تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: پاره شدن پرده پرده گوش و عفونت فوری کمک

آخر فروم باز supermax15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض پاره شدن پرده پرده گوش و عفونت فوری کمک

سلام
    حدود 2 روز پیش بود رفتم حموم بعد 3 ساعت هندسفری گذاشتم تو گوشم دیدم سمت راست گوشم صدا رو خیلی خیلی کم مشنوه خلاصه من فکر کردم اب هس ی چوب کبریت کردم تو کوشی و فرو کردم فک کنم پرده گوشمو پاره کردم بعد اون الان فقط 30 درصد از صدا رو مشنوم و از گوشی اب میاد بیرون فک کنم چرکه و همین طور سنگین شده و انگار وزش باد هست
    تو نت خوندم پرده گوش دوباره ترمیم میشه

لطفا کمک کنید چیکار کنم خوب بشه زود تر

آخر فروم باز poorya_2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    شهرکرد

پيش فرض

عزیز باید مراحعه کنی دکتر ، اینجا که کسی نمیتونه به شما کمکی بکنه

3. این کاربر از poorya_2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

سلام
    حدود 2 روز پیش بود رفتم حموم بعد 3 ساعت هندسفری گذاشتم تو گوشم دیدم سمت راست گوشم صدا رو خیلی خیلی کم مشنوه خلاصه من فکر کردم اب هس ی چوب کبریت کردم تو کوشی و فرو کردم فک کنم پرده گوشمو پاره کردم بعد اون الان فقط 30 درصد از صدا رو مشنوم و از گوشی اب میاد بیرون فک کنم چرکه و همین طور سنگین شده و انگار وزش باد هست

نباید دست میزدی . چون احتمالا خودش خوب میشد . ولی نگران نباش . احتمالا با چوب کبریت فقط تجمع چرکهای گوشت که خیس خورده بوده جلوی پرده گوشت بیشتر شده و کم کم خودش خوب میشه . در کل فکر نمیکنم از پرده گوشت باشه . اگه خواستی همین الان یه دکتر برو ولی به نظرم اگه بعد از یک یا دو روز شنواییت خوب نشد برو دکتر .
    عفونت هم این قدر سریع نمیکنه . عفونت درد داره . ورم داره . همیشه اگه مجبور شدی به جای سیخ کبریت و ... از گوش پاکن استفاده کن . حتی اونم ضرر داره . در کل توصیه میشه گوش رو دستکاری زیاد نکنی .

5. این کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام

شما باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا با معاینه و توار گوش علت کاهش شنوایی و میزان آسیب به پرده گوش مشخص بشه

7. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همین طور...برای پیشگیری از عفونت و کاهش التهاب.....یک یا چند دوره...بسته به نظر پزشک و میزان آسیب دیدگیه پرده گوش آنتی بیوتیک تجویز میشه...

تا زمان ترمیم پرده گوش هم..نباید بزارید به هیچ وجه آب وارد گوش بشه....

به طور کل عواملی که ایجاد عفونت میکنه رو باید از گوش دور کنی....

.............................
    شما هر زمان احساس کردی گوش ت گرفته و میزان شنوایی پایین اومده...

به متخصص مراجعه کن...برات شستشو یا ساکشن گوش رو انجام میده....نه اینکه با کبریت وغیره..سعی کنی خودت تمیزش کنی...

حتی نباید گوش پاک کن هم وارد گوش ت کنی...اینا خودش باعث آسیب رسیدن به مجرای گوش میشه

9. این کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

نباید دست میزدی . چون احتمالا خودش خوب میشد . ولی نگران نباش . احتمالا با چوب کبریت فقط تجمع چرکهای گوشت که خیس خورده بوده جلوی پرده گوشت بیشتر شده و کم کم خودش خوب میشه . در کل فکر نمیکنم از پرده گوشت باشه . اگه خواستی همین الان یه دکتر برو ولی به نظرم اگه بعد از یک یا دو روز شنواییت خوب نشد برو دکتر .
    عفونت هم این قدر سریع نمیکنه . عفونت درد داره . ورم داره . همیشه اگه مجبور شدی به جای سیخ کبریت و ... از گوش پاکن استفاده کن . حتی اونم ضرر داره . در کل توصیه میشه گوش رو دستکاری زیاد نکنی .
    ممنون من فک نمی کردم پرده گوش اینقدر جلو باشه وگرنه نمیردم هرگز
    راستش من بیشتر ازین ی خورده درد همراه با چرک اذیت میشم ولی ورم نکرد ولی عفونتی شده مطئنم چون از خواب بلند شدم ی چیزای تیره رنگی توی گوشم بود
    خلاصه هیچ وقت چوب کبریت نکنید تو گوشتون منم فک میکردم اتفاقی نمی افته ولی الان خیلی پشیمونم و تمام ارزوم شده این ک دوباره گوشم خوب شه
    الان دو روز شده فردا صبح خوب نشه حتما دکتر میرم

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پرده ی گوش وقتی آسیب ببینه...در خوش بینانه ترین حالت...زیر 10 روز خوب نمیشه...

اونم بدون مراجعه به پزشک و مصرف دارو....که می تونه اوضاع رو بدتر کنه

12. این کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام بر تو ای دوست عزیز ! من هم دقیقا همین مشکل شما رو پیدا کرده بودم منتها نه در طول یکی دو روز در طی چند ماه احساس میکردم انگار شنوایی گوشم کم شده و مشکل دارم بعدش رفتم دکتر فهمیدم بعد حموم که یخورده دست میکردم تو گوشم تمیزش کنم بیشتر اون ترشحات طبیعی گوشو میبردم روی پرده گوش ! دقت کن که چرک نیست همون ترشحات گوشه بعد به مرور وقتی جمع بشه شنوایی کم میشه تا جایی که من کلا گوش سمت چپم کیپ شد ! اون موقع که رفتم گفت باید قطره بریزی تا نرم بشه و بعد چند روز گوشمو شست وشو داد خداروشکر تقریبا درست شد فقط اینکه سریع برو شست و شو بده و ربطی هم به پاره شدن پرده گوشت نداره(مگه اینکه واقعا زدی ترکوندیش که البته اون دردش فرق داره ) اما مواظب باش چون گوشت حساس شده دیگه دستکاری نکنی نهایتا با همون گوش پاک کن فقط قسمت خارجی گوشتو تمیز کن و از فرو کردن اون در داخل گوشت بپرهیز
    Last edited by personal; 02-08-2015 at 18:02.

14. این کاربر از personal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

سلام بر تو ای دوست عزیز ! من هم دقیقا همین مشکل شما رو پیدا کرده بودم منتها نه در طول یکی دو روز در طی چند ماه احساس میکردم انگار شنوایی گوشم کم شده و مشکل دارم بعدش رفتم دکتر فهمیدم بعد حموم که یخورده دست میکردم تو گوشم تمیزش کنم بیشتر اون ترشحات طبیعی گوشو میبردم روی پرده گوش ! دقت کن که چرک نیست همون ترشحات گوشه بعد به مرور وقتی جمع بشه شنوایی کم میشه تا جایی که من کلا گوش سمت چپم کیپ شد ! اون موقع که رفتم گفت باید قطره بریزی تا نرم بشه و بعد چند روز گوشمو شست وشو داد خداروشکر تقریبا درست شد فقط اینکه سریع برو شست و شو بده و ربطی هم به پاره شدن پرده گوشت نداره(مگه اینکه واقعا زدی ترکوندیش که البته اون دردش فرق داره ) اما مواظب باش چون گوشت حساس شده دیگه دستکاری نکنی نهایتا با همون گوش پاک کن فقط قسمت خارجی گوشتو تمیز کن و از فرو کردن اون در داخل گوشت بپرهیز
    سلام
    ولی من انگار ی چیزی رو سوراخ کردم ولی همون موقع درد نداشت فردا صبحش شروع شد مشکلات درد ک نیس تیر تیر میکشه گوشم ک ب ضربان نبض وصله
    در کل مطمئنم پاره شده چون تمام علائم رو دارم فقط کم صدا شنیدن نیس

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

پرده ی گوش وقتی آسیب ببینه...در خوش بینانه ترین حالت...زیر 10 روز خوب نمیشه...

اونم بدون مراجعه به پزشک و مصرف دارو....که می تونه اوضاع رو بدتر کنه
    فقط مثل روز اول بشه زمانش مهم نیس

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •