تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشاوره در مورد خرید پاوربانک

آخر فروم باز mohammad.asghari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض مشاوره در مورد خرید پاوربانک

باسلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان بنده 2 مدل پاوربانک مد نظرم هست برا خریدن فقط کمی شک دارم!
    آیا مارک روموس مارک شناخته شده ای است؟میشه اعتماد کرد و خرید؟ این مدلش: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه مدلم انتخاب کردم مارک ادیتا 10400 آمپر کسی از دوستان داشته؟؟؟ازش راضیه؟"http://www.-------------/Product/DKP-35455/Adata-PV110-10400-mAh-Power-Bank/%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D9%8A%D8%AA%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%84-PV110-%D8%A8%D8%A7-%D8%B8%D8%B1%D9%81%D9%8A%D8%AA-10400-%D9%85%D9%8A%D9%84%D9%8A-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA

آخر فروم باز mohammad.asghari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

کسی نظری نداره دوستان؟!؟!؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    میخوام پاوربانک بخرم با خروجی 1 امپر ،اما در بیشتر پاوربانک ها ،خروجی 2 یا 2/1 امپره ،اگه گوشیمو با امپر 2 ،(که خروجی شارزرش 1 امپره )،شارژ کنم ،مشکلی داره ،یعنی باتری گوشی صدمه میبینه،اگه جواب مثبته ،شما از برند Anker پاور بانکی با خروجی 1 امپر میتونید معرفی کنید؟ممنون میشم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه گوشیمو با امپر 2 ،(که خروجی شارزرش 1 امپره )،شارژ کنم ،مشکلی داره ،یعنی باتری گوشی صدمه میبینه،ا
    خیر ، مشکلی پیش نمیاد .
    آمپر یا شدت جریان ، مقدار جریان عبوری است .
    این مقدار دقیقا به میزان مصرف وسیله یا مدار بستگی داره .
    مثلا شما یک پاتروم لامپ معمولی دارید که به برق شهر متصل است ، برق شهر با 25 آمپر در آنجا وجود دارد
    یک لامپ 200 وات داریم که ولتاژ شهر به آن متصل شده ، با وجود اینکه 25آمپر توانایی عبور جریان وجود دارد آما چه مقدار جریان از داخل این لامپ می گذرد ؟
    P= I * V
    I = p / V
    200/220 = 0.9 آمپر
    بنابراین لامپ مورد نظر ما 0.9 آمپر جریان عبور داده و مصرف میکند ، با وجود اینکه منبع ما 25آمپر توانایی دارد.
    مقدار عبور جریان به مقدار مقاومت (لامپ ، موبایل یا هر دستگاه دیگری ) وابسته است و به مقدار توانایی منبع تولید انرژی مربوط نیست .

اگه شما یک مانیتور داشته باشید که به جریان ورودی با ولتاژ 14ولت و شدت جریان 2 آمپر احتیاج داشته باشد .
    با یک آداپتور 14ولت 2آمپر میتوانید آن را روشن کنید و با یک آداپتور 14 ولت 10 آمپر نیز میتوانید بدون مشکل آن را روشن کرده و از آن بهره ببرید.

اینکه شدت جریان منبع شما (پاور بانک یا آداپتور ) چقدر باشد ، تغییری در مقدار حداکثر مصرف موبایل و باتری گوشی شما نخواهد داشت و نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.
    اما عکس این موضوع اهمیت دارد و اگر منبع شما آمپر کمتری از آمپر مورد نیاز ایجاد کند ، ممکن است دستگاه کار نکند و یا آسیب جدی ببیند.

به عنوان مثال موبایل من دارای فن آوری فست شارژ است ، آداپتور داخل جعبه آن 5ولت و 9ولت را با شدت جریان دو آمپر تولید میکند .
    زمانی که موبایلم را به آن میزنم بخاطر عبور شدت جریان زیادتر ، بسیار سریعتر از دیگر دستگاه ها شارژ میشود .
    اما اگر همین آداپتور را به تبلت خودم متصل کنم که شدت جریان کمتری را قبول میکند ، مدت زمان شارژ با همان آداپتور بسیار طولانی تر خواهد بود.

پس در مجموع شدت جریان بالاتر یک امتیاز محسوب میشه ، البته بماند که اکثر پاوربانک ها توانایی جریان دو آمپر را از هر کدام از پورت های خود ندارند و تنها یک پورت دو آمپر دارند و مابقی پورت ها یک آمپر است .
    در گوشی هایی که فن آوری فست شارژ وجود دارد ، میتوان برای چند ماه به سرعت گوشی را شارژ کرد اما برای حفظ توان باتری به طور معمول در شارژ های روزانه توصیه شده میزان شارژ را بین عدد 40 تا 85 درصد نگه داشته و از پر کردن و یا خالی کردن دائمی باتری پرهیز شود .
    برای کالیبره کردن باتری نیز هر یک یا دوماه یکبار نیاز است باتری گوشی به طور کامل تخلیه شود و سپس زیر شارژ کامل برود و به صد درصد برسد .
    در این مواقع در گوشی های فست شارژ نیز بهتر است از آداپتور های ضعیف تر و یک آمپر استفاده شود و مدت شارژ طولانی تر باشد
    که احیا کامل صورت خواهد گرفت و پس از آن علاوه بر نمایش صحیح تر میزان درصد باتری ، تخلیه شارژ با سرعت کمتری انجام میشود و باتری جانی دوباره خواهد گرفت.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    برای شارژکردن پاوربانک احتیاج به یه شارژر با خروجی 2 امپر دارم، یه شارژر با کیفیت با قیمت معقول میتونید معرفی کتید؟ ممنون میشم

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

آنکر و راموس رو تست کردم برند های با کیفیت و خوبی هستن //// شیائومی هم خوبه

8. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

خیر ، مشکلی پیش نمیاد .
    آمپر یا شدت جریان ، مقدار جریان عبوری است .
    این مقدار دقیقا به میزان مصرف وسیله یا مدار بستگی داره .
    مثلا شما یک پاتروم لامپ معمولی دارید که به برق شهر متصل است ، برق شهر با 25 آمپر در آنجا وجود دارد
    یک لامپ 200 وات داریم که ولتاژ شهر به آن متصل شده ، با وجود اینکه 25آمپر توانایی عبور جریان وجود دارد آما چه مقدار جریان از داخل این لامپ می گذرد ؟
    P= I * V
    I = p / V
    200/220 = 0.9 آمپر
    بنابراین لامپ مورد نظر ما 0.9 آمپر جریان عبور داده و مصرف میکند ، با وجود اینکه منبع ما 25آمپر توانایی دارد.
    مقدار عبور جریان به مقدار مقاومت (لامپ ، موبایل یا هر دستگاه دیگری ) وابسته است و به مقدار توانایی منبع تولید انرژی مربوط نیست .

اگه شما یک مانیتور داشته باشید که به جریان ورودی با ولتاژ 14ولت و شدت جریان 2 آمپر احتیاج داشته باشد .
    با یک آداپتور 14ولت 2آمپر میتوانید آن را روشن کنید و با یک آداپتور 14 ولت 10 آمپر نیز میتوانید بدون مشکل آن را روشن کرده و از آن بهره ببرید.

اینکه شدت جریان منبع شما (پاور بانک یا آداپتور ) چقدر باشد ، تغییری در مقدار حداکثر مصرف موبایل و باتری گوشی شما نخواهد داشت و نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.
    اما عکس این موضوع اهمیت دارد و اگر منبع شما آمپر کمتری از آمپر مورد نیاز ایجاد کند ، ممکن است دستگاه کار نکند و یا آسیب جدی ببیند.

به عنوان مثال موبایل من دارای فن آوری فست شارژ است ، آداپتور داخل جعبه آن 5ولت و 9ولت را با شدت جریان دو آمپر تولید میکند .
    زمانی که موبایلم را به آن میزنم بخاطر عبور شدت جریان زیادتر ، بسیار سریعتر از دیگر دستگاه ها شارژ میشود .
    اما اگر همین آداپتور را به تبلت خودم متصل کنم که شدت جریان کمتری را قبول میکند ، مدت زمان شارژ با همان آداپتور بسیار طولانی تر خواهد بود.

پس در مجموع شدت جریان بالاتر یک امتیاز محسوب میشه ، البته بماند که اکثر پاوربانک ها توانایی جریان دو آمپر را از هر کدام از پورت های خود ندارند و تنها یک پورت دو آمپر دارند و مابقی پورت ها یک آمپر است .
    در گوشی هایی که فن آوری فست شارژ وجود دارد ، میتوان برای چند ماه به سرعت گوشی را شارژ کرد اما برای حفظ توان باتری به طور معمول در شارژ های روزانه توصیه شده میزان شارژ را بین عدد 40 تا 85 درصد نگه داشته و از پر کردن و یا خالی کردن دائمی باتری پرهیز شود .
    برای کالیبره کردن باتری نیز هر یک یا دوماه یکبار نیاز است باتری گوشی به طور کامل تخلیه شود و سپس زیر شارژ کامل برود و به صد درصد برسد .
    در این مواقع در گوشی های فست شارژ نیز بهتر است از آداپتور های ضعیف تر و یک آمپر استفاده شود و مدت شارژ طولانی تر باشد
    که احیا کامل صورت خواهد گرفت و پس از آن علاوه بر نمایش صحیح تر میزان درصد باتری ، تخلیه شارژ با سرعت کمتری انجام میشود و باتری جانی دوباره خواهد گرفت.
    ببا سلام، برای شارژ کردن پاوربانک باید هر 4 تا چراغ باید خاموش بشه اونوقت شارژش کرد؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ببا سلام، برای شارژ کردن پاوربانک باید هر 4 تا چراغ باید خاموش بشه اونوقت شارژش کرد؟
    چراغ ها مقدار شارژ داخل باطری رو نشون میده .
    بهتره قبل از اینکه بطور کلی باطری خالی بشه اون رو شارژ کنید مثلا روی چراغ اول یا دوم .
    در زمان شارژ پاوربانک ، یک چراغ مخصوص (احتمالا به رنگ قرمز) روشن میشه که نشون دهنده اینه که برق بهش میرسه و درحال شارژ شدن هست .
    سعی کنید بعد از پر شدن باطری مدت زیادی روی شارژ نمونه ، چون باطری داغ میکنه و حرارت عمر باطری رو کم میکنه .

11. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •