تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: ایجاد نوسان و چشمک زدن لامپ در چراغ مطالعه ی دیمر دار

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض ایجاد نوسان و چشمک زدن لامپ در چراغ مطالعه ی دیمر دار

باسلام من جدیدا یه چراغ مطاله ی دیمر دار خریدم و روش یه لامپ رشته ای 100 وات بستم . الان وقتی رو حالت های کم میذارم لامپ هر از گاهی شروع به نوسان و چشمک میکنه . اتصالاتش رو هم نوسازی کردم اما بازم تاثیری نداشت . به نظرتون مشکل از کجاست؟ آیا دیمر ایراد داره؟ یا لامپ ایراد داره؟
    ممنون میشم

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

باسلام من جدیدا یه چراغ مطاله ی دیمر دار خریدم و روش یه لامپ رشته ای 100 وات بستم . الان وقتی رو حالت های کم میذارم لامپ هر از گاهی شروع به نوسان و چشمک میکنه . اتصالاتش رو هم نوسازی کردم اما بازم تاثیری نداشت . به نظرتون مشکل از کجاست؟ آیا دیمر ایراد داره؟ یا لامپ ایراد داره؟
    ممنون میشم
    بسیار بعیده از خود لامپ باشه

وقتی لامپ روشن هست چند ضربه اهسته به هولدر بزنید و با لامپ بازی کنید ببینید حالت چشمک زدن پیش نمیاد، اگه بیاد، اتصالات داخل هولدر رو محکم کنید

اما اگر فقط در حالت کم پیش میاد از هولدر نیست. اگر دیمر از نوع مقاومت متغییر هست و از اتصالات مطمین هستید امکان داره دیمر در حالت کم به خاطر شل بودن، کثیفی یا سوختگی قطع و وصل کنه. اینکار رو بکنید، وقتی رو حالت کم هست با دیمر بازی کنید و بش ضربه بزنید اگه شروع کرد بازی در اوردن بازش کنید و مشکل رو برطرف کنید
    Last edited by AMHSIN; 09-10-2015 at 23:30.

3. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بسیار بعیده از خود لامپ باشه

وقتی لامپ روشن هست چند ضربه اهسته به هولدر بزنید و با لامپ بازی کنید ببینید حالت چشمک زدن پیش نمیاد، اگه بیاد، اتصالات داخل هولدر رو محکم کنید

اما اگر فقط در حالت کم پیش میاد از هولدر نیست. اگر دیمر از نوع مقاومت متغییر هست و از اتصالات مطمین هستید امکان داره دیمر در حالت کم به خاطر شل بودن، کثیفی یا سوختگی قطع و وصل کنه. اینکار رو بکنید، وقتی رو حالت کم هست با دیمر بازی کنید و بش ضربه بزنید اگه شروع کرد بازی در اوردن بازش کنید و مشکل رو برطرف کنید
    ممنون از پاسختون
    الان روش یه رشته ای 40 وات بستم . خوبه ولی مثلا از هر یک ساعت یه بار یه نوسان کوچولو میکنه . به نظرتون دیمر مشکل داره؟

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

رو کلاهش نوشته e27 max 40 wat
    با اینکه سرپیچ 27 و لامپ 40 وات بستم اما مثلا از هر نیم ساعت یه بار نوسان کوچکی میکنه

لامپهای ال ای دی میشه بست؟

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

رو کلاهش نوشته e27 max 40 wat
    با اینکه سرپیچ 27 و لامپ 40 وات بستم اما مثلا از هر نیم ساعت یه بار نوسان کوچکی میکنه

لامپهای ال ای دی میشه بست؟
    بنظر من از لامپ نیست، شما اول مطمین شید فقط در حالت کم چشم میزنه یا در همه حالت ها، وقتی لامپ روشن هولدر و دیمر رو تکون بدید و بشون اهسته ضربه بزنید ببینید لامپ چشمک میزنه یا نه، اگر زد مشکل اتصالی داره

نگفتین دیمر از نوع مقاومت متغییر هست یا مدار الکتریکی داره؟

برای لامپ ال ای دی، باید ببینید خروجی برق توی هولدر چیه، dc یا ac، اگر ac هست نمیشه، مگر اینکه خود لامپ مبدل ac به dc داشته باشه

7. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بنظر من از لامپ نیست، شما اول مطمین شید فقط در حالت کم چشم میزنه یا در همه حالت ها، وقتی لامپ روشن هولدر و دیمر رو تکون بدید و بشون اهسته ضربه بزنید ببینید لامپ چشمک میزنه یا نه، اگر زد مشکل اتصالی داره

نگفتین دیمر از نوع مقاومت متغییر هست یا مدار الکتریکی داره؟

برای لامپ ال ای دی، باید ببینید خروجی برق توی هولدر چیه، dc یا ac، اگر ac هست نمیشه، مگر اینکه خود لامپ مبدل ac به dc داشته باشه
    ممنون دوست عزیز
    دیمرش از نوع مداری هاست . من الان تمامی اتصالاتش رو عوض کردم سیم خیلی نازک به کار برده بودن اونو عوض کردم با سیم برق معمولی (سایزشونو سردر نمیارم) سرپیچ لامپ رو هم عوض کردم از این کوچولوها بستم خلاصه مثله اینکه یه چراغ جدید اختراع کردم و بلخره روش لامپ رشته ای شمعی بستم . حالا مشکل حل شده فقط از یه ساعت یه بار یه نوسان تکی (فقط یه بار کم شدن نور و بعد عادی شدن) میکنه ولی مثله قبل دیگه رو اعصاب نیست.
    عولدر منظورتون کجاشه؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    از برق بکشینش , مقداری الکل صنعتی یا طبی بریزید توی دیمر , چند بار ولومش رو بچرخونین
    30 دقیقه صبر کنین تا کاملاً خشک بشه
    چند روز تست کنین . نتیجه رو هم اطلاع بدین لطفاً

10. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

ممنون دوست عزیز
    دیمرش از نوع مداری هاست . من الان تمامی اتصالاتش رو عوض کردم سیم خیلی نازک به کار برده بودن اونو عوض کردم با سیم برق معمولی (سایزشونو سردر نمیارم) سرپیچ لامپ رو هم عوض کردم از این کوچولوها بستم خلاصه مثله اینکه یه چراغ جدید اختراع کردم و بلخره روش لامپ رشته ای شمعی بستم . حالا مشکل حل شده فقط از یه ساعت یه بار یه نوسان تکی (فقط یه بار کم شدن نور و بعد عادی شدن) میکنه ولی مثله قبل دیگه رو اعصاب نیست.
    عولدر منظورتون کجاشه؟
    منظورم از هولدر همون قسمتی هست که لامپ رو درونش می پیچید

12. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

احتمال میدم چون حداکثر ظرفیت این دیمر 40 وات بوده ، منم همون اول 100 وات بسته بودم و ترانسش سوخته یوده . دیروز بردم نوشو بخرم اما نایاب بود . ناچار دادم تعمیر و ترانسشو عوض کردن . الان فعلا نوسانی که رو اعصاب باشه رو ندیدم ازش . چشم تست الکل رو هم انجام میدم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •