تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 43 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 427

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی استقلال تهران | تـــاج آسـیـا |فصل 1399-1400

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض تاپیک اختصاصی استقلال تهران | تـــاج آسـیـا |فصل 1399-1400

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران

تاریخ تأسیس : 2 مهر 1324

مالک : وزارت ورزش و جوانان

مدیرعامل:
    بهرام افشارزاده

بهرام افشارزاده (زادهٔ ۱۳۲۱ در اصفهان، ایران) عضو پیشین تیم ملی ژیمناستیک ایران، سرپرست باسابقهٔ مناصب ورزشی ایران و آسیا، و مدیر کنونی باشگاه استقلال تهران است. افشارزاده چهار بار در دوره‌های مختلف دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران بوده است و ریاست فدراسیون‌های ژیمناستیک، بیس‌بال و وزنه‌برداری ایران را در کارنامه دارد. او از ۲۷ اردی‌بهشت ۱‍۳۹۳ با رای هیئت مدیرهٔ باشگاه استقلال تهران به عنوان مدیر این باشگاه برگزیده شده است.

سرمربی : پرویز مظلومی

بازی

پرویز مظلومی تنگستانی بازیکن سابق و سرمربی فوتبال اهل ایران است. وی در حال حاضر سرمربی تیم استقلال تهران می‌باشد.
    وی برادر کوچکتر غلامحسین مظلومی می‌باشد. وی به دلیل بردن رقیب سنتی استقلال در ۴ بازی پیاپی نزد هواداران محبوب است.
    مظلومی در جریان جام تخت جمشید ۱۳۵۶ برای تیم تراکتورسازی ۹ گل زد و به تیم ملی در آن سال دعوت شد و در جام تخت جمشید ۱۳۵۷ برای تیم تاج (استقلال کنونی) هفت گل زد. او در سال‌های حضور خود در استقلال مجموعاً ۷۲ گل برای این تیم به ثمر رساند. در پر تماشاچی‌ترین بازی استقلال و پرسپولیس در سال ۱۳۶۲ در ورزشگاه آزادی که حدود ۱۲۰ هزار نفر شاهد این دیدار بودند استقلال با تک گل پرویز مظلومی ۱–۰ به پیروزی رسید. مظلومی این گل را در نیمه دوم بازی و از روی سانتر رضا نعلچگر به ثمر رساند.

مربیگری

پرویز مظلومی به مدت ۹ سال دستیار منصور پورحیدری در استقلال بود. در سال‌های بعد سرمربی تیم‌های صنعت نفت آبادان، مس کرمان، صبای قم (در آن زمان نام باشگاه صباباتری بوده‌است)، ابومسلم مشهد (در این سال عنوان بهترین تیم شهرستانی لیگ را کسب کرد) و استقلال اهواز بود. او در سال ۲۰۰۷ بازی‌های غرب آسیا، به عنوان سرمربی در کنار مارکار آقاجانیان به هدایت تیم ب ایران پرداخت و این تیم را که از بازیکنان کم‌تجربه‌ای چون خسرو حیدری بهره می‌برد، قهرمان جام غرب آسیا کرد. در لیگ هشتم (سال ۸۷–۸۸) به همراه تیم مس کرمان در رتبهٔ سوم لیگ برتر ایران ایستاد و این تیم را روانهٔ لیگ قهرمانان آسیا کرد. پس از چند هفته از شروع لیگ نهم از مس کرمان جدا شد و بعد از آن در مقطع کوتاهی نیز هدایت باشگاه ابومسلم مشهد را به‌عهده داشت.

استقلال تهران

فصل ۸۹–۹۰

وی توانست در اولین حضور خود با این تیم عنوان نایب قهرمانی دهمین دورهٔ لیگ برتر ایران را با یک امتیاز کمتر کسب کند. مظلومی در حالی تیم را تحویل گرفت که دو بازیکن اصلی تیم (خسرو حیدری و جان واریو) به سپاهان پیوسته بودند و استقلال هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ بازیکنان در مضیقه بود. در زمان باقی‌مانده تا شروع فصل استقلال چند بازیکن شاخص مانند میلاد میداوودی، ایمان مبعلی، و اسماعیل شریفات را در اختیار گرفت تا آمادهٔ حضور در لیگ شود. در این فصل مظلومی در بازی رفت و برگشت تیم پرسپولیس را با نتایج مشابه ۱–۰ شکست داد و از سوی هوادارن لقب پرویز رفت و برگشت را دریافت کرد.

فصل ۹۰–۹۱

در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ استقلال به سرمربیگری پرویز مظلومی موفق شد برای سومین بار متوالی پرسپولیس رقیب دیرینه‌اش را شکست دهد و مظلومی اوّلین مربی در تاریخ فوتبال ایران است که به چنین رکوردی دست یافته‌است. همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه سال ۱۳۹۰ برای بار چهارم نیز موفق به شکست پرسپولیس بانتیجه ۳–۰ در دربی هفتادوسوم شد.روند پیروزی‌های او در مقابل پرسپولیس سرانجام با شکست ۳–۲ در مقابل تیم پرسپولیس در بهمن ۱۳۹۰ متوقف شد.

او در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ با شکست دادن شاهین بوشهر در ضربات پنالتی توانست استقلال را قهرمان جام حذفی کند. او دراقدامی نمادین قهرمانی جام حذفی را به روح ناصر حجازی تقدیم کرد. دراین فصل استقلال با ۵۸ گل زده بهترین خط حمله لیگ را داشت و با اختلاف یک امتیاز نسبت به قهرمان و یک گل کمتر نسبت به تیم دوم، به مقام سومی در لیگ دست یافت.

تاریخچه باشگاه استقلال تهران

در سال ۱۳۲۳ چهار جوان تصمیم گرفتند تا باشگاهی تاسیس کنند. نام آن‌ها میرزایی، نواب، خشایار و جانانپور بود.

علاوه بر انها خاکزاد، گیتی، گریش، کلانی، مهدیون و حسینی نیز دیگر اعضای باشگاه بودند که به دلیل علاقمندیشان به دوچرخه سواری نام باشگاه را دوچرخه‌سواران نهادند.
    ابتدا تنها رشته فعال باشگاه دوچرخه سواری بود، اما بعدها رشته های والیبال، پینگ پنگ، بسکتبال، وزنه برداری، کشتی، شنا و فوتبال نیز فعالیت خود را آغاز کرد.
    طی مذاکراتی که مسئولان باشگاه دوچرخه سواران با علی دانائی فرد موسس وقت باشگاه تورانجام دادند، موافقت شد که باشگاه تور با نام دوچرخه‌سواران وارد عرصه رقابت در فوتبال شود.
    رقابت اصلی در فوتبال کشور تا پیش از سال 1325 بین سه تیم دارایی، شاهین و سرباز بود، اما با ورود تیم دوچرخه سواران که از همان ابتدا با پیراهن آبی وارد میدان شد، مثلث قدرت به مربع شد و قطب چهارم فوتبال نیز شکل گرفت.

تیم دوچرخه‌سواران در سال 1325 و با حضور پرویز عمو اوغلی، گرائیلی، دانائی و سید آقا جلالی در هیئت مدیره تشکیل و روانه رقابت‌ها شد. حاصل کار نایب قهرمانی در سالهای 25 و 26، نایب قهرمانی و قهرمانی جام حذفی در همان سالها بود. در سال 1328 نام باشگاه دوچرخه سواران به تاج تغییر یافت و در همین سال قهرمان باشگاه‌های تهران شد.
    به دلیل اهمیت باشگاه تاج از ردیف بودجه اختصاصی برخوردار شد. رنگ لباس باشگاه نیز پیراهن آبی با آستین سفید، شورت سفید و جوراب سفید بود. علی دانائی فرد برای تقویت این تیم، تیمهای تورج، افسر، دیهیم، کورش و اتم را تاسیس کرد. تاج در سراسر کشور گسترش یافت و در شهرهای اهواز و رشت بیش از دیگر نقاط ایران پایگاه مردمی یافت.

اولین قهرمانی در آسیا

در فروردین سال 1349 و در باشگاه لبریز از تماشاگر امجدیه (شهید شیرودی)، تیم های تاج از ایران و هاپوئل رژیم صهیونیستی فینال جام باشگاهای آسیا را برگزار کردند.
    در این دیدار تیم تاج تا دقیقه 83 یک بر صفر عقب بود که در این دقیقه غلام وفا‌خواه که به مرد جامها معروف بود، گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد و کار به وقت اضافه کشید که تیم تاج با گل مسعود معینی مدافع پیش تاخته خود در وقت اضافه قهرمان آسیا شد.

تغییر نام به استقلال و دومین قهرمانی در آسیا

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 باشگاه تاج به استقلال تغییر نام پیدا کرد.
    استقلال در سال 1370 برای دومین بار قهرمان آسیا شد. استقلال در فینال باشگاه های آسیا توانست تیم لیائولینگ چین را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهد و جام را برای دومین بار به خانه بیاورد.

مربیان خارجی از بدو تاسیس

زدراکو رایکوف، ولادمیر جکیج، بونژاک، یوگنی سوکومور خوف، جکیچ دلیچ، لئونید بیلفسکی و رولند کوخ از جمله مربیان خارجی بودند که با استقلال کار کردند. در این میان رایکوف بیشترین سابقه حضوررا دارد که به مدت هشت سال مربی استقلال بود و طی این دوره با استقلال قهرمان ایران در سال 49، قهرمان جام میلز هند، دو دوره قهرمانی باشگاهای آسیا و قهرمانی جام اتحاد را در کارنامه خود دارد.

مربیان استقلال از آغاز تا کنون

مرحوم علی دانائی‌فرد، محمود بیاتی، مرحوم رسول مدد نوعی، محمد رنجبر، حشمت مهاجرانی، پرویز ابو طالب، مجتبی کرد نوری، کمائی، مرحوم جاهد، مصطفی شرکا، حسن حبیبی، حسن عضدی، رضوی، اصغر شرفی، کامبیز جمالی، محمد صلاحی، منصور پورحیدری، غلامحسین مظلومی، بیژن ذوالفقارنسب، ناصر حجازی، رضانعلچگر، عبداللهی، بهتاش فریبا، اصغرحاجیلو، پرویزمظلومی، حمید ملک احمدی، منصور رشیدی، جواد زرینچه و امیر قلعه‌نویی ، صمد مرفاوی و فیروز کریمی مربیانی بودند که از بدو تاسیس تا کنون به عنوان سرمربی رهبری تیم را برعهده داشتند.

افتخارات استقلال

کسب مقامهای متعدد از میادین داخلی و آسیایی ، از تیم فوتبال مردان استقلال تیمی رویایی و پرافتخار در سطح ایران و آسیا ساخته است که شاید ساختن چنین مجموعه ای فقط در رویا برای باشگاه های دیگر ممکن باشد. نگاهی گذرا به افتخارت کسب شده حکایت از عظمت این باشگاه دارد :

الف ) افتخارات باشگاه با نام «دوچرخه سواران»

1- نایب قهرمان باشگاههای تهران (1325)
    2- نایب قهرمان جام حذفی تهران(1325)
    3- نایب قرمان باشگاههای تهران (1326)
    4- مقام سوم باشگاههای تهران (1326)
    5- قهرمان باشگاههای تهران (1329)

ب) : افتخارات باشگاه با نام «تاج»

1- نایب قهرمان باشگاههای تهران (1330)

2- قهرمان باشگاههای تهران (1335)
    3- نایب قهرمان باشگاههای تهران (37-1336)
    4- قهرمان جام حذفی تهران (38-1337)
    5- قهرمان باشگاههای تهران (1338)
    6- قهرمان باشگاههای تهران (40-1339)
    7- قهرمان باشگاههای تهران (1348)
    8- نایب قهرمان مسابقات پنج جانبه تهران (1347)
    9- قهرمان باشگاههای تهران (48-1347)
    10- قهرمان جام میلز هندوستان (1348)
    11- نایب قهرمان باشگاههای تهران (49-1348
    12- نایب قهرمان جام حذفی تهران (1349)
    13- قهرمان باشگاههای ایران(1349)
    14- قهرمان جام باشگاههای آسیا (1349)
    15- قهرمان جام میلز هندوسیتان (1349)
    16- مقام سوم جام باشگاههای آسیا (1350)
    17- قهرمان باشگاههای تهران (1350)
    18- قهرمان جام دوستی (1351)
    19- قهرمان جام باشگاههای تهران (1351)
    20- مقام سوم جام باشگاههای ایران (1351)
    21- نایب قهرمان جام میلز هندوستان (1351)
    22- قهرمان جام اتحاد (1352)
    23- نایب قهرمان جام تخت جمشید
    24- نایب قهرمان تورنمنت تاج آبادان (1352)
    25- قهرمان جام تخت جمشدی (54-1353)
    26- مقام چهارم جام تخت جمشید (55-1354)
    27- مقام چهارم جام تخت جمشید (1355)
    28- مقام چهارم جام تخت جمشید (1356)
    29- قهرمان جام حذفی ایران (57-1356)
    30- مقام سوم جام تحت جمشید (1357)

ج): افتخارات باشگاه با نام «استقلال»

1- مقام چهارم تورنمنت موستار یوگوسلاوی (1357)
    2- مقام دهم جام اسپندی تهران (1358)
    3- مقام چهارم باشگاههای تهران (1360)
    4- نایب قهرمان جام فولادی نوشهر (1360)
    5- نایب قهرمان باشگاههای تهران (1361)
    6- قهرمان باشگاههای تهران (1362)
    7- قهرمان باشگاههای تهران (1364)
    8- مقام سوم باشگاههای تهران (1365)
    9- مقام سوم باشگاههای تهران (1366)
    10- مقام سوم باشگاههای تهران (1367)
    11- نایب قهرمان باشگاههای تهران (1368)
    12- قهرمان جام میلز هندوستان (1368)
    13- قهرمان جام بوردولو هندوستان (1368)
    14- قهرمان لیگ قدس باشگاههای ایران (69-1368)
    15- نایب قهرمان باشگاههای تهران (1369)
    16- نایب قهرمان جام حذفی ایران (70-1369)
    17- قهرمان جام باشگاههای آسیا (70-1369)
    18- قهرمان باشگاههای تهران (1370)
    19- قهرمان جام استقلال قطر (1370)
    20- نایب قهرمان لیگ آزادگان (71-1370)
    21- نایب قهرمان جام باشگاههای آسیا (71-70)
    22- مقام هفتم جام برتر باشگاههای تهران (1371)
    23- مقام پنجم لیگ آزادگان (1371)
    24- مقام سوم تورنمنت نقش جهان اصفهان (1372)
    25- قهرمان لیگ دسته سوم ایران (1372)
    26- نایب قهرمان لیگ آزادگان (1373)
    27- قهرمان جام برتر باشگاههای ایران (1373)
    28- مقام چهارم تورنمنت جام وحدت امارات (1373)
    29- مقام سوم لیگ آزادگان (1374)
    30- قهرمان جام حذفی ایران (75-1374)
    31- مقام چهارم تورنمنت نقش جهان اصفهان(1375)
    32- مقام چهارم جام در جام باشگاههای آسیا (76-1375)
    33- مقام ششم لیگ آزادگان (76-1375)
    34- نایب قهرمان جام دوستی امارات (1376)
    35- قهرمان جام خزر رشت (1376)
    36- قهرمان جام پرچم ترکمنستان (1376)
    37- قهرمان لیگ آزادگان (78-1377)
    38- نایب قهرمان جام حذفی ایران(78-1377)
    39- نایب قهرمان لیگ آزادگان (78-1377)
    40- مقام سوم تورنمنت جام دوستی لورکوزن آلمان (1378)
    41- مقام سوم تورنمنت کیش (1378)
    42- قهرمان جام حذفی ایران (79-1378)
    43- نایب هقرمان جام باشگاههای آسیا(79-1378)
    44- نایب قهرمان لیگ آزادگان (79-1378)
    45- قهرمان لیگ آزادگان (80-1379)
    46- مقام چهارم جام در جام باشگاههای آسیا (80-1379)
    47- قهرمان تورنمنت کیش (1380)
    48- مقام سوم تورنمنت لوله آک مشهد (1380)
    49- مقام سوم جام باشگاههای اسیا (81-1380)
    50- نایب قهرمان لیگ برتر ایران (80-1380)
    51- قهرمان جام حذفی ایران (81-1380)
    52- قهرمان تورنمنت گلدستون کاپ اتحادیه باشگاههای ایران (1381)
    53- مقام نهم لیگ برتر ایران (82-1381)
    54- نایب قهرمان لیگ برتر ایران (83-1382)
    55- نایب قهرمان جام حذفی ایران (83-1382)
    56- نایب قهرمان تورنمنت صلح و دوستی تهران 01383)
    57- مقام سوم لیگ برتر باشگاههای ایران (84-1383)
    58- قهرمان تورنمنت جام صلح و دوستی تهران (1384)
    59- قهرمان لیگ برتر باشگاههای ایران (85-1384)
    60- قهرمان جام حذفی ایران ( 87-1386)
    61-قهرمان جام حذفی ایران ( 91-1390 )
    62- قهرمان لیگ برتر باشگاه های ایران (92-1391)

سایت رسمی باشگاه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by XENON24; 26-07-2015 at 21:31.

2. 10 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای امير موسر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این پروپجیچ بازیکنه خوبیه اینطور که من کلیپاشو دیدم ! امیدوارم قرادادشو بتونن ببندن ، 100 درصد به درد بخوره .

4. 4 کاربر از امير موسر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

درود
    دوستان در حال حاضر تیم چند فوروارد داره؟
    به نظرتون خط حمله ضعیف نیست؟

6. این کاربر از dvb595959 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود
    دوستان در حال حاضر تیم چند فوروارد داره؟
    به نظرتون خط حمله ضعیف نیست؟
    الان آرش برهانی و سجاد شهباززاده رو داریم فقط! البته جابر انصاری و بهنام برزای هم هافبک مهاجم هستند
    چرا ضعیفه این Pero Pejic رو بگیریم مشکل خط حمله حل میشه این رو ببینید:

حیف نیست خداوکیلی؟؟

8. 3 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض شماره پیراهن بازیکنان استقلال

مسوولان باشگاه استقلال در آستانه بازی افتتاحیه لیگ پانزدهم برابر سیاه‌جامگان، شماره پیراهن بازیکنان این تیم را مشخص کردند.

شماره پیراهن بازیکنان استقلال به شرح زیر است:

1-سید مهدی رحمتی

2- خسرو حیدری

3- محمدرضا خرسندنیا

4-روزبه چشمی (زیر 23 سال)

5-حنیف عمران‌زاده

6- امید ابراهیمی

7- ------

8-یعقوب کریمی

9- آرش برهانی

10- سجاد شهباززاده

11- جابر انصاری

12- امین حاج محمدی

13- جاسم کرار

15- هرائیر مگویان

16- مهدی رجبی‌فرد (بازیکن زیر 21 سال)

18-ریوالدو باربوزا

20- میثم مجیدی

22- وحید طالب‌لو

28- محسن کریمی (زیر 23 سال)

77- بهنام برزای (زیر 23 سال)

88- فرشید اسماعیلی (زیر 23 سال)

همانطور که مشاهده کردید، پیراهن شماره 7 استقلال به هیچ بازیکنی داده نشد و جاسم نیز همان شماره 13 را به تن خواهد کرد.

cup.ir

10. 2 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

الان آرش برهانی و سجاد شهباززاده رو داریم فقط! البته جابر انصاری و بهنام برزای هم هافبک مهاجم هستند
    چرا ضعیفه این Pero Pejic رو بگیریم مشکل خط حمله حل میشه این رو ببینید:

حیف نیست خداوکیلی؟؟
    شهباززاده بهش اعتقاد دارم.
    آرش بازیکن خوبیه البته اگه سر فرم باشه.... فصل قبل زیاد ازش استفاده نشد و میترسم نتونه انتظارات رو برآورده کنه.
    وجود فقط دو بازیکن در خط حمله اصلا قابل قبول نیست.
    سبک بازی هر دو هم نزدیک به همه و فکر کنم وجود یک فوروارد قدرتی هم برای تیم لازم بود.... ی فوروارد سر زن هم همینطور.
    این فوروارد خارجیه هم معلوم نیست که حتما به تیم اضافه بشه.
    امیدوارم به مشکل بر نخوریم.

12. این کاربر از dvb595959 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شهباززاده فوق عالیه از نظر من ! خیلی خوش استیل بازی میکنه ! یجورایی با غرور بازی میکنه .

14. 2 کاربر از امير موسر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

این داستان شماه هفت واقعا مسخره بود
    اخرش هم همونجور که انتظار میرفت تیم مدیریت با انفعال شماره رو به کسی نداد

16. این کاربر از bleu2u4u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من شماره 7 بایگانی شد خوبه ، بزارن یه بازیکنی پیدا شد که به اندازه مجیدی بی غیرت باشه بعد بدن به همون .

این همه اسطوره داره باشگاه هیچ کدومو بایگانی نکردن بعد یارو همیشه تو حساس ترین شرایط زده ری... تو تیم ، حالا شده اسطوره !!!

18. 4 کاربر از امير موسر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دل خیلی‌ها را شکستم؛ حلالم کنید
    اکبرپور:ای‌کاش وقتی از استقلال رفتم خداحافظی می‌کردم/خداحافظی کردم تا راه را برای عنایتی باز کنم!
    مهاجم سابق تیم فوتبال استقلال گفت: ای کاش همان دو سال پیش که از استقلال رفتم در 30 سالگی خداحافظی می‌کردم.

سیاوش اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ،در خصوص تصمیمش بابت خداحافظی از دنیای فوتبال و آینده خود صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید.
    فارس: چطور شد چنین تصمیمی گرفتی؟
    به هر حال می‌خواستم فصل نقل و انتقالات تمام شود و این موضوع را رسما اعلام کنم. از طریق شما به همه مردم، هواداران فوتبال، دوستان و مربیان اعلام می‌کنم که امروز 6 مرداد 1394 از دنیای حرفه‌ای فوتبال خداحافظی می‌کنم.
    فارس: چرا چنین تصمیمی گرفتی؟
    من از دست بازیکنانی نبودم که از 20 سالگی به تیم ملی بیایم. من در تمام رده‌ها از نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید و بزرگسالان بازی کردم و انصافا خیلی خسته شدم. احساس کردم وقت استراحت است و باید از این همه تمرین فشرده به نوعی فرار کنم.
    فارس: فکر نمی کنی انتخاب سال گذشته‌ات کمی اشتباه بود؟
    حقیقتا من سال گذشته می‌خواستم از فوتبال خداحافظی کنم اما به درخواست چند نفر از دوستانم و علی‌الخصوص مهدی رحمتی به پیکان رفتم که جا دارد از او هم تشکر کنم ولی ای کاش که همان سال گذشته خداحافظی کرده بودم و بعد از جدایی از استقلال این تصمیم را می‌گرفتم.
    فارس: ظاهرا هنوز دلت با استقلال است.
    مگر می‌شود نباشد. روزی که از استقلال بیرون آمدم باید خداحافظی می‌کردم و این کار خیلی قشنگ‌تر بود. این هم یکی از اشتباهاتی بود که در کنار تمام اشتباهاتم داشتم.
    فارس: اما هنوز هم می‌توانستی بازی کنی و خیلی از بازیکنان با سن بیشتر از تو در لیگ حضور دارند.
    من 32 سالم است و همیشه دوست داشته‌ام در ذهن هواداران استقلال بمانم. دوست نداشتم همه وقتی اسم من می‌آید واکنش منفی داشته باشند و به همین خاطر تصمیم گرفتم از فوتبال بروم. این اصلا خوب نیست که هوادار با صدایش تو را از فوتبال فراری بدهد. خودت باید بروی. من هم چنین تصمیمی داشتم.
    فارس:از این تصمیم پشیمان که نمی‌شوی؟
    من سیاوش اکبرپور هستم و هر وقت حرف بزنم روی آن می‌مانم. خدا را شکر در این سال‌ها با عزت بازی کردم و البته دل خیلی‌ها را شکستم و در مورد خیلی‌ها حرف زدیم و دل خیلی از هواداران هم از ما شکسته شد. دل مربیان رنجید ولی باید بگویم برای کسانی که برایم زحمت کشیدند ارزش قائل هستم. از حمید درخشان در تیم ملی نوجوانان گرفته تا محمودخان یاوری و شاغلام پیروانی. از امیر قلعه‌نویی، محمد خاکپور و افشین پیروانی. از خیلی ها که اگر بخواهم اسمشان را بیاورم شاید یک کتاب شود. همین برانکو علی دایی هم خیلی برای من زحمت کشیدند. معمولا بازیکنانی که خداحافظی می‌کنند خیلی ناراحت هستند ولی من خوشحالم و چیزی در دلم نیست. دوست دارم در عرصه مدیریت و یا مربیگری فعالیت کنم و ان‌شالله به زودی کار را آغاز خواهم کرد.
    فارس: اقدامی هم انجام دادی؟
    فعلا سه، چهار ماه می‌خواهم استراحت کنم تا ذهنم از فضای فوتبال دور باشد. در این دو سه سال اخیر چیزهایی دیدم که خیلی غصه خوردم. سال 84 و یا 85 که اوج فوتبال ما بود هیچ کدام از این اتفاقات چند سال اخیر به چشم نمی‌آمد و اصلا مطرح نمی‌شد. دیروز به یکی از دوستانم گفتم. زمانی که دربی نزدیک بود ما رفاقت‌های زیادی داشتیم. مثلا با علی انصاریان و بهروز رهبری‌فرد ولی در این یکدیگر را می‌کشتیم و تکه و پاره می‌کردیم. من در این چند سال یکسری دلال‌بازی‌ها دیدم و یکسری حرف‌ها شنیدم که دوست ندارم درباره‌اش صحبت کنم ولی اگر حرف بزنم دل خیلی‌ها به درد می‌آید اما همانطور که گفتم از همه کسانی که برایم زحمت کشیدم تشکر می‌کنم حتی از امیر قلعه‌نویی که می‌دانم خیلی از دستم ناراحت است ولی از طریق [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به او می‌گویم آقای قلعه‌نویی فوتبال تمام شد. من به شما مدیون هستم و از بابت همه زحماتی که برایم کشیدی تشکر می‌کنم.
    فارس: صحبت خاصی نداری؟
    برای همه فوتبالیست‌های ایران آرزوی سلامتی می‌‌کنم و به خصوص برای رضا عنایتی که روزی همبازی‌ام بود آرزوی موفقیت می‌ کنم و امیدوارم تا 50 سالگی به فوتبال ادامه بدهد. من از فوتبال خداحافظی کردم تا راه را برای امثال رضای عزیز باز کنم.

20. این کاربر از امير موسر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 43 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •