تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 22 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 219

نام تاپيک: تاپیک جامع مباحث و مشکلات در مورد بدافزار تبلیغاتی DNS Unlocker

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

خوب ظاهرا با توجه به مشاهدات بنده به نظر میاد جریان به این صورت باشه :

برای 5 % از دوستان احتمالا هنوز بد افزار نصبه
    برای 95 % از دوستان بد افزار شناسایی و حذف شده اما اثراتش باقی مونده .

به هر حال ، چند روز ( یا چند هفته ! ) از وقت دوستان سر پیدا کردن این بد افزاری که احتمالا دیگه روی سیستمشون موجود نیست گذشته ، به نظر میاد بهتره دیگه تمرکز دوستان بره روی اون 95 % .

------------------------------------

یه جمع بندی بکنم برای دوستانی که به این بد افزار مبتلا شدن و هنوز اقدامی انجام ندادن :

1 - تا حد ممکن آنتی ویروس فعلی خودتون رو حذف نکنین !

این یک نکته ی شاید حیاتی هستش . دوستان زیادی محصول امنیتی مختلف رو تست کردن و در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسیدن . به نظر میاد تعویض محصول امنیتی به هیچ کس در رفع آلودگی کمک نکرده .

تعویض آنتی ویروس نه تنها ظاهرا مشکل رو رفع نمی کنه ، بلکه ممکنه باعث بشه در صورتی که آنتی ویروستون این بد افزار رو شناسایی و حذف کرده ، با حذف آنتی ویروس محتویات قرنطینه نیز حذف بشه و هرگز نفهمید بد افزار هنوز وجود داره یا خیر

در صورتی که قصد تعویض آنتی ویروس رو دارین حتما از محتویات قرنطینه یک گزارش بگیرین

2 - برای حذف یا شناسایی بد افزار احتمالی محصولات زیر رو به ترتیب تست کنید :

Kaspersky Virus Removal Tool
    Malwarebytes anti malware
    ADWCleaner
    CCleaner
    OPSWAT Gears

مهندس ی سوال فنی :

چرا ابزارهای ویروس یابی ترندمیکرو رو پیشنهاد ندادین ؟

همونطور که میدونی مهندس جان ترندمیکرو یا همون پی سی سیلین شرکتش بسیار بزرگ و معتبر و پیشرو هستش و از هر لحاظ حساب کنی : اعتبار ، پیشرفته بودن تکنولوژی ها ، پیشرو بودن و ... و بقیه چیزها قابل مقایسه با اون افزارهایی که پیشنهاد دادین نیست .

ممنونم .

ی موضوع دیگه اینکه من خیلی خوشحال میشم که به بقیه کمک کنم و میکنم ولی جدیدآ برام سوال شده آیا درسته ما برای هر ویروسی مثل بخش پشتیبانی شرکتها جواب بدیم ؟

وقتی ی کاربری به امنیت خودش اهمیت نمیده . چرا ما باید نگرانش باشیم ؟

الان برای هر ساعت پشتیبانی و ارائه خدمات تو حوزه فناوری و امنیت اطلاعات مثل همین ویروسی شدن و .... راحت بین 30 تا 100 هزار تومن پول میگیرن و تازه بیشترشون اطلاعات درستی هم تو این حوزه ندارن و اطلاعات کاربر رو میپرونن یا نرم افزارهای جعلی و تقلبی روی سیستم کاربر نصب میکنن .

دوست دارن نظرم شما هم بدونم .

مرسی .

2. این کاربر از نیما سکیوریتی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

پس از اطمینان از اینکه بد افزار احتمالی حذف شده ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) راه حل زیر رو تست کنین :

خوب ابتدا Command Prompt رو در حالت Administrator اجرا کنین ( دقت کنین حتما در حالت Administrator باشه چون برخی دستورات به سطح دسترسی بالا نیاز دارند، در ویندوز های 8 و بالاتر میانبر فشردن کلیدهای Win + X و انتخاب Command Prompt (Administrator) هستش . ویندوز 7 باید از Start menu جستجو کنین CMD و روی اون کلیک راست کنین و گزینه ی Run As Administrator رو بزنین ) دستورات زیر رو به ترتیب اجرا و در آخر سیستم رو ری استارت کنین . :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پس از ری استارت سیستم . یک بار تمامی دستگاههای موجود در Network Adapters در Device Manager رو حذف و مجددا نصب کنین .
    در آخر نیز کش مرورگر ها با CCleaner حذف بشه
    Last edited by Public Enemy; 03-10-2015 at 14:23.

4. 3 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

ممنون از همه دوستان که در این بحث شرکت کردن
    بعله چیزی که واضح هست چیز بدر بخوری در نت وجود نداره. آخر همه شون دوباره برگشت به حالت اول هست حالا ممکنه سرعت این بازگشت کند باشه ولی باز هم برمیگرده.

مورد بعدی اینه که این بد افزار نه تنها در ویندوز بلکه در اندورید لینوکس و سیستم عامل مک هم قرار میگیره و باعث بهم ریختن سیستم میشه
    الان من این بد افزار رو هم در ویندوز هم در اوبونتو دیدم البته در ویندوز بیشتر خودش رو نشون میده یا مثلا خودش رو روی سیستم یوزر نصب میکنه اما روی اوبونتو کمی این سرعت کند هست اما بلاخره چیزی که آخر همه اونها عاید کاربر میشه همین بد افزار هست

من حتی به این فکر کرده بودم که شاید سرور های آی اس پی ها ویروسی شده باشه یا این ویروس داخل مودم میشینه یعنی نصب میشه چون به نام dns داره فعالیت میکنه.

اینجا دور هم جمع شدیم که بهترین و کامل ترین آموزش رو بدست بیاریم.
    چیزی که زیاد هست آموزش برای از بین بردن بد افزارها اما چیزی که توی بیشترشون وجود داره معرفی یا استفاده از یک آنتی ویروس یا انتی اسپای هست که اون هم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا حل مشکل.

6. 2 کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MAHY@R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Polaris

پيش فرض

دوستان اگه کسی تونسته این رو بطور کامل پاکش کنه به ما هم بگه یه عمر بود ویروسی نداشتم حالا درگیر این لعنتی شدم

8. این کاربر از MAHY@R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

بعله چیزی که واضح هست چیز بدر بخوری در نت وجود نداره. آخر همه شون دوباره برگشت به حالت اول هست حالا ممکنه سرعت این بازگشت کند باشه ولی باز هم برمیگرده.

مورد بعدی اینه که این بد افزار نه تنها در ویندوز بلکه در اندورید لینوکس و سیستم عامل مک هم قرار میگیره و باعث بهم ریختن سیستم میشه
    الان من این بد افزار رو هم در ویندوز هم در اوبونتو دیدم البته در ویندوز بیشتر خودش رو نشون میده یا مثلا خودش رو روی سیستم یوزر نصب میکنه اما روی اوبونتو کمی این سرعت کند هست اما بلاخره چیزی که آخر همه اونها عاید کاربر میشه همین بد افزار هست

من حتی به این فکر کرده بودم که شاید سرور های آی اس پی ها ویروسی شده باشه یا این ویروس داخل مودم میشینه یعنی نصب میشه چون به نام dns داره فعالیت میکنه.

چیزی که زیاد هست آموزش برای از بین بردن بد افزارها اما چیزی که توی بیشترشون وجود داره معرفی یا استفاده از یک آنتی ویروس یا انتی اسپای هست که اون هم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا حل مشکل.
    4 تا لینک زیر اطلاعاتی درباره روترها و حملات به روترها داره .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. این کاربر از نیما سکیوریتی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من اخرین نسخه با اپدیت Kaspersky و AVG رو هم تست زدم فایده نداشت خیلی عجیبه

الان فقط تونستم جلوی لود شدنش رو توی مرورگر با malwarebytes بگیرم ک هی بلوکش میکنه هر سری ولی کافیه غیرفعال شه یا از زیر دستش در بره ویروس یا تروجان یه هر چی ک هست هنو در ویندوز فعاله

خلاصه ک دم هرکی ساخته اینو گرم رو دست همه رو زده خخخخ

12. این کاربر از Arioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeidf1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

خدایااا کل نت رو گشتم هیچ روشی پیدا نکردم تو مروگر گوشیم هم اومده بر باعث بانیش لعنت

14. این کاربر از saeidf1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

الان دقیقا به تنها چیزی که دوست ندارم فکر کنم یک بد افزار Cross platform هستش امیدوارم منشا آلودگی از جای دیگه باشه .

به هر حال ، بنده چند هفته قبل به این شبه بد افزار مبتلا شدم . چند روزی به شدت پیگیر و کلافه بودم و هر چی راه امتحان میکردم به در بسته می خورد . به صورت اتفاقی متوجه یه ایراد توی درایور های وایرلس ویندوزم شدم و پس از حذف درایور و اعمال DNS های OpenDNS متوجه شدم تبلیغات نمایش داده نمیشن !

قبل از رفع آلودگی نکات زیادی رو بررسی کردم ، دقیقا اتفاقاتی که افتاد :
    1 - هیچکدام از آنتی ویروس ها چیزی رو شناسایی نکردند .
    2 - از Comodo در حالت Paranoid کمک گرفتم و تمامی Process هایی که از لحظه ی اجرای مرورگر تا نشون دادن تبلیغات رو بهشون اخطار نشون میداد تک تک بررسی کردم . اونجا هم چیزی نبود
    3 - تبلیغات هیچ ارتباطی به افزونه ندارند ! جالبه توی Microsoft Edge هم که افزونه نمی خورده هم تبلیغات نمایش داده میشدن .
    4 - این احتمال رو در نظر گرفتم که یکی از سایت هایی که بازدید می کنم به بد افزار آلوده شده . لذا پس از حذف کوکی ها و ریست کلی مرورگر ، یه تست انجام دادم : رفتم سایت Bitdefender.com و چند بار صفحه رو refresh کردم . پس از چند بار refresh تبلیغات اومدن ! پس نمی شه گفت سایت آلوده ای رو بازدید کردم
    5 - تبلیغات حتی در Sandbox هم نمایش داده میشدن .

این اتفاقات باعث شده بود به شدت عصبی و کلافه بشم و اولین فکری که بعد از رفع آلودگی به ذهنم رسید این بود که DNS ها آلوده شدند و فورا رفتم سراغ تنظیمات روتر و DNS هارو تعویض کردم . اما چند روز که گذشت گفتم شاید آلودگی درون رایانه بوده و ضد بد افزار پاکش کرده ولی اثراتش پاک نشده .

الان که بحث آلودگی Mac و Linux به این بد افزار پیش اومد دوباره ذهنم داره میره سمت DNS ها

-------------------------------

به هر حال تعویض DNS ها در روتر ضرری نداره . برای روتر های TP-Link بنده گذاشتم دوستان تست کنند اگر جواب داد و شر این ویروس کنده شد برای سایر روترها هم جمع آوری بشه :

عکس :

از قسمت Interface >>> Lan رو انتخاب کنین . سپس از DHCP Table اونجایی که علامت 1 زدم شما MAC Address دستگاه فعلیتونو انتخاب می کنین .( نکته برای دوستانی که نمی دونن Mac Address رو از کجا پیدا کنند ، دستور ipconfig /all رو وارد کنین و کانکشن فعلیتون رو از لیست پیدا کنین ، یه Physical Address داره که همون MAC Address هستش ) پس از این کار شما اتوماتیک IP هم IP فعلی شما انتخاب میشه .
    از قسمت DNS Relay که با 2 علامت زدم ، Use User Discovered DNS Server only رو انتخاب می کنین .
    از قسمت primary DNS server و Secondary DNS Server سرور های DNS رو وارد می کنین . من توی عکس سرور های OpenDNS رو وارد کردم . شما هم اگر دوست داشتین از این سرور ها استفاده کنین .

از قسمت 4 یعنی Status رو بزارین روی Static .

سپس سیو کنین و دستورات زیر رو توی run بزنین :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

16. 5 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

دوستان یه فکر مرموز به ذهنم رسیده !

چند روزی با ابزار گذر از تحریم مناسب ( همون نرم افزار شبکه خصوصی مجازی ) استفاده کنین ببینین مشکل با این ابزارها هم وجود داره یا خیر
    Last edited by Public Enemy; 05-10-2015 at 01:23.

18. 3 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

فعلا تنها راه موثر که حداقل جلوی باز شدن توی مرورگر رو بگیره :

1- Spyhunter رو نصب کنید بروزرسانی کرده و اسکن کامل کنید

2-malwarebytes رو دانلود و نصب کنید این اسپم وار به خوبی بلوکش میکنه و تا وقتی ک روش اصولی براش بیاد از کم شدن سرعت و مصرف ترافیک و سی پی یو میکاهه

من در فروم ESET مطرح کردم این مشکل رو ولی هنوز تاییدش نکردن فک کنم لامصبا خودشونم توش موندن فعلا

این ویروس یا تروجان سیستم خیلی جالبی داره اونم اینکه به خوبی پنهان کرده خودش رو و مثل تولبارهای ویروسی و اینا نمیشه رفت تو لیست نصبی ها پیداش کرد و پاکش کرد خدا میدونه کجا و به چه اسمی قایم شده

من هر چی انتی ویروس ، انتی اسپم ، انتی تروجان ک فکرشو بکنید تست کردم تا این لحظه ، فقط Zone Alarm مونده

20. 2 کاربر از Arioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •