تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 28

نام تاپيک: مشکلات مربوط به روابط کار ( کارگران و کارفرمایان)

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

14 مشکلات مربوط به روابط کار ( کارگران و کارفرمایان)

سلام
    بنده به مدت پنج سال در نمایندگی ایران خودرو با سمت کارشناس فنی قرارداد دارم که از مدت قراردادم حدود 5ماه میگذره
    البته از برج 5 سال 1393 مشغول شدم که اونموقع قرارداد نداشتم .
    که رو حساب این قرارداد تمام پیشنهادهای شغلی که بهم میشد رو رد میکردم/ حتی کلی بخاطر اینکه قرارداد دارم و ماهیانه حقوق دارم رفتم زیر قرض هزینه ازدواج و وام بانکی و...
    عنوان قرادادم کارشناس فنی بودش که تو بیمه فروشنده رد کرده اسممو و چند ماه هم بیمه نریخته واسم/ حتی حقوق پایینتر از قانون کار هم بهم میداد با اینکه تمام مدارکم رو جهت ثبت کردن اسمم به عنوان کارشناس فنی ارایه کرده بودم اما اقدامی نکرده بود و بهانه میاورد که نمیشه حالا و چند ماه باید کار کنی و از این حرفا
    حالا ایشون بندرو به دلیل واهی و بهانه الکی اخراج کردن.
    منم اداره کار شکایت کردم و درخواست مطالبات و بازگشت به کار زدم که جلسه اول برگزار شد و جلسه دوم هم کارفرما نیومد و گفتن که ی هفته دیگه رای صادر میشه که هنوز نشده.
    به نظرتون نتیجه چی میشه؟ ایا باید خسارت 5سالو بهم پرداخت کنه (در صورتی که بازگشت به کارو رد کنه)؟
    در ضمن 15 میلیون سفته هم داره ازم بابت حسن انجام کار
    توروخدا کمکم کنین. اعصابم بدجوری داغونه
    ممنونم

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

??????????????????????!!!!

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز قراردادتون مدت دار بوده یا بدون مدت ؟
    این موضوع خیلی اهمیت داره
    قرارداد بدون مدت یعنی کارگر و کارفرما هر دو میتونند هر وقت که خواستند قرارداد رو فسخ کنند با مطلّع کردنِ طرف دیگه به این امر و یک مهلت قانونی که در قانون کار تعیین شده یعنی به عنوان مثال کارگر استعفا میده و مینویسه از 30 روز دیگه نمیام سر کار .
    قرارداد مدت دار یعنی بعد از گذشتن مدت کار آزمایشی دیگه باید تا پایان قرارداد به کار ادامه بدین و کارفرما هم حق اخراج نداره و کارگر هم حق استعفا نداره مگر به دلایلی که در قانون کار ذکر شده
    در قرارداد مدت دار چنانچه هر یک از طرفین بدون عذر موجه قرارداد رو فسخ کنه , طرف دیگه حق مطالبه ی خسارتِ مناسب داره
    خلافهای پی در پی کارگر یا کارفرما هم به هر دو اجازه ی فسخ میده البته در مواردی با پرداخت پاداش پایان کار بشرطی که به مدت لازم کار کرده باشه
    همه ی اینها و خیلی چیزهای دیگه در قانون کار و تغییراتش نوشته شده
    شما نمیتونین به زور برگردین سر کار اما میتونین ادعای خسارت کنین اگر بی عذر موجه اخراج شده باشین و قراردادتون مدت دار باشه و مدت آزمایشی رو هم پشت سر گذاشته باشین
    کارفرما هم نمیتونه به زور کارگر رو مجبور به کار کنه . اما اگر کارگر بی عذر موجه استعفا بده و قرارداد مدت دار باشه و کارفرما هم کار خطائی انجام نداده باشه و مدت کار آزمایشی هم تمام شده باشه , کارفرما میتونه ادعای خسارت کنه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 14-11-2015 at 11:38.

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

MCI

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    این مطلب رو یکی از دوستان که مغازه مانتو فروشی داره و با کارگرش به مشکل خورده بودن به من گفتن.
    مثل اینکه بعد از انجام شکایت اداره کار در نهایت رای داده اون مغازه به ازاء هر سال کارکرد اون کارگر 1 ماه حقوقی که توی قراردادش ذکر شده بهش پرداخت بشه.
    یعنی اون کارگر چون 3 سال اونجا مشغول بوده و حقوقی که توی قراردادش بوده ماهی 700 تومن بوده مغازه دار مجبور شده 3 تا 700 تومن بهش پرداخت کنه.
    اما شرایط و قراردادشون به چه صورت بوده بنده هیچ اطلاعی ندارم

6. 2 کاربر از adamous06 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

سلام دوست عزیز ممنونم بابت جوابت
    قرارداد من تاریخ شروع و پایان داره. تاریخ پایانشم سال 99 هستش
    اداره کار رای به بازگشت کار بنده داده همراه با مبلغی جهت حقوق معوقه و عیدی و ایام بلاتکلیفی و مابالتفاوت.15روز هم فرصت اعتراض گذاشته . بعد از رای من مراجعه کردم به کارفرما جهت بازگشت به کار در شغل قبلی( تو رای ذکر شده فقط به شغل عنوان شده تو قرارداد) ولی ایشون گفتن که ی نفر دیگرو جای بنده اوردن و من میتونم لباس کارگری بپوشم برم تو بخش مکانیکی شاگردی کنم کخ من هم قبول نکردم. حالا تو جلسه اعتراض که میره شورای حل اختلاف من باید چجوری برخورد کنم با این قضیه تا مجدد رای به نفع من صادر بشه؟
    اگر ایشون بازگشت به کار بندرو رد کنن یا اینکه شغل قبلیمو بهم ندن اونوقت تکلیف چی مشه؟
    سلام
    دوست عزیز قراردادتون مدت دار بوده یا بدون مدت ؟
    این موضوع خیلی اهمیت داره
    قرارداد بدون مدت یعنی کارگر و کارفرما هر دو میتونند هر وقت که خواستند قرارداد رو فسخ کنند با مطلّع کردنِ طرف دیگه به این امر و یک مهلت قانونی که در قانون کار تعیین شده یعنی به عنوان مثال کارگر استعفا میده و مینویسه از 30 روز دیگه نمیام سر کار .
    قرارداد مدت دار یعنی بعد از گذشتن مدت کار آزمایشی دیگه باید تا پایان قرارداد به کار ادامه بدین و کارفرما هم حق اخراج نداره و کارگر هم حق استعفا نداره مگر به دلایلی که در قانون کار ذکر شده
    در قرارداد مدت دار چنانچه هر یک از طرفین بدون عذر موجه قرارداد رو فسخ کنه , طرف دیگه حق مطالبه ی خسارتِ مناسب داره
    خلافهای پی در پی کارگر یا کارفرما هم به هر دو اجازه ی فسخ میده البته در مواردی با پرداخت پاداش پایان کار بشرطی که به مدت لازم کار کرده باشه
    همه ی اینها و خیلی چیزهای دیگه در قانون کار و تغییراتش نوشته شده
    شما نمیتونین به زور برگردین سر کار اما میتونین ادعای خسارت کنین اگر بی عذر موجه اخراج شده باشین و قراردادتون مدت دار باشه و مدت آزمایشی رو هم پشت سر گذاشته باشین
    کارفرما هم نمیتونه به زور کارگر رو مجبور به کار کنه . اما اگر کارگر بی عذر موجه استعفا بده و قرارداد مدت دار باشه و کارفرما هم کار خطائی انجام نداده باشه و مدت کار آزمایشی هم تمام شده باشه , کارفرما میتونه ادعای خسارت کنه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوست عزیز ممنونم بابت جوابت
    قرارداد من تاریخ شروع و پایان داره.
    تاریخ پایانشم سال 99 هستشاداره کار رای به بازگشت کار بنده داده همراه با مبلغی جهت حقوق معوقه و عیدی و ایام بلاتکلیفی و مابالتفاوت.15روز هم فرصت اعتراض گذاشته .
    بعد از رای من مراجعه کردم به کارفرما جهت بازگشت به کار در شغل قبلی( تو رای ذکر شده فقط به شغل عنوان شده تو قرارداد) ولی ایشون گفتن که ی نفر دیگر رو جای بنده آوردن و من میتونم لباس کارگری بپوشم برم تو بخش مکانیکی شاگردی کنم که من هم قبول نکردم.
    حالا تو جلسه اعتراض که میره شورای حل اختلاف من باید چجوری برخورد کنم با این قضیه تا مجدد رای به نفع من صادر بشه؟
    اگر ایشون بازگشت به کار بندرو رد کنن یا اینکه شغل قبلیمو بهم ندن اونوقت تکلیف چی مشه؟
    سلام
    ممنونِ خدا
    کارفرما دیگه مایل نیست شما براش کار کنین برای همین گفته برید کارگری . یعنی داره لجباری میکنه که البته این به صلاحش نیست چون قرارداد مدت دار 5 ساله با شما امضا کرده و مدتِ آزمایشی رو هم پشت سر گذاشتین .
    در قرارداد مدت دار , کارفرما و کابگر هر دو حق دارند قرارداد رو در مدتِ آزمایشی فسخ کنند
    درضمن طبق اون قسمت از قرارداد که شغل در اون نوشته شده , کارفرما حق نداره شغل کارگر رو عوض کنه و فقط میتونه شغل مشابه بهش بده یعنی اگر قرار بوده حسابدار باشه , کارفرما میتونه بهش بگه صندوقدار بشه یا برعکس
    البته این به شرطی هست که در قرارداد نوشته شده باشه که شغل کارگر ...... یا هر شغل مشابه دیگه
    اگر نوشته نشده "شغل مشابه" پس فقط باید در همون شغلی که ذکر شده کار کنه
    اگر در این موضوع اختلاف پیدا بشه باید به اداره ی کار مراجعه کنند تا عادلانه قضاوت کنند بینشون
    ================-============
    بنده نمیدونم چرا کارفرما دیگه شما رو نمیخواد اما کار کردن در محیطی که کارفرما و کارگر با هم خوب نیستند اصلاً رضایت بخش نیست
    به هر حال شما حق دارین که فقط در شغل تعیین شده کار کنین و میتونین بابت کارشکنی کارفرما و تغییر شغلتون ازش ادعای خسارت کنین
    کارفرما میخواد کاری کنه که شما بگین کار نمیکنم تا از شما خلاص بشه
    سعی کنین مسالمت آمیز باشین و به هیچ وجه نذارین کار به توهین و فحاشی و درگیری برسه که اصلاً به نفعتون نیست
    کارفرما از شما خوشش نمیاد . اگر این موضوع قابل حل هست حلش کنین
    اگر نه , در دادگاه بگین مانع از کار من در شغل تعیین شده در قرارداد شد و درخواست خسارت کنین خصوصاً اگر که کارفرما به هیچ وجه قبول نکنه سر کار قبلی برگردین
    حُسن قرارداد مدت دار همینه که بعد از گذشتِ مدتِ آزمایشی دیگه کارگر خیالش راحته که کسی حق نداره بدون عذر موجه اخراجش کنه. کارفرما هم خیالش راحته که کارگر نمیتونه بدون عذر موجه استعفا بده
    قرارداد بدون مدت برای کارفرما بهتره چون اگر دید کارگر درست کار نمیکنه یا کسی بهتر از اون پیدا بشه میتونه اخراجش کنه بدون اینکه کاگر بتونه ادعای خسارت کنه
    سعی کنین هرگز با قرارداد بدون مدت (open contract - open agreement - unlimited contract ) کار نکنین مگر اینکه قصد داشته باشین موقتاً مشغول به کار بشین تا یک مدت معین و بعدش میخواین راحت و بی دردسر استعفا بدین

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

MCI

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

سلام
    من تا روز اعتراض صبر ميكنم ببينم عكس العمل كارفرما چيه
    ١٥روز حق اعتراض گذاشتن تا قطعي شدن رأي صادره
    نتيجرو اطلاع ميدم
    ممنونم ازت بابت راهنمايي كامل و دقيقت دوست عزيز
    ممنونِ خدا
    کارفرما دیگه مایل نیست شما براش کار کنین برای همین گفته برید کارگری . یعنی داره لجباری میکنه که البته این به صلاحش نیست چون قرارداد مدت دار 5 ساله با شما امضا کرده و مدتِ آزمایشی رو هم پشت سر گذاشتین .
    در قرارداد مدت دار , کارفرما و کابگر هر دو حق دارند قرارداد رو در مدتِ آزمایشی فسخ کنند
    درضمن طبق اون قسمت از قرارداد که شغل در اون نوشته شده , کارفرما حق نداره شغل کارگر رو عوض کنه و فقط میتونه شغل مشابه بهش بده یعنی اگر قرار بوده حسابدار باشه , کارفرما میتونه بهش بگه صندوقدار بشه یا برعکس
    البته این به شرطی هست که در قرارداد نوشته شده باشه که شغل کارگر ...... یا هر شغل مشابه دیگه
    اگر نوشته نشده "شغل مشابه" پس فقط باید در همون شغلی که ذکر شده کار کنه
    اگر در این موضوع اختلاف پیدا بشه باید به اداره ی کار مراجعه کنند تا عادلانه قضاوت کنند بینشون
    ================-============
    بنده نمیدونم چرا کارفرما دیگه شما رو نمیخواد اما کار کردن در محیطی که کارفرما و کارگر با هم خوب نیستند اصلاً رضایت بخش نیست
    به هر حال شما حق دارین که فقط در شغل تعیین شده کار کنین و میتونین بابت کارشکنی کارفرما و تغییر شغلتون ازش ادعای خسارت کنین
    کارفرما میخواد کاری کنه که شما بگین کار نمیکنم تا از شما خلاص بشه
    سعی کنین مسالمت آمیز باشین و به هیچ وجه نذارین کار به توهین و فحاشی و درگیری برسه که اصلاً به نفعتون نیست
    کارفرما از شما خوشش نمیاد . اگر این موضوع قابل حل هست حلش کنین
    اگر نه , در دادگاه بگین مانع از کار من در شغل تعیین شده در قرارداد شد و درخواست خسارت کنین خصوصاً اگر که کارفرما به هیچ وجه قبول نکنه سر کار قبلی برگردین
    حُسن قرارداد مدت دار همینه که بعد از گذشتِ مدتِ آزمایشی دیگه کارگر خیالش راحته که کسی حق نداره بدون عذر موجه اخراجش کنه. کارفرما هم خیالش راحته که کارگر نمیتونه بدون عذر موجه استعفا بده
    قرارداد بدون مدت برای کارفرما بهتره چون اگر دید کارگر درست کار نمیکنه یا کسی بهتر از اون پیدا بشه میتونه اخراجش کنه بدون اینکه کاگر بتونه ادعای خسارت کنه
    سعی کنین هرگز با قرارداد بدون مدت (open contract - open agreement - unlimited contract ) کار نکنین مگر اینکه قصد داشته باشین موقتاً مشغول به کار بشین تا یک مدت معین و بعدش میخواین راحت و بی دردسر استعفا بدین

11. این کاربر از MCI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

سلام داداش
    15 روز اعتراض تموم شد و کارفرما به رای صادره اعتراض داده
    1394.09.15 میریم هیات حل اختلاف تا ببینیم چرا اعتراض داده و دلیلش برا اعتراض چی بوده
    خبرشو میدم
    ممنون

13. این کاربر از MCI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام داداش15 روز اعتراض تموم شد و کارفرما به رای صادره اعتراض داده1394.09.15 میریم هیات حل اختلاف تا ببینیم چرا اعتراض داده و دلیلش برا اعتراض چی بودهخبرشو میدمممنون
    سلام
    موفق باشید
    اعتراض دادن هرگز دلیل بر حاکم بودنش نیست
    گاهی از اعتراض و استئناف و اینها فقط برای معطل کردنِ اجرای حکم و لجبازی استفاده میشه
    در همه جای دنیا اگر دادگاه عادلانه قضاوت کنه , همیشه حق با کارگر هست مگر اینکه کارفرما دلائلی ارائه بده که ثابت کنه کارگر بی دلیل چیزی رو مطالبه کرده
    چون دادگاه رای داده به پرداخت اون مبالغ و بازگشتتون سر کار , کارفرما هم یا به بازگشت اعتراض کرده یا به پرداختها
    اصلاً نگران نباشین . شما در موضع قدرت هستین اما نباید کاری کنین که ضدتون استفاده بشه مثل دعوا و توهین و فحاشی و اینها
    اگر بگه دیگه نمیخوام بیاد سر کار و دلیلِ موجه هم نداشته باشه باید بابت فسخ قرارداد مدت دار ازش خسارت مطالبه کنین
    اما موضوع قرارداد مدت دار و بی مدت رو بهش نگین وگرنه دیگه از این به بعد قرارداد بی مدت مینویسه برای کارکنانش
    گاهی کارفرما برای فسخ بی دلیلِ موجهِ قراردادِ مدت دار باید تا یک سال حقوق خسارت پرداخت کنه به کارگر

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

MCI

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

داداش بخدا نمیدونم بابت اینهمه راهنمایی و جوابهای به موقع و واضحت چطوری ازت تشکر کنم
    فقط میتونم بگم که خیلی اقایی
    داداش به نظرت من چقدر درخواست خسارت بکنم برا قراردادم؟
    اگر بازگشت به کارمو قبول کنه و بعدا برام سر کار مشکل بوجود بیاره چی؟
    خیلی ادم کثیف و رزلی هستش و میترسم بازگشت به کارمو قبول کنه و بعدش برام پاپوش درست کنه و دستمم چیزیو نگیره
    به نظرت چی کار کنم داداش؟
    سلام
    موفق باشید
    اعتراض دادن هرگز دلیل بر حاکم بودنش نیست
    گاهی از اعتراض و استئناف و اینها فقط برای معطل کردنِ اجرای حکم و لجبازی استفاده میشه
    در همه جای دنیا اگر دادگاه عادلانه قضاوت کنه , همیشه حق با کارگر هست مگر اینکه کارفرما دلائلی ارائه بده که ثابت کنه کارگر بی دلیل چیزی رو مطالبه کرده
    چون دادگاه رای داده به پرداخت اون مبالغ و بازگشتتون سر کار , کارفرما هم یا به بازگشت اعتراض کرده یا به پرداختها
    اصلاً نگران نباشین . شما در موضع قدرت هستین اما نباید کاری کنین که ضدتون استفاده بشه مثل دعوا و توهین و فحاشی و اینها
    اگر بگه دیگه نمیخوام بیاد سر کار و دلیلِ موجه هم نداشته باشه باید بابت فسخ قرارداد مدت دار ازش خسارت مطالبه کنین
    اما موضوع قرارداد مدت دار و بی مدت رو بهش نگین وگرنه دیگه از این به بعد قرارداد بی مدت مینویسه برای کارکنانش
    گاهی کارفرما برای فسخ بی دلیلِ موجهِ قراردادِ مدت دار باید تا یک سال حقوق خسارت پرداخت کنه به کارگر

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •