تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: اشکال استارت نخوردن خودرو وقتی در حالت داغ ماشین را خاموش میکنم چیست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض اشکال استارت نخوردن خودرو وقتی در حالت داغ ماشین را خاموش میکنم چیست

با سلام پژو آردی دارم و تا الان مشکلی با استارت ماشین نداشتم. اما حدود یک ماه پیش آچار از دستم افتاد و رله دوبل ماشین شکست ، آنرا چسباندم و سرجایش بستم اما کار نمیکرد و از ایران خودرو یک نو خریدم و بستم. بعد یکی دو هفته متوجه شدم وقتی ماشین داغ است اگر آنرا خاموش کنم سخت روشن میشود. یعنی باید چند بار سوئیچ را باز کنم که هر بار همه چیز عادیست و حتی صدای کلیک رله را هم میشنوم اما ماشین استارت نمیخورد و روشن نمیشود. و بار چهارم پنجم که اینکار را بکنم خودبخود درست شده و ماشین بمحض استارت خوردن روشن میشود. حتی اگر یک شب تا صبح هم ماشین را دست نزنم اگر زمان خاموش کردن ماشین داغ بوده باشد باز موقع روشن شدن بازی در می آورد. البته گاهی هم بدون هیچ مشکلی راحت روشن میشود چه سرد باشد چه گرم. لطفا راهنمایی بفرمائید اشکال از چیست؟ رله دوبلی که خریده ام مشکل دارد یا جای دیگری عیب کرده؟
    Last edited by molkmail; 08-09-2015 at 22:44.

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

این اشکال شما شک منو به رله خیلی بالا برده چون رله فرمان های آمپر رو میده و اگر جنس اون خوب نباشه با گرم شدن پلاتین اون یا جرقه می زنه و خال می زنه و یا ولص نمی شه و صدا دادن دلیل بر سالم بودن نیست و یا ممکنه در باز و بسته کردن رله بستی چیزی مخصوص ستارت و یا فیوز اصلی مشکل دار و یا شل شده باشه دقیق چک کنید
    ایراد فن ها هم ممکنه با همین چک حل شه و مربوط باشه

3. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

با سلام
    امروز وقتی ماشین روشن نمیشد چک کردم
    بعد از 7-8 بار پیچاندن سوئیچ که هیچ اتفاقی در موتور نیفتاد یک صدای کوچک از رله دوبل آمد که ظاهرا اتصال برقرار شد و بعد از آن امتحان کردم بلا فاصله ماشین استارت خورد

5. این کاربر از molkmail بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز light's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

ما هم رو سمند همچین مشکلی داریم تقریبا
    بعضی موقع که موتور گرمه ماشین و خاموش میکنیم در جا روشن نمیشه و کمتر از یک دقیقه باید موند تا روشن بشه

اینجوریه مشکل شما ؟

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

پس خیلی نزدیک شدید رله دوبا مشکل داره و به نو بودنش اعتماد نکنید اگه گارانتی داره پس بدید یا عوض کنی با یک جنس خوب

8. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردند
    اشکال را پیدا کردم
    کمی روغن موتور که از اطراف موتور نشتی دارد داخل فیش مربوط به سنسور آب رفته و با اشکال در اتصال فیش به سنسور آب باعث این اشکال میشد

10. این کاربر از molkmail بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

با عرض سلام حدودا دوساله یه پراید گرفتم از اول استراتش خوب کار نمی کرد بردمش تعمیرگاه گفت اتوماتیک خرابه عوضش کرد بعد از چند روز خوب کار کردن دوباره مثل قبل بعد از خاموش کردن دوباره بخوای روشن کنی استارت نمیخوره یا بعداز دفعات زیاد استارت زدن روشن میشه . این رو هم بگم موقع روشن کردن سوئیچ و باید فشار بدی . بعد از تعویض اتومات استارت.خود استارت و دادم تعمیر که تعمیرکار گفت استارتت زنگ زده که همه قطعاتشو تمیز مثل روز اولش کرد خداییش تا یه ماه ی خوب بود بعد یه ماه دوباره مثل قبل شد بعد رفتم جا سوئیچ رو که بایستی فشار میدادم عوض کردم به خاطر اینکه حالت عادی استارت میزدم استارت نمیخورد بعد از فشاردادن سوئیچ به داخل استارت زده می شد وماشین روشن میشد این کارم چن روز خوب بود بعد دوباره مثل قبل شده راستی باطری ماشینم عوض کردم .حالا نمیدونم چکار کنم خسته شدم حالا استرس اینو دارم که تو خیابون یه بار خاموش کنه که احتمال روشن شدنش خیلی کمه .خواهشن راهنمایی کنید

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با عرض سلام
    حدودا دوساله یه پراید گرفتم از اول استراتش خوب کار نمی کرد بردمش تعمیرگاه گفت اتوماتیک خرابه عوضش کرد بعد از چند روز خوب کار کردن دوباره مثل قبل بعد از خاموش کردن دوباره بخوای روشن کنی استارت نمیخوره یا بعداز دفعات زیاد استارت زدن روشن میشه .
    این رو هم بگم موقع روشن کردن سوئیچ و باید فشار بدی .
    بعد از تعویض اتومات استارت.خود استارت و دادم تعمیر که تعمیرکار گفت استارتت زنگ زده که همه قطعاتشو تمیز مثل روز اولش کرد خداییش تا یه ماه ی خوب بود بعد یه ماه دوباره مثل قبل شد بعد رفتم جا سوئیچ رو که بایستی فشار میدادم عوض کردم به خاطر اینکه حالت عادی استارت میزدم استارت نمیخورد بعد از فشاردادن سوئیچ به داخل استارت زده می شد وماشین روشن میشد این کارم چن روز خوب بود بعد دوباره مثل قبل شده راستی باطری ماشینم عوض کردم .
    حالا نمیدونم چکار کنم خسته شدم حالا استرس اینو دارم که تو خیابون یه بار خاموش کنه که احتمال روشن شدنش خیلی کمه .خواهشن راهنمایی کنید
    سلام
    مشکل ماشین شما درست عیب یابی نشده
    باید وقتی استارت نمیزنه , باسیم ضخیم از باتری برق بدین به اتوماتیک استارتر تا ببینین مشکل از سوئیچ هست یا سیمهای بین سوئیچ و استارتر یا خود استارتر
    این تست خیلی مهم هست برای پیدا کردن علت .
    گاهی فقط فیش برق استارتر شل هست . در ایران یک بار کنار خیابون منتظر تاکسی بودم , یه خانومی اومد گغت الان پرایدش رو خاموش کرده و خرید کرده و سوار شده اما دیگه استارت نمیزنه , از بنده خواست کمکش کنم
    بهش گفتم چراغها رو روشن کنه , دیدم چراغها قوی هست پس از باتری نیست
    خوشبختانه پراید استارترش بالای موتور هست
    دیدم فیش برق استارتر به نظر میاد نیمه متصل هست . دستش زدم دیده شل هست و با لرزش موتور از جاش اومده بیرون و اتصال نداره

با یک سنگ کمی کوبیدمش و با زور جازدمش
    مشکل حل شد
    شما هم اول با تستی که گفتم باید عیب رو پیدا کنین

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •