تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آیــــا لـــــزومــــی داره کــه تـــمامی "Driver" هـــای لـــپ تـــاپ رو نــصــب کــنــم؟!

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

5 آیــــا لـــــزومــــی داره کــه تـــمامی "Driver" هـــای لـــپ تـــاپ رو نــصــب کــنــم؟!

ســلام دوستان

من از جمله کاربر های خوشبخت محصولات اپل و سیستم عامل مکینتاش هستم...!!

اما برای یه سری از کارها چند سال پیش یه لپ تاپ تحت سیستم عامل ویندوز خریدم !

مدل HP Pavilion g4-1006tx Notebook PC

الان بعد از مدتی به دلایلی مجبورم ویندوزم رو عوض کنم ...

درایور هاش رو هم واسه اینکه از آخرین آپدیت باشن رفتم در وبسایت این شرکت و از پیج این مدل دانلود کردم!! (همشون رو بلااستثنا)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما آیا واقعا لزومی به نصب "هـــــــمـــــه ی" درایور هایی که در این صفحه برای دانلود قرار داده شدن وجود داره؟!!

ازتون عاجزانه تقاضا دارم که این صفحه رو برای چند دقیقه ملاحظه بفرمایید و سپس به من بگید که کدوم یکی از این درایور هایی که معرفی شدن و بنده هم دانلودشون کردم رو نیازی نیست نصب کنم؟!

آیا نصب همه ی این درایور ها مزیتی به حساب میاد؟! یعنی سیستم بهتر کار میکنه؟!
    یا اینکه با اشغال فضای زیادی از ویندوز باعث سنگین تر شدن سیستم عامل میشه؟!!

پ.ن مهم :
    در قسمت Diagnostic ، یه درایوری هست تحت عنوان HP UEFI Support Environment !
    اینو توصیه میکنید نصب کنم؟!
    یعنی بایوس لپ تاپم رو به UEFI تغییر بدم؟!
    این باعث اختلال نمیشه احیانا در سیستم؟!
    مزیتی هم داره آیا؟!

راستی دوستان!!
    وقتی به اون آدرس رفتید،لطف کنید از بین ویندوز ها،ویندوز 7 رو انتخاب کنید و درایور های موجود برای این ویندوز رو ملاحظه بفرمایید

پیشاپیش بی نهایت از توجه شما سپاسگذارم دوستان عزیزم...

واقعا منت بر سره بنده گذاشتید اگر برام وقت بذارید و من رو به طور کامل راهنمایی بفرمایید...

چون واقعا برام مهمه این قضیه...

داره خودمونی میشه hady1364's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز؛
    نصب همه درایورها باعث کندی و سنگینی سیستم نمیشه، اتفاقا باعث بهتر شدن کارایی و مصرف بهینه انرژی و دوام بیشتر باطری میشه. بنابراین توصیۀ من نصب همه درایورها هست.

اگه وقت کافی ندارین فقط درایورهای لازم رو نصب کنین. مثلا اگه حالت Aero ویندوزتون فعال نیست درایور گرافیک رو نصب کنین یا اگه از مودم با درگاه LAN استفاده می‎کنین و این مودم کار نمی‎کنه درایور شبکه رو نصب کنین یا اگه دکمه‎های مولتی مدیای لپ تاپ کار نمی‎کنن نرم‎افزار Chipset (Intel Chipset Installation Utility and Driver)j رو نصب کنین

از درایورهای موس و کیبورد حتماSynaptics TouchPad Driver رو نصب کنین. این درایور پد لمسی لپ تاپ هست که کار با پد لمسی رو خیلی راحتتر می‏‎کنه بخصوص اگه تنظیمات مورد علاقه خودتون رو انجام بدین.
    اگه مموری کارت به لپ تاپتون وصل می‎کنین، از قسمت Storage درایور Realtek Card Reader Driver رو نصب کنین تا مموری ریدر لپ تاپتون فعال بشه.
    درایور بلوتوث برای من توی ویندوز 7 خودکار نصب شد ولی اگه برای شما نصب نشده و با بلوتوث کار می‎کنین، از قسمت درایورهای شبکه درایور Ralink/Motorola Bluetooth Adapter Driver رو نصب کنین.

بعضی از درایورها هم که تکراری هستن، نسخۀ قدیم و چدیدشون رو با هم گذاشته چون نسخۀ جدید به لپ تاپ های قدیمی‎تر سازگاری نداره، مثلا AMD High-Definition Graphics Driver دو تا نسخه داره که هر دوشون یه تاریخ عرضه دارن ولی اگه شماره نسخه رو ببینین با هم فرق دارن. قبل از دانلود درایور چک کنین روی لپ تاپتون چه کارت گرافیکی‎ای نصب شده، کارت Intel یا AMD یا هردوش؟

آپدیت کردن بایوس الزامی نیست. اگه کاری باهاش ندارین (مثل رمز گذاشتن موقع لود یا تنظیمات مربوط به بایوس) آپدیتش نکنین. دردسر هم داره و ممکنه باعث ار کار افتادن بایوس بشه. گارانتی رو هم باطل می‎کنه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه pooya777's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

شما باید برید توی دیوایس منیجر ببینید کدوم درایورها نیاز به آپدیت دارند.مثلا برای کارت شبکه ممکنه واسه چندتا مدل درایورشو بذارن نیاز نیست که همشونو دانلود کنی!!جمله اولتم منظورت چی بود کلا و چه ربطی داشت به سوالت؟ درایور-خوشبخت-مکینتاش :|

پروفشنال elyartab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ببینید یه بحثی هست که خودتون بسته به نیاز بعضی از درایورها رو نصب نکنید ولی یه بحثی هم هست که تو سایت های سازنده لپ تاپ مخصوصا اچ پی ، برای یه درایور برندهای مختلفی قرار داده میشه . مثلا برای بلوتوث درایورهای شرکت Ralink یا Motorola موجوده و باید درایور مناسب سیستم خودتون رو نصب کنید. علی هذا به نظر من بهترین و مورد اطمینان ترین روش استفاده از برنامه های جستجوی دراویر مثل Driver easy هست که دقیقا درایورهای مورد نیاز سیستم رو دانلود و نصب میکنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •