تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: راهنمایی برای بهترین روش یکپارچه سازی هاردها و تهیه یه مجموعه آرشیو یکپارچه ( بهترین روش برای آرشیو های حجم بالا )

پروفشنال boy_kochak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tehranpars

پيش فرض راهنمایی برای بهترین روش یکپارچه سازی هاردها و تهیه یه مجموعه آرشیو یکپارچه ( بهترین روش برای آرشیو های حجم بالا )

سلام دوستان ....

چندتا هار 2 تا 4 ترابایتی دارم و چندتا دیگرهم اضافه خواهم کرد میخواستم ببینم امکانش هست تمام این هاردها رو به صورت یکپارچه در یک کیس و یا باکس جمع آوری کنم و با یک خروجی به سیستم های کامپیوتری وصل یا شبکه بشه یا دستگاهی برای آرشیو های با حجم زیاد 100 ترابایت وجود داره که بشه ازش استفاده کرد و سرعت پردازش داده ها در آن بالا باشه ... به نظر شما بهترین روش برای آرشیو کردم در این حجم ها چه شیوه ای هست ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان ....

چندتا هار 2 تا 4 ترابایتی دارم و چندتا دیگرهم اضافه خواهم کرد میخواستم ببینم امکانش هست تمام این هاردها رو به صورت یکپارچه در یک کیس و یا باکس جمع آوری کنم و با یک خروجی به سیستم های کامپیوتری وصل یا شبکه بشه یا دستگاهی برای آرشیو های با حجم زیاد 100 ترابایت وجود داره که بشه ازش استفاده کرد و سرعت پردازش داده ها در آن بالا باشه ... به نظر شما بهترین روش برای آرشیو کردم در این حجم ها چه شیوه ای هست ؟
    سلام .

در درجه اول باید یه مادربرد مناسبی پیدا کنید که کانکتور SATA به تعداد کافی داشته باشه یا اینکه از کارتهای RAID استفاده کنید . مثلاً مدل RocketRAID 2340 چهار عدد کانکتور SFF-8087 SAS Connectors داره که با استفاده از کابل مناسب میتوانید به 16 عدد هارد دیسک SATA متصل کنید . البته این مدل قدیمی هست و فکر نمیکنم دیگه تولید بشه .

کیس هم باید مدلی انتخاب کنید که بتونید تعداد زیادی هارد دیسک نصب کنید و همینطور پاور مناسب که کانکتور SATA برق به تعداد کافی داشته باشه یا اینکه از دو پاور استفاده کنید و گروه اول رو با پاور اصلی سیستم روشن بشوند و گروه دوم با پاور دوم روشن بشوند . با این روش در لحظه استارت هارد دیسکها فشار مضاعف به پاور وارد نمیشه . روشی که backblaze هم انجام میده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد فایل سیستم ، من پیشنهاد میکنم ZFS رو انتخاب کنید البته به رم زیادی هم نیاز هست ولی اگر قابلیت Data deduplication غیر فعال باشه رم مورد نیاز کمتر میشه . فایل سیستم ZFS مزایای زیادی داره و حتی میتونید بجای RAID سخت افزاری هم استفاده کنید مثلاً RAID-Z2 که مشابه RAID6 هست . ولی ظاهراً امکان استفاده از RAID برای شما وجود نداره چون مثل اینکه حجم هارد دیسکهایی که دارید برابر نیست .

اگر تصمیم گرفتید از ZFS استفاده کنید سیستم عامل رو میتونید FreeBSD انتخاب کنید که کاملاً با این فایل سیستم هماهنگی داره .

توصیه میکنم قبل از هر کاری خوب تحقیق و مطالعه کنید . لینک سایت backblaze هم که گذاشتم مورد خوبی برای مطالعه و تحقیق هست .

3. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال boy_kochak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tehranpars

پيش فرض

سلام .

در درجه اول باید یه مادربرد مناسبی پیدا کنید که کانکتور SATA به تعداد کافی داشته باشه یا اینکه از کارتهای RAID استفاده کنید . مثلاً مدل RocketRAID 2340 چهار عدد کانکتور SFF-8087 SAS Connectors داره که با استفاده از کابل مناسب میتوانید به 16 عدد هارد دیسک SATA متصل کنید . البته این مدل قدیمی هست و فکر نمیکنم دیگه تولید بشه .

کیس هم باید مدلی انتخاب کنید که بتونید تعداد زیادی هارد دیسک نصب کنید و همینطور پاور مناسب که کانکتور SATA برق به تعداد کافی داشته باشه یا اینکه از دو پاور استفاده کنید و گروه اول رو با پاور اصلی سیستم روشن بشوند و گروه دوم با پاور دوم روشن بشوند . با این روش در لحظه استارت هارد دیسکها فشار مضاعف به پاور وارد نمیشه . روشی که backblaze هم انجام میده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد فایل سیستم ، من پیشنهاد میکنم ZFS رو انتخاب کنید البته به رم زیادی هم نیاز هست ولی اگر قابلیت Data deduplication غیر فعال باشه رم مورد نیاز کمتر میشه . فایل سیستم ZFS مزایای زیادی داره و حتی میتونید بجای RAID سخت افزاری هم استفاده کنید مثلاً RAID-Z2 که مشابه RAID6 هست . ولی ظاهراً امکان استفاده از RAID برای شما وجود نداره چون مثل اینکه حجم هارد دیسکهایی که دارید برابر نیست .

اگر تصمیم گرفتید از ZFS استفاده کنید سیستم عامل رو میتونید FreeBSD انتخاب کنید که کاملاً با این فایل سیستم هماهنگی داره .

توصیه میکنم قبل از هر کاری خوب تحقیق و مطالعه کنید . لینک سایت backblaze هم که گذاشتم مورد خوبی برای مطالعه و تحقیق هست .
    مرسی ... عالی بود

همین سایتی که گذاشتید یه مدل توش تبلغ میشه مثل این تصویر

توی ایران همچین تجهیزاتی وجود داره بتونیم تهیه کنیم ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی ... عالی بود

همین سایتی که گذاشتید یه مدل توش تبلغ میشه مثل این تصویر

توی ایران همچین تجهیزاتی وجود داره بتونیم تهیه کنیم ؟
    من فکر نمیکنم این تجهیزات رو بتونید در ایران پیدا کنید . ولی میتونید از شرکتهایی که سرور میفروشن سوال کنید شاید چیزی مشابه این رو داشته باشن .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •