تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آسیب دیدگی لیگامنت مچ پای راست

داره خودمونی میشه Ata Assassin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    ManhattaN

پيش فرض آسیب دیدگی لیگامنت مچ پای راست

سلام خدمت همه ی دوستان.من حدود 10 ماه پیش حین بازی فوتبال یه برخورد شدیدی داشتم موجب کشیدگی روی پای راستم به طرف پایین شد و درد زیادی رو اون لحظه حس کردم ولی بعد از بازی که بدنم سرد شد هیچ گونه ورم یا کوفتگی در اون ناحیه نبود و فقط حین حرکت مچ پا به اطراف احساس درد داشتم.پیش چند تا پزشک متخصص رفتم گفتن چیز خاصی نیست و طی یه مدت (مثلا 3 ماه) و به مرور زمان بهبود پیدا میکنه و حتی برای تسریع به پیشهاد پزشک 10 جلسه فیزیوتراپی انجام دادم.ولی بعد از حدود 6 ماه که اولین بار دوباره فوتبال بازی کردم دیدم که رفته رفته هنگام بازی مخصوصا شوت زدن و استارت داره کم کم از همون ناحیه تیر میکشه و درد میکنه.حالا باالجبار دیگه فوتبال بازی نمیکنم.خواستم از دوستان عزیزی که اطلاعاتی در این مورد دارن یا مورد مشابهی براشون پیش اومده من رو راهنمایی کنن.چون با کنار گذاشتن ورزش افت بدنی داشتم و موجب افزایش وزنم هم شده.

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز....

آسیب دیدگی لیگامنت تشخیص پزشک بوده؟؟؟با عکس رادیوگرافی ساده این تشخیص رو داد یا MRI انجام دادید؟؟

لیگامنت آسیب دیده یا تاندون؟؟؟؟

موقع راه رفتن معمولی دردی ندارید؟؟درد موقع دویدن هست یا موقعی که مچ پا به اطراف چرخش داره؟؟

موقع گذاشتن پنجه یا پاشنه پا روی زمین دردی احساس می کنید؟؟

درسته بین 2 تا 5 ماه زمان میبره تا بهبود پیدا کنه.....ولی اینکه برای بازگشت به ورزش...باید کم کم و با حرکات سبک شروع کرد...
    حرکات کششی..بعد کم کم تمرین روی عضلات برای تقویت....
    بعد از اینا تمرینات شروع بشه..با فشار کم...بعد از آسیب دیدگی هیچ وقت نباید سنگین تمرین کرد...

برای شروع تمرینات مدتی از مچ بند استفاده کنید..خیلی کمک کننده هست....به طور کامل هم گرم کردن قبل از تمرین رو انجام بدید...

داره خودمونی میشه Ata Assassin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    ManhattaN

پيش فرض

سلام دوست عزیز....

آسیب دیدگی لیگامنت تشخیص پزشک بوده؟؟؟با عکس رادیوگرافی ساده این تشخیص رو داد یا MRI انجام دادید؟؟

لیگامنت آسیب دیده یا تاندون؟؟؟؟

موقع راه رفتن معمولی دردی ندارید؟؟درد موقع دویدن هست یا موقعی که مچ پا به اطراف چرخش داره؟؟

موقع گذاشتن پنجه یا پاشنه پا روی زمین دردی احساس می کنید؟؟

درسته بین 2 تا 5 ماه زمان میبره تا بهبود پیدا کنه.....ولی اینکه برای بازگشت به ورزش...باید کم کم و با حرکات سبک شروع کرد...
    حرکات کششی..بعد کم کم تمرین روی عضلات برای تقویت....
    بعد از اینا تمرینات شروع بشه..با فشار کم...بعد از آسیب دیدگی هیچ وقت نباید سنگین تمرین کرد...

برای شروع تمرینات مدتی از مچ بند استفاده کنید..خیلی کمک کننده هست....به طور کامل هم گرم کردن قبل از تمرین رو انجام بدید...
    خیلی ممنون بابت وقتی که برای بنده گذاشتید
    آسیب دیدگی لیگامنت مچ پا تشخیص پزشک و فیزیوتراپیست بوده. و فقط عکس رادیوگرافی ساده به تجویز پزشک گرفتم که هیچ گونه آسیب جدی نشون نمیداد. ولی پیش 3تا متخصص رفتم که هیچ کدوم MRi ننوشتن.
    موقع راه رفتن معمولی درد خاصی ندارم.
    قبل انجام هرگرنه ورزش که حرکات کششی انجام میدم از همون ناحیه کم کم درد خفیفی احساس میکنم.
    1 ماه پیش وقتی برای اولین بار بعد 6 ماه به فوتبال رفتم حدود 20 دقیقه قبل بازی حرکات کششی و نرمشی انجام دادم و تو اون جلسه مشکل خاصی نداشتم.ولی هفته ی بعدش دوباره همون روال رو ادامه دادم ولی در اواخر بازی دوباره کم کم و به صورت خفیف دوباره همون درد قدیمی شروع شد.بیشتر ترسم از این هستش که این درد مزمن بشه و نشه که دوباره به همون صورت سابق ورزش کنم.
    در مورد مچ بند هم حدود 1 ماه اوایل استفاده کردم.
    می خواستم کم کم به بدنسازی برم فقط صرفا برای تسریع روند بهبود و انجام تمرینات خاص فقط برای اون ناحیه ولی متاسفانه بیشتر مربی ها اطلاعات کاملی ندارن در مورد مشکلات و آسیب دیدگی های ورزشی و فقط صرفا برنامه تمرینی و غذایی عمومی مینویسن.اگه در مورد حرکات تمرینی بتونید بنده رو بیشتر راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم.

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خواهش می کنم دوست عزیز

خب طبیعتن عضو یا بافتی که آسیب میبینه مثل روز اول نمیشه...میشه گفت یک درد مزمن و کهنه میشه و اون ناحیه هم آسیب پذیر...

ولی خب میشه با حرکات خاص تا حد ممکن قوی تر کرد ماهیچه های اطرافش رو..تا از فشار بر روی لیگامان ها و تاندون ها و مفاصل جلوگیری کرد...

تمریناتی که در ادامه براتون میزارم...برای شروع و بدون استفاده از وزنه...می تونم بگم..از بهترین تمرینات هست...

1- روی صندلی بنشینید و مطابق شکل طناب را از زیر یک پا رد کنید و دوسر آنرا بگیرید. پای خود را کمی بالا بیاورید و به طناب فشار بیاورید. در همین حالت مچ پای خود را به سمت راست و چپ بچرخانید و چند ثانیه در آن حالت نگهدارید.همین کار را برای پای دیگر نیز انجام دهید.
    2- روی زمین بایستید و پاها را موزای هم قرار دهید. مچ پای خود را از زمین بلند کنید طوریکه روی انگشتان پا فقط بایستید. چند ثانیه مکث کنید و به حالت قبل برگردید. این حرکت را تا زمانیکه خسته شوید ادامه دهید. این روش برای تقویت ماهیچه های ساق پا نیز مفید است.
    3- روی صندلی بنشینید.نوک انگشتان پای خود را روی زمین قرار دهید. سپس پاهای خود را از زانو بالا بیاورید. در این حالت مچ پا را به سمت بیرون فشار دهید. بهتر است یک دقیقه این حالت را حفظ کنید. ضمنا این یک نرمش خوب برای زمانی که پشت کامپیوتر نشسته اید می باشد.

4- دو سه کتاب را روی زمین قرار دهید. سپس روی آن بایستید به طوریکه پاشنه شما با زمین تماس داشته باشد و قسمت بالایی کف پا روی کتابها باشد. پاشنه خود را از زمین جدا کنید. به طوریکه پایتان با کتابها زاویه 90 درجه تشکیل دهد.این موقعیت را چند ثانیه حفظ کنید سپس پاشنه پایتان را به سمت بالا بکشید.به طوریکه فقط نوک انگشتان شما روی کتابها باشد. بعد از چندثانیه به حالت اول برگردید. این حرکت را تا زمانیکه خسته می شوید تکرار نمایید.

5- یک کش یا باند الاستیک را به پایه یک میز یا صندلی‌ِ محکم ببندید. بایستید و پای نزدیکتر را داخل حلقه قرار دهید. سپس پایتان را مقابل پای دیگر به صورت ضربدری قرار دهید و تا جاییکه کش اجازه می دهد پایتان را به سمت مخالف بکشید. همین کار را برای پای دیگر هم تکرار کنید.

برای شروع تمرین با وزنه هم از این روش می تونید شروع کنید با دمبل نیم کیلو یا یک کیلو و کم کم اضافه کنید
    6- کمربند یا یک تکه طناب را بردارید و یک وزنه سبک را مطابق شکل در آن حلقه کنید.دو سر آن را ببندید .روی صندلی بنشینید و این حلقه را کمی پایین تر از انگشتان پا آویزان کنید. مچ پای خود را به سمت بالا فشار دهید. این حرکت را چندین بار برای هرپا انجام دهید.

5. این کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •