تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشکل در کند شدن سیستم (عجیب!!!)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    جایی بین هیچ کجا و خداحافظ...

پيش فرض مشکل در کند شدن سیستم (عجیب!!!)

با سلام به همه دوستان عزیزم
    عرض کنم من یه سیستم دارم به این مشخصات
    M/B Asus M2NX-Plus AMD
    +CPU AMD Athlon 64 X2 5000
    Ram 2Gig = 1*2 OCZ DDR2 800
    VGA Asus Ati 4670
    Hdd 250 WD SATA
    Hdd 1TB WD SATA Green
    Power 380 Green
    OS Win 8.1 64 Bit

من ویندوز رو رو هار 250 ریخته SATA1 یه درایو 35 گیگی واسه ویندوز و بقیه اش هم واسه درایو D و اون هارد 1 ترا هم یک درایو بود روی SATA2
    این سیستم داشت به خوبی کار میکرد و مشکلی هم نداشت ولی کم کم دیدم که سرعت سیستم کم شده طوری که کاملآ محسوس بود مثلآ وقتی چند تا تب تو کروم باز میکردم دیگه سیستم جونش گرفته میشد یا مثلآ توی اسکرول کردن وب پیج ها لگ میزد یا مثلآ یه ویدیو 720p رو هم با لگ نشون میداد ولی قبلش FullHD رو هم براحتی پخش میکرد

Task Manager هم چیز خواصی رو نشون نمیداد و همه چیز طبیعی بود فقط وقتی مثلآ چنتا تب باز میکردم CPUUsage میرفت بالا ولی این غیر طبیعیه که دیگه سیستم اینقدر کتد بشه من خودم گفتم شاید رم کم میاره ولی دیدم رمم تو بدترین شرایط 1 گیگ خالی داره.
    ویندوز رو با اینکه سالم سالم بود عوض کردمو 7 64 ریختم (آپدیت April 2015) ولی همچنان همین مشکل ادامه داشت.

بعد شکم رفت به اون هار 250 چون قدیمی بود و 1 بارم رفته بود واسه تعمیر
    این شد که با HD Tune تستش کردم که عکساشو براتون میذارم جالب این بود که 4 بار benchmark گرفتم که نمودار هر دفعه تغییر کرد و تو تب Health هیچ اطلاعاتی رو از هیچکدوم از هاردها نشون نمیداد و برای بررسی Align بودن هارد هم برنامه تست کردم که عکس اونم براتون میزارم.

در نهایت تصمیم گرفتم که جای هارد هارو عوض کنم هار 1 ترا رو 2 تا پارتیشن کردم و رو پارتیشن اولی ویندوز ریختم و هارد 250 رو هم یک تیکه کردم و گذاشتم جای هارد دوم حتی هارد 250 رو کلآ از سیستم جدا کردم ولی نشد که نشد.

الانم دوباره همون 8.1 64 رو ریختم (آپدیت May 2015) همه چیز خیلی خوب کار میکنه مثلآ KMPlayer رو که باز میکنم و یه ویدیو پخش میکنم خوبه ولی فقط کافیه یخورده جبو عقب بزنم دوباره کند میشه و CPU Usage میره بالا و باید چند لحظه صبر کنم تا CPU Usage بیاد پایین تا ردیف بشه
    این حالت فقط تو KMPlayer نیست و کلآ همین الانم وقتی میزنم رو My Computer بجای اینکه سریع باز بشه با Delay باز میشه انگار یه چیزی نمیزاره سیستم روون کار کنه همین الان که فقط یه تب باز کردم CPU Usage بالای 95% هست!!! ( با Browser های دیگم همینه) ولی گفتم که ممکنه بعد از چند دقیقه بیاد پایین.
    فقط هم چنتا برنامه ضروروی نصب کردم که تمام Startup هارو برداشتم و خیلی از Services ها رم Disable کردم ولی کماکان این داستان ادامه داره
    رم ها رو هم با MemTest تست کردم و مشکلی نداشتن

دوستان گرامی اگه راه حلی بفکرتون میرسه بگید که من تست کنم
    پیشاپیش از همه دوستان ممنونم

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

Last edited by kavoshm; 04-06-2015 at 03:11.

آخر فروم باز HORROR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    هیچ جا

پيش فرض

دوست عزیز هنگ نمیکنه سیستم یا اروری نمیده؟ شما با فایلهای حجیم مشکل کند شدن دارید؟ دمای قطعات غیرعادی بالا نیست؟ ( با hw monitor دما رو تست کنید) اخیرا نرم افزار خاصی نصب نکردید و یا نسخه بتا و آزمایشی؟ قطعه جدید نصب نکردید؟ اینها رو چک کنید و پاسخ بدید تا راهنمایی بشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز هنگ نمیکنه سیستم یا اروری نمیده؟ شما با فایلهای حجیم مشکل کند شدن دارید؟ دمای قطعات غیرعادی بالا نیست؟ ( با hw monitor دما رو تست کنید) اخیرا نرم افزار خاصی نصب نکردید و یا نسخه بتا و آزمایشی؟ قطعه جدید نصب نکردید؟ اینها رو چک کنید و پاسخ بدید تا راهنمایی بشه.
    نه هنگ نمیکنه ولی چند وقت پیش مشکل خاموش شدن داشتم که احساس کردم اتصال بدنه داره که زیر مادر برد یه چیزی گذاشتم که اتصال نداشته باشه که برای مدتی دیگه خاموش نشد ولی چند وقت پیش دوباره خاموش شد و وقتی که روشن کردم دیدم ویندوز پیغام داده که BSOD اتفاق افتاده ولی من صفحه آبی ندیدم در هر صورت فایل Minidump رو چک کردم و دیدم مشکل واسه فایل Hal.dll هست ولی خب نمیدونستم چیکارش کنم همه درایورهام نصبن و بخوبی کار میکنن

در مورد فایلهای حجیم نخیر کافیه یک موزیک ویدیو پخش کنی سریع CPU Usage میره بالا و سیستم میخوابه تا اینکه Pause یا Stop بزنی

هیچ نرم افزار خاصی نصب نکردم چون دیگه تقریبآ Task Manager رو حفظم چیز مشکوکی باشه چشمم خوبخود میبیندش

قطعه جدیدی هم نصب نکردم

فقط امروز بصورت اتفاقی گفتم بذار دمای CPU رو تست کنم دیدم به طرز عجیبی بالاست!!!
    با چنتا نرم افزار هم چک کردم دیدم همشون بالا نشون میدن نزدیک 100 درجه !!!!! (ولی نمیتونه این درجه باشه)
    یه عکس از همشون میذارم اگه اینچنین باشه پس باید مشکل همین باشه ولی همونطور که تو عکس میبینید دور فن هم درسته و مشکلی نداره
    ولی باید با یک فن دیگه تست کنم و ببینم بازم همینه یا نه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت

پيش فرض

امروز رفتم آخرین ورژن Bios رو هم گرفتم که دقیقآ این توضیح رو داده بود
    Fine-tune the algorism of CPU temperature detection

گفتم پس دیگه حل شد سریع آپدیت کردم و .....
    چشمتون روز بد نبینه بهتر که نشد هیچ بدترم شد

البته هنوز فن رو عوض نکردم
    تا بعد از تعطیلات
    دیگه اعصابمو بهم ریخته عملآ هیچ کاری نمیتونم باهاش انجام بدم سیستم چده یه تیکه آجر
    انگار یه سیستم داشته باشی برای 15 سال پیش با 64 MB رم ...
    همینکه میام اینجا یه پست میزارم پوستم کنده میشه
    دوستان چیزی به ذهنشون نمیرسه؟!

آخر فروم باز HORROR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    هیچ جا

پيش فرض

دمای کلی سیستم خیلی بالاست و خصوصا cpu که بیش از توانش هست, ممکنه فن خراب باشه یا هیت سینک درست جا نخورده باشه.. حتما یکبار با دقت اتصالات قطعات رو کامل چک کنید تا خرابی ایجاد نشه. با یک آنتی ویروس خوب و آپدیت سیستم رو کامل اسکن کنید.

دمای بالا روی کارکرد قطعات تاثیر زیادی داره و باعث عملکرد غیرعادی میشه و من توصیه میکنم شما تهویه کیستون رو بررسی کنید و در صورت وجود پنل جلو برای ورود هوا حتما فن بزارید و همینطور پایین کیس در صورت وجود. گردو خاک قطعات رو بگیرید و خمیر حرارتی cpu رو عوض کنید . کیس رو جایی بزارید که دمای مناسب داشته باشه.
    Last edited by HORROR; 04-06-2015 at 18:33.

6. این کاربر از HORROR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت

پيش فرض

داداش کیس رو آوردم بیرون دوباره همه اتصالاتشو چک کردم فن رو باز و بسته کردم کلآ تهویه کیس رو بهتر کردم
    چون ریز میز بود آوردمش بالای میز طوری که باد کولر خیلی بهتر بهش میخوره و تبادل هوا خیلی بهتر انجام میشه
    الان اوضاع خیلی بهتر شده و دما خیلی اومده پایین و سیستم داره خیلی بهتر کار میکنه

8. این کاربر از kavoshm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •