تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: راهنمایی خرید هارد 2 ترا یا 3 ترا اینترنال وسترن گرین

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض راهنمایی خرید هارد 2 ترا یا 3 ترا اینترنال وسترن گرین

سلام جهت ارشیو اطلاعات میخواهم یک هارد بگیرم عمرش خوب باشه این هاردهای گرین وسترن اگر درایو رو باز نکنی خاموش میشن درسته ؟ و عمر بیشتری میکنند درسته ؟؟

حالا موندم ظرفیت 2 ترابایت بگیرم یا 3 تراباید اخه فکر کنم 3 ترابایت ها فرمت کردنش تفاوت داره و اختلاف قیمتی هم 70 تومن هستش میصرفه ؟ 3 ترابایت بگیرم ؟ و اینکه هر کدومش چقدر در دسترس هستش فکر کنم 2 ترا بایت حدود 1800 گیگ درسته اون چقدره ؟

بهترین روش هم برای فرمت کردنشون از چه روشی هستش

در ضمن من الان روی سیستم 2 تا هارد دارم یکی 1 ترابیت سیگت و یکی هم همین 2 ترابایت گرین این مدل WD20EZRX

مدل 3 ترابایت هم این هستش که قصط خرید دارم WD30EZRX

مادربرد من p8h77-v asus هستش نوع بایوسش بهش میخوره ؟ فکر کنم مادربرد بشه 3 تا هارد بهش وصل کرد در ضمن پاور هم 750 دارم
    Last edited by QSEVEN; 25-07-2015 at 13:09.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام جهت ارشیو اطلاعات میخواهم یک هارد بگیرم عمرش خوب باشه این هاردهای گرین وسترن اگر درایو رو باز نکنی خاموش میشن درسته ؟ و عمر بیشتری میکنند درسته ؟؟

حالا موندم ظرفیت 2 ترابایت بگیرم یا 3 تراباید اخه فکر کنم 3 ترابایت ها فرمت کردنش تفاوت داره و اختلاف قیمتی هم 70 تومن هستش میصرفه ؟ 3 ترابایت بگیرم ؟ و اینکه هر کدومش چقدر در دسترس هستش فکر کنم 2 ترا بایت حدود 1800 گیگ درسته اون چقدره ؟

در ضمن من الان روی سیستم 2 تا هارد دارم یکی 1 ترابیت سیگت و یکی هم همین 2 ترابایت گرین این مدل WD20EZRX

مدل 3 ترابایت هم این هستش که قصط خرید دارم WD30EZRX

مادربرد من p8h77-v asus هستش نوع بایوسش بهش میخوره ؟ فکر کنم مادربرد بشه 3 تا هارد بهش وصل کرد در ضمن پاور هم 750 دارم
    سلام .

این هاردهای گرین وسترن اگر درایو رو باز نکنی خاموش میشن درسته ؟
    درسته و با نرم افزار WD idle time utility ميتونيد مديريت كنيد .

و عمر بیشتری میکنند درسته ؟؟
    خير ؛ هدپاركينگ و Sleep شدن بدفعات زياد فقط بخاطر كاهش در مصرف انرژي هست و باعث افزايش عمر نميشه و حتي برعكس ممكن هست باعث خرابي زودرس هم بشود .

حالا موندم ظرفیت 2 ترابایت بگیرم یا 3 تراباید
    و اختلاف قیمتی هم 70 تومن هستش میصرفه ؟ 3 ترابایت بگیرم ؟
    اگر حجم اطلاعات زياد هست و دائماً بيشتر هم ميشود پس سه ترابايت رو انتخاب كنيد كه دوباره مجبور نشيد هارد ديسك ديگه بخريد .

اینکه هر کدومش چقدر در دسترس هستش فکر کنم 2 ترا بایت حدود 1800 گیگ درسته اون چقدره ؟
    حدوداً 2.794 ترابايت .

اخه فکر کنم 3 ترابایت ها فرمت کردنش تفاوت داره
    اصولاً هارد ديسكهاي بيشتر از دوترابايت رو بصورت GPT ،دInitialize ميكنند . Initialize كردن هارد ديسك با Format كردن پارتيشنها دو موضوع كاملاً متفاوت هست . فرمت كردن پارتيشنها فرقي با ساير هارد ديسكها نداره . اگر فقط در ويندوز استفاده ميكنيد مبتونبد پارتيشنها رو با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد .

از Disk management ويندوز هم ميتونيد هارد ديسك رو Initialize و سپس پارتيشن بندي و در نهايت پارتيشنهاي ساخته شده رو با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد .

مادربرد من p8h77-v asus هستش نوع بایوسش بهش میخوره ؟
    مشكلي با نصب و دسترسي به تمام ظرفت هارد ديسك سه ترابايت روي اين مادربرد نخواهيد داشت .

3. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام .

درسته و با نرم افزار WD idle time utility ميتونيد مديريت كنيد .

خير ؛ هدپاركينگ و Sleep شدن بدفعات زياد فقط بخاطر كاهش در مصرف انرژي هست و باعث افزايش عمر نميشه و حتي برعكس ممكن هست باعث خرابي زودرس هم بشود .

اگر حجم اطلاعات زياد هست و دائماً بيشتر هم ميشود پس سه ترابايت رو انتخاب كنيد كه دوباره مجبور نشيد هارد ديسك ديگه بخريد .

حدوداً 2.794 ترابايت .

اصولاً هارد ديسكهاي بيشتر از دوترابايت رو بصورت GPT ،دInitialize ميكنند . Initialize كردن هارد ديسك با Format كردن پارتيشنها دو موضوع كاملاً متفاوت هست . فرمت كردن پارتيشنها فرقي با ساير هارد ديسكها نداره . اگر فقط در ويندوز استفاده ميكنيد مبتونبد پارتيشنها رو با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد .

از Disk management ويندوز هم ميتونيد هارد ديسك رو Initialize و سپس پارتيشن بندي و در نهايت پارتيشنهاي ساخته شده رو با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد .

مشكلي با نصب و دسترسي به تمام ظرفت هارد ديسك سه ترابايت روي اين مادربرد نخواهيد داشت .

با تشکر از پاسخ شفاف و دقیقتون

بقط اینکه اصولا این هاردها به طور پیش فرض چه مقدار زمان میبره خاموش و روشن بشن اگر یک با ر باز بشن و بعد از هارد خارج شد چقدر زمان میزره خاموش بشه

و سوال اخر به نظر شما بهتر از این هارد چه هارد هستش که عمر و کیفیت بهتری داشته باشه و سرعتشم هم بهتر باشه گذینه ای دیگه ای هم هست ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از پاسخ شفاف و دقیقتون

بقط اینکه اصولا این هاردها به طور پیش فرض چه مقدار زمان میبره خاموش و روشن بشن اگر یک با ر باز بشن و بعد از هارد خارج شد چقدر زمان میزره خاموش بشه

و سوال اخر به نظر شما بهتر از این هارد چه هارد هستش که عمر و کیفیت بهتری داشته باشه و سرعتشم هم بهتر باشه گذینه ای دیگه ای هم هست ؟
    همانطوریکه در عکس زیر میبینید مقدار پیش فرض هشت ثانیه هست فقط برای مدلهای جدید میتوان تا 300 ثانیه تنظیم کرد ولی برای مدلهای قدیمیتر حداکثر تا 25.5 ثانیه میشه تنظیم کرد . حتی با استفاده از سوییچ D/ میتونید تایمر را غیر فعال کنید (كه توصيه نميكنم) . با سوییچ R/ هم میتونید یه ریپورت از current timer بگیرید .

در مورد سوال آخر ؛ اگر بودجه هست میتونید WD Black انتخاب کنید .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

همانطوریکه در عکس زیر میبینید مقدار پیش فرض هشت ثانیه هست فقط برای مدلهای جدید میتوان تا 300 ثانیه تنظیم کرد ولی برای مدلهای قدیمیتر حداکثر تا 25.5 ثانیه میشه تنظیم کرد . حتی با استفاده از سوییچ D/ میتونید تایمر را غیر فعال کنید (كه توصيه نميكنم) . با سوییچ R/ هم میتونید یه ریپورت از current timer بگیرید .

در مورد سوال آخر ؛ اگر بودجه هست میتونید WD Black انتخاب کنید .
    ممنونم ولی ای. Black عمرش بیشتر هستش ؟ قیمتش هم خیلی زیاده اون بنفش و ابیش چه فرقی میکنه

پروفشنال Amir rza's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    اگه گفتی!!!؟ D:

پيش فرض

سلام هارد Black وسترن کارایی و سرعت بهتر ولی مصرف برق بالاتر و صدای بیشتری دارد.
    هارد Blue هاردی عادی محسوب میشه که نه مثل گرین مصرف برق پایین و سرعت پایین دارد و نه مثل بلک که سرعت بیشتری دارد...
    هارد بنفش اصلا برای کامپیوتر دسکتاپ توصیه نمیشه بهش فکر نکنید!!!

9. 2 کاربر از Amir rza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم ولی ای. Black عمرش بیشتر هستش ؟ قیمتش هم خیلی زیاده اون بنفش و ابیش چه فرقی میکنه
    WD Purple سرعت بالايي نداره و با توجه به اينكه انتظار داريد سرعت خوبي داشته باشه پس گزينه مناسبي براي شما نخواهد بود ضمن اينكه اين سري بيشتر براي DVR ، سيستمهاي دوربين مدار بسته و ... استفاده ميشه . WD Blue هم حداكثر يكترابايتي هست پس از ليست انتخابي شما خط ميخوره . اگر بودجه ـتون به WD Black نميرسه ميتونيد سيگيت انتخاب كنيد كه پرفورمنس مناسبي دارند .

11. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

WD Purple سرعت بالايي نداره و با توجه به اينكه انتظار داريد سرعت خوبي داشته باشه پس گزينه مناسبي براي شما نخواهد بود ضمن اينكه اين سري بيشتر براي DVR ، سيستمهاي دوربين مدار بسته و ... استفاده ميشه . WD Blue هم حداكثر يكترابايتي هست پس از ليست انتخابي شما خط ميخوره . اگر بودجه ـتون به WD Black نميرسه ميتونيد سيگيت انتخاب كنيد كه پرفورمنس مناسبي دارند .
    یعنی سیگت باراکادا اونی که اخرش 003 فکر کنم داره از وسترن دیجیتال گرین هم بهتره ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یعنی سیگت باراکادا اونی که اخرش 003 فکر کنم داره از وسترن دیجیتال گرین هم بهتره ؟؟؟
    از نظر سرعت بله ، از WD Green بهتر هستند .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از نظر سرعت بله ، از WD Green بهتر هستند .
    از نظر طول عمر چی >؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •