تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: هورمون بدن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض هورمون بدن

سلام خدمت دوستان.چطور میتونم هورمون بدن رو بالانس (تنظیم) کرد؟با چه دارویی؟علل برهم خوردن هورمون بدن چیه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

هورمون که یدونه نیست! انواع مختلف داره با کارایی های مختلف
    منظورتون کدومشونه؟!
    از کجا میدونی بالانس نیست؟
    فقط با ازمایش خون مشخص میشه وضعیت به چه صورته

درمان با توجه به نوع هورمون دچار اختلال و کم یا زیاد بودنش با تجویز پزشک و مصرف دارو اصلاح میشه

بطور کلی سوالتون خیلی کلی و گنگ بود

3. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام،پیش دکتر رفتم برای موضوع دیگه .بعدش ازش پرسیدم من زیاد جوش میزنم روی صورت و پشت بدن.گفت مال هورمون هستش.تنظیم نیست.فقط یه کرم برای جوش ها نوشت که مال کاهش التهاب بود.ازش پرسیدم یعنی چیه؟گفت مال هورمونه تنظیم نیست جوابش شد همین،لطفا راهنمایی کنید
    Last edited by sagad1369; 04-09-2015 at 20:33.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام،پیش دکتر رفتم برای موضوع دیگه .بعدش ازش پرسیدم من زیاد جوش میزنم روی صورت و پشت بدن.گفت مال هورمون هستش.تنظیم نیست.فقط یه کرم برای جوش ها نوشت که مال کاهش التهاب بود.ازش پرسیدم یعنی چیه؟گفت مال هورمونه تنظیم نیست جوابش شد همین،لطفا راهنمایی کنید
    والا ما هم جوش می زدیم به ما هم همین گفتند.
    یکی شون گفت مال سن هست(چند سال پیش) .. راست هم گفت. با افزایش سن کم میشه. مثلا تا 25 اوج ش هست و بعد کم میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

اتفاقا ۲۵ سال سن دارم.یعنی سن بره بالا درست میشه ؟

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در ایجاد آکنه،عوامل مختلفی نقش دارن که یکیش هورمون های بدن هست،برای همین هست که این جوش ها معمولا در زمان بلوغ یا هنگام عادت ماهانه ایجاد میشن
    در خانم هایی که شواهد اختلالات هورمونی دارند میشه از درمان هورمونی هم استفاده کرد
    در مان آکنه هم طولانی هست و در مرحله اول از آنتی بیوتیک خوراکی و محلول های موضعی استفاده میشه؛که این محلول ها هم میتونن آنتی بیوتیک باشن یا لایه بردار،که البته استفاده همزمان از اونها باعث افزایش تحریک پوستی میشه
    انتخاب هرکدوم از این محلول ها هم بستگی به نوع تظاهر آکنه داره
    در موارد شدید هم از ترتینوئین خوراکی استفاده میشه که بعلت عوارض زیادش در موارد مقاوم و شدید تجویز میشه

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

8. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام،الان باید چیکار کنم؟این انتی بیوتیک یا محلول موضعی میشه معرفی کنید؟امکانش هست از داروخانه بگیرم اینها رو؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام،الان باید چیکار کنم؟این انتی بیوتیک یا محلول موضعی میشه معرفی کنید؟امکانش هست از داروخانه بگیرم اینها رو؟
    سلام
    من اگر تجربه الان رو داشتم، شاید اصلا برای درمان اکنه اقدام نمی کردم.
    چون اول هر کاری کنید ، باز جوش رو خواهید زد. این مثل آتش ی هست که روشن ه. فقط میشه کمش کرد اما خاموش نمیشه مگر با افزایش سن.
    عواملی مثل اعصاب ، تغذیه، ژنتیک و .. در ایجاد جوش مهم هست.

دارو ها هم نمیشه سر خورد خود یا استفاده کرد. چون خیلی از داروهای موضعی پوست، پوست رو به نور افتاب حساس میکنند و باید همراهش ضد افتاب مصرف کرد.
    پس اگر قصد درمان دارید باید بروید متخصص پوست.

11. 2 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

با صحبت این دوستمون (life 24)خیلی موافقم

چندتا توصیه که ممکنه به شما کمک کنه:

1- مراقب رژیم غذاییتون باشید تا جایی که میشه فست فود و غذای چرب نخورید و دلستر و نوشابه! مواردی هم که خودتون حس میکنید باعث تشدید جوش میشه نخورید این موارد در یک سری افراد آجیل هست برای بعضی شکلات برای بعضی مثلا موز ولی اون بخش فست فود و روغن در همه افراد مسبب تشدید میتونه باشه

2- روزی دوبار پوستتون رو با یک شوینده مناسب بشورید این شوینده نیاز به تجویز پزشک نداره داروخونه انواع و اقسام ژل ها و پن ها و صابون ها هست صرفا برحسب تجربه میگم که ژل اسکراب آیسیس فارما گزینه بسیار عالی هست

3- یک محلول ضد جوش مثل زینارسین یا اریترومایسین رو روزی یک تا دوبار استفاده کنید.

4- حتما وقتی بیرون میرید ضدافتاب بزنید چون نور افتاب تشدید کننده هست ضدافتاب رو فاقد چربی انتخاب کنید از برندهای آیسیس فارما، اوریاژ، ACM

5- در نهایت تا وقتی مجبور نشدید قرص نخورید! خیلی دوستانه بهتن میگم انتی بیوتیک 95% مواقع صرفا در هنگام مصرف بهتون جواب میده به محض قطع کردن اوضاع سابق برقراره. رواکوتان یا ایزوترتینوئین هم در موارد خاص باید تجویز بشه که اون هم با عوارض بسیار بسیار زیاد و بد! به خیلی از افراد جواب مثبت میده و برای همیشه آکنه ریشه کن میشه اما بازم تاکید میکنم تا مجبور نشدید رواکوتان نخورید...

مورد 5 حتما و حتما زیر نظر پزشک با دوره درمان کامل

موفق باشید
    Last edited by Atghia; 07-09-2015 at 19:41. دليل: مورد 5...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

مثلا به من داکسی سایکلین داد متخصص پوست و با کرم و این حرفها
    اقا ما 2 ماه خوردیم(چند سال پیش) دیدیم همه جوش ها رفت و خوب و خوش . بعد معده ما داغون شد سر این کپسول ها
    بعد هم ولش کردیم. انگار که نه انگار همش برگشت.
    اصلا این قدری که هزینه کنی و وقت بزاری و خودت الاف کنی. نمی صرفه. مگر خیلی شدید باشه.
    خلاصه من پشیمانم. اگر تجربه الان داشتم فقط یک فیس واش میخریدم و می زدم. چون درمان قطعی نداره. باید سن از 25 گذر کنه و با افزایش سن کم میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •