تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 17 از 17

نام تاپيک: مشکل شناسایی هارد و عدم شناسایی حجم آن !

داره خودمونی میشه WikiVb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

فولدر HDAT2 و در نتیجه فایل اجرایی HDAT2 موجود نیست . ویندوز رو بالا بیارید و فایل ISO رو Extract کنید (با برنامه winrar میتونید اینکار رو انجام بدید) و ببینید فولدر HDAT2 موجود هست یا خیر .
    من یه عکس از محتویات این فایل ISO گذاشتم . فولدر HDAT2 هم موجوده .
    پوشه موجوده الان دیسکی که رایت کردمو ران که میکنم داخل MC با آیکون به این صورت نشون میده :

و بازش هم که میکنم این محتویاتشه :

درسته باید همینطور باشه یا من اشتباه رایتش کردم ؟
    یه تشکر ویژه هم بابت پیگیری که دارید میکنید
    @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پوشه موجوده الان دیسکی که رایت کردمو ران که میکنم داخل MC با آیکون به این صورت نشون میده :

و بازش هم که میکنم این محتویاتشه :

درسته باید همینطور باشه یا من اشتباه رایتش کردم ؟
    یه تشکر ویژه هم بابت پیگیری که دارید میکنید
    محتوای فایلها که درست هست .

در عکسهای قبلی که گذاشتید خطای پیدا نکردن CD / DVD رام رو داده که احتمالاً به همین خاطر بقیه فایل و فولدرها از جمله HDAT2 در موقع بوت از روی این دیسک دیده نمیشه .
    احیاناً سیستمتان بصورت UEFI نیست ؟ اگر هست پیشنهادم اینه که بطور موقت روی حالت Legacy بذارید و ببینید چی میشه . یا اینکه روی یه سیستم دیگه تست کنید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

محتوای فایلها که درست هست .

در عکسهای قبلی که گذاشتید خطای پیدا نکردن CD / DVD رام رو داده که احتمالاً به همین خاطر بقیه فایل و فولدرها از جمله HDAT2 در موقع بوت از روی این دیسک دیده نمیشه .
    احیاناً سیستمتان بصورت UEFI نیست ؟ اگر هست پیشنهادم اینه که بطور موقت روی حالت Legacy بذارید و ببینید چی میشه . یا اینکه روی یه سیستم دیگه تست کنید .
    همونطور که عرض کردم روی لپتاپ هم تست کردم که طبیعتا درایوش جدا از pc هست اما دقیقا همین مشکل روی اونم برقرار بود
    UEFI رو راستش اطلاعی ندارم چطور بفهمم ؟

من نسخه مربوط به بوت از فلش مموری هم دانلود کردم با اسم hdat2exe_51.exe هستش ، فلش مموری رو با نرم افزار rufus بوتیبل کردم و فایل hdat2exe_51.exe رو داخلش ریختم ، سیستم رو از طریق فلش مموری بوت میکنم و dir میزنم مینویسه 4 فایل داخل فلش هست یعنی شناسایی میکنه فقط نمیدونم چظور باید hdat2exe_51.exe رو اجرا کنم ، شاید اینطور جواب بده برای همین این روش هم گفتم تست کنیم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همونطور که عرض کردم روی لپتاپ هم تست کردم که طبیعتا درایوش جدا از pc هست اما دقیقا همین مشکل روی اونم برقرار بود
    UEFI رو راستش اطلاعی ندارم چطور بفهمم ؟

من نسخه مربوط به بوت از فلش مموری هم دانلود کردم با اسم hdat2exe_51.exe هستش ، فلش مموری رو با نرم افزار rufus بوتیبل کردم و فایل hdat2exe_51.exe رو داخلش ریختم ، سیستم رو از طریق فلش مموری بوت میکنم و dir میزنم مینویسه 4 فایل داخل فلش هست یعنی شناسایی میکنه فقط نمیدونم چظور باید hdat2exe_51.exe رو اجرا کنم ، شاید اینطور جواب بده برای همین این روش هم گفتم تست کنیم
    اگر داس بالا اومده باشه و اسم این فایل در DIR بصورت hdat2exe_51.exe باشه کافیه که فقط hdat2exe_51 رو تایپ کنید (دقیقاً همان چیزی که در DIR دیده میشه) تا این برنامه اجرا بشه . لازم هم نیست exe رو تایپ کنید .

+

عکس زیر مربوط به حالتی هست که نسخه بوتیل دانلود و با برنامه ISO Burner روی CD یا DVD رایت شده باشه . چهار فولدر دیده میشه و با دستور CD HDAT2 وارد این فولدر میشید و سپس با تایپ hdat2 ، این برنامه باید اجرا بشه .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

اگر داس بالا اومده باشه و اسم این فایل در DIR بصورت hdat2exe_51.exe باشه کافیه که فقط hdat2exe_51 تایپ کنید تا این برنامه اجرا بشه . لازم هم نیست exe رو تایپ کنید .

عکس زیر مربوط به حالتی هست که نسخه بوتیل دانلود و با برنامه ISO Burner روی CD یا DVD رایت شده باشه . چهار فولدر دیده میشه و با دستور CD HDAT2 وارد این فولدر میشید و سپس با تایپ hdat2 ، این برنامه باید اجرا بشه .

فایل هاشو ریختم تو فلش با dir گرفتن رسیدم به hdat2 طبق راهنمایی شما و اجراش کردم خوشبختانه بلاخره اجرا شد اما متاسفانه مطابق عکس زیر هست ظاهرا روی usb هستش و هارد هارو نشون نمیده

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فایل هاشو ریختم تو فلش با dir گرفتن رسیدم به hdat2 طبق راهنمایی شما و اجراش کردم خوشبختانه بلاخره اجرا شد اما متاسفانه مطابق عکس زیر هست ظاهرا روی usb هستش و هارد هارو نشون نمیده

من خودم ورژن قدیمیتر این برنامه (یعنی 4.53) که در Hiren's BootCD موجود بود رو روی یه سیستمی که UEFI داشت تست کردم . گرچه حالت بوت روی legacy تنظیم شده بود ولی با اینحال هیچ دیوایسی رو Detect نکرد . من احتمال میدم این مشکل عدم Detect شدن هارد دیسک توسط این برنامه به خاطر UEFI باشه .
    مدل مادربرد یا لپتاپ چی هست ؟ اگر از مدلهای جدید باشه باید حتماً UEFI داشته باشه .
    میتونید روی یه سیستم قدیمی تست کنید یا اینکه ارسال کنید به گارانتی .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

من خودم ورژن قدیمیتر این برنامه (یعنی 4.53) که در Hiren's BootCD موجود بود رو روی یه سیستمی که UEFI داشت تست کردم . گرچه حالت بوت روی legacy تنظیم شده بود ولی با اینحال هیچ دیوایسی رو Detect نکرد . من احتمال میدم این مشکل عدم Detect شدن هارد دیسک توسط این برنامه به خاطر UEFI باشه .
    مدل مادربرد یا لپتاپ چی هست ؟ اگر از مدلهای جدید باشه باید حتماً UEFI داشته باشه .
    میتونید روی یه سیستم قدیمی تست کنید یا اینکه ارسال کنید به گارانتی .
    عطا جان بله ظاهرا مشکل به خاطر UEFI بودن مین بردم بود امروز کیس قدیمی دست و پا کردم مشکل در کسری از ثانیه حل شد و فضای هارد اوکی شد

تشکر ویژه از پیگیری و پاسخگویی خوبِ شما من نمیدونم چقدر این مشکل گسترده هست اما به نظرم شما خودت اون پستتو تبدیل به یه تاپیک جامع بکن چون فوق العاده کار راه انداز بود @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11. 2 کاربر از WikiVb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •