تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشکل در هارد سیستم!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض مشکل در هارد سیستم!!!

با سلام
    سیستم روشن بود که به صورت اتفاقی کابل دیتای هارد از پشت هارد قطع شد وقتی در همان حالت روشن کابلو جا زدم صفحه مشکی شد و دیگه هر کار کردم ویندوز 8.1 بالا نیامد!!!
    آیا هارد به مشکل سخت افزاری خورده یا ویندوزش بر اثر این شک مشکل پیدا کرده ؟از کجا میشه فهمید مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری؟
    کلی اطلاعات روی هارد دارم
    ضمنا وقتی وارد بایوس میشم هارد شناسائی شده و وقتی به صدای هارد گوش میکنم در حال چرخیدن و کار هست!
    آیا نرم افزاری هست که اگر احیانا ویندوز مشکل دار شده باشه تعمیرش کرد که سیستم بالا بیاد؟یا در کل بفهمم مشکل دقیقا از کجاست؟
    با سپاس از پاسخ شما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوستان کارم فوریه اگر کسی میدونه کمک کنه لطفا بد جوری گیر کردم!

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    سیستم روشن بود که به صورت اتفاقی کابل دیتای هارد از پشت هارد قطع شد وقتی در همان حالت روشن کابلو جا زدم صفحه مشکی شد و دیگه هر کار کردم ویندوز 8.1 بالا نیامد!!!
    آیا هارد به مشکل سخت افزاری خورده یا ویندوزش بر اثر این شک مشکل پیدا کرده ؟از کجا میشه فهمید مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری؟
    کلی اطلاعات روی هارد دارم
    ضمنا وقتی وارد بایوس میشم هارد شناسائی شده و وقتی به صدای هارد گوش میکنم در حال چرخیدن و کار هست!
    آیا نرم افزاری هست که اگر احیانا ویندوز مشکل دار شده باشه تعمیرش کرد که سیستم بالا بیاد؟یا در کل بفهمم مشکل دقیقا از کجاست؟
    با سپاس از پاسخ شما
    سلام .

خيلي ساده ، هارد ديسك رو به سيستم ديگر بعنوان هارد ديسك دوم غير ويندوزي متصل و بررسي كنيد كه آيا ميتوانيد به اطلاعات موجود در اين هارد ديسك دسترسي داشته باشيد ؟ اگر نه يك عكس از Disk management اينجا بذاريد .

اگر سيستم ديگه اي نداريد ؛ سيستم رو با ميني ويندوز xp كه در Hiren's BootCD هست بالا بياريد و چك كنيد ميتونيد به اطلاعات موجود در هارد ديسك دسترسي داشته باشيد ؟ فقط دقت كنيد كه اگر UEFI/SecureBoot فعال و هارد ديسك هم GPT باشه اين روش جواب نميده كه در اينصورت ميتونيد از لينوكسهاي live كه با استفاده از برنامه rufus روي فلش مموري رايت شدن استفاده كنيد .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام این کارو قبلا انجام دادم 4تا درایو داشتم همه درایو ها شناسائی شدند جز درایو c که ویندوز 8.1 روش نصب بوده که حجم این درایو شناسائی نمیشه و فرمت ntfs تبدیل به RAW شده
    ظاهرا فایلهای بوت این درایو مشکل خورده حالا چطور میشه بدون فرمت کردن این درایو دوباره برگرده که بتونم به صورت مستقل باهاش ویندوزو دوباره بالا بیارم و اطلاعات درایو c پاک نشوند!؟
    لطفا اگر روش یا نرم افزاری معرفی میفرمائید نحوه اجرای دقیقش هم بفرمائید
    ممنون از راهنمائی شما دوستان عزیز

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام مجدد
    یه فلش اپیسر 8 گیگ دارم رایت پروتکت شده تقریبا همه روشها و نرم افزارهارو تست کردم درست نشده شما روش خاصی میدونید کمک بفرمائید؟
    ببخشید اگر جاش اینجا نبود تو بخش مربوطه هم پرسیدم کسی نتونست جواب درستی بده!

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام این کارو قبلا انجام دادم 4تا درایو داشتم همه درایو ها شناسائی شدند جز درایو c که ویندوز 8.1 روش نصب بوده که حجم این درایو شناسائی نمیشه و فرمت ntfs تبدیل به RAW شده
    ظاهرا فایلهای بوت این درایو مشکل خورده حالا چطور میشه بدون فرمت کردن این درایو دوباره برگرده که بتونم به صورت مستقل باهاش ویندوزو دوباره بالا بیارم و اطلاعات درایو c پاک نشوند!؟
    لطفا اگر روش یا نرم افزاری معرفی میفرمائید نحوه اجرای دقیقش هم بفرمائید
    ممنون از راهنمائی شما دوستان عزیز
    ظاهرا فایلهای بوت این درایو مشکل خورده
    مشکل از فایلهای بوت ویندوز نیست بلکه مشکل اینجاست که فایل سیستم درایو C که NTFS بوده خاطر کاری که انجام دادید خراب شده و در نتیجه دسترسی به اطلاعات موجود در آن امکان پذیر نیست .

روی درایو RAW شده یه چک دیسک انجام بدید . اگر درست نشد طبق روشهای گفته شده در پست اول و دوم تاپیک زیر عمل کنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام خدمت شما متاسفانه با روشهائی که در این لینک بود مشکلم حل نشد چون فقط یک بار تونستم هارد یک سیستم دیگه را به سیستم خودم که ویندوزهاشون یکی بود وصل کنم و همزمان با دوتا هارد سیستم بالا آمد اما وقتی فقط یک بار مجبور شدم ریست کنم دیگه همزمان نتونستم دو تا هاردو وصل کنم و سیستم بالا بیاد و سیستم در هنگام بالا آمدن مدام هنگ میکرد و فقط وقتی هاردی که درایو ویندوزش مشکل خورده بودو از سیستم جدا میکردم با هارد جدید سیستم بالا میامد!!!
    بماند که وقتی این هارد کمکی را دوباره به سیستمش وصل کردم بالا نیامد و فقط در حالت سیف مود بالا میامد و مجبور شدم با فلش بوتیبل ویندوز 8.1 از گزینه رفرش سیف مود ریکاوریش کنم و در نتیجه کل نرم افزارهاش پاک شد و فقط فایلها باقی ماندند به نظر شما دلیل مشکل خوردن این هارد که برای بالا آوردن سیستم دیگه ازش کمک گرفتم از چی میتونه باشه برام جالبه که دلیلشو بدونم؟

و اما مشکل اصلی که پا برجاست آیا نرم افزار بوتیبلی قوی و کار آمدی هست که بتونم بریزم روی فلش و بعد درایو RAW شده را به حالت اولش NTFS برگردونم بدون اینکه همین درایو که درایو ویندوز هم هست مشکلی پیدا کنه بالا بیاد ؟آیا میشه همین نرم افزارها که در لینک بالا معرفی شده را بصورت بوتیبل روی فلش بریزم و برای حل مشکلم ازشون استفاده کنم یا نرم افزار یا روش بهتری هم هست که بتونم انجام بدم و مشکلم حل بشه؟

ضمنا تونستم با نرم افزار Wondershare.LiveBoot.2012 سیستم را بالا بیارم و محتویات درون درایوهای دیگه را ببینم به جز همین درایو که RAWشده! باید بگم که یکی دوتا نرم افزار ریکاوری هم داشت که نتونستن مشکلمو حل کنند و در هنگام اجراشون سیستم تقریبا هنگ میکرد و بسیار کند میشد!

با سپاس از توجه و وقتی که مبذول میفرمائید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام امکانش هست که جواب منو سریعتر بدید؟در مورد رایت پروتکت فلش موردی برای راهنمائی نداشتید که صد در صد عملی باشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •