تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: دمای بالای سی پی یو i7 4790k !!! کمک!!!؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض دمای بالای سی پی یو i7 4790k !!! کمک!!!؟؟؟

سلام دوستان اقا من یه سی پی یو i7 4790k گرفتم البته کولر نگرفتم واسش ....!

دمای معمولیش که پی سی هیچ کاری نمیکنه یعنی لود 1 درصد هم نیست 39 تا 45 میشه !!
    اما وقتی با تستر از سی پی یو 100 درصد کار میکشم دما خیلی سریع به 100 میرسه حتی به 1 دقیقه هم نمیشکشه !!!!

سی پی یو رو هم تاره چند روزه گرفتم .... دارم دیونه میشم !!!! کسی میدونه چیکاره ؟!؟ .
    وقتی هم که بازی watch dogs رو بالا میارم دما میرسه تا 72 تا 85 اگر بیشتر مثلا 1 ساعت اجرا باشه به 90 هم میرسه !!!!

اگه کولر بگیرم میتونه به حالت نرمال برسه یا نه؟؟؟

مادربردم هم اینه : giga p85-d3 rev2.0 رم: 2*4 1333 خواهش میکنم یکی جواب بده !!! اگه سی پی یو مشکل داره که عوضش کنم !!
    ش

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdi 78's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

39 تا 45 نرمال هست ولی دمای لودش نه!!!!!!!
    شما از تو بایوس کنترل خودکار سرعت فن رو تغییر ندادید؟؟
    یه اسکرین شات از Hw monitor pro بگیرید برامون یعنی نرم افزار رو باز کنید و بعد بازی کنی و بعد اسکرین شات بگیرید
    اورلاک نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آیا موقع نصب کولر ، به خمیر سیلیکون(ترمال گریس) توجه کردید که پاک نشه و آیا کولر رو بعد نصب جدا کردید از cpu؟؟
    دمای محیط چند هست؟ کیس رو تو این جای کیس های میز کامپیوتر که دور تا دورشون بستس که نگذاشتید؟
    بعد مطمئنی ولتاژ درستی به CPU می رسه؟؟
    بعد جدا از این مشکل چرا رم با فرکانس 1333 خریدید اونم با این پردازنده؟

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

4770 در کل دماش بالا هست.......با یه نرمافزار خود مین هم چک کنید...بعضی نرمافزارا مشکل سازگاری دارن.
    خمیر مناسب استفاده کنید......مثلا من خودم این اواخر خمیر cpu i5 2500رو پاک کردم ولی چون خمیر تموم کرده بودم بهش خمیرر نزدم....بازی gtav رو که باز میکردم در عرض کمتر از 90 ثانیه بازی کردن دما به 90 میرسید!!!!رفتم میر مرغوب خریدم الان با فن خودش از 73 رد نمیشه.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

لطفا در یک تاپیک بحث رو دنبال کنید و تاپیک تکراری نزنید همونطور که گفتم اگه مشکل بالا بودن دما رو دارید باید کنترلش کنید مانند خرید یک کولر مناسب خمیر خوب برای پردازنده تهویه مناسب کیس و کاهش دمای محیط پردازندتون مشکلی نداره اگر در بایوس و همه نرم افزارها این دما رو دارید کنترلش کنیید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

5. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdi 78's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

4770 در کل دماش بالا هست.......با یه نرمافزار خود مین هم چک کنید...بعضی نرمافزارا مشکل سازگاری دارن.
    خمیر مناسب استفاده کنید......مثلا من خودم این اواخر خمیر cpu i5 2500رو پاک کردم ولی چون خمیر تموم کرده بودم بهش خمیرر نزدم....بازی gtav رو که باز میکردم در عرض کمتر از 90 ثانیه بازی کردن دما به 90 میرسید!!!!رفتم میر مرغوب خریدم الان با فن خودش از 73 رد نمیشه.
    4790k دارن ایشون
    بعد 73 هم برای 2500 شما هم یکم بالاست.
    (من تا حالا فک می کردم Phenome II X6 من خیلی گرم می شه ولی انگار cpu های شما دیگه زیادی گرمن مال من از 55 رد نمی کنه البته قدرت پردازنده شما خیلی بیشتر مال من هست ولی بهتون پیشنهاد می دم یه کولر خوب بخرید. کولر های استوک زیاد جالب نیستن)
    Last edited by mehdi 78; 05-07-2015 at 00:32.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باسلامو عرض خسته نباشید .
    این cpu ای که شما دارید جزو قوی ترین هاب بازاره پس بنابراین شما حتما باید باهاش یه فن بالای 100 تومنم بگیرید که خوب جواب بده
    فن های خوبی تو بازار هستن اگه با واتر کار میکنید که h100i اگه هم کولر ساده رو ترجیه میدید Noctua NH D15 Black سایلنت بودن رو در عین خنک کنندگی خوب اراءه میده
    البته در سوکت z97 و z170 گرم شدن یه امر طبیعیه اما نه تا 90 درجه !!!!!

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

اگه سی پی یو تون کا هست شاید مادربورد اورکلاکش میکنه و شما خبر ندارین

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •