تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: تصادف و فرار ( مشکل در گرفتن خسارت ) کمک

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض تصادف و فرار ( مشکل در گرفتن خسارت ) کمک

سلام
    یک ماه پیش تو خونه نشسته بودم که همسایه ها اومدن گفتم یه خودرو در اثر دستی کشیدن کنترل ماشینش رو از دست داده و با ماشینت تصادف کرده و فرار کرده، شماره پلاکش رو برداشته بودن.
    معلوم شد خودرو مال یکی از مغازه دارهای همون اطرافه که گفت خسارت رو میده.
    فردا صبح زد زیر حرفش و گفت برو هر غلطی دلت میخواد بکن.
    رفتم شکایت کردم و کرا به شورای حل اختلاف کشید، طرف اومد اونجا و گفت ماشین مال من نیست و اگر میتونید ثابت کنید مال منه!
    بوسیله استعلام از راهنمایی رانندگی کسی که پلاک به نامش بود رو پیدا کردم و معلوم شد این خودرو با قولنامه دست نویس چندین بار انتقال پیدا کرده.
    شورای حل اختلاف میگه ما قول نامه دست نویس رو قبول داریم و باید تک تک این افراد رو که قول نامه دارن رو احضار کنیم و قول نامه به قول نامه جلو بریم تا ببینیم در زمان تصادف صاحب خودرو چه کسی بوده، برای هر احضاریه هم 50000 تومان تمبر باید باطل بشه که این مبالغ از صاحب ماشین گرفته نمیشه.
    یعنی عملا حتی اگر با صرف صد ها هزار تومن به صاحب ماشین برسیم، میتونه چندین قول نامه جعلی درست کنه و با سند سازی خودرو رو به دوستاش منتقل کنه تا ما رو مجبور کنه انقدر برای ارسال احضاریه تمبر باطل کنیم که بی خیال بشیم.
    سوال من اینه؛ با این بی شرف چیکار کنم؟ چطور میتونم از این دزد خسارتم رو بگیرم؟

پ.ن:
    1- کسی که پلاک به نامشه حاظر به همکاری جهت توقیف خودرو به بهانه فک پلاک نیست (ظاهرا با صاحب حال حاضر خودرو رفیقه)
    2- خلافی ماشینش رو گرفتم، خلافیش بیشتر از 1 میلیون هست و مشمول تبصره 8 هست ولی فکر نمیکنم راهنمایی رانندگی جهت توقیف خودرو به این بهانه باهام همکاری کنه.
    3- به احتمال زیاد شاهد ها کار و زندگیشون رو ول نمیکنن که به خاطر من بیان دادگاه و شهادت بدن، پس باید به فکر یه روشی باشم که نیازی به شاهد نداشته باشه.

آخر فروم باز Electronic-Arts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام
    یک ماه پیش تو خونه نشسته بودم که همسایه ها اومدن گفتم یه خودرو در اثر دستی کشیدن کنترل ماشینش رو از دست داده و با ماشینت تصادف کرده و فرار کرده، شماره پلاکش رو برداشته بودن.
    معلوم شد خودرو مال یکی از مغازه دارهای همون اطرافه که گفت خسارت رو میده.
    فردا صبح زد زیر حرفش و گفت برو هر غلطی دلت میخواد بکن.
    رفتم شکایت کردم و کرا به شورای حل اختلاف کشید، طرف اومد اونجا و گفت ماشین مال من نیست و اگر میتونید ثابت کنید مال منه!
    بوسیله استعلام از راهنمایی رانندگی کسی که پلاک به نامش بود رو پیدا کردم و معلوم شد این خودرو با قولنامه دست نویس چندین بار انتقال پیدا کرده.
    شورای حل اختلاف میگه ما قول نامه دست نویس رو قبول داریم و باید تک تک این افراد رو که قول نامه دارن رو احضار کنیم و قول نامه به قول نامه جلو بریم تا ببینیم در زمان تصادف صاحب خودرو چه کسی بوده، برای هر احضاریه هم 50000 تومان تمبر باید باطل بشه که این مبالغ از صاحب ماشین گرفته نمیشه.
    یعنی عملا حتی اگر با صرف صد ها هزار تومن به صاحب ماشین برسیم، میتونه چندین قول نامه جعلی درست کنه و با سند سازی خودرو رو به دوستاش منتقل کنه تا ما رو مجبور کنه انقدر برای ارسال احضاریه تمبر باطل کنیم که بی خیال بشیم.
    سوال من اینه؛ با این بی شرف چیکار کنم؟ چطور میتونم از این دزد خسارتم رو بگیرم؟

پ.ن:
    1- کسی که پلاک به نامشه حاظر به همکاری جهت توقیف خودرو به بهانه فک پلاک نیست (ظاهرا با صاحب حال حاضر خودرو رفیقه)
    2- خلافی ماشینش رو گرفتم، خلافیش بیشتر از 1 میلیون هست و مشمول تبصره 8 هست ولی فکر نمیکنم راهنمایی رانندگی جهت توقیف خودرو به این بهانه باهام همکاری کنه.
    3- به احتمال زیاد شاهد ها کار و زندگیشون رو ول نمیکنن که به خاطر من بیان دادگاه و شهادت بدن، پس باید به فکر یه روشی باشم که نیازی به شاهد نداشته باشه.
    سلام
    اگر شما بخوای از راه قانونی اقدام کنی فقط و فقط همون راهش هست که شورا گفته چون همون طور که خودتون گفتید پلاک مال صاحب خودرو نیست البته من در زمینه تصادف تجربه ندارم ولی پارسال دو نفر تو زانتیا بودن که سرنشین جلو به من فحاشی کرد و گاز داد و رفت منم پلاکش رو برداشتم و رفتم راننده رو احضار کرد قاضی که نیومد و چون نیومد حکم توقیف ماشینش رو قاضی صادر کرد و بعد از اون تو شورای حل اختلاف اومد و افتاد به غلط کردن که اون دوست دوران دبیرستان من بوده من تصادفی دیدمش و .... ولی من گفتم یا برو بیارش یا خودت نتیجش رو ببین , اون موقع که دوستت داشت لات بازی درمیوورد میخواستی فراریش ندی , البته اون کسی هم که تو شورا رفتم پیشش یه آخوند خیلی خوبی بود و هم پیگیر بود هم میخواست کار رو راه بنداره بستگی به اون هم داره
    ولی شما هم میتونی بگی من این حرفا حالیم نمیشه صاحب ماشین وقتی ماشین رو فروخته باید میرفت پلاکش رو هم عوض میکرد حالا که نکرده اون صاحب ماشین حساب میشه و اون باید بیاد خسارت رو بده
    اگر هم نشد زیاد پیگیرش نباش چون به جایی نمیرسی فقط اگر نتونستی از لحاظ قانونی کاری بکنی شب برو سراغ ماشینش یک کیلو شکر بریز تو باکش واسه هفت جد و آبادش بسه

3. این کاربر از Electronic-Arts بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون.
    1- اینکه من بگم صاحب پلاک باید خسارت من رو بده و مقصر اون هست که فک پلاک نکرده منطقی هست و من هم همین حرفها رو زدم، ولی متاسفانه شواری حل اختلاف میگه اون قول نامه و شاهد داره که ماشین رو فروخته پس از اون سلب مسولیت میشه و...
    2- هر گونه اقدام تلافی جویانه ممکنه مشکلاتی بسیار بدتر از مشکلی که الان دارم پیش بیاره و البته برای من مهم گرفتن خسارتم هست نه ادب کردن اون شخص، اینکه بلایی سر اون شخص بیاد و یا خسارتی بهش وارد بشه برای من پول نمیشه.

چیکار کنم؟

آخر فروم باز Electronic-Arts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

خوب دوست عزیز از راه قانونی کاملا واضح و شفاف بهتون گفتند که راهش همینه و شما به قول خودتون انقدر باید 50 تومن بدید تا ده برابر خسارتتون هم ممکنه بشه مگر این که پارتی چیزی داشته باشید وگرنه راه قانونی رو باید فراموش کنید
    در مورد ادب کردن اون شخص هم اگر کسی کاری نکنه اون میره پس فردا یه نفر رو میزنه میکشه و در میره بعدش میاد همین مسخره بازی ها رو درمیاره و از زیرش در میره بنابراین باید اگر میتونید کاری کنید که اون پلاک رو عوض کنه و به نام خودش بکنه وگرنه هر کار خلافی بخواد با اون ماشین میکنه از قتل و دزدی و ... گرفته تا چیز های دیگه و از زیرش به همین راحتی در میره

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

ممنون از پاسختون ولی پاسخ شما هیچ مشکلی رو حل نمیکنه، شخصا فکر میکنم راه های دیگه ای هم وجود داره ولی رییس شورا به دلیل بی حوصلگی و به خاطر اینکه به دنبال پرونده هایی هست که زود جواب بگیره و مختومه اش کنه تمایل به پیچوندن بنده داشت و از خداش بود که بی خیال بشم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

سلام
    تا اونجا كه من ميدونم شوراي حل اختلاف رو واسه اين گذاشتن كه كار رو يه جوري مسالمت آميز فيصله بده تا بيجهت وقت دادگاه تلف نشه.حالا اگه مسئله رو نتونست حل كنه قاعدتن بايد كار به دادگاه سپرده بشه.به نظرم شما بايد از شخص صاحب پلاك شكايت كنيد و اون شخص مسئول هست.چون پلاك ماشين مثل شناسنامه هست و نميشه اونو قرض داد .بنابراين خود اينكار هم يه جرم ديگه هست.
    البته بهتره با يه وكيل مشاوره كنيد ببينيد ميشه به نتيجه رسيد يا نه

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

1- با چندین وکیل مشورت کردم، کار به جایی نرسید.
    2- متاسفانه قانون بسیار غیر منطقی و ابلهانه هست! قانون میگه در صورت تصادف جرحی مقصر کسی هست که پلاک به نامشه و اگر بوسیله قول نامه دستی ماشین رو به کسی منقل کرده باشه قانون قول نامه های دستی رو قبول نداره و صاحب پلاک مسئول تصادفه، ولی در صورت تصادف خسارتی قول نامه های دست نویس رو قبول داره!!

9. 4 کاربر از soooot بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه karimz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    فعال انجمن حقوق بشر

پيش فرض

سلام دوستان من امروز داشتم خیلی شکیل و استاندارد رانندگی میکردم }} که یه نیسانه یه چیزی هم از پشتش مثل میله زده بود بیرون خلاصه یهو از شونه راه اومد توی جاده اصلی و منم سمت چپم یکی داشت سبقت میگرفت بای اینکه بهش نخورم مجبور شدم ترمز بگیرم اما گلگیرم به اون میله نیسانه برخورد کرد و کلا نابود شد بیش از دو وجب رفت داخل و باید کلا عوض بشه نیسان هم گازشو گرفت رفت شماره پلاکش هم معلوم نبود از شانس خیلی بد من هم شارژ باتری گوشیم تمام شده بود نتونستم به پلیس اطلاع بدم تا بگیرنش الان نمیدونم چکار کنم بیمه بدنه هم دارم تازه گرفتمش 200تومان شده به نظرتون برم شکایت کنم یا برم سراغ صافکار تا درستش کنه؟؟ اصلا میتونم از بیمه بدنه استفاده کنم؟؟
    Last edited by karimz; 28-09-2016 at 00:51.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان من امروز داشتم خیلی شکیل و استاندارد رانندگی میکردم }} که یه نیسانه یه چیزی هم از پشتش مثل میله زده بود بیرون خلاصه یهو از شونه راه اومد توی جاده اصلی و منم سمت چپم یکی داشت سبقت میگرفت بای اینکه بهش نخورم مجبور شدم ترمز بگیرم اما گلگیرم به اون میله نیسانه برخورد کرد و کلا نابود شد بیش از دو وجب رفت داخل و باید کلا عوض بشه نیسان هم گازشو گرفت رفت شماره پلاکش هم معلوم نبود از شانس خیلی بد من هم شارژ باتری گوشیم تمام شده بود نتونستم به پلیس اطلاع بدم تا بگیرنش الان نمیدونم چکار کنم بیمه بدنه هم دارم تازه گرفتمش 200تومان شده به نظرتون برم شکایت کنم یا برم سراغ صافکار تا درستش کنه؟؟ اصلا میتونم از بیمه بدنه استفاده کنم؟؟
    با توجه به اینکه هویت نیسان مجهول هست و عکس و فیلمی هم وجود نداره
    بهتره ببری درستش کنی.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •