تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 30

نام تاپيک: ماده ای برای حل شدن در روغن ماشین

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

من امتحان نکردم ولی بایس صحبت شما درست باشه. شکر مشتق نفتی نیست و حلالش آبه.
    روغنهای درجه بالاتر چسبندگی بیشتری دارن. مثل واسکازین، گریس

فکر کنم شما دنبال یک فرمول شیمیایی هستی که ما نمیدونیم.
    نه فرمول خاصي نميخوام فقط يه ماده اي ميخوام كه بتونه حالت چسبندگي ايجاد كنه توي روغن و باعث گيرپاژ كردن موتور بشه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

نه فرمول خاصي نميخوام فقط يه ماده اي ميخوام كه بتونه حالت چسبندگي ايجاد كنه توي روغن و باعث گيرپاژ كردن موتور بشه
    من میگم واسه چی میخوای میگی واسه یه آزمایش میخوام. بگو میخوام بابای یه یارو رو در بیارم.

کار شما تخریب خودرو محسوب میشه و طبق قانون اگه لو بری تا 2 سال حبس در انتظار شماست.

3. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

من میگم واسه چی میخوای میگی واسه یه آزمایش میخوام. بگو میخوام بابای یه یارو رو در بیارم.

کار شما تخریب خودرو محسوب میشه و طبق قانون اگه لو بری تا 2 سال حبس در انتظار شماست.
    نه عزيز قصدم اين نيست
    فقط ميخوام براي يه ازمايش و تست يه موتور دست ساز بدونم
    ممنون از تذكرتون
    و اينكه حالا گفتين قانون اينكه نقل قول جرم جرم نيست

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

شكر حل نميشه توي روغن و چسبندگي ايجاد ايجاد نميكنه من شخصا امتحان كردم ماده اي ديگري سراغ نداريد؟
    برو باو کل موتور چسبیده بود به هم وقتی داغ شه با روغن شدیدا چسبنده میشه به حدی که ماشین زور نداره حرکت کنه و خیلی بد کار میکنه . ولی اگه میخای باهاش یه چیزی بچسبونی به دردت نمیخوره

چطوری فهمیدی که تو ماشینت شکر ریختن؟
    همون بد کار کردن شدید و دود کردن زیاد و کاهش قدرت و هر دقیقه بدتر شدن اوضاع . چند ساعت کافیه تا کلا بچسبه همه چی به هم و ...
    Last edited by Reza Azimy_RW; 29-12-2016 at 17:16.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

همون بد کار کردن شدید و دود کردن زیاد و کاهش قدرت و هر دقیقه بدتر شدن اوضاع . چند ساعت کافیه تا کلا بچسبه همه چی به هم و ...
    نه منظورم اینه که از کجا فهمیدی شکر ریختن؟ چه چیزی دیده شد که میگه شکر داخل بنزین ریخته شده.
    میخوام بدونم چجوری با باز کردن موتور میشه به این مسئله پی برد که کار شکر بوده.
    چیزی که نشون بده این ماده در اثر شکر اینشکلیه.
    میخوای بگی روغن رو رو با شکر قاطی کنیم و گرمش کنیم تغییر شکل میده و قیافش قابل دیدنه؟ در بنزین چطور؟ اونجا که گرم شدن نداریم. ترکیب شدن سرد هم نداریم.
    من این مطلب رو شنیده بودم ولی نمیدونم چه چیزی دیده میشه که اینهارو ثابت میکنه

بد کار کردن و هر لحظه بدتر شدن دلیل بر وجود شکر نمیتونه باشه. میتونی دلایل دیگه هم باشه. کج شدن شاتون در اثر بار مثلا. کور شدن مسیر روغن یاتاقانها در اثر آلودگی مثلا...
    Last edited by siava5h; 30-12-2016 at 20:40.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

این شکر ریختن روشیه که خیلی وقته هست و من قبلا هم شنیده بودم چه توی روغن ماشین چه بنزین
    بعد از باز شدن موتور همه قطعات به هم چسبیده بودن روغن چسبناک و یکم بوی نباط هم میومد که نشونه سوختن شکره و کلا یه جورایی مشخص بود خود تعمیرکار هم گفت
    چون بعد از ریختن شکر موتور ساییده میشه و ... روغن سوزی پیدا میکنه و روغن کم میششه خیلی زود مثل اینکه انگار بخار بشه و شکر بمونه . یه مایع سیاه سفت چسبناک
    Last edited by Reza Azimy_RW; 30-12-2016 at 22:29.

8. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

من 200 گرم شكر رو توي يه ليتر روغن ريختم و گذاشتم روي گاز روغن به حد سوختن و دود كردن رسيد ولي شكر باهاش مخلوط نشد
    توي بنزين هم شكر ريختم و كلي هم زدم اصلا توش حل نشد
    حالا شما ميگن توي روغن ماشين تركيب ميشه تعجب ميكنم

10. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

روغن موتور توی موتور دائم در حال گردشه نه توی قابلمه :|
    روغن یه حلال ضعیفتر از آبه شکر داخلش حل میشه ولی دورتر و با هم زدن زیاد . همچنین وقتی روخن به روخن سوخته تبدیل میشه خیلی خیلی روانتر از قبل میشه و سریعتر مخلوط .
    بنزین هم یه حلاله قویتر از آبه غیر ممکنه شکر توش حل نشه وقتی داخل آب حل میشه .

من نمیدونم چطوری تست کردی که فهمیدی شکر داخل بنزین حل نمیشه حالا روغن یه چیزی

دلیل علمی آسیب زدن به موتور هم اینه مثلا توی بنزین حل میشه و میره سر موتور اونجا که احتراغ میشه شکر میمونه و بنزین تموم به همین ترتیب پستان هر لحظه سختتر کار میکنه تا جایی که بشکنه و شکر همه چیزو سایش بده و خراب کنه .

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

روغن موتور توی موتور دائم در حال گردشه نه توی قابلمه :|
    روغن یه حلال ضعیفتر از آبه شکر داخلش حل میشه ولی دورتر و با هم زدن زیاد . همچنین وقتی روخن به روخن سوخته تبدیل میشه خیلی خیلی روانتر از قبل میشه و سریعتر مخلوط .
    بنزین هم یه حلاله قویتر از آبه غیر ممکنه شکر توش حل نشه وقتی داخل آب حل میشه .

من نمیدونم چطوری تست کردی که فهمیدی شکر داخل بنزین حل نمیشه حالا روغن یه چیزی

میخوای بگی روغن رو رو با شکر قاطی کنیم و گرمش کنیم تغییر شکل میده و قیافش قابل دیدنه؟ در بنزین چطور؟ اونجا که گرم شدن نداریم. ترکیب شدن سرد هم نداریم.
    تغیر شکل در این حد که غلیظتر سفتتر و چسبناکتر میشه و چون خیلی زود بعد از چند دقیقه کار کردن موتور رو سایش میده به روغن سوزی شدید میافته (کلا همه این مسائل 3 ساعت نمیشه داخل موتور )
    دلیل علمی آسیب زدن به موتور هم اینه مثلا توی بنزین حل میشه و میره سر موتور اونجا که احتراغ میشه شکر میمونه و بنزین تموم به همین ترتیب پستان هر لحظه سختتر کار میکنه تا جایی که شکر همه چیزو سایش بده و خراب کنه و چسبیدن و شکستن همه چیز بر اثر فشار (زوری که پستان به وسیله انفجار به دست میاره)

بد کار کردن و هر لحظه بدتر شدن دلیل بر وجود شکر نمیتونه باشه. میتونی دلایل دیگه هم باشه. کج شدن شاتون در اثر بار مثلا. کور شدن مسیر روغن یاتاقانها در اثر آلودگی مثلا...
    صد درصد دلایل زیادی داره من نگفتم دلیلش فقط شکره !
    شما پرسیدی چجوری فهمیدی گفتم فلان شد بردم تعمیرکار بعد که گیج روغنو کشید بیرون و ... مشخص شد که کار شکر بوده

نه عزيز قصدم اين نيست
    فقط ميخوام براي يه ازمايش و تست يه موتور دست ساز بدونم
    ممنون از تذكرتون
    شما کلا هدفت چیه مشخص کن که راحتتر بشه راهنمایی کرد هزار تا ماده هست که حل میشه تو بنزین . تخصصی تر بگو دقیقا میخای چی موتورو تست کنی فنی توضیح بده
    Last edited by Reza Azimy_RW; 31-12-2016 at 20:37.

13. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    در شیمی میگن:
    شَوَد همجنس در همجنس محلول
    ملکولها 2 جور هستند . قطبی و غیر قطبی
    مواد با مولکولهای قطبی در همدیگه حل میشند مثل آب و الکل و شکر و نمک که همشون قطبیند
    مواد با مولکولهای غیر قطبی هم در همدیگه حل میشند مثل روغن و بنزین و گریس و نفت و گازوئیل و قیر
    آب در روغن حل نمیشه چون آب قطبیه و روغن غیر قطبی
    مولکولهای پودر لباسشوئی و مایع ظرفشوئی , یک سرش قطبیه , یک سرش غیر قطبی
    برای همینه که اگر یک مقدار مایع ظرفشوئی یا پودر لباسشوئی به آب و روغن اضافه کنیم و مخلوط رو به هم بزنیم آب و روغن در هم حل میشند . برای همینه که ظرفهای چرب و لباسها رو نمیشه فقط با آب خلی شست
    شکر و نمک در بنزین حل نمیشه به دلیلِ ذکر شده اما در آب راحت حل میشند
    ====================================

امروزه دیگه شکر باعث خراب شدن موتور ماشین استاندار نمیشه چون توی باک یک فیلتر پارچه ای با مَنافذِ بسیار ریز هست (strainer ) که نمیذاره ذرات معلق در بنزین مثل شن و ماسه و خاک و خاشاک و شکر و نمک و غیره وارد پمپ بنزین بشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ذرات بسیار ریز هم که بتونه از این فیلتر و پمپ رد بشه توسط فیلتر بنزین متوقف میشه
    پس شکر از خیلی خیلی زیاد باشه فقط میتونه باعث مسدود شدن فیلتر پارچه ای و فیلتر بنزین بشه که فقط باعث خاموش شدن ماشین میشه
    با تمیز کردن باک و تعویض فیلتر بنزین مشکل رفع میشه
    ===========================================
    در این کلیپ کلی شکر میریزه توی باک یک موتور تک سیلندر بنزینی کاربراتوری و تنها اتفاقی که میافته اینه که شکر شیلنگ بنزین رو مسدود میکنه و موتور بی بنزین میمونه و خاموش میشه
    در دقیقه ی 14 کلیپ هم شکر رو در آب و بنزین میریزه که در بنزین حل نمیشه
    در این کلیپ هم شکر میریزه توی بنزین و گازوئیل اما حل نمیشه

15. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •