تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: ::::: مشاوره جهت راه اندازی سوپر مارکت :::::

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض ::::: مشاوره جهت راه اندازی سوپر مارکت :::::

سلام دوستان
    پدر من مدتها(نزدیک به 30 سال) توی دبی هایپرمارکت داشتن و من هم مدت 5 سال اونجا مشغول بودم و تقریباً به چم و خم سوپرمارکت داری آشنا هستم(از کارگری و پرکردن انبار 200 متری گرفته تا صف دادن اجناس توی قفسه و صندوق داری و سروکله زدن با ویزیتورها و کلاً حساب و کتاب مغازه رو توی این 5 سال انجام دادم).بنا به دلایلی مغازه رو فروختیم و اومدیم ایران و حدود 200 تومن سرمایه دارم و میخوام اینجا شروع بکار کنم.تصمیم گرفتم مستقل بشم و همون کار سوپرمارکت رو شروع کنم .یه سری اطلاعات میدم خدمتتون از طرح کلی کار و میخوام اگه امکانش باشه یه دیدی نسبت به بازار ایران و در کل این شغل بهم بدین:
    بنده شیراز هستم،یه مغازه دیدم یه جای خوب شهر که منطقه شلوغی هست و تقریباً توی کل اون منطقه سوپرمارکتی وجود نداره(توی 2 تا از فرعی ها بقالی کوچیک هست البته)
    متراژ مغازه 100 متر هست و 40 متر هم بالای سرش بالکن داره که میشه به عنوان انبار واسه جنس های ضروری ازش استفاده کرد،
    رهن و اجاره مغازه 30 تومن و ماهی 6 میلیون هست و با صاحب مغازه صحبت کردم موافقت کرده قرار داد 3 ساله ببندیم.
    تصمیم دارم سیستم بارکد خوان و چندتا دوربین توی مغازه و انبار بزارم که خودم اسیر موندن توی مغازه نشم و از طرفی هم اشراف کاملی به فروش روزانه،سود،ضرر،جنس،انبار و ... داشته باشم.
    چیزی که تو ذهنم هست و برنامشو دارم اینه که 8 تا نیروی کار بزارم،2 تا دختر برای صندوق و 6 نفر برای داخل مغازه و بصورت شیفتی قرارشون بدم.ساعت 7:30 تا 16:00 یه گروه 4 نفره و 16:00 تا 00:30 یه گروه دیگه و خودمم هم ساعت های ضروری توی مغازه باشم.
    با این اوصاف حدود 5 میلیون ماهانه باید حقوق کارگر بدم و حدود 1 تومن هم واسه هزینه های متفرقه که با پول اجاره حدود 12 تومن خروجی ماهانم میشه.
    چون پول دم دستم هست میخوام بیشتر بصورت نقدی جنسامو تهیه کنم تا بتونم قیمتمو پایین تر از جاهای دیگه بزارم(تقریباً حدود 100 تومن واسه جنس کنار گذاشتم)
    حالا سوال هایی که از خدمتتون دارم و امیدوارم لطف کنید و راهنماییم کنید:
    1- حدود سود جنس توی ایران به چه صورت هست؟من شنیدم جنسهای ایرانی میانگین 15% و جنسهای خارجی میانگین 25% میشه روش حساب کرد.چون توی منطقه بالا شهر هستم میشه رو فروش اجناس خارجی حساب کرد و با این اوصاف به نظرتون میشه سود میانگین فروش رو 20% در نظر گرفت؟
    2- با این متراژ مغازه و اینکه قصد دارم یه دکور خوب بزنم و اجناس رو نقدی خرید کنم و با قیمت کمتر از جاهای دیگه ارائه کنم به نظرتون کشش فروش روزانه چقدر میتونه باشه؟ حتی اگه روزی 3 تومن هم باشه با سود 20% ماهانه 18 تومن ناخالص و با توجه به 12 تومن هزینه ماهانه حدود 6 تومن خالص میتونه جوابگو باشه.(البته من دارم روی فروش روزانه 4 - 5 تومن حساب میکنم)
    3- مشکلاتی که توی اینکار باهاش مواجه شدین و فکر میکنین مختص ایران هست رو اگه بفرمایین واقعاً ممنون میشم

عذر میخوام اگه خیلی طولانی شد اما خواستم دید کلی به شرایط داشته باشین

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

چیزی که باید در نظر بگیرید اینکه درسته در خیلی از مناطق بالای شهر سوپر مارکتی نیست اما پتانسیل وجودش هم نیست
    باید وضعیت مسکونی اون منطقه رو در نظر بگیریرد ... که احتمالن با توجه با تجربه تون به این مورد دقت کردید و دیگه این که بیشتر از مارک های خارجی استفاده کنید ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

ممنون از راهنمایی خوبتون،سعی کردم این مورد رو که خیلی مهم هست در نظر بگیرم.راستش مغازه ای که دیدم بین 4 راه سینما سعدی و خیابون برق هست(بر خیابون).منطقه خیلی شلوغیه و به جز خونه های مسکونی زیادی که وجود داره از نظر تجاری و وجود کاسب های اون منطقه هم فکر میکنم موقعیت خوبی داشته باشه.
    البته هنوز تموم نکردم و چون صحبت قرار داد 3 ساله هست قرار شده مدتی بررسی کنیم.راستش خیلی جاهای دیگه رو هم دارم میبینم هر روز...

آخر فروم باز jooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام ،

سود سوپر مارکت همونطور که گفتین تقریبا توی همین حوالی هست ، منتها بعضی موارد کمتر و بعضی موارد بیشتر ، توی لبنیات سود کمتر و توی سوسیس و کالباس بیشتر و ...

بستگی داره چه برندهای بیارید معمولا برندهای معروف سودشون کمتره تا برندهای دیگر ولی به همون نسبت هم فروششون بیشتره ، اگه اجناس خارجیتون خاص باشه که هر جایی نشه پیدا کرد میشه بیشتر هم سود گرفت .

به نظر من اگه بتونید برین اماکن صحبت کنید که مغازتون تا 2 شب باز باشه ( به علت مسایل امنیتی دزدی و ... بیشتر از 12 توی اکثر شهرها نمیازن مگر با مجوز) خیلی میتونه خوب باشه

محل مغازتون جایی پارک مناسب هم داشته اگه توی مسیر رفت و آمد شهر هست .

برای قیمت محصولات هم هر شهری یه قسمتی برای عمده فروشی هست یا اینکه یه نماینده پخشی داره ، میتونید از شرکتها ادرس و شمارشون رو بگیرید و قیمت که به سوپر مارکت میدهند و قیمت مشتری رو ازشون بپرسی

اکثرا هم سیستمی جایزه دارند ( البته نه همیشه) مقدار خرید بالا چند عدد یا شل بهتون جایزه تعلق می گیره .

مشکلاتتون هم پول برق یخچال ها
    تعزیرات شاید

دکورتون رو هم سعی کنید بیشتر سیار باشه تا ثابت ، که البته برای سوپر مارکت همینجور هم هست ، یخچال خوب و شیک و قفسه ها و نور که احیانا خواستید جاتون رو تغییر بدید راحت باشید و هزینتون از جیب نره

آخر فروم باز jooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

راستی فقط چندتا چیز رو هم در نظر بگیر

یک کارفور هم فکر کنم توی شیراز توی مجتمع خلیج فارس شعبه داره که توی نقاط دیگه دنیا به ارزون فروشی معروفه

دو : یه فروشگاه زنچیره ای تازه تاسیس به نام تارا مارکت هست که از بندرعباش شروع کرده و به تازگی دوتا شعبه توی شیراز زده ، بروو اینا رو هم چک کن ، از اون حرکتهای تخفیفی زیاد میزنن ببینی بد نیست .

: چرا تازگی خیلی ها از دبی دارن میان ، کاسبیش از رونق افتاده ؟

و اینکه منطقه ای به اسم هویر میشناسی ، عمده فروشی میوه توی دبی ( اطراف دبی) و شخص معتبری اونجا ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

راستی فقط چندتا چیز رو هم در نظر بگیر

یک کارفور هم فکر کنم توی شیراز توی مجتمع خلیج فارس شعبه داره که توی نقاط دیگه دنیا به ارزون فروشی معروفه

دو : یه فروشگاه زنچیره ای تازه تاسیس به نام تارا مارکت هست که از بندرعباش شروع کرده و به تازگی دوتا شعبه توی شیراز زده ، بروو اینا رو هم چک کن ، از اون حرکتهای تخفیفی زیاد میزنن ببینی بد نیست .

: چرا تازگی خیلی ها از دبی دارن میان ، کاسبیش از رونق افتاده ؟

و اینکه منطقه ای به اسم هویر میشناسی ، عمده فروشی میوه توی دبی ( اطراف دبی) و شخص معتبری اونجا ؟
    سلام دوست عزیز
    ممنون از راهنماییهای خیلی خوبت.در مورد سود اجناس من با اکثر دوستانی که آشنا بودن به این کار صحبت کردم همگی همونطور که شما هم فرمودین گفتن توی همین رنج هست.
    در مورد افزایش ساعت کار مغازه فکر میکنم باید 2-3 ماه مشغول بشیم ببینیم منطقه کشش چقدر کار داره،مطمئناً اگه دیدم جای کار و باز بودن فروشگاه هست این درخواست رو میدم
    در مورد دکور یه مقدار خودم هم دو دل هستم،با یه شرکت خوب که کارش طراحی دکوراسیون فروشگاهی هست صحبت کردم چندتا طرح دادن که اکثر اونایی که سیار هستن ظاهر خوبی ندارن.
    در مورد کارفور بله حق با شماست،یه شعبه هایپرمارکت توی شیراز هست و تارا مارکت هم یه شعبه توی فرهنگ شهر شیراز داره و شعبه دیگه ای نتونستم پیدا کنم.
    اما با این اوصاف شیراز یه شهر مصرف گرا هست و مواد غذایی همیشه توی بورس هست ،در واقع هدفم این هست که تا 2 سال دیگه حداقل 3 شعبه از سوپرمارکت رو توی شیراز راه بندازم و همین داستان ارائه جنس با قیمت مناسب رو پیاده سازی کنم چون در حال حاضر توی منطقه و به خصوص دبی که مدت هاست بازار به این سمت و سو رفته و توی ایران هم جدیداً این اتفاق داره میفته.
    در مورد دبی باید عرض کنم بازار به شدت خراب هست چون اقتصاد اونجا به شدت به توریست ها وابسته شده و در حال حاضر اکثر کشورهایی که بیشترین توریست رو توی دبی دارن با مشکلاتی مواجه هستن.
    روس ها که بیشترین توریست های دبی بودن و همیشه دست به نقد،بدلیل نصف شدن قیمت روبل دیگه نمیان دبی.
    10-11 کشور آفریقایی رو بدلیل وجود بیماریهای مختلف خود امارات پروازاشون رو کنسل کرده.
    کشورهای عربی منطقه هم که اکثراً مستقیم یا غیر مستقیم درگیر جنگ هستن...
    و واسه ما ایرانی ها این بازار خراب با مشکلاتی که خود دولت به وجود میاره این سختی 2 برابر میشه،ما تقریباً 1 سال و نیم هست حساب بانکی رو بدلیل اینکه ایرانی هستیم بستن و خودتون میدونید واسه یه کاسب نداشتن حساب بانکی و دسته چک اونم توی این بازار خراب یعنی فاجعه...
    بله همونطور که فرمودین یه منطقه هست بنام " اویر " که محل عمده فروشی میوه اونجاست،راستش آدم سرشناس که نه اما یه شرکت ایرانی هست که واسه ما و چندتا فروشگاه و رستوران روزانه میوه میاورد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •