تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 43

نام تاپيک: خاموشی اینترنت ایران | Iran Blackout

داره خودمونی میشه Iranblackout's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2015
    محل سكونت
    شبکه

پيش فرض

پست اول تاپیک سرجاشه!
    چطور دوستان میگن نمیتونیم ببینیم؟!
    خدمت Apollo عزیز هم عرض کنم اصلا همون 195 خودش مشکله. شما فکر کردید ایراد از ispهاست؟ ispها صرفا یه توزیع کننده هستند، مشکل از رییس بزرگ است!
    من هم با شما کاملا موافق هستم، خود ۱۹۵ یا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین سازمان تنظیم مقررات رادیویی جزو مشکلات هستند، خیلی راحت خدمت شما بگم که اگر همینطور به بی اعتنایی خودمون نسبت به اتفاقاتی که داره برای شبکه اینترنت کشور می افته ادامه بدیم به قول دوستمون به جایی می رسیم که حتی مجبور هستیم گوگل رو هم با ابزار های دور زدن فیلترینگ باز کنیم که نمونه های معمولش به سختی باز شدن سرویس ایمیل Gmail هست.

متاسفانه کاربران و مشترکین متوجه وضع موجود نیستن، و نمی دونن چه ضرر بزرگی دارند متقبل میشن، وقتی یکی از دوستان می فرمایند که باید مقایسه و مستند سازی کنیم قیمت های اینترنت با کشورهای دیگه از گزارش مرکز پژوهش های مجلس که بالاتر نداریم، خوب یک نمونه عرض کنم.

ما هر STM1 که سرعتی برابر با ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه داره از خارج از کشور با قیمتی حدود ۳۰۰۰ هزار دلار خریداری می کنیم با دلار دولتی حساب کنید حدود ۹ میلیون تومن میشه، همین STM1 که توسط شرکت زیر ساخت خریداری شده به ISPها و شرکت های تافن همراه با ۲.۵ برابر سود به قیم حدود ۲۴ میلیون تومان فروخته میشه خوب فکر می کنید به دست من شما به عنوان کاربر چقدر می رسه در آخر؟؟؟ به سود بسیار زیاد و حدود ۴۵ درصدی ۲۳۲ میلیون تومان فروخته میشه و به ما می رسه این یعنی فاجعه..

مقایسه دیگه می خوایید اینترنت پولی ما ۵۰۰ برابر اینترنت رایگان کره جنوبی به ما فروخته میشه.
    یاز هم مقایسع قیمت نیاز هست؟؟؟
    سرویس ۲۲۴ مگابیت بر ثانیه توجه کنید ۲۲۴ مگ نه کیلوبایت در کشور مالزی به پول ما حدود ۳ تا ۴ هزار تومان داره فروخه میشه اون وقت اینترنت ۱۲۸ کیلوبایت ما داره بین ۱۰ هزار تومان تا ۲۰ هزار تومان فروخته میشه خوب کافیه یا باز هم مقایسه نیاز هست؟؟؟

سرویس اینترنتی که توی کشور ما در حال فروش هست ۳۵۰۰ برابر قیمت های هست که توی کشور ژاپن دارن به مردم می فروشن..

خوب روی اینها فکر کنید که در مورد مورد صحبت های آقای داداش زاده معاون بازرسی سازمان تنظیم مقررات رادیویی که اعلام کردن "از نظر ایشون و همکاران ایشون اینترنت کشور مشکل چندانی نداره"

1- شکایت عمده مردم از خورده شدن ترافیک خرداری شده اونها توسط ISPهاست که ایشون کاملا بی مورد می دونن این شکایت رو.

باید عرض کنم که به عنوان یک کاربر و مشترک خود بنده این مشکل بارها با شرکت آسیاتک داشتم برای مثال با سرعت شبانه حدود ۱۵۰ کیلوبیت بر ثانیه توی گزارش و ریز مصرف فقط و فقط ظرف یک شب دانلود حدود ۱۷ گیگابایت و نشون میداد که بسیار عجیب بود و اینکه ISP زیر بار نرفت که با اون سرعت ظرف کمتر از ۸ ساعت ترافیک دانلود من انقدر شده باشه و باز هم مجبور شدن ترافیک خریداری کنم.

این یک سیاست کثیف هست که شما سرعت کاربران بیشتر کنید و از اون طرف شروع کنید به فروش ترافیک. در بسیاری از کشورها که سرویس های اینترنتی با سرعت های بسیار بالا در اختیار کاربران خانگی قرار میدن چیزی با نام فروش ترافیک وجو نداره.
    فقط برای سرویس های موبایل، جدیدن هواپیما و در قطارها به علت جدید بودن تکنولوژی اینترنت به صورت ترافیکی فروخته میشه!!!

۲- در مورد قسمتی از صحبت های ایشون که برای این سازمان کیفیت مهم نیست و فقط کمیت مهم و قصد دارند اینترنت تا روستاها گسترش بدن یک ایراد بزرگ وجود داره و اون هم این هست که مثل روال سال پیش که برای مثال فقط و فقط برای بالا بردن آمار و تبلیغات گسترده که ما چقدر مشترک زیاد داریم آمدن روی خط های تلفن سیستم PCM کار گذاشتن که با اینکه شما پول خط خریداری شده با مبلغ بسیار بالای پرداخت می کردین اما به هیچ عنوان و عملا صاحب خط نبودید و خط شما بین ۸ تا ۱۶ نفر تقسیم می شد تکرار می کنم فقط برای بالا بردن آمار ضریب نفوذ تلفن ثابت.
    همین سیاست فدا کردن کیفیت در برابر کمیت برای تلفن های همراه هم انجام شد که هنوز هم ادامه داره ۲۴ ساعت شبانه روز شرکت همراه اول در حال تبلیغ که ۹۵ میلیون مشترک داره آیا این خطوط از کیفیت لازم برخوردار هستند؟؟؟

همین سیاست در مورد آموزش کشور هم وجود داره توی دورترین نقاط کشور تابلوی "دانشگاه آزاد اسلامی" زده شده جاهای که حتی مسیر آسفالت نداره، شهریه های بالا از دانشجوها گرفته میشه و شما شاهد هستید که به دانشجوها مدارک تحویل داده میشه ولی خبری از کیفیت آموزشی نیست، و حتی خود سیاست گذارها موقع استخدام حاضر نیستن فارغ تحصیل های دانشگاه های آزاد در اولویت اول استخدام قرار بدن چون بهتر از من و شما از کیفیت پایین سز آموزشی خبر دارن. اما موقع آمار دادن اعلام می کنند انقدر دانشجو دارن و انقدر فارغ التحصیل.

ایراد دیگه ای که وارد هست سلب کردن حق انتخاب تک تک مشترکین و کاربران هست.

۱- شما حق انتخاب خط تلفن همراه و ثابت و سرویس اینترنت خودتون نداریم، ممکنه بگین این همه شرکت اینترنتی این همه اپراتور تلفن همراه خوب اما مشکل اینجاست وقتی با این همه بمبارن تبلغاتی تلفنی مواجهه هستم، این هم قیمت ها سرویس ها بالاست حتی موقع استفاده از سرویس اینترنت آزاد نیستم مثلا از گوگل کال برای تماس تلفنی خارج کشور استفاده کنم یا حتی نرم افزار های مشابه چون متمهم میشم به قاچاق صدا !!!

یا به بهانه های امنیتی یا اخلاقی نرم افزار های چت یا تکست مسدود میشه که کاملا یک دروغ بزرگ هست و علت اصلی این کار فقط و فقط استفاده بیش از اندازه مردم برای ارتباط با یکدیگر هست این وسط وقتی شما از اس ام اس موبایل استفاده نکنید یا با دوستان از طریق اینترنت صحبت کنید، تماس تلفنی برقزار نکنید خوب شرکت های تلفن همراه مثل همراه اول یا ایرانسل چطور این همه سود کنن؟؟؟

یک سیاست جدید دیگه اینکه میان سرویس های نامحدود اینترنت تغییر میدن به "مصرف منصفانه" که شما به ظاهر و اسمی یک سرویس نامحدود خریداری می کنید اما اجازه دانلود مثلا ۲۰ گیگ در ماه بیشتر ندارین اگر بیشتر بشه سرعت اینترنت شما رو انقدر پایین میارن که حتی نتونید صفحه گوگل به راحتی باز کنید دوباره مجبور میشید بریدسرویس حجمی بخرید و این سیکل تکرار میشه خرید ترافیک بیشتر و بیشتر....

اطلاع دقیق وجود داره که تا آخر امسال طرح دارن که نرم افزار های مثل تلگرام یا وایبر هر چیزی مشابه اینها تا اونجا که می تونن دسترسی محدود کنن تا شما هم به استفاده از اس ام اس بیشتر ترغیب بشید هم تماس بیشتر با تلفن موبایلتون و این به خورد مردم نمیره مگر اینکه به شما گفته بشه امنیت ملی به خطر میافته یا نفوذ فرهنگی غیر اخلاقی توسط اینها زیاد میشه و مردم متاسفانه پشت پرده این تصمیمات آگاه نیستن و باز مثل همیشه اعتماد کار دستشون می ده.

در هر صورت تا زمانی که بی اعتنایی مردم به وضع موجود چه اینترنت و چه تلفن های همراه ادامه داشته باشه ما بیشتر و بیشتر دوشیده میشیم و اونها بیشتر بیشتر پروارتر و سخت میشه در آینده به این موضوع اعتراض کرد.

غیر از این همه از نطر اقتصادی و هم از نطر علمی هر ثانیه در حال ضرر کردن هستیم برای مثل شرکت های بزرگی مثل گوگل، ماکروسافت، فیس بوک، توئیتر و هزاران شرکت دیگه این شرکت ها درآمدی که در حال کسب اون هستن فقط از تجارت اینترنت هست و نرم افزارهای مرتبط هست که چندین برابر درآمد و بوجه های مالی کشور ما همین چند شرکت بالا دارن کسب می کنن. اما با چه میزان امنیت خاطر شرکت ها و استارت آپ های اینترنتی در ایران حاضر هستن ریسک کنند که اینجا شروع به کار کنن؟؟؟
    اگر مثلا یک روز به بهانه انتخابات سرعت اینترنت کم بشه یا به خاطر تست یک برنامه جدید فیلترینگ خیلی از سایتها و برنامه ها دچار اختلال بشن خوب خودتون فکر کنین چه کسی حاضر به سرمایه گذاری در این صنعت عطیم میشه اونم توی کشور ما؟؟؟

سایت های مثل آپارات، دیچی کالا، یا دیوار و شبپور فقط چون در ایران و با پشتیبان های مستقیم و غیر مستقیم دولتی دارن در حال ادامه کار هستند، فکر می کنید اگر شرکت های مثل آمازون یا گوگل و غیره وارد بازار ایران بشن این شرکت ها قدرت رقابت دارن؟؟ خیر

چرا چون ما مثل همیشه کیفیت فدای کمیت کردیم، ما حاضر نیستیم که تلاش کنیم و سطح علمی و اقتصادی خومون بالا ببریم، آلان داریم اینترنت خلاصه می کنیم به اینترانت داخلی یا همون ملی پهنای باند ۵۷۰ گیگابیت برای اینترنت داخلی قائل میشیم اون وقت برای اینترنت بین الملل ۸۰ تا ۹۰ گیگابیت حاضریم اینترنت اختصاص بدیم.

باور نمی کنید اما به کزارش و آمار خود دولت تا سال ۹۳ میزان تقضا برای پهنای باند مصرفی اینترنت بین الملل ایران ۱۰ ترابایت بود اما چخ اتفاقی افتاد به جای گسترش ییتز خطوط اینترنت بین ۸ تا ۱۰ نفر تقسیم شد :(

باید تک تک شما به این درک برسید به عنوان کاربر که ما واقعا در خطر جدی هستیم، عمر و آینده و سطح علمی و اقتصادی ما داره هدر میشه اون وقت هست که به تکاپو می افتید برای جبران و بهتر کردنش.

2. 11 کاربر از Iranblackout بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

هنوز که هنوز مردم دارن از این شرکت به اون شرکت می رن که شبانه مجانی داشته باشه . راجع به هر چرت و پرتی تو تلگرام پیام می فرستن اما حاضر نیستن یک همچین متن ساده ای را به اشتراک بگذارن . خیلی خوبه که بعد مدت های زیاد یک نفر یک همچین تاپیکی می زنه یک اعتراضی می کنه اما دوست عزیز یک واقعیت را قبول کن مردم ایران لیقاتشون همینه نمی خوان چیزی عوض شه فقط می خوان غر بزنن . اکثر کسایی که تو این فروم می ان یک 20 سالی سن دارن واقعا نگاه کنید تو این 20 سال زندگیتون چی تو این کشور عوض شده که الان این یکی عوض شه . باید قبول کنیم ما یک ملت بدبخت هستیم و خودمون هم این بدبختی را دوست داریم .

4. 8 کاربر از dj-big بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2015
    محل سكونت
    شبکه

پيش فرض

دوستان برای اطلاع رسانی بهتر و سریعتر به احتمال زیاد هر کدوم از شما توی یکی از ISPها مشترک هستید، متن که به صورت عکس به همراه توضیحات وجود داره می تونید توی هر تاپیک مربوط به بررسی ISP خودتون اطلاع رسانی کنید.

در ضمن اگر در انجمن های دیگه غیر از اینجا هم عضو هستید می تونید به همین روش اظلاع رسانی کنید.

فکر می کنم هنوز خیلی زود باشه برای اینکه مردم به این فکر بیافتند که در این مورد اعتراض کنند، ولی ما باید به تلاش خودمون ادامه بدیم.

هر کاربر یک رسانه

6. 4 کاربر از Iranblackout بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    ---

پيش فرض

دلیلی که میگم با اپراتورISP و 195 بحث کنید بخاطر تحت فشار قرار دادن اینهاست من ماهی دوبار 195 شکایت میکنم و هیچ نتیجه ای نداره ولی همیشه شکایت میکنم و اونها Isp مخابرات رو تحت فشار میزارن.
    طوری شده که بازرسی مخابرات زنگ میزنه و نیم ساعت چرت و پرت میگه ،صبحها همزمان به تلفن ثابت و موبایل زنگ میزنن که مشکل رو بررسی کنن منم با فحش جوابشون رو میدم.
    باید در کنار اطلاع رسانی از این کارها هم کرد.

در مورد مقایسه قیمت اینترنت ایران و کشورهای دیگه بنظرم باید مقایسه مستند یعنی با دکر منبع باشه + قیمت سرویسها در کشورهای دیگه با ذکر سایت و لیست قیمتشون باشه
    ایرانی هایی که تو کشورهای دیگه زندگی میکنن لیست قیمت سرویسهای Isp طرف قردادشون رو بدن و از تجربیاتشون با اپراتورهای خارجی بنویسن
    اینکار باعث میشه وقتی خبر چند دست چرخید رقمها بالا و پایین نمیشه و به خبر کذب و غیرواقعی تبدیل نمیشه.
    من میتونم برای شبکه های اجتماعی توی فتوشاپ یکجور اینفوگرافی یا طرح خاصی بزنم و در مورد لیست قیمت و سرعت و مقایسه سرویسهای ایرانی و خارجی توضیح بدم ولی نیاز به لینک های رسمی و مقایسه دقیق دارم مثلا مقایسه سرویس شاتل با سرویس راج کاپور.نت هند.

8. 3 کاربر از Apollo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

این پست رو تو تاپیک مخابرات تهران گذاشتم:

فضاحت جدید:

امروز یه سری لینک رو گذاشته بودم دانلود بشه ظهر که چک کردم دیدم به سرورهای داخلی اکانت دانلود وصل نمیشه فهمیدم که بله دوباره از رنج 86 آی پی گرفته، حالا هی مودم رو ریست می کنم میبینم دوباره از همون رنج گرفته.

زنگ زدم پشتیبانی زنه میگه اگه به فیلترشکن وصل بشید از رنج 86 آی پی میگیره! دیگه این مدل مسخره بازی رو ندیده بودیم که دیدیم.

حالا میگم کدوم فیلترشکن من وصل شدم به دیتاسنترهای داخلی بعد هم از سایت هایی که فیلتر نیست گذاشتم دانلود بشه، برداشت پورت رو ریست کرد تا درست شد.

واقعا نمیدونم از دست این جماعت چی کار باید کنیم دیگه، واقعا کاراشون غیرقابل تحمل شده و هی دارن پیش میرن در این گندکاری ها.

اصلا برای چی بدون اینکه من مودم رو خاموش روشن کنم باید آی پی من تغییر کنه سرخود؟ صد بار تاحالا این طور شده.

چندین بار هم یه فایل رو گذاشتم دانلود بشه رفتم اومدم دیدم وسط کار ارتباط قطع شده و تا مودم رو ریست نکردم درست نشده. دانلود هم که هیچی.

بابا اینا شورش رو درآوردن دیگه

10. این کاربر از The Dreadnaught بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوسلدرف آلمان
    ۱۰۰ مگ اینترنت با پهنای نامحدود تقریبا ۸۰ هزار تومان !‌
    قبل از ۱۰۰ مگ ۱۶ مگ داشتم با ۱۵۰ گیگ محدودیت حجمی ۳۵۰۰۰ تومن!
    روی این سرویس ها تلفن هم بود !!‌
    سرویس دهنده : 1und1
    در ضمن نرخ شرکت تلفن خود آلمان هم تقریبا همین شکلی هست!‌ (مخابرات ) )

12. 13 کاربر از a/\/\ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

کند بودن اینترنت و داشتن تایم اوت و بستن پرتهای مختلف کاملا تایید میشه.
    کیلویی فیلتر میکنن.
    دولت ایران قاتل اینترنت

14. 4 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2015
    محل سكونت
    شبکه

پيش فرض

دلیلی که میگم با اپراتورISP و 195 بحث کنید بخاطر تحت فشار قرار دادن اینهاست من ماهی دوبار 195 شکایت میکنم و هیچ نتیجه ای نداره ولی همیشه شکایت میکنم و اونها Isp مخابرات رو تحت فشار میزارن.
    طوری شده که بازرسی مخابرات زنگ میزنه و نیم ساعت چرت و پرت میگه ،صبحها همزمان به تلفن ثابت و موبایل زنگ میزنن که مشکل رو بررسی کنن منم با فحش جوابشون رو میدم.
    باید در کنار اطلاع رسانی از این کارها هم کرد.

در مورد مقایسه قیمت اینترنت ایران و کشورهای دیگه بنظرم باید مقایسه مستند یعنی با دکر منبع باشه + قیمت سرویسها در کشورهای دیگه با ذکر سایت و لیست قیمتشون باشه
    ایرانی هایی که تو کشورهای دیگه زندگی میکنن لیست قیمت سرویسهای Isp طرف قردادشون رو بدن و از تجربیاتشون با اپراتورهای خارجی بنویسن
    اینکار باعث میشه وقتی خبر چند دست چرخید رقمها بالا و پایین نمیشه و به خبر کذب و غیرواقعی تبدیل نمیشه.
    من میتونم برای شبکه های اجتماعی توی فتوشاپ یکجور اینفوگرافی یا طرح خاصی بزنم و در مورد لیست قیمت و سرعت و مقایسه سرویسهای ایرانی و خارجی توضیح بدم ولی نیاز به لینک های رسمی و مقایسه دقیق دارم مثلا مقایسه سرویس شاتل با سرویس راج کاپور.نت هند.
    درست می فرمایید اینکار خیلی ساده است هر کشوری که قصد مقایسه دارید با ایران مثلا آمریکا یا ژاپن یا مالزی و غیره می تونید سرویس اینترنتی اون کشور جستجو کنید خودتون یک مقایسه دشاته باشید.

اما بهترین کار اینکه از منابع معتبر مثل مرکز پزوهش های مجلس که به صراحت قیمت خرید هر STM1 نوشته حدود ۱۰۰۰ نا ۳۰۰۰ هزار دلار به قیمت دولتی که حد.د ۹ میلیون تومان در میاد یک سند محکم هست یا سایت های خبری معتبر که فراوان مقایسه قیمت دارن با کشور های دیگه و البته سطح درآمد مردم اونجا هم معیاره برای مثال کشور ژاپن نیاز به گفتن نداره که سطح درآمد مردمش از ما خیلی بیشتر اما اینترنتش از اما حدود ۳۵۰۰ برابر ارزون تر از اینترنت ماست یعنی اینترنت ایران با سطح درآمد پایین مردم ۳۵۰۰ برابر گرونتره نسبت به ژاپن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد اینفوگرافیک یا کارهای مشابهه تبلیغاتی حتی نیزرهای اطلاع رسانی ویدویی برای آپلود در یوتیوب یا جاهای دیگه خیلی عالی میشه اگر دوستان در این مپرد بتونن کمک کنن چون اینطور در نطر بگیرید که من و چند نفر از دوستان استارت اینکار زدیم اما بهتر از من می دونید که با چند نفر کار به تنهایی جلو نمیره و ما به هدفمون نمی رسیم. آلان نیاز هست سایت های بزرگ مثل همین پی سی ورد یا خیلی انجمن ها و سایت های دیگه شروع کنن به حمایت با اینکار عملا دارن از خودشون و آینده کاری خودشون حمایت می کنند. باید نسبت به اطلاع رسانی به این سایت هم اقدام بشه.

هر کاربر یک رسانه

در چنین شرایطی که اینترنت ایران دارد سکوت کردن بزرگترین خطاست!
    Last edited by Iranblackout; 02-11-2015 at 05:56.

16. 8 کاربر از Iranblackout بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2015
    محل سكونت
    شبکه

پيش فرض

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابت اختلالاتی که طی یک ماه اخیر در سرویس اینترنت کاربران ایرانی پیش آمده است از کاربران عذرخواهی کرد.

قاچاق مکالمه دلیل اختلال در سرور بازیهای آنلاین ؟

جناب وزیر مبحث قاچاق مکالمه می فرمایید بسیار جالب است یک سوال چرا Google Call یا نرم افزار های مشابه در ایران مسدود یا فیلتر هستند؟ برای مسائل امنیتی؟، برای مسائل غیر اخلاقی؟

خیر فقط و فقط برای سودآوری وزارت خانه شما و شرکت های نظیر همراه اول، ایرانسل و غیره شما وقتی قیمت های سوبله شدن مکالمات خارجی را درکشور و بین المللی به واقع کاهش بدهید همیچنین اجازه رقابت واقعی بین شرکت های خصوص را امکان پذیر کنید همگی ما حاضر هستیم به جای استفاده از "الگوریتم های پیچیده" از همان گوشی های تلفن خانه با خارج از کشور ازتباط برقرار کنیم. این درست نیست که چون شما نمی توانید سهولت امکانات را در داخل کشور تامین کنید به دیگران چنین القابی بدهید.
    دقیقا همین مورد را در استفاده از VPNها هم داریم وقتی کاربران اینترنت کشور به دلیل اختلالات زیاد و همچنین فیلترینگ بی هدف به درستی نمی توانند به اطلاعات شبکه اینترنت بین المللی دسترسی پیدا کنند، ناچار به استفاده از اینگونه سرویس ها برای دور زدن این سیستم معیوب خواهند شد و بار دیگر متاسفانه شما آنها را محکوم به سود جویی می کنید.

محدودیتی برای تلگرام ایجاد نشده است

امروزه بسیاری از ما با مفهوم و کلمه Internet Shaping آشنا هستیم به این صورت که با دستکاری پکت های دریافتی توسط کاربر اینترنت به صورت دستکاری شده به آنها می رسانید، ماجرای Viber را به خاطر دارید Messageها به کندی ارسال و دریافت می شدند، یا وقتی می خواستیم عکسی را ارسال کنید چقدر باید زمان هدر می دادیم. کندی سرعت پیغام ها در تلگرام هم همان داستان قدیمی است که شما ترنسفر دیتای این برنامه را انقدر کند می کنید که کاربر خسته بشود و دیگر سراغ این نرم افزار نرود یک برنامه هدفمند و سیاستی نادرست.

راستی جناب وزیر این کاربران که از وایبر و واتساپ و تلگرام استفاده می کنند هم قاچاقچی متن هستند احتمالا؟؟

چون به جای ارسال و دریافت اس ام اس با موبایل و واریز سود سرشاز به حساب اپراتورهای تلفن های همراه از این برنامه ها با "الگوریتم بسیار پیچیده" استفده می کنند؟

اتصال شبکه ارتباطی ایران به ۴ کشور در برنامه است

وزیر محترم طبق گزارشاتی که خودتان درجریان هستید در حال حاضر پهنای باند اینترنت بین المل چیزی در حدود ۱۲۰ گیگابیت بر ثانیه است، از همین مقدار پهنای باند در حال صادر کردن به کشور های همسایه مانند افغانستان و... هستیم، نیاز و تقضایی فعلی کشور چیزی در حدود ۱۰ ترابیت بر ثانیه می باشد. خوب اگر خیلی هم تخفیف قائل شویم فعلا به ۱ ترابیت بر ثانیه هم قانع هستیم اما حقیقی پس این انتقاده به لحاظ منطقی دچار مشکل نیست، در نظر بگری که متوسط سرعت اینترنت در کشور همسایه ما عراق ۶.۲۳ مگابیت بر ثانیه است در حالی که سرعت متوسط در کشور ما حدود ۵.۲۰ مگابیت بر ثانیه است آنها در وضعیت جنگی هستند ما چطور؟

قیمت ها

جناب وزیر در صحبت های خودتان از قیمت ها هیچ نگفتید، می دانید که برای مثال شرکت مخابرات همین ۲ ماه پیش برای مثال سرویس ۵۱۲ نامحدود خود را از ماهی ۲۰ هزار تومان به ۲۴ هزار تومان افزایش قیمت داد؟

باید عرض کنم که با این پوزش طلبی ها راه به جایی نمی بریم، فرصتهای پیشرفت کشور به خاط این وقت خریدن ها یکی بعد از دیگری در حال از دست رفتن است. اینها بهانه ای است که دیگر خریدار ندارد جناب وزیر به دنبال راه ار بهتری باشید.

در ضمن ما هم بیکار نمی نشنیم و تا رسیدن به اهدافمان پیش خواهیم رفت

18. 8 کاربر از Iranblackout بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شبکه اینترنت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ایشون حرکت خوبی زدن و باید از این کارشون حمایت بشه تا به حق واقعیمون برسیم....
    +
    متاسفانه در هیچ موردی از اینترنت ایران نقطه مثبتی دیده نمیشه..
    همه جوره دارن از جیب ملت میزنن.
    از فروش های نجومی فیلتـــر شکن ها بگیر تا یکسان بودن نرخ ترافیک شبکه داخلی و خارجی و.....
    هر سری هم اینترنت یه اختلالی براش پیش میاد فقط با دروغ کارشون رو توجیه میکنن..
    +
    پیشنهاد میشه جهت اعتراض به این وضعیت اینترنت با شماره های مسئولین تماس داشته باشید از جمله وزیر:

20. 4 کاربر از and-roid2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •