تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: قابلیت Adsl Tone Diagnostic مودم در تعیین حداکثر پهنای باند مجاز

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض قابلیت Adsl Tone Diagnostic مودم در تعیین حداکثر پهنای باند مجاز

درود بر دوستان
    هدف از ایجاد این تایپیک فهمیدن حداکثر کشش خط از نظر پهنای باند است که از طریق مودم قابل تشخیص است و این نکته رو بگم که بعضی از مودم ها در استاتوس خود حداکثر پهنای باند مجازو مشخص کردند ولی بعضی از مودم ها در استاتوس خود این مورد را نشون نمیدن و این نکته رو بگم که نمیدانم آیا همه مودم ها قابلیت Adsl Tone Diagnostic دارند یا خیر ؟
    از طرفی دوستان در بعضی از سایتها مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با دادن عدد میرایی یا attenuation نیز می توانید حداکثر پهنای باند رو ببینید ولی این سایتها به طور مثال برای بنده اختلافی به اندازه 1 تا 3 مگ را با قابلیت Adsl Tone Diagnostic داشتند
    مثلا سایت speedguide برای من حداکثر پهنای باند رو 18 مگ زده در صورتی Adsl Tone Diagnostic حداکثر پهنای باند رو 19 مگ تا 21 مگ نشون داده

اگر قابلیتهای دیگری برای Adsl Tone Diagnostic میدانید نیز خوشجال میشم در این تایپیک قرار دهید تا دوستان نیز استفاده کنند.

موفق باشید

2. 3 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hike's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام.
    من تو مودمم چیزی به اسم Adsl Tone Diagnostic ندارم ( tplink w8901g).
    Line Attenuation ه من 28.3 db است که با لینکی که شما دادی تست کردم و برای ADSL2+ عدد 16381 کیلوبیت بر ثانیه رو داد که میشه تقریبا 2.04 مگابایت بر ثانیه. سرعت نت من 1.4 MB/s است.
    از طرف دیگه در مودم maxe rate رو 15240 زده که میشه تقریبا 1.9 مگابایت بر ثانیه که به عدد سایت speedguide نزدیکه. تخمین مسافت رو هم (که فکرکنم فاصله تا مرکز مخابرات است) حدود2 کیلومتر زده که اینم تقریبا درسته.
    Last edited by hike; 24-12-2015 at 16:25.

4. این کاربر از hike بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوستانی که مودمشون قابلیت diagnostic adsl tones داره بی زحمت یه تستی میگیرن ببینند اگر snr 16 یا 17 داشته باشند جواب میده یا نه

آخه snr من از 27 پریده روی 16 الان هم هرچقدر تست میگیرم همش با شکست روبرو میشه.

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوستان ظاهرا این قابلیت برای snrهای بالا جواب میده

قبلا که snr 25 بود انجام میداد ولی الان که خودم و یکی از دوستان با snr 16 تست میگیریم پیغام fail میده و با شکست روبرو میشه!!

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

درود بر دوستان
    هدف از ایجاد این تایپیک فهمیدن حداکثر کشش خط از نظر پهنای باند است که از طریق مودم قابل تشخیص است و این نکته رو بگم که بعضی از مودم ها در استاتوس خود حداکثر پهنای باند مجازو مشخص کردند ولی بعضی از مودم ها در استاتوس خود این مورد را نشون نمیدن و این نکته رو بگم که نمیدانم آیا همه مودم ها قابلیت Adsl Tone Diagnostic دارند یا خیر ؟
    از طرفی دوستان در بعضی از سایتها مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با دادن عدد میرایی یا attenuation نیز می توانید حداکثر پهنای باند رو ببینید ولی این سایتها به طور مثال برای بنده اختلافی به اندازه 1 تا 3 مگ را با قابلیت Adsl Tone Diagnostic داشتند
    مثلا سایت speedguide برای من حداکثر پهنای باند رو 18 مگ زده در صورتی Adsl Tone Diagnostic حداکثر پهنای باند رو 19 مگ تا 21 مگ نشون داده

اگر قابلیتهای دیگری برای Adsl Tone Diagnostic میدانید نیز خوشجال میشم در این تایپیک قرار دهید تا دوستان نیز استفاده کنند.

موفق باشید
    درود
    موضوع جالبی هست.
    میدونستم که snr باید بیاد برسه به 12 تا اونموقع هرچی میتونیم پهنای بایند رو بالا میاریم ولی نمیدونستم که راهی هست که ظرفیت خط رو بسنجیم.
    میشه یه توضیحی بدید که چجوری میشه این اطلاعات موجود توی وبسایتی که معرفی کردید رو پر کرد؟

8. این کاربر از Pr0m3en بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

درود
    موضوع جالبی هست.
    میدونستم که snr باید بیاد برسه به 12 تا اونموقع هرچی میتونیم پهنای بایند رو بالا میاریم ولی نمیدونستم که راهی هست که ظرفیت خط رو بسنجیم.
    میشه یه توضیحی بدید که چجوری میشه این اطلاعات موجود توی وبسایتی که معرفی کردید رو پر کرد؟
    این نقل قولی که کردید برای من نوتیفیکشنش نیومد
    بگذریم

به هر حال شما تویه مودم یه جا نوشته attenution down عددشو تو اون سایت وارد میکنید به شما حداکثر پهنای باند رو میده البته اینو بدون در نظر گرفتن snr میگه

یعنی برحسب فاصله تخمین میزنه

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

این نقل قولی که کردید برای من نوتیفیکشنش نیومد
    بگذریم

به هر حال شما تویه مودم یه جا نوشته attenution down عددشو تو اون سایت وارد میکنید به شما حداکثر پهنای باند رو میده البته اینو بدون در نظر گرفتن snr میگه

یعنی برحسب فاصله تخمین میزنه
    مرسی.
    دقیق سرعت هام رو گفت.
    خیییییییلی جالب بود برام.

11. این کاربر از Pr0m3en بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوستانی که مودمشون قابلیت diagnostic adsl tones داره بی زحمت یه تستی میگیرن ببینند اگر snr 16 یا 17 داشته باشند جواب میده یا نه

آخه snr من از 27 پریده روی 16 الان هم هرچقدر تست میگیرم همش با شکست روبرو میشه.
    دوستان ظاهرا این قابلیت برای snrهای بالا جواب میده

قبلا که snr 25 بود انجام میداد ولی الان که خودم و یکی از دوستان با snr 16 تست میگیریم پیغام fail میده و با شکست روبرو میشه!!

دوستان این قابلیت برای snr های پایین هم جواب میدهد فقط چون isp میتواند snr شما رو دستکاری کنه ممکنه این قابلیت اجرا نشه

چون isp من تا حالا چندین بار snr منو دستکاری کرده و یه بار با snr 17 نمیشد انجام داد ولی اینبار با snr8 این قابلیت اجرا شد

چندتا عکس هم بذارم تا با محیطش آشنا بشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •