تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 34

نام تاپيک: به نظر شما کدام خودروساز ؟؟؟ ( بحث داغ اخبار خودرویی کشور )

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ببینید قرار نیست با تولید تویوتا ( به طور مثال در ایران ) قیمت تمام شده اینی که الان هست باشه . ما باید گمرک نداشته باشیم باید قیمت واقعی باشه . شما یاریس ۴۳ ملیونی رو به صورت وارداتی در نظر بگیرید . اگر خودمون تولید کنیم با خط منتاژ کاملا نظارتی ژاپن اونوقت فکر میکنید چ اتفاقی خواهد افتاد ؟ تویوتا جز ارزانترین ماشین های دنیاست نه گران .
    تا کی باید ۴۰۵ و ۲۰۶ و پارس تولید بشه ؟ تا کی پراید دله زباله تولید بشه ؟
    اگر برند معتبر جهانی داشته باشیم برای جایگزین ٬ نه شغلی از بین میره و نه خللی در کار و صنعت ایجاد میشه . مشکل راضی نشدن مسولین هست که به سود خوب قانع نیستند و سود کلی میخواهند .
    هیوندای اکسنت فول ۳۷ ملیون قیمت داره ولی باید ۳ برابر وارد بازار بشه . این واقعا نا عادلانست .

2. 7 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

فقط ایران از خودرو ساز های فرانسوی دست بکشه بسه

تنها کشوری که چوب بین چرخ مذاکرات میکرد فرانسه بود

الان چندین ساله داریم از خودرو های بدرد نخور فرانسه استفاده میکنیم.

نظر من اول خودرو سازهای آمریکایی بعد آلمان هست.

4. 6 کاربر از Mohammad King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

والا به نظر من ما کار مهمتری داریم . و اون اینه که بنر زیر رو همه جا به اشتراک بذاریم و بهش عمل کنیم . کمپین "خریدن خودروی صفر داخلی ممنوع"
    "

6. 9 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

ما باید گمرک نداشته باشیم باید قیمت واقعی باشه
    نکته ی اصلی رو شما اشاره کردین
    مشکل از جانب تحریم نیست چون تحریم فقط دست سرمایه گذار، قطعه ساز و گارانتی دهنده ها رو می بنده نه دست وارد کننده ها رو
    حقوق گمرکی بسیار بالا که در برهه هایی حتی تا %300 درصد قیمت خودرو هم بوده مشکل اساسیه

در یکی از قدیمی ترین مناظره های خودرویی سیما، مهندس رهبر که جزو نمایندگان چند دور قبل ادوار مجلس بود در زمینه ی ساخت وانت بی کیفیت پیکان در تلویزیون می گفت "حتی اگر هیچکس از ایرانخودرو شکایت نکنه من شخصا بعد از عید شکایت می کنم!" اما بعد از عید اون سال نه خبری از وی شد و نه شکایتش!! از این دست افراد کم نبوده و نیستند که لابی خودروسازها خوب بلدن چطور هر کدوم رو از خر شیطون پیدا کنن ...!

در گذشته هر وقت زمزمه ی آزادسازی واردات در افکار عمومی قوی می شد همین لابی فاسد می رفت دست بدامن نماینده های مجلس می شد!
    وقتی نماینده ها شاکی می شدن، یک پله بالاتر، این بار دست بدامن وزارت می شد!
    و اما در سالهای آخر دولت قبل و دوره ی وزارت غضنفری، در اوج تحریمها، خود وزارت طرح آزادسازی واردات رو بطور جدی شروع به بررسی کرد!
    این بار لابی باید سراغ که را می گرفت؟!
    بعنوان آخرین تیر ترکش رفت و برنامه ی بازدید برای آقای خامنه ای از خطوط تولید رو ترتیب داد!
    سخت نیست که حدس بزنیم در اون بازدید چه حرفهایی زده شده! "آقا ببین اینهمه کارگر، ما قدم به قدم یک نان خور رو مشغول بکار کردیم بعد این دولت می خواد واردات رو آزاد و اینا رو بیکار کنه ..."
    و فکر می کنین چند روز بعد چی شد؟ دستور از بالاتر آمد که آزادسازی واردات صورت نگیره ...

این لابی توی این دولت که دیگه نونش توی روغنه چون کل وزارتخانه از خودشه و اینقدر خیالش راحته که داره صحبت از پراید 40 میلیونی هم میکنه!

تو خود حدیث مفصل بخوان ..

8. 5 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

والا به نظر من ما کار مهمتری داریم . و اون اینه که بنر زیر رو همه جا به اشتراک بذاریم و بهش عمل کنیم . کمپین "خریدن خودروی صفر داخلی ممنوع"
    "
    در صنعت خودرو سازی غرب به غیر از بالا بردن کیفیت تولید برای جلب رضایت بیشتر مشتری از اون طرف همچنان نگران از دست دادن مشتری هستن و همه تلاششون رو برای حفظ مشتری میکنن .بعد توی ایران همچین وضعیت اسفناکی برقراره .

هر چند آف تاپیک هست ولی یک خاطره عجیب دارم از این به اصطلاح نمایندگی های رسمی :

من یک بار ماشین رو برای بازرسی دم عید بردم نمایندگی ایرانخودرو و موقعی که نوبت بنده شد طرف کاپوت رو زد بالا گفت برو بشین گاز بده و یخورده که گاز دادیم گفت خوبه ... بعد با دست سفتی و یا شل بودن اتصالات رو تست کرد .

بعدش گفت نور بالا بده - راهنما بزن - ترمز بگیر... اینا هم که تست شد اومد کلید بالابر شیشه ها رو تست کرد و در آخر رفت در چاله و در کمتر از 10 ثانیه همه چیز رو بررسی کرد و اومد بیرون و گفت خوبه و مشکلی نداره !!! اینم از تعریف گارانتی و خدمات پس از فروش در حد حرفه ای !

آخرش رفتم به یکی دیگه از کارکنان مقداری پول دادم و ایشون رفت توی همون چاله مکانیکی و ایرادات خودرو رو برای بنده گفتم !

پس فردا میان درهای خودروی دنا رو کمی تغییر میدن و به اسم خودروی جدید با چند میلیون اختلاف قیمت میدن بیرون .

10. 8 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به راه‌اندازی این کمپین با تاکید بر اینکه خودرو باید گران شود، گفت: اقداماتی از این قبیل هیچ تاثیری در کاهش قیمت‌ها نخواهد داشت.
    رو این جمله یه لحظه فکر کنید . به نظرتون مردم ماشین اینارو نخرن حتی قیمتش 100 میلیون بشه . کی ضرر میکنه و در آخر کوتاه میاد؟ مردم یا خودرو سازها؟

12. 6 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

رو این جمله یه لحظه فکر کنید . به نظرتون مردم ماشین اینارو نخرن حتی قیمتش 100 میلیون بشه . کی ضرر میکنه و در آخر کوتاه میاد؟ مردم یا خودرو سازها؟
    برای اولین بار دارم میبینم که مردم ما واقعا از خرید ماشین صرفه نظر میکنند . قطعا وضعیت جدید برای خودروسازان داخلی بسیار سخت و سخت تر خواهد شد .
    راه حل هم در کمپین گفته شده که دیگه کسی از سر اجبار خودروی از رده خارج پوکیده و بی کیفیت رو نخره .
    سود بانکی و سوار شدن بر تاکسی .

14. 3 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    خیلی ممنون از محمد عزیز به خاطر این تاپیک که باز کردن.
    من خودم شخصا اتومبیلهای ژاپنی و بعد آلمانی رو دوست دارم.همانطور که دوستان در صفحه قبل اشاره کردن بزرگترین حسن ژاپنیها کم اصطحلاکی و کم مصرف بودن ماشنهاشون هست.آلمانیها هم که از نظر کیفیت تولید واقعا عالی هستن.

- - - Updated - - -

سلام
    خیلی ممنون از محمد عزیز به خاطر این تاپیک که باز کردن.
    من خودم شخصا اتومبیلهای ژاپنی و بعد آلمانی رو دوست دارم.همانطور که دوستان در صفحه قبل اشاره کردن بزرگترین حسن ژاپنیها کم اصطحلاکی و کم مصرف بودن ماشنهاشون هست.آلمانیها هم که از نظر کیفیت تولید واقعا عالی هستن.

16. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

صنعت خودرو ایران در مسیر پیشرفت

تسنیم: المانیتور طی گزارشی از چشم‌انداز صنعت خودرو ایران پس از لغو تحریم‌ها نوشت: با وجود چالش‌هایی که در مسیر پیشرفت این صنعت وجود دارد، این بخش به‌صورت تدریجی به مسیر پیشرفت بازخواهد گشت.
    پایگاه خبری المانیتور طی گزارشی نوشت: صنعت خودرو یکی از بخش‌های مهمی است که بعد از توافق هسته‌ای ایران با 6 قدرت جهانی در رسانه‌های ایران به‌طور جدی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفته است.
    این پایگاه در ابتدا دلایل اهمیت صنعت خودرو ایران برای اقتصاد کشور و همچنین دلایل وجود بحث و گفت‌وگوهای متعدد حول این موضوع را مورد بررسی قرار داده است.
    براساس این گزارش ایران بزرگترین تولید‌کننده خودرو در خاورمیانه است و البته تا قبل از آنکه تحریم‌های اقتصادی بر ایران تحمیل شود این کشور در جایگاه یازدهمین تولید‌کننده خودرو در سراسر جهان قرار داشت. بخش خودرو بعد از نفت دومین صنعت بزرگ کشور محسوب می‌شود. به‌طور قطع بیش از ٧٠٠ هزار کارگر در کارخانه‌های این صنعت مشغول به کار هستند.
    یک روزنامه نگار ایرانی آشنا به صنعت خودرو گفت: «تحریم‌های اقتصادی، مخصوصا زمانی که این صنعت آماده پیشرفت بزرگی بود، عقب رفت عظیمی برای صنعت خودرو ایران به حساب می‌آمد.»
    وی همچنین تاکید کرد که تحریم‌های غربی نه‌تنها پیشرفت این صنعت را متوقف کرد، بلکه به تولید و قیمت آن هم لطمه وارد کرد؛ چراکه از سویی به علت تحریم‌ها تولید کاهش یافت و از سوی دیگر به‌خاطر همین تحریم‌ها قیمت خودرو به‌طور ناگهانی حدود ٣٠٠ درصد افزایش یافت، بدین ترتیب تولید از 1.5 میلیون خودرو در سال به کمتر از ٧٠٠ هزار دستگاه کاهش یافت و نکته مهم دیگر آنکه از کیفیت خودرو‌های تولید ایران هم کاسته شد.
    حال بعد از گذشت دو سال رئیس‌جمهوری ایران در تلاش است این صنعت را احیا کند.
    معاون وزیر صنعت ایران طی نشست اخیر با هیات اقتصادی سوئیس از طرحی خبر داد که ظرفیت تولید خودرو را تا سال ٢٠٢١ به سه میلیون خودرو در سال افزایش می‌دهد. وی همچنین تاکید کرد ایران برای دستیابی به این هدف نیازمند همکاری شرکت‌های تولید خودرو بین‌المللی است.
    براساس این گزارش ایران به قطعات کامپیوتری خاص و قطعات حساس مربوط به خودرو نیاز دارد، از این رو در زمان تحریم مجبور بود با تولیدکنندگان چینی وارد همکاری شود. حال با برداشتن تحریم‌ها شرکت‌های خودرو غربی بر سر بازار ایران با چین وارد رقابت شده‌اند.
    در ادامه این گزارش، به نقل از سعید موحدی، معاون اقتصادی گروه تولید خودرو بهمن، به بررسی دلایل گرایش تولید‌کننده‌های خودرو غربی و آسیایی به بخش خودروسازی ایران پرداخته شده است.
    موحدی به المانیتور گفت: «در حال حاضر تقاضای خودرو روند ثابتی را در اکثر کشورها از جمله چین، ژاپن و کشور‌های غربی طی می‌کند حال آنکه می‌توان گفت ایران تنها کشوری است که در آن تقاضای خودرو به‌طور فزاینده‌ای پیش می‌رود و البته دولت هم تمایل به احیای این صنعت دارد.»
    وی معتقد است به علت تاثیر تحریم‌ها پیشرفت سریع این حوزه ممکن نیست و بعد از برداشتن تحریم‌ها به 6 ماه تا یک سال زمان برای پیشرفت نیاز داریم.
    با این حال یک کارشناس خودرویی گفت: احتمال ضعیفی وجود دارد که ایران به‌طور کامل بازار خود را تسلیم شرکت‌های خارجی کند و قطعا دو تولید‌کننده اصلی خودرو در ایران همواره سهم بزرگ این بازار را دراختیار خواهند داشت.
    وی تاکید کرد تولیدکننده‌های ایرانی همواره در تلاش هستند تا به تکنولوژی‌های جدیدی دست یابند و سطح استانداردهای خود را ارتقا دهند و از این جهت با شرکت‌های غربی وارد همکاری می‌شوند.
    شرکت‌های غربی نظیر رنو، پژو، مرسدس بنز و ولوو اعلام کرده‌اند که مایلند علاوه‌بر صادرات به ایران از این کشور به‌عنوان مرکزی برای صادرات محصولاتشان به کشورهای همسایه ایران از جمله عراق، جمهوری آذربایجان، سوریه و افغانستان استفاده کنند.
    المانیتور در پایان نوشت: با وجود چالش‌هایی که در مسیر پیشرفت این صنعت وجود دارد، ظاهرا این بخش به‌صورت تدریجی به مسیر پیشرفت بازخواهد گشت و با طرح‌های مشترکی که در حال شکل‌گیری است امید آن وجود دارد که ایران نه‌تنها مقصدی برای محصولات خارجی خواهد بود؛ بلکه به‌عنوان مرکز و محلی برای تولید و صادرات عمل خواهد کرد.

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

سلام
    ببخشید که من دیر نظر دادم
    منم مثل پوریا جان نظر با خودروساز های ژاپنی است

اگرسعی بشه تولید بهمن خودرو به جای شرکت بسترن برگردد به سمت مزدا واقعا عالی میشه
    پارس خودرو هم کم کم تولیدات و مونتاژ خودروهای بینام و نشان چینی رو برگردونه به چند سال پیش و محصولات نیسان رو به سبدفروشش برگردونه
    ایرانخودرو هم کلا سیستم گرایشش به شرکت های فرانسویه ولی اگر اون هم به سراغ حالا نه تویوتا که بگن امکانش نیست ولی سوبارو یکی از مارکاییه که میتونه جایگزین پژو بشه و درسته مارکش داخل ایران جا افتاده نیست ولی از همه نظر با سلیقه ایرانی هماهنگه
    بحث قیمتیش مطرحه
    که ما نمیگیم بیان این محصولات رو با قیمت پژو پراید بدن
    ولی لااقل اختلافش معقول باشه . قیمت خودروهای فعلی بازار که محصولات چین هستند واقعا نسبت به قیمتش توجیه عقلانی نداره
    حالا باز کرمان موتور دست روی شرکت جک گذاشته که انصافا ماشین هاش کم اذیت و خوبن یا بسترن که تولیداتش با کیفیته
    اما چری-مارکهای زوتی و برلیانس و اون مارک دیگه سایپا -لیفان
    اصلا کیفیت های جالبی ندارن
    و با توجه به وجود مارک های معتبری که توی شهرهای بزرگ هستند نبود آودی واقعا حس میشه
    کاش واردات این مارک هم به ایران انجام بشه

19. 3 کاربر از hossein.az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •