا نمیشن باید بگم: مگه ما چند تا بازی داریم که فقط با dx 12 کار می کنه؟
    همه بازی های امروزی ماله dx 11 و تعداد انگشت شماری از 12 پشتیبانی میکنه

2-این قسمت نیاز به توضیح اضافی نداره و نه تنها در گذشته بلکه الان هم انویدیا در این زمینه از amd بهتره
    3-این چیزی رو ثابت نمیکنه!
    من فقط خواستم قدرت انویدیا رو به رخ بکشم
    در اون زما که من اون پست رو دادم قویترین کارت گرافیک gtx titan بود که الان انویدیا gtx 1070 و gtx 1080 رو هم معرفی کرده که به گفته خود انویدیا قدرت sli دو تا gtx 980 ti
    از gtx 1080 ضعیفتره
    من فقط خواستم بگم که amd هنوز بچست
    4-خب من که گفتم کارت گرافیک های قوی amd میتونن این کارو بکنن!
    چرا اطلاعات اشتباه؟؟!
    من مطمئنم انویدیا از amd بیشتر فریم میده
    5-بحث فقط قدرت نیست که!
    مصرف-کیفیت ساخت-عمر-دمای کمتر و...............
    همه این ها مهمه
    6-همونطور که بالا گفتم من بهتر رو با مصرف-کیفیت ساخت-عمر-دمای کمتر و.............
    درسته قدرت خیلی مهمه ام تنها معیار این نیست
    7-اول اینکه اینتل حرف اول رو میزنه و باید بگم 100 در صد cpu هاش از amd قویتره
    در ضمن همونطور که گفتم معیار فقط قدرت نیست
    همینطور باید خدمتتون عرض کنم اجرای بازی ربطی به cpu نداره
    در اجرای بازی حرف اول و آخر رو کارت گرافیک میزنه نه cpu!
    اگر رم رو بزاریم کنار 99.9% کارت گرافیک و 0.1% cpu در اجرای بازی تاثیر داره!
    8-نه این نظر شخصی شماست و مردم اشتباه نمیکنن،بلکه شما اشتباه می کنین
    9-هنوز یه پیرمرد نشدم اما میدونم که اینتل زودتر از amd تاسیس شده و علاوه بر این که زمینه اش فقط تو تولید cpu هست تجربه بیشتری هم داره
    10
    - منظور من این نبود قویترین کارت گرافیک amd رو بگیری و وب گردی کنی!
    منظورم این بود که اگر کسی قصد گیمینگ نداره بهتره از کارت گرافیک های ارزون قیمت و رده پایین بگیره و استفاده کنه
    اما کسی که کارت گرافیک برای گیمینگ میخواد با وجود nvidia اشتباهه که amd بگیره
    11-خب هیچکدوم از حرف های من اشتباه نیست
    من طرفداری بی مورد از شرکتم نکردم این شمایین که طرفداری بی مورد از شرکتتون کردین
    اگر باز هم حرف هام رو قبول ندارین میتونم با تست هایی که در سایت ها هست گذاشته شده (amd vs nvidia)
    حرف هام رو ثابت کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •