تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: ساخت یک استودیوی عکاسی خانگی برای عکس گرفتن از لباس

داره خودمونی میشه mostafa2020's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

1 ساخت یک استودیوی عکاسی خانگی برای عکس گرفتن از لباس

سلام دوستان عزیز پی سی ورد
    من یه سری لباس دارم که تن مانکن میخام بکنم عکس بگیرم
    تا بحال به این شکل بود که عکس میگرفتم میدادم گرافیست واسم با فتوشاپ مانکن رو حذف می کرد و فقط عکس خود لباس رو استفاده می کردم
    این کار برای من خیلی وقت گیر و هزینه بر هست
    میخام یه استودیو کوچیک توی خونه یه گوشه اتاقم بسازم...با حداقل هزینه
    که لباس رو تن مانکن کنم عکس بگیرم و دیگه نیازی به ادیتش نباشه
    هیچ تخصصی در زمنیه عکاسی ندارم..فقط یه دوربین آماتور canon دارم مدل powershot a2200 HD
    میشه بنده رو راهنمایی کنید برای ساخت همچین استودیی چیکار کنم؟
    چی بخرم ؟
    پیشاپیش ممنونم

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان عزیز پی سی ورد
    من یه سری لباس دارم که تن مانکن میخام بکنم عکس بگیرم
    تا بحال به این شکل بود که عکس میگرفتم میدادم گرافیست واسم با فتوشاپ مانکن رو حذف می کرد و فقط عکس خود لباس رو استفاده می کردم
    این کار برای من خیلی وقت گیر و هزینه بر هست
    میخام یه استودیو کوچیک توی خونه یه گوشه اتاقم بسازم...با حداقل هزینه
    که لباس رو تن مانکن کنم عکس بگیرم و دیگه نیازی به ادیتش نباشه
    هیچ تخصصی در زمنیه عکاسی ندارم..فقط یه دوربین آماتور canon دارم مدل powershot a2200 HD
    میشه بنده رو راهنمایی کنید برای ساخت همچین استودیی چیکار کنم؟
    چی بخرم ؟
    پیشاپیش ممنونم
    شما در مرحله اول نیاز به یک دوربین dslr دارید که پایینترین رده از این دوربین ها میشه به Canon 1100D و 1200D و 650D اشاره کرد. قیمت هم حدود 1200 الی 1500
    بعدش نیاز به یک پرده ی سفید دارید که با حدود 150 هزار تومن میشه تهیه کرد
    برای عکاسی مناسب نیاز به سه شاخه نور دارید که دوتاش برای طرفین سوژه استفاده میشه ( چپ و راست و ایجاد نور یکدست یا سایه های هنری ) و یکی هم برای پرده (که سایه سوژه روی پرده نیافته و همینطور زمینه روشن و خوب باشه ) حالا چون می فرمایید حداقل هزینه شما می تونی فقط یک شاخه نور تهیه کنید که بزنید به پرده ، و برای سوژه هم از فلش خود دوربین استفاده کنید (کار راه اندازه ولی حرفه ای نیست) که می تونید یک شاخه نور ال ای دی Nice LED 5080 با حدود قیمت 200 تومن بخرید برای زمینه و نور سوژه هم که عرض کردم با خود فلش دوربین کار کنید.
    جمعا شاید بشه 2 میلیون الی 2500
    اگرم دو شاخه نور بگیرید باید یک رادیو فلش هم تهیه کنید که اونم هزینه اش بستگی به مارک و برندش داره و معمولا از 200 تومن هست به بالا...
    تقریبا باید 3 میلیون هزینه کنید تا نتیجه معقول بدست بیارید.

3. 3 کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mostafa2020's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

شما در مرحله اول نیاز به یک دوربین dslr دارید که پایینترین رده از این دوربین ها میشه به Canon 1100D و 1200D و 650D اشاره کرد. قیمت هم حدود 1200 الی 1500
    بعدش نیاز به یک پرده ی سفید دارید که با حدود 150 هزار تومن میشه تهیه کرد
    برای عکاسی مناسب نیاز به سه شاخه نور دارید که دوتاش برای طرفین سوژه استفاده میشه ( چپ و راست و ایجاد نور یکدست یا سایه های هنری ) و یکی هم برای پرده (که سایه سوژه روی پرده نیافته و همینطور زمینه روشن و خوب باشه ) حالا چون می فرمایید حداقل هزینه شما می تونی فقط یک شاخه نور تهیه کنید که بزنید به پرده ، و برای سوژه هم از فلش خود دوربین استفاده کنید (کار راه اندازه ولی حرفه ای نیست) که می تونید یک شاخه نور ال ای دی Nice LED 5080 با حدود قیمت 200 تومن بخرید برای زمینه و نور سوژه هم که عرض کردم با خود فلش دوربین کار کنید.
    جمعا شاید بشه 2 میلیون الی 2500
    اگرم دو شاخه نور بگیرید باید یک رادیو فلش هم تهیه کنید که اونم هزینه اش بستگی به مارک و برندش داره و معمولا از 200 تومن هست به بالا...
    تقریبا باید 3 میلیون هزینه کنید تا نتیجه معقول بدست بیارید.
    ممنونم
    هزینم خیلی میره بالا
    من بیشتر الان فقط فکر یه پرده هستم که پشت زمینم درست بشه...چون دیوار اتاقم کاغذ دیواریه....تا بحال هم دو تا لامپ یکی مهتابی و یکی لامپ کم مصرف توی اتاق روشن بوده وعکس میگرفتم
    خیلیم بد نبود کارم راه میفتاد...فقط پشت زمینم خوب نبود مجبوربودم ادیتش کنم
    فعلا اگر بخوام برم یه پرده بگیرم از کجا بگیرم؟ بگم پرده چی میخام؟ اندازه چطور بگیرم؟ واسه کف اتاق هم باید بگیرم درسته؟
    من میگم فعلا پرده رو بگیرم..ببینم پشت زمینش چطور میشه بعد میرم سراغ نورپردازی
    یه سوالدیگه اگر پرده گرفتم چه رنگی بگیرم؟ مثلا یه لباسم سفیده یه لباس تیره یا ...
    چی بگیرم که همه رنگ لباسی رو بتونم عکس بگیرم

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنونم
    هزینم خیلی میره بالا
    من بیشتر الان فقط فکر یه پرده هستم که پشت زمینم درست بشه...چون دیوار اتاقم کاغذ دیواریه....تا بحال هم دو تا لامپ یکی مهتابی و یکی لامپ کم مصرف توی اتاق روشن بوده وعکس میگرفتم
    خیلیم بد نبود کارم راه میفتاد...فقط پشت زمینم خوب نبود مجبوربودم ادیتش کنم
    فعلا اگر بخوام برم یه پرده بگیرم از کجا بگیرم؟ بگم پرده چی میخام؟ اندازه چطور بگیرم؟ واسه کف اتاق هم باید بگیرم درسته؟
    من میگم فعلا پرده رو بگیرم..ببینم پشت زمینش چطور میشه بعد میرم سراغ نورپردازی
    یه سوالدیگه اگر پرده گرفتم چه رنگی بگیرم؟ مثلا یه لباسم سفیده یه لباس تیره یا ...
    چی بگیرم که همه رنگ لباسی رو بتونم عکس بگیرم
    ببخشید دیر جواب دادم
    شما می تونی بری "باب همایون" اونجا انواع و اقسام لوازم عکاسی هست. برای پرده می تونی از رنگ های خنثی استفاده کنی مثل خاکستری یا طوسی که همه جور لباس و رنگ باهاش اوکیه! می تونید هم سبز استفاده کنید ولی نورپردازی مناسب نباشه ممکنه بازتاب سبز روی لبه های سوژه منعکس بشه! به نظرم پرده طوسی مناسب کار شماست.

6. این کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

یک نمونه از عکسی که گرفتید و راضی نبودید بذارید و یک نمونه هم از یک عکس حرفه ای که میتواید نتیجه کارتون مشابه اون باشه بذارید...

عکسهای استودیویی رو میشه با یک تکنیک ساده با فلش هم ایجاد کرد ولی با پس زمینه تیره بدون اینکه رنگ سوژه غیرواقعی باشه. بستگی به هدف شما داره

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

منظور از پرده عکاسی همون فون عکاسی هست درسته؟
    دو نوع سبز و سفید هست؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •