تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 130 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 1299

نام تاپيک: مشکلات در مورد انــواع مـانـيـتــــــــــور

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

دوستان من مدتیه از قبل بیشتر به چشم هایم فشار میاید و دارم عینکی میشم
    من میخواستم بدونم که اولین بار که مانیتور خریدم و لرزشش را گرفتم دیگه بعد از چندین سال اون لرزش ها نیست
    ؟
    یعنی اینکه من دیگه لازم نیست لرزش مانیتور را بگیرم؟
    اگه میشه بگین که چه چیزی از اشعه مانیتور کم میکنه
    ؟
    میشه تلق یا شیشه محافظ گرفت؟
    ایا اثر داره؟

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    دوست عزيز از جمله شما : بعد از چندين سال .... اينطور بر مياد كه مانيتور شما قديمي هست
    مانيتورهاي قديم اين ايرادهاي لرزش تصوير را داشته اند به خصوص در ال جي بيشتر ديده شده . اگر الان لرزشي نداريد كه نيازي نيست و مانيتور شما سالم كار ميكنه وگرنه براي جلوگيري از اشعه ميتونيد از ----- استفاده كنيد و همچنين نور مانيتور را در حد خيلي بالا نبريد.
    اگر تونستيد مانيتور جديد بگيريد كه تمام مشكلات آن تقريبا مرتفع شده .

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    در بررسي خدمات پس از فروش مانيتورهاي ال جي و سامسونگ بايد بگم كه سامسونگ اگر در قبل ضعف داشته وليكن فعلا خدمات خوبي داره . چرا كه سه ماه گارانتي تعويض براي خريدار در نظر گرفته شده و اصلا من تا حالا خرابي توي اونها نديدم . البته در حدود 500 مانيتوري كه كار كرديم شايد يك يا دو تا ايراد داشت كه يكي را تعويض كرديم و يكي را براي گارانتي فرستاديم و يك هفته اي آمد. اما ال جي به نظر من اسمي خدمات دهن پر كني داره .
    البته در مقام تبليغ له يا عليه هيچ شركتي نيستم ولي نظر و تجربه شخصي را گفتم
    ----
    حالا بررسي لامپ تصوير
    لامپهاي تصوير قديم را در نظر بگيريد حالتي كروي داشت ...
    اصول كار لامپ تصوير بر اساس بمباران الكتروني لامپ كاتدي بوده كه با ايجاد يك ميدان مغناطيسي در خارج لامپ الكترونها تغيير جهت داده و با فعل و انفعالات خاص ايجاد تصوير ميشود. حال اين لامپ كاتدي ساختماني شبيه به يك كره دارد البته قطاعي از يك كره كه بريده شده باشد. تفنگ كاتدي در مركز اين كره قرار دارد پس شعاع يك اشعه از مركز تا هر نقطه از لامپ يكي ميباشد . يعني شعاع كنار تصوير يا مركز تصوير يكي بوده و فرقي نميكند.
    سطح داخلي لامپ نيز به صورت رنگدانه هاي كروي بوده و در كنار هم و با تلفيق اين رنگبندي و طيف حاصله ما رنگ هاي بينهايتي را شاهد خواهيم بود .(اين دو مورد يعني كروي بودن رنگ بندي و هم عرض بودن شعاع در كره را در نظر بگيريد)
    حال اگر ما در سطح بيروني اين لامپ يك شيشه با سطح مسطح ايجاد كنيم تفاوتي درزاويه ديد تصوير بوجود نميايد چون اصل تشكيل تصوير پشت صفحه اكسيدي لامپ تصوير ميباشد . ال جي با قرار دادن يك شيشه مسطح در پشت لامپ تصوير خواسته به صفحه دو طرف مسطح دست پيدا كند و كرده است ! اما اصل هم عرض بودن شعاع در كره به هم ريخته يعني شعاع تفنگ تا مركز مقابل لامپ كمتر از شعاع در كناره ها ميباشد و اين باعث شده تا كره هاي رنگ بندي داراي دات پيج DOT PITCH متغير شوند . يعني كره هاي رنگ در كنار بر اثر زاويه دار شدن تابش الكتروني بزرگتر و مركز لامپ كوچكتر شوند . ال جي براي رفع اين نقص از يك عدسي محدب به صورت برعكس در داخل لامپ استفاده كرده تا بتواند كره هاي مركزي را نيز با عدسي بزرگتر و هماهنگ با كنار كند كه اين امر باعث مقعر يا تو رفته جلوه كردن تصاوير در ال جي شده است .
    اما شما در مانيتور هاي سامسونگ هيچ وقت اسمي از دو طرف تخت نخواهيد شنيد و در بالاترين مدل آن نيز چنين چيزي وجود ندارد . سامسونگ با تكنولوژي برتر توانسته قطر اين كره فرضي لامپ را افزايش دهد و در نتيجه قطاع بريده شده قابل ديد لامپ داراي يك شعاع بالاتر و در نتيجه ميل كرده به سمت مسطح شده است . و شمادر تمامي نقاط مانتورهاي سامسونگ كره هاي يكنواخت تصوير را شاهد هستيد .
    اما تنها دارنده تكنولوژي دو طرف تخت سوني بوده با تكنولوژي FD TRINITRON كه در اين تكنولوژي ما ديگر رنگ بندي كروي نداريم و رنگ ها به صورت استوانه هاي عمودي در كنار هم قرار گرفته اند اگر به لامپهاي سوني دقت كنيد در ترينيترون خواهيد ديد كه رنگ هاي اسلي به صورت استوانه اي در كنار هم بوده و تفنگ كاتدي نيز به جاي پرتاب كروي از تكنولوژي جاروب عمودي پرتاب گان استفاده ميكند . والبته قيمتهاي اين مانيتورها بالاتر از حد معمول بوده و كاربر خاص خود را دارد كه به دليل ارزان شدن مانيتور هاي ال سي دي اين سري تا جايي كه من خبر دارم فعلا وارد نميشود.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

ممنون
    اما من درایو مانیتور
    LG 585E
    را میخواهم دانلود کنم اما پیدا نمیکنم
    کمکم کن

حـــــرفـه ای patal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    the Matrix

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط abbas13677_2005
    ممنون
    اما من درایو مانیتور
    LG 585E
    را میخواهم دانلود کنم اما پیدا نمیکنم
    کمکم کن
    سلام
    از صفحه ي زير مي توي DownLoad كني.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوش باشي،
    ©م.م.©

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

دوست من نمیتونم نصبشکنم
    کمک!

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    the Matrix

پيش فرض

سلام
    روي Desktop راست click كن،
    حالا گزينه ي properties،
    حالا tab ي كه روش نوشته شده Settings،
    حالا گزينه ي Advanced،
    حالا tab ي كه روش نوشته شده Monitor،
    حالا گزينه ي properties،
    حالا tab ي كه روش نوشته شده Driver،
    حالا گزينه ي Update Driver،
    حالا گزينه ي دوم رو انتخاب كن ==> Advanced،
    حالا گزينه ي Don't search،
    حالا گزينه ي Have Disk،
    حالا آدرس file رو بده،
    حالا Next و مابقي قضايا...

خوش باشي،
    ©م.م.©

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

پاتال جان ممنون از لطف شما
    اما من یه سوال داشتم و اینکه چه کار کنم تا با هملن مانیتور اسیب کمتری به چشم من وارد بشه و اگر میشه بگین که شیشه محافظ بگیرم چه طوره؟

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    the Matrix

پيش فرض

سلام
    اما در مورد monitor،
    اولا، تو از كجا مي گي كه چشم هات دارن آسيب مي بينند؟
    دوما، تاثير monitor بر چشم، دو نوع ه:
    1==> جبران پذير ==> خستگي چشم، كاهش دقت بينايي، تاري ديد و ... كه با يه استراحت درست مي شه.

2==> جبران ناپذير ==> عينكي شدن :shock:

تومر مغزي و ... رو هم فراموش كن. (اگه اين طوري بود، الان توي جاپون :shock: همه بايد تومر داشتن.)

جاپون = ژاپن
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    براي كاهش اثرات سوء monitor بر چشم، كارهاي زير رو انجام بده:
    1==> نور monitor رو به اندازه ي نور اتاق كن. يعني monitor نه بايد [روشن] تر از اتاق باشد و نه بايد [تاريك] تر از اتاق باشد.

2==> ارتفاع monitor بايد به گونه اي باشد كه سطح بالايي monitor هم ارتفاع چشم ها باشد.

3==> در ازاي هر 15 دقيقه كار با monitor، يك دقيقه به يه نقطه ي [خيلي] دور نگاه كن. (يا اينكه 1 دقيقه چشم هاتو ببند.)

4==> در ازاي هر 1.5 ساعت كار با monitor، يك ربع از پاي monitor بلند شو و راه برو :shock:

خوش باشي،
    ©م.م.©

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

در مورد اسيب کمتر بايد بگم شما Refresh Rate مونيتر خودتون رو بالا ببريد و نور اش رو کم کنيد و از شيشه محافظ خوب هم استفاده کنيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •