تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 130 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1299

نام تاپيک: مشکلات در مورد انــواع مـانـيـتــــــــــور

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض مشکلات در مورد انــواع مـانـيـتــــــــــور

سلام
    دوستان عزيز ميتونن در اين قسمت به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ درباره هر نوع مانيتور بپردازند . لطف كنيد موضوعهاي هاي تكراري و بي مورد نزنيد . در صورت مشاهده اين نوع پستها پاك خواهند شد.

2. 3 کاربر از saghy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

برای شروع بد نیست دوستان عزیز مطلع توضیحاتی در این دو مورد لطف کنند
    1.فرقlcdباplasma
    2.فرق انالوگ بادیجیتال
    با تشکر

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    دو تكنولوژي LCD و PLASMA مدت زمان زيادي نيست كه قدم به عرصه صفحه نمايشهاي كم حجم گذاشته اند و كم كم با اقبال و تقاضاي عمومي روبرو گشته اند .
    روش تصوير سازي در هر دو تكنولوژي بر اساس آدرس دهي ماتريسي در صفحه ميباشد . اين آدرس دهي به اين معناست كه صفحه نمايش برعكس صفحات لامپي يا كاتدي كه بر اساس پرتاپ الكتورني يا لامپ كاتدي و آشكار سازي موج بر روي پرده پشت لامپ تصوير عمل ميكرد ٫ در اين روش صفحه نمايش به صورت يك محور مختصات ادرس دهي شده و نقاط انقطاع آدرس در X و Y ها باعث روشن يا خاموش شدن پيكسل ها ميشود . (حالت كلي)
    از لحاظ حالت ظاهري هر دوي اين صفحه نمايشها تقريبا شبيه به هم بوده وليكن تكنولوژي به كار رفته در هر يك متفاوت ميباشد .
    در نمايشگر هاي LCD مبناي كار كريستال مايع بوده و نيز احتياج به يك سيستم نور دهي در پس زمينه ميباشد تا نور ايجاد شده بتواند از دو صفحه دو قطبي كه با اختلاف 90 درجه از هم قرار گرفته اند عبور كند . در اين حالت در وضعيت حادي نوري از مابين اين دو صفحه عبور نميكند و تنها در هنگامي كه پيغام الكتريكي مبني بر آزاد شدن كانال نمايشي دريافت شود زاويه و ادرس مورد نظر داده شده و نور بر اساس زاويه داده شده در صفحه قطبي عبور كرده و با تحريك لايه نمايشي رنگ مورد نظر به صورت نقاط كروي پديد ميايد . اين حالت را شكل گيري پلاسما نيز ميگويند . در صفحه نمايش هاي PLASMA سيستم اشكار سازي بر اساس عملكرد حباب بسيار كوچكي از گاز هاي راديون يا گزنون ميباشد . محتواي اين حباب ها يا كپسولهاي بسيار ريز با تحريكات الكتريكي شروع به عمليات شيميايي آزاد سازي فوتون نوري كرده كه در حالت اوليه قابل رويت براي چشم انسان نيست و اين نور با برخورد با ذرات فسفري يا اشكار سازها ايجاد نور فاز مريي ميكند .
    در سري نمايشگر هاي PLASMA كيفيت نور بالايي را ميتوان مشاهده كرد . همچنين زاويه ديد وسيعي را در خروجي داشت به همين دليل در ساخت پنل هاي بزرگ نمايشي از اين تكنولوژي استفاده ميشود اما مصرف برق بالايي نسبت به سري LCD داشته و براي مصارف كوچك نيز مقرون به صرفه نميباشد . در سري نمايشگرهاي LCD شما اندازه تمام شده باريكتر و سبك تري را نسبت به PLASMA مشاهده خواهيد كرد . همچنين مصرف برق بسيار پايين از مزاياي اين سري نمايشگرها ميباشد . ولي مشكلات زاويه ديد و به هم ريختگي رنگ و روشنايي در زواياي مختلف از عمده مشكلات اين نمايشگرهاست . همچنين به علت قيمت بالاي اين صفحات نميتوان از انها در ساخت نمايشگرهاي ابعاد بزرگ كمك گرفت .

واژه انالوگ و ديجيتال بيشتربه سيستم كنترل مانيتورها گفته ميشود . در سيستم انالوگ شما بايستي توسط ولومهايي كه در اصل مقاومت هاي متغير با تصاعد هندسي ميباشند براي كنترلهاي مختلف كمك بگيريد ولي در ديجيتال با فشردن كليد هاي ميكرو سوييچ اين دستور به برد داده ميشود.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

با تشکر از توضیحات شما
    اما در مورد دیجیتال وانالوگ واقعاتفاوت در همین مورد است ایا در نوع تصویر تفاوتی وجود ندارد
    اگر این گونه است چرا یک خروجی مجزا در کارت گرافیگ به ان اختصاص داده شده و دیگر انکه قیمت ان
    به طور چشمگیری بالاتر از انالوگ می باشد

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

سلام
    من يه مونيتور فلاترون ال جي اف 700 پي 17 اينچ يو اس پي دار دارم
    و حالا مي خوام اگه اون رو توي بازار بخرن بفروشم و يه مونيتور ال سي دي بخرم
    دوستان راهنمايي كنند كه من چي بخرم كه هم كيفيتش خوب باشه و هم قيمتش
    ضمناْ‌ علتي كه من مي خوام اين كار رو بكنم به خاطر آسيب رسيدن مونيتورهاي سي آر تي به چشم و اعصاب و ... هست
    ضمناْ مونيتوري كه الان دارم تا 31/6/1385 مهلت گارانتي داره
    و توي بازار من چقدر زير في بايد بدهم
    خلاصه ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيد
    با تشكر
    موفق باشيد
    پيمان از شيراز

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

ضمناْ‌ علتي كه من مي خوام اين كار رو بكنم به خاطر آسيب رسيدن مونيتورهاي سي آر تي به چشم و اعصاب و ... هست
    کی همچون چيزی گفته عزيز CRT شرف داره به LCD!
    اين مونيتر رو حداکثر از شما 72 73 بر ميدارن و مدل خوب Sumsung LCD هست که شما مقدار پول اتون رو بگيد تا مدل LCD رو معرفی کنيم

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

با سلام
    دوست عزيز شما روي چه حسابي مي گين كه سي آر تي بهتره
    مي شه توضيح بدين
    حقيقت امر رو بخواين من چند جا مطالعه كردم
    و اينطور نقل شده بود كه مونيتورهاي سي آر تي ميدان مغناطيسي دور شخص ايجاد مي كنن و خلاصه با پرتاب اشعه به صفحه مونيتور باعث شكل گرفتن تصوير مي شن و اين اشعه ها در بلند مدت مضر هستند براي مغز و اعصاب و چشم و ...
    ولي مونيتورهاي ال سي دي كه كريستال مايع هستند هيچ ضرري براي انسان ندارن و حتي براي چشم هم ضرري ندارن
    ضمناْ من پول خريدن سامسونگ بالاي چهارصد هزار تومان رو دارم ولي خوب نمي خوام ديگه انقدر پول براي يه مونيتور خرج كنم
    ضمناْ شما هم دلايل خودتون رو براي بهتر نبودن مانيتور ال سي دي بيان كنيد شايد من در اشتباه باشم خودم ندونم
    آخه من ماهي دويست ساعت اشتراك اينترنت تموم مي كنم
    و توي شركت هم از صبح تا شام با مانيتور كار مي كنم و مي خوام توي خونه لااقل چشمام زياد صدمه نبينه چون توي شركت مونتيور سي آر تي هست هيچ كاريش هم نمي شه كرد
    به هر حال راهنمايي كامل و جامع
    من ال سي دي خوب مي خوام اگر هم براي چشم ضرر داره بگو تا نخرم
    قيمت هم حول و هوش سيصد يا سيصد و ده بيست تومن و
    ْضمناً مانيتور صا ايران يعني صنايع الکترونيک چه طور هست 17 اينچ اون 300 تومن هست
    خوب راهنمايي کامل و جامع کنيد لطفاً
    موفق باشيد
    پيمان از شيراز

پروفشنال masoud_35_teh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

internet منم با شما موافقم .در ضمن مانيتور شما رو هم
    100 بر ميدارن آگه خواستين عوض كنين .

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

كسي نيست پاسخ بده

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

دوست عزيز اينکه LCD برای سلامتی بهتر هست توش شکی نيست ولی CRT ها هم با TCO99 و TCO03 خيلی مضر نيستند ولی LCD مشکلات خودش رو داره مثل Pixel سوخته و زاويه ديد و تار شدن بعد از 2 3 سال و کم شدن کيفيت تصوير بعد از مدتی ولی CRT اين مشکلات رو نداره
    با 320 تومان هم بيشتر از LG 1710S نميشه خريد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •