تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: مشاوره خرید لپ تاپ برای دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

پروفشنال Sorena_777's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض مشاوره خرید لپ تاپ برای دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

سلام به دوستان عزیز
    بنده دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - طراحی فرایند هستم و دانشگاهم حدود 2 ساعت باهام فاصله داره که هفته ای 2 روز از صبح تا شب میرم دانشگاه و برمیگردم خونه و قراره که این لپ تاپی که میخوام بگیرم حدود 2 روز کامل با دفتر و کتاب ها و.... همراهم باشه!!
    بودجه ای که دارم متغیر هست ما بین 2.5 که حداقلش هست تا 3 تومن , ولی اگر واقعا نیازه مشکلی ندارم که تا 3.2 - 3.3 هم برم !!
    به دنبال لپ تاپی هستم که بتونم تمامی برنامه هایی که به رشته ام مربوطه رو به صورت روون و عالی اجرا بکنه و تو محسباتشون کم نیاره و برنامه هایی که باهاشون کار میکنم این ها هستن : MATLAB , HYSYS, HTFS , ASPEN ,PROVISION PRO ll
    CPU خوبی داشته باشه که کم نیاره!!
    رم 6-8 باشه کمه کم!!
    صفحه نمایش FHD داشته باشه حداقل!! واسه اینکه فیلم و سریال خیلی نگاه میکنم!!
    اهل بازی کردن هم نیستم زیاد و نهایتا بازی های DOTA 2 , WOT رو انجام بدم!!
    کیبورد واسم خیلی مهمه که خوش دست و با کیفیت باشه چونکه خیلیییییییی تایپ میکنم!!
    در کل محصول با کیفیت و با دوامی باشه که چند سالی با خیال راحت باهاش کار کنم!!
    اخه من از اون دسته افرادم که یه وسیله رو تا جایی که به معنای واقعی کلمه بسوزه استفاده میکنم و اگر تا 10 سال دیگه هم کار کنه بدون توجه به قدیمی بودنش باهاش کار میکنم پس اصلا تو فاز اینکه هر 2-3 سال با مدل جدید عوض بکنم نیستم !!
    در اخر هم اینکه بنده چند وقتی تو اخبار لپ تاپ نبودم واسه همین نمیدونم مدل های جدید کی میان !!واسه اینکه من میتونم تا بهمن و اسفند ماه هم صبر کنم اگر تا اون موقع مدل های بهتر و جدید تری میان که عالیه ولی اگه میره تا بعد از عید و تابستون سال دیگه و .... این ها دیگه نمیتونم تا اون موقع منتظر باشم !!
    پیشاپیش هم بسیار سپاسگذارم از تمام عزیزانی که میخوان بهم مشاوره بدن
    Last edited by Sorena_777; 28-09-2015 at 13:05.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز
    بنده دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - طراحی فرایند هستم و دانشگاهم حدود 2 ساعت باهام فاصله داره که هفته ای 2 روز از صبح تا شب میرم دانشگاه و برمیگردم خونه و قراره که این لپ تاپی که میخوام بگیرم حدود 2 روز کامل با دفتر و کتاب ها و.... همراهم باشه!!
    بودجه ای که دارم متغیر هست ما بین 2.5 که حداقلش هست تا 3 تومن , ولی اگر واقعا نیازه مشکلی ندارم که تا 3.2 - 3.3 هم برم !!
    به دنبال لپ تاپی هستم که بتونم تمامی برنامه هایی که به رشته ام مربوطه رو به صورت روون و عالی اجرا بکنه و تو محسباتشون کم نیاره و برنامه هایی که باهاشون کار میکنم این ها هستن : MATLAB , HYSYS, HTFS , ASPEN ,PROVISION PRO ll
    CPU خوبی داشته باشه که کم نیاره!!
    رم 6-8 باشه کمه کم!!
    صفحه نمایش FHD داشته باشه حداقل!! واسه اینکه فیلم و سریال خیلی نگاه میکنم!!
    اهل بازی کردن هم نیستم زیاد و نهایتا بازی های DOTA 2 , WOT رو انجام بدم!!
    کیبورد واسم خیلی مهمه که خوش دست و با کیفیت باشه چونکه خیلیییییییی تایپ میکنم!!
    در کل محصول با کیفیت و با دوامی باشه که چند سالی با خیال راحت باهاش کار کنم!!
    اخه من از اون دسته افرادم که یه وسیله رو تا جایی که به معنای واقعی کلمه بسوزه استفاده میکنم و اگر تا 10 سال دیگه هم کار کنه بدون توجه به قدیمی بودنش باهاش کار میکنم پس اصلا تو فاز اینکه هر 2-3 سال با مدل جدید عوض بکنم نیستم !!
    در اخر هم اینکه بنده چند وقتی تو اخبار لپ تاپ نبودم واسه همین نمیدونم مدل های جدید کی میان !!واسه اینکه من میتونم تا بهمن و اسفند ماه هم صبر کنم اگر تا اون موقع مدل های بهتر و جدید تری میان که عالیه ولی اگه میره تا بعد از عید و تابستون سال دیگه و .... این ها دیگه نمیتونم تا اون موقع منتظر باشم !!
    پیشاپیش هم بسیار سپاسگذارم از تمام عزیزانی که میخوان بهم مشاوره بدن
    سلام
    متاسفانه لپتاپ سبک و قوی توی بودجه شما نیست ب ناچار من سبکترین گزینه ها و قوی ترین معرقی میکنم
    اول از همه باید بگم که اگه میخوای لپتاپ پدر مادر داری بخری باید بالای ۳ تومن هزینه کنی
    اپشن اول asus k550jk حدود ۳ تومن هست پردازنده قوی داره گرافیک مناسبی داره کیبوردش هم خوبه در کل مناسب شماست ولی وزنش ۲.۵ کیلو هست تازه بدون شارژ
    اپشن بعدی لنوو y5070 هست که ۲.۲ کیلو وزنشه ولی قیمتش روی ۳.۴-.۳.۵ هست گرافیکش قوی تره
    ی مدلی ایسوس جدیدا زده با نام v502lx که قیمت ۳ تومن هست وزنش ۲ کیلو هست ولی نمایشگر زیاد خوب نیست و پردازندش سری u هست نمیدونم سری u برات کافی هست یا نه؟
    مدل های مثل z510 -z5070 لنوو هم هست ولی نمایشگرشون تعطیله
    .

3. این کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام
    متاسفانه لپتاپ سبک و قوی توی بودجه شما نیست ب ناچار من سبکترین گزینه ها و قوی ترین معرقی میکنم
    اول از همه باید بگم که اگه میخوای لپتاپ پدر مادر داری بخری باید بالای ۳ تومن هزینه کنی
    اپشن اول asus k550jk حدود ۳ تومن هست پردازنده قوی داره گرافیک مناسبی داره کیبوردش هم خوبه در کل مناسب شماست ولی وزنش ۲.۵ کیلو هست تازه بدون شارژ
    اپشن بعدی لنوو y5070 هست که ۲.۲ کیلو وزنشه ولی قیمتش روی ۳.۴-.۳.۵ هست گرافیکش قوی تره
    ی مدلی ایسوس جدیدا زده با نام v502lx که قیمت ۳ تومن هست وزنش ۲ کیلو هست ولی نمایشگر زیاد خوب نیست و پردازندش سری u هست نمیدونم سری u برات کافی هست یا نه؟
    مدل های مثل z510 -z5070 لنوو هم هست ولی نمایشگرشون تعطیله
    .
    سلام به مهندس عزیز
    من این چند روز رو خیلی تحقیق کردم ولی هرچی میرم جلوتر گیج تر میشم!!!
    واسه همین دوباره اومدم واسه سوال کردن ولی قبل از هرچیز دو مورد رو میخواستم واسم بررسی و روشنم بکنی!!
    اول اینکه اگر من بخوام برم سمت اپل و در حد 4 تومن نهایتش خرج بکنم ایا مدل مناسب بنده پیدا میشه؟ با توجه به نیاز هایی که نوشتم در پست اول
    بیشترین ترسی که از اپل دارم سیستم عاملش هست که نمیدونم برنامه های مهندسی رو ساپورت میکنه یا نه؟؟!!همون هایی که تو پست اولم نوشتم!! اگر این مورد حل بشه دیگه مشکلی با بقیه مواردش ندارم چونکه چندباری که با سیستم عاملش قبلا کار کرده بودم بسیار ررون و جالب بود البته تو خوابگاه بود و در حد تست ولی به قولی میشه گفت خوشمان امد!! ( حدود 2 سال پیش یکی از دوستان مک بوک ایرش رو اورده بود یه 2-3 روز پیشم بود) البته یه مورد دیگه هم اینکه نمیدونم گارانتی داره ایا یا نه و درصد خرابیش چطوره؟
    دومنی مورد هم اینکه من خداییش برند HP رو خیلی دوستش دارم!! یه لپ تاپی بود مدلش دقیق یادم نیست ولی ماله حدودا بالای 10 سال پیش بود .. zw... فلان یا حالا هرچی گرافیکش 64 بود و رم 128 داشت که بعدا یه 128 دیگه بهش اضافه شد و هاردش هم 40 بود , خداییش یه عمری داشت کار میکرد!!
    میخوام بدونم هنوزم همچین کیفیتی داره لپ تاپ هاش؟
    مشکلم اینه که یه مدل که صفحه نمایش FHD داشته رو نمیتونم پیدا بکنم!!
    حالا این دو مورد رو واسم روشن بکنید لطفا تا به بقیه موارد برسم!!
    یه دنیا ممنونت میشم عزیز
    Last edited by Sorena_777; 01-10-2015 at 20:54.

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام به مهندس عزیز
    من این چند روز رو خیلی تحقیق کردم ولی هرچی میرم جلوتر گیج تر میشم!!!
    واسه همین دوباره اومدم واسه سوال کردن ولی قبل از هرچیز دو مورد رو میخواستم واسم بررسی و روشنم بکنی!!
    اول اینکه اگر من بخوام برم سمت اپل و در حد 4 تومن نهایتش خرج بکنم ایا مدل مناسب بنده پیدا میشه؟ با توجه به نیاز هایی که نوشتم در پست اول
    بیشترین ترسی که از اپل دارم سیستم عاملش هست که نمیدونم برنامه های مهندسی رو ساپورت میکنه یا نه؟؟!!همون هایی که تو پست اولم نوشتم!! اگر این مورد حل بشه دیگه مشکلی با بقیه مواردش ندارم چونکه چندباری که با سیستم عاملش قبلا کار کرده بودم بسیار ررون و جالب بود البته تو خوابگاه بود و در حد تست ولی به قولی میشه گفت خوشمان امد!! ( حدود 2 سال پیش یکی از دوستان مک بوک ایرش رو اورده بود یه 2-3 روز پیشم بود) البته یه مورد دیگه هم اینکه نمیدونم گارانتی داره ایا یا نه و درصد خرابیش چطوره؟
    دومنی مورد هم اینکه من خداییش برند HP رو خیلی دوستش دارم!! یه لپ تاپی بود مدلش دقیق یادم نیست ولی ماله حدودا بالای 10 سال پیش بود .. zw... فلان یا حالا هرچی گرافیکش 64 بود و رم 128 داشت که بعدا یه 128 دیگه بهش اضافه شد و هاردش هم 40 بود , خداییش یه عمری داشت کار میکرد!!
    میخوام بدونم هنوزم همچین کیفیتی داره لپ تاپ هاش؟
    مشکلم اینه که یه مدل که صفحه نمایش FHD داشته رو نمیتونم پیدا بکنم!!
    حالا این دو مورد رو واسم روشن بکنید لطفا تا به بقیه موارد برسم!!
    یه دنیا ممنونت میشم عزیز
    متاسفانه مک نرم افزار مهندسی تخصصی زیاده نداره بیشتر نرم افزار ساخت محصولات هنری داره
    ویندوز هم بخوای روش نصب کنی زیاد جالب نمیشه پس مک رو باید بیخیال بشی
    برند hp الان چیز خاصی توی بازار نیست
    کلا لپتاپ های قدیمی ی چیز دیگه ای بودن

6. این کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

متاسفانه مک نرم افزار مهندسی تخصصی زیاده نداره بیشتر نرم افزار ساخت محصولات هنری داره
    ویندوز هم بخوای روش نصب کنی زیاد جالب نمیشه پس مک رو باید بیخیال بشی
    برند hp الان چیز خاصی توی بازار نیست
    کلا لپتاپ های قدیمی ی چیز دیگه ای بودن
    خیلی هم خوب
    پس این دو برند رو حذف میکنم از لیستم
    میخوام بدونم که از لحاظ کیفیت محصول و طول عمر بالا بین ایسوس و لنوو و ایسر کدومشون بهتره؟
    والله معیار های من شاید مثل خیلی های دیگه نباشه واسه من در درجه اول کیفیت و طول عمر مطرحه و درجه دوم یه نمایشگر FHD و مات و بعد از اون کیبورد و تاچ پد خوب و وقتی که خیالم از این موارد راحت شد تازه بعدش میرم سراغ مشخصات cpu , gpu , ram,,,

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز
    بنده در اخر تصمیم گرفتم که یه اوترابوک بگیرم!!
    از مدل ASUS ZENBOOK UX305 خوشم اومده
    ولی نمیدونم که CPU و GPU اش جوابگوی کار بنده هستش؟
    و اینکه این مدل چه مشکلاتی داره!!
    CPU : Intel Core-M 5Y71 1.20GHz up to 2.90 GHz
    RAM :
    ظرفیت: 8 گيگابايت - نوع: DDR3
    HARD:
    ظرفیت: 256 گيگابايت - نوع: SSD
    GPU :
    Intel HD Graphics 5300
    صفحه نمایش هم :
    13 اينچ از نوع IPS LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
    و در اخر اینکه ایا مدل های دیگه ای با پردازنده های قویتر وجود نداره؟ ولی قیمتش زیر 4 باشه
    من چند جا خوندم از همین مدل پردازنده Core i7 هم وجود داره که قیمتش خیلی هم بالاتر نیست , درسته ایا این مطلب؟
    خیلی خیلی ممنون پیشاپیش

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز
    بنده در اخر تصمیم گرفتم که یه اوترابوک بگیرم!!
    از مدل ASUS ZENBOOK UX305 خوشم اومده
    ولی نمیدونم که CPU و GPU اش جوابگوی کار بنده هستش؟
    و اینکه این مدل چه مشکلاتی داره!!
    CPU : Intel Core-M 5Y71 1.20GHz up to 2.90 GHz
    RAM :
    ظرفیت: 8 گيگابايت - نوع: DDR3
    HARD:
    ظرفیت: 256 گيگابايت - نوع: SSD
    GPU :
    Intel HD Graphics 5300
    صفحه نمایش هم :
    13 اينچ از نوع IPS LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
    و در اخر اینکه ایا مدل های دیگه ای با پردازنده های قویتر وجود نداره؟ ولی قیمتش زیر 4 باشه
    من چند جا خوندم از همین مدل پردازنده Core i7 هم وجود داره که قیمتش خیلی هم بالاتر نیست , درسته ایا این مطلب؟
    خیلی خیلی ممنون پیشاپیش
    پردازنده کور ام فوق العاده ضعیف هست و اصلا بدرد ویندوز نمیخوره بدرد لینوکس یا مک میخوره
    پس مطلقا بدرد شما نمیخوره
    کلا الترا بوک زیاد بدرد شما نمیخوره چون پردازنده های ضعیقی دارند
    در درجه اول ی سرچ بزن ببین نرم افزارت رو چی سیستم های میان بالا تا بهتر بتونی تصمیم بگیری
    زن بوک هم قبلا با پردانده i7u دیده بودم همین ۳.۵ هم قیمتش بود

10. این کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

پردازنده کور ام فوق العاده ضعیف هست و اصلا بدرد ویندوز نمیخوره بدرد لینوکس یا مک میخوره
    پس مطلقا بدرد شما نمیخوره
    کلا الترا بوک زیاد بدرد شما نمیخوره چون پردازنده های ضعیقی دارند
    در درجه اول ی سرچ بزن ببین نرم افزارت رو چی سیستم های میان بالا تا بهتر بتونی تصمیم بگیری
    زن بوک هم قبلا با پردانده i7u دیده بودم همین ۳.۵ هم قیمتش بود
    والله رفتم سراغ y5070 که چند موردش تو ذوقتم زد!! اول اینکه کیبوردش عربی بود!! کاشکی حداقل اگر ایرانی نیستش همون انگلیسیش رو میاوردن!!
    نمایشگرش که تعطیله کلا!! علاوه بر اینکه زاویه دیدش به خاطر IPS نبودنش محدوده براق هم هستش!! یعنی من چندین بار اصرار کردم که واسم روشنش بکنید تا فروشنده راضی شدش !! فکر کنم خودش هم میدونست جریان چیه!! اینقدر لامصب بازتاب نور داشت که انگاری آینه بودش!! بعدش رفتم سراغ z5070 !! نمایشگرش از اون داغون تر بود که هیچ !! کیبورد این سری Z مثل اینکه هیچ وقت قرار نیست درست بشه!! یه خورده که میخوای تایپ بکنی میره تو!! یه حسه به شدت بدی رو بهم انتقال میده!! اون قدر نازک نبود که تو عکس ها نشونش میدادن!!
    خلاصه که امروز هم گذشت!
    حقیقتش از DELL XPS خوشم اومده ولی پیداش نمیکنم!!
    یکی هم گفت 5.5 بده واست از تهران میارم!! نمیدونم دلار رو چجوری حساب کرده بودش این یارو!
    ولی جالبیش اینه که انگار این مدل هنوز وارد ایران نشده!!
    Last edited by Sorena_777; 19-10-2015 at 11:33.

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

امروز رفتم یه سر دانشگاه و دیدم سیستمی که این برنامه ها روش هست 4 گیگ رم دارن و پردازنده هم 2 هسته ای!!
    سیستم تو خونه هم پردازنده 2 هسته ای داره و رم 8 گیگ و برنامه ها رو راحت اجرا میکنم!!
    الان از 6-7 تا از دوستانم که از اول ترم گفتیم بریم لپ تاپ بخریم فقط من یکی موندم!! این چند نفر هم رفتن مدل های میان رده خریدن!!هیچ کدوم 3 تومن هم خرج نکردن!!
    اساتید هم هر جلسه میان و پروژه و مقاله میدن که همه هم با لپ تاپ و تبلت همین جور دارن دور و برشون میچرخن ولی من هر دفه با یه فلش در بدر دنبال یه نفرم که 2 مین لپ تاپش رو قرض بگیرمش که کارم رو نشون اساتید بکنم!!
    خلاصه که تغییر کاربری و قیمت دادن واسه انتخاب لپ تاپ که مقاوم و بادوام باشه چونکه قراره خیلی خیلی جا به جا بشه!! 100% صفحه نمایش مات داشته باشه ! پورت هاش کامل باشه , هم از لحاظ USB 2,3 و کارت خوان و اتصال به پروژکتر ها و این ها
    به این مدل ها رسیدم :

ASUS ASUSPRO ESSENTIAL P2520LJ

Lenovo ThinkPad E550

HP ProBook 450 G2

این مدل ها همگی از لحاظ سخت افزاری کاره بنده رو راه میاندازن فقط حیف که هیچ کدوم صفحه نمایش FHD ندارن!!
    از دل هم چند مدل بود تو همین بازه قیمتی ولی حیف که صفحه نمایش مات نداشتن و همچنین خیلی هاشون پورت شبکه 100 مگ داشتن وگرنه از تیپ و قیافه ساده شون خیلی خیلی خوشم میاد!!
    به نظر شما کدام یک از این مدل ها خوب هستش؟
    ایا مدل دیگه ای هست تو همین حدود قیمت 2.5 این ورا که از این ها بهتر باشه؟ حالا یه خورده بیشتر هم عیبی نداره فقط بیشتر از کاراییم نیاز ندارم پول خرج بکنم!!
    البته بر حسب علاقه شخصی خیلی خیلی دوست داشتم یه مدل خوب از HP , DELL , TOSHIBA گیر بیارم ولی متاسفانه نمیدونم چرا تو ایران الان فقط LENOVO , AUSUS بازار رو اشباع کردن!!
    نمیدونم مردم یادشون رفته که این 3 تا برند چه قدر محصول عالی و بادوامی رو ارائه میدن یا مشکل جای دیگه هستش!! من خودم یه لپ تاپ HP داشتم که بهش میگفتیم تانک!! برادرم TOSHIBA داشت که بهش میگفتیم ماشین حساب!! با این که خیلی خیلی قدیمی بودن و سیستم خیلی ضعیفی مثل گرافیک 64-128 داشتن ولی هنوز کار میکردن و روشن بودن ولی خب دیگه انداختیمشون رفت!!
    ولی الان میرم تو بازار و این تعمیراتی ها همین جور کپه کپه لپ تاپ های خراب و با عمر حدودا 1 ساله و بعضا چند ماهه افتادن اونجا بعدش باز هم این دلالان محترم جنس های درپیت میارن و ملت هم میخرن!!
    حیف که تهران نیستم و دستبم بسته اش از لحاظ انتخاب و باز هم حیف که نمیتونم از سایت های خارجی خرید بکنم چونکه گارانتی ندارن!!
    Last edited by Sorena_777; 20-10-2015 at 17:30.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

اگه یک چیز قدرتمند با عین حال با قیمت مناسب میخوای برو یه سر به asus k550jk بزن به نظ من که عالیه!!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •