تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: به یاد او که اعتبار صدا بود ( نهمین سالروز درگذشت زنده یاد ناصر عبداللهی )

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض به یاد او که اعتبار صدا بود ( نهمین سالروز درگذشت زنده یاد ناصر عبداللهی )

نهمین یلدا را بدون حضور او سپری می‌کنیم ، اما همچنان یادش در ذهن‌ها جاودانه است. چه بی‌ ریا و چه ساده صحبت می‌کرد ، با چه گرمای خاصی از جنوب و مردمان مهمان نوازش می‌گفت .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    امروز ۲۹ آذرماه نهمین سالروز درگذشت زنده یاد ناصر عبداللهی است. درست نه سال پیش در چنین روزی بود که در فضای مصلی قدس بندرعباس چیزی جز حزن و اندوه دیده نمی‌شد. مشتاقانی که از گوشه گوشه نقاط کشور برای آخرین وداع با صدای ماندگار جنوب خود را به بندرعباس، دیار همیشگی ناصریا رسانده بودند. از کودک و پیر، از زن و مرد، از دانشجو و کارمند و… در کنار هم با چشمانی خیس از دست دادن ناصر عبداللهی را باور نداشتند.
    نه سال از درگذشت زنده یاد ناصر عبداللهی می‌گذرد اما ذره ای از یاد و خاطره ی ناصریا از ذهن هوادارانش پاک نشده است .
    سالهایی که مرگ خاموش و غریبانه اش ، حاشیه‌ سازی‌ها و شایعاتی ایجاد کرد که همواره زخمی بر بدن خانواده و دوستداران وی می‌ زد .
    بعد از مرگ خاموش و غریبانه ناصر عبداللهی حاشیه ‌سازی‌ها و شایعات سال‌های اخیر، همواره زخمی بر بدن خانواده و دوستداران وی می‌زد تا جایی که فرزند ارشد این خواننده گفته بود: هضم مرگ پدر به اندازه دست و پنجه نرم کردن با این شایعات برایش سخت نبوده است .
    زنده یاد ناصر عبداللهی خواننده‌ ی جوان موسیقی پاپ که با قطعه ی ناصریا به شهرت رسید در زمستان 49 به دنیا آمده و در خزان 85 چشم از دنیا فرو بست .
    ناصر بچه‌ ی سرزمین ریتم و حرکت یعنی بندرعباس و بچه ‌ی محله ‌ی سید کمال از یک پدر کارگر و مادر خانه‌دار بود.
    ناصر از 13 سالگی علاقه و توجه خود را به موسیقی نشان می دهد و از دوران نوجوانی فعالیت خود را در صداوسیما و مرکز حوزه هنری استان هرمزگان آغاز می‌کند.
    دوران حرفه ‌ای زنده یاد ناصر عبداللهی از سال 1374 آغاز شد و با مهاجرتش به تهران و آشنایی‌ اش با استاد محمدعلی بهمنی موجبات همکاری وی با موسسه‌ ی دارینوش را فراهم آورد که در آن دوران نقش به سزایی در بازار نشر ترانه و موسیقی پاپ ایرانی داشت ، که همین آشنایی موجب انتشار آلبوم‌های عشق است و دوست دارم از همین موسسه و انتشارات شد.
    چهره شدن ناصر عبداللهی و اولین اجرای او در تلوزیون
    ( برنامه ی صبح بخیر ایران ، دی ماه سال 1374 )

پس از اختلافات ناصر با انتشارات دارینوش وی آلبوم های بوی شرجی ، هوای حوا و ماندگار را توسط انتشارات آوای نکیسا منتشر کرد، البته که آلبوم ماندگار که مجموعه‌ ای از بهترین قطعات وی است در زمان نبود این هنرمند جوان و تاثیرگذار موسیقی در دوران گذار موسیقی پاپ منتشر شد.
    زنده یاد ناصر عبداللهی در موسیقی و ترانه از کسی تقلید نمی کرد و صدایی بم ، خاص و منحصر به فرد داشت. بیشتر ترانه‌های وی از استاد محمدعلی بهمنی است و توجه وی به سرزمین خود ایران و خصوصا خطه‌ ی جنوب و بندرعباس و ائمه‌ ی اطهار (ع) چون حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در آثارش محسوس و قابل درک است.
    ناصر عبداللهی در موسیقی به شدت تحت تاثیر ابراهیم منصفی بود و حتی در ابتدای خوانندگی اش آثاری از منصفی را بازخوانی می‌کرد.
    به غیر از آلبوم هایی که در زمات حیات او منتشر شده و در برگیرنده ی مضامین اجتماعی ، عاشقانه و مذهبی هستند از زنده یاد ، تک ترانه های بسیاری بر جای مانده که همگی بعد از مرگ وی منتشر شده اند . قطعاتی با مضامین اغلب عرفانی که همگی ضبط خانگی هستند و هیچگاه جنبه ی بازاری نداشته اند ، قطعاتی که تنها با یک ارگ ساده اجرا شده اند و عیار صدا و تبحر ناصریا را به دور از تکنولوژی هایی مرسوم امروزی نمایان کرده اند . تعدادی از این قطعات در دو آلبوم با نام های حکم طاعت و در پی خدا بعد از درگذشت وی منتشر شده اند که میتوان قطعات زیر را بر شمرد :
    حکم طاعت ، انسان غافل ، یاد خدا ، خداوند بخشنده ، فصل ایمان سوختن ، در پی خدا ، زنگ شتر ، بهترین سرآغاز ، ارزش انسان ، قبله ی حاجات ، آرام دل ( صبوح القدوس ) ، باران وفا ، عاشق خدا ، نجابت ، چشمون تو ستارن و آثار دیگر ...
    شوکه شدن و تواضع و خونگرمی زنده یاد ناصر عبداللهی
    ( شوخی با ترانه ی ضیافت ، صندلی داغ ، سال 1381 )

ناصر عبداللهی از هنرمندان غیر مردمی و خود شیفته می گوید
    ( آخرین حضور زنده یاد در تلوزیون )

کلیپ یاد بود زنده یاد ناصر عبداللهی
    ( تهیه شده توسط شبکه من و تو )

شعری با گویش بومی که بر مزار ناصر خودنمایی می کند، به خوبی علاقه او را به بندرعباس و طرفدارانش نشان می‌دهد
    بی تو ای بود و نبودم عمر یک لحظه بســـن ، پهنه‌ ی وسیع عالم بی تو بی مه قفســــن
    از او لحظه ‌ای که قلبم بی خو قابل ایدونست ، دگه دل به غیر تو دلبسته باطل ایدونست
    ‌بی مه آواز خونـــت از تو خوندن آرزون ، هنرآفـــــرین حضورت به ای عاشق آبرون
    ثروت کلون و شــــهرت بی تو وا کارم نتا ، بی تو ئی چیزو خوشو آدم اکردن به خطا
    ‌‌حـــــنجرم اگیت اگه هزار دونــــــگم بکنی ، اگه تو صــــــــــــــدا ننینی موا گنگم بکنی
    جــــلوه حضــور تن که اعتبار ایــــــصدان ، حنجره قابل بشت صــــحن تــــجلی شمــان

------------------------------------------------
    دانلود ترانه ی اعـــتبار صـــدا

مراسم خاکسپاری زنده یاد و سخنان محمدعلی چاووشی درباره ناصریا

‌------------------------------------------------
    تو را چون آرزوهایم همیـــــــــشه دوســــــت خواهم داشت
    به شرطی که مـــــــرا در آرزوی خویـــــــــــــــش نگذاری
    چــــــــه زیبـــــــا می شود دنیـــــــــــا برای من اگر روزی
    تو از آنـــــــــی که هستی ای معمــــــــــــــــــا پرده برداری
    چــــــــــه فرقی میکند فریـــــــــاد یا پـــــژواک جـــــــان من
    چـــــــــــه من خود را بیـــــــازام چه تو خود را بیـــــازاری
    صدایی از صـــــــــدای عشق خوشتر نیست حــــــــافظ گفت

------------------------------------------------
    یادش گرامی ، معلم عشق و عرفان
    ناصـــــــــر عـــــــــبداللـــهی

سلام
    عرض ادب و خیر مقدم دارم خدمت شما عزیزانی که هر چه داریم از شماست ، به افتخار خودتون یه کف خیلی قشنگ .
    قربون شما برم ، در نهایت افتخار این قطعه ی حضرت فاطمه را تقدیمتون میکنم ، امیدوارم که مورد قبولتون واقع بشه .
    از طرف خودم و گروه ناصریا این رو تقدیم میکنم به تمام مادران خوبی که در این جمع هستند و خواهران خوبم .
    یا فاطمه بنت نبی ، ای همدل و جان علی
    ای تاج نور دنیا ، یا یا یـــــــــــــــا زهرا

قطعه حکمت ، شعرش بیانگر قرار گرفتن تمامی مردم در خلقت حضرت حق هست ، البته دیدگاه ایشون در شعرمستتر هست ، یعنی پیدا نیست . دو تا از مهمترین بیت های این شعر از این شعر در اومده ، حالا بنا به دلایلی .اما گفته میشه که همه نقاشی شدیم با دستای تو مهربون ، دو تارو با هم کشیدی یکی رو بی هم زبون ، به یکی نونوایی دادی به یکی یه لقمه نون ، به یکی صدتا نشونه یکی بی نام و نشون . این شعر رو وقتی تا آخر میخونیم احساس میشه این شاعر گله گی داره از اینکه خدا به یکی داده و به یکی نداده ، چرا این فرمی یه ؟ در صورتی که این نه ، در اون دو بیتی که حذف شده این بود که می دونم همه اینا حکمتی از سوی تو هست ای خدا و هر کسی در جایگاه خودش قرار گرفته و کاملا هم درسته .
    به افتخار اونهایی که در زندگی به هر چه که دارن قانعن و هیچوقت دنبال چیز بیشتری نیستن ، نه به عنوان اینکه در مسیر پیشرفت تلاش نکنن نه ، میگه مور قانع بودن و گنج سلیمان داشتن . امیدوارم که ما با هر چه که داریم با همون به آرامش برسیم ، چون مادیات به انسان آرامش ... نمی ده ، به افتخار اون دسته از دوستان
    به یکی نونوایی دادی ، به یکی یه لقمه نون
    به یکی صدتا نشونه ، یکی بی نام و نشون

پشت این پنجره هـــا ، وقتی بارون می باره
    وقتی آهسته غروب ، تو خونه پـــــــا میذاره
    وقتی هر لحظه نسیم ، توی باغچه ها می یاد
    توی خاک گلدونــــــــا ، بذر حسرت میکاره

قربون اون پنجه ها ... عاشق بودوم به نگاه تو ای دلبر ، تقدیم میکنم به همسر گلم ، عاشق بودوم به نگاه تو ای دلبر
    به اون دو چشم سیاه تو ای دلبر ، این کار این عود بود که کاری کرد که من اینجوری بخونم !
    به اون دو چشم سیاه تو ای دلبر ، آهست به سینی که غش از دلوم بند وکت ، دلوم به یک کال مودت ، یعنی تار مویت ، چقد خاشتکه ، قربون تمام اون همسرایی که هنرمند می پرورند !
    عاشق بودوم به نگاه تو ای دلبر ، به اون دو چشم سیاه تو ای دلبر

دستــــــــــا ... شگه ! کاگا تو ... آمینو !
    دل اگه خونه ی غم شد ، من اگه پریشونم
    تا ابد من به یاد عشقت ترانه میخونــــــــم
    من پر حس نیازم ، تو نجیب و بی همتا
    دیگه از نگاه پاکت جدا نمی مونــــــــم

ای عشق تو ایمانـــــا ، از عشق تو بی جانـــــــا
    ای مرحم دردانـــــا ، جانانه تو نـــــــــازت کــه

لبت نه گوید و پیداســـت می گویـــــد به لب آری
    که این سان دشمنی یعنی ، که خیلی دوستم داری
    دلت می آید آیــــــــا از زبانی این همه شـــــیرین
    تو تنها حرف تلخی را همیـــــــــشه بر زبان آری
    نمی رنجم اگر بــــاور نداری عشـــــق نـــــابم را
    که عاشـــــق از عیار افتاده در این عصر عیـاری

دس نداره قربون شکلت !
    دل شکسته رو عزیز ، دل شکسته میشناسه
    گریه پنهون شبــــــــو ، نگاه خسته میشناسه
    حتی اگه هیچی نگی ، سکوت تو پر از غمه
    خنده ی بی رنگ لبــات ، معنی اشک نم نمه
    ماشالا به این صدا

یه قطعه میخوام از طرف بندرعباسی ها تقدیم کنم به شما که اینقدر ماهید .
    میگن غالبا جنوبیا خونگرمن ، به خدا شما خیلی خونگرم ترید ! دستارو ردیف کن بیاد جلو !
    حالا میخوام یه چیزی بخونم ، تو کنسرت قبلیم فک کنم خوندم تقدیم کردم ، به نام یمبو صحنه .
    تو یمبه صحنه با من بخونید ! باشه ؟ یمبو صحنه مای ما هه له .... باید مترونم داشته باشیم .
    مای ما هه له ، مای ما هله ما ، نشد این نشد که ! یمبو صحنه رو یه دست بگید که قشنگ بشه
    یمبو صحنه گفتم فراخوانیه ، فراخوانی و دعوت به اینکه قبلنا قدیما وقتی که بارون کم میومد خشکسالی می شد ، یا هر موضوعات بلایا پیش میومد ، مردم میرفتن قبله دعا یا نماز می خوندن یا دعای مخصوص بارون میخوندن .
    این شعر خیلی قدیمیه ، یه فراخوانیه برای اینکه مردم یکپارچه برای یه چیزی حالا ، دور هم جمع بشن .
    من این شعر رو تقدیم کردم به ساحت اونی که در تمام ادیان و مذاهب ، منتظر ظهور اون هستند تا شر ظلم و فساد و بیداد و اینارو از سر مردم کم بکنه ، خب ... حالا با هم بخونیم !
    لا لا لای لا لا چی چی ، لا لا لای لا چی چی
    لا لا لای لا لا چی چی ، هو هــــه هــــــه هی

و اما ، قطعه آخر را تقدیم بکنیم ... قربون دستاتون ! خیلی خوب خوندید !
    له لا له لا لا ، لا له لا لا ، له لا له لالا ... ناصریا فدای همتون ، لا له لا لا ، له لا له لا لا
    عشق تو حقن ، ولی دنیا پر ناحقن ، از همه کس بدت دیده
    از هیچ کس خوشی ندی ، خوشی ندی را لا لا لا هه
    ناصریـــــــــا

دانلود کنسرت کامل زنده یاد ناصر عبداللهی ( ناصریا 1382 )

2. 4 کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •