تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: عدم شناسایی هارد در هنگام نصب ویندوز

داره خودمونی میشه moh3enkimia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    Ghaemshahr

2 عدم شناسایی هارد در هنگام نصب ویندوز

سلام،در قسمت پارتیشن هارد نشون داده نمیشه،لپ تاپ مدل ایسر v5-571g هارد فرمت داینامیک داره ک اونجور ک میدونم باید بیسیک باشه تا بشه وین نصب کرد،ولی اگه تبدیل کنم اطلاعات پاک میشه و من نمیخوامپاک شه،حتی هاردو ب عنوان هارد دوم گذاشتم رو ی سیستم ولی ج نداد با اکرونیس هم چیزی نمیتونم ببینم و خالی نشون میده،ویندوزی ک هم رو هارد نصبه صفحه آبی میده،تنطیمات ستاپ رو هم تغییر دادم ولی ج نداد.عکس های ضمیمه رو هم ببینید.ممنون میشم راهنمایی کنید.

Last edited by moh3enkimia; 30-06-2015 at 08:28.

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام

در بایوس چک کنید ببینید هارد شناسایی شده است یا خیر ؟

در تنظیمات Main >>> Sata Mode گزینه IDE را انتخاب کنید و دوباره نصب را امتحان کنید.

(در صورتی که ویندوز نصب نشد دوباره حالت AHCI را انتخاب کنید)

اگر هارد شما در حالت GPT است ؛ نصب در حالت UEFI را امتحان کنید . توضیحات بیشتر : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Acer Aspire V5-571G Intel SATA AHCI Driver را برای ویندوز مورد نظر خود دانلود کنید و آنها را از حالت فشرده خارج کنید

( از حالت Zip و یا RAR خارج کنید) و در فلش مموری کپی کنید.

هنگامی که به قسمت انتخاب پارتیشن رسیدید Load Drivers را بزنید و ادرس درایورها انتخاب کنید و اجازه دهید درایورها نصب شوند ؛ ببینید درایوها

برای نصب ویندوز ظاهر نمی شوند. .

با یک ویندوز دیگر امتحان کنید.

البته در هارد های داینامیک هم می توان ویندوز نصب کرد ولی امکان نصب ویندوز فقط در درایویی که ویندوز قبلی در آن نصب بوده است وجود دارد و امکان پارتیشن بندی و تغییر در حجم درایوها هم وجود ندارد.

امکان تبدیل هارد Dynamic به Basic بدون پاک شدن اطلاعات وجود دارد ؛ ولی چون ویندوز فعلی شما در شرایط خوبی قرار ندارد و هر لحظه امکان

ریستارت سیستم به دلیل بلواسکرین وجود دارد و اگر در هنگام تبدیل سیستم ریستارت شود ؛ اطلاعات شما دچار مشکل خواهند شد ؛ انجام این

کار توصیه نمی شود.

اگر به نتیجه نرسیدید ؛ سوال خود را در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم بپرسید.
    Last edited by vissoto; 30-06-2015 at 13:25.

3. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام منم مشکل تقریبا مشابهی دارم
    من یه Ssd لایتون ۲۴۰ گیگ خریدم و از طریق کابل ساتا به سوکت ساتا ۳ مادربردم که giga p61 هست وصل کردم. مادربردم ۴ تا ساتا ۲ و نیز ۲تا ساتا۳ داره
    اولا در هنگام بالا بوت به شدت قابل توجهی سرعت بوت کم شده بود. البته این در حالتی بود که هاردهای قبلی رو سیستم وصل بود و ویندوز روی سیستم بود.
    اول یه اییمیج با اکرونیز ترو ایمیج از ویندوز فعلیم گرفتم و بعدش هاردم با دیوایس منیجز ویندوز پارتیشن بندی کردم به صورت mbr و ۲تا درایو ساختم و درایو اولش را نیز اکتیو کردم و نیز چک کردم که دینامیک نباشه. سپس از طریق ساخت فلش بوت اکرونیز اونو روی هارد ssd ریختم ولی بعدش که رفتم تنظیمات بایوس را گذاشتم روی هارد ssd دیگه بوت نشد. که با برگردونن بوت روی هازد قبلی میندوز بالا میومد
    بعدش برداشتم بقیه هارد ها رو جدا کردم و شروع کردم به نصب ویندوز ۷
    وقتی انتخاب زبان و نوع نسخه ultimat 64 bit ویندوز زدم دیدم که میزنه هارد موجود نیست و وقتی browse میزنم فقط سی دی رام را میشناسه و یه درایو بوت و درایو های هارد ssd وجود ندارن
    بعدش رفتم تو بایوس و حالت رو از ide به AHCI تغیر داذم و باز رفتم نصب ویندوز . مرحله انتحاب زبان که رد شد کلا مینوشت درایوی وجود نداره و اینبار کلا حتی سی دی رام هم نمیشناخت و فقط یه درایو همون boot x وجود داشت
    توی بایوسم هر چی گشتم گزینه ای برای تغیر ufei وجود نداشت .
    الانم هارد قبلی رو وصل کردم که با ویندوز اون بیام بالا که بعد از لودینگ ویندوز صفحه ابی تیره میاد و سریع سیستم ریست میشه
    ویندوز سون هم که دارم نصب میکنم از اینا نیست که اولش بگه ویندوز ufei نصب کنم
    راستی اینم اضافه کنم که اون ۴ عدد ساتا ۲ توی بایوس انگار یجورایی اصل کاری محسوب میشن و اون ۲تا سوکت ساتا۳ یجورایی انگار نمیشه باشون بوت کرد.اسمشم روی مادربرد زده G sata

خوب حالا راه حل من چیه ؟

اگر میتونستم اینجا عکس بفرستم از مراحل کار عکس گرفتم میزاشتم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •