تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: صدای تق از زیر خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض صدای تق از زیر خودرو

از دوستان عزیز مطلع کسی میتونه به من کمک کنه . من ال 90 مدل 91 دارم یه چند وقتیه از زیر ماشین صدای تق مانندی میاد صدائی مثل ضربه یه چکش کوچیک به فلز سخت . هزار و یک جور تستش کردم موقع حرکت تو سربالائی صدائی نمیاد . بیشتر تو سطح صاف و سرازیریه . وقتی که پدال گازو میگیرم و ول میکنم یا وقتی که ترمز میگیرم این صدا میاد . جالبه که تو سرازیری با اولین ترمز گیری شنیده میشه و تو حالت خلاص با ترمزهای بعدی صدائی در کار نیست ( یعنی اینکه وقتی موتور بنوعی درگیر میشه این اتفاق میفته ) حتی تو سرعت گیر ها مطلقا صدائی در کار نیست در عوض گاها تو چاله چوله های خیابون صدا شنیده میشه . تا حالا پیش دو مکانیک و یه جلوبند ساز خوب رفتم هنوز بدرستی تشخیص ندادن که صدا از سمت راسته یا چپ اما بیشتر صدا از وسط کمی متمایل به سمت شاگرد میاد . حتی اگه صدائی هم نباشه ضربه خفیف رو میشه رو پدال ترمز و زیر پا حس کرد . چرخ های عقب و رگلاژ کردم دسته موتور های بالا و پائین رو چک کردم میل تعادل ها و پلوسها رو چک کردم . آچار کشی کردم . و هنوز اون صدا میاد . از دوستان کسی همچین تجربه ای داشته .؟ که بتونه راهنمائی و کمکی به من بکنه . ممنون از همه

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

مال منم موقع ترمز اینجوری میشد از لنت بود..عوض کردم حل شد
    اما موقع گاز صدا نمیداد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

نه متاسفانه دوست من . تعميرکارم گفت لنت ها هم تموم نشده هم اورجينال فرانسه است حیف که دست بزنیم . حتی سیلندر ترمزها رو چک کرد . انگار درست بشو نیست . ممنون از لطفتت .

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست عزیز نگاهی به اگزوز ماشینت هم بکن از سمت گلویی
    اینایی که گفتی خیلی به علایم شل شدن اگزوز شبیهه.

5. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

از هردوی شما عزیزان تشکر میکنم که نظر دادین هم علی آقا و هم آقای رئیسی . امروز دوباره رفتم سراغ جلوبندسازم ایشون دوباره از نو شروع کرد به چک کردن متوجه دو تا نکته جالب شدیم . بعنوان تجربه اینجا می نویسم شاید به درد یه بنده خدایی هم بخوره اول اینکه لنت ترمزهای خودم به اندازه یک یا دو ميليمتر از لنت های کهنه که اونجا موجود بودن کوچیک به نظر ميرسيدن .که لنت های خودم رو با اونها عوض کردیم . دوم اینکه داخل سیلندر ترمزها اونجایی که دو تا فنر ورقه ای هست در اثر فشار یا ضربه های لنت ها کمی گشاد شده بودن و لنت ها کمی لقی داشتند . بهرحال با سفت کردن اون فنرها و قرار دادن موقتی لنت های کهنه مشکل من فعلا حل شده . اما باور کنید اینقدر مشکل مضخرفي بود که با هر حرکتی این صدا بلند میشد تو حرکت . ترمز گیری . خلاص کردن . گاز دادن . افتادن تو چاله چوله . خلاصه اعصابمو بد جور خورد کرده بود . فعلا که گوش شیطون کر برطرف شده . از شما دوستان هم تشکر میکنم . امیدوارم تجربه من به درد یکی دیگه هم بخوره .

7. این کاربر از arazirani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

با سلام
    من یه ال 90 مدل 95 دارم که یه مدت از زیر ماشین سمت راننده یه صدای جیر جیر میومد و وقتی تو دست انداز میوفتاد صداش واضح تر بود که بعد یه مدت یه دفعه تو خیابون دیدم یه صدای تق تق شدیدی از زیر ماشین اومد از همون سمت تا حدی که من فکر کردم پنچر کردم زدم کنار و لاستیکارو چک کردم دیدم مشکل از اونا نیست و فکر کردم از کمک فنره و پیچش شل شده ولی در حالت در جا به ماشین از بالا نیرو وارد کردم و هیچ صدایی نبود تا این که رفتم پیش یه جلو بند ساز و رو چاله یارو گفت بیا خودت ببین , رفتم دیدم لاستیک میله تلادل از جاش دراومده و رد کرده , رفتم 5000تومن یه جفت لاستیک میله تعادل گرفتم یارو انداخت با دستمزد چک کردن جلو بندی شد 10000 تومن و مشکل کلا ریشه کن شد خدا رو شکر الان هیچ مشکلی ندارم . امیدوارم تجربم بدردتون بخوره

9. این کاربر از marigol d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

یک تجربه مفید ال 90 سوارا ..!
    شاید برای شما هم پیش اومده وقتی با دنده یک یا دو و یا دنده عقب شروع به حرکت میکنید صدای تقی از جلو و زیر تندر 90 میاد و برای رفع صدا جلوبندساز ماشین می برید پاس میده مکانیک و مکانیک پاس به جلوبند ساز ...!!!
    این صدای تق با هر حرکتي اين صدا بلند ميشه تو حرکت . ترمز گيري . خلاص کردن . گاز دادن . افتادن تو چاله ، گذشتن از سرعت گیر و ... به مرور هم زیاد میشه.
    مشکلی من خودم چند ماهی بودم داشتم...
    اما مشکل کار کجاست و این صدای تق از زیر ال نود از کجا میاد؟؟
    1- احتمالا ایراد از لنت است و موقع تعویض لنت شده و یا لنتها در جاي خود لق هستند هرچند این لقی خیلی کم باشد اما باعث میشود موقع حرکت تق صدا ميکرد. در اینصورت مکانيک زير لنتها يه حلبي نازک بگذارد و یه رگلاژ کنه درست میشه ...
    ( داخل سيلندر ترمزها اونجايي که دو تا فنر ورقه اي هست در اثر فشار يا ضربه هاي لنت ها کمي گشاد میشن و لنت ها کمي لقي پیدا میکنن. بهرحال با سفت کردن اون فنرها و قرار دادن موقتي لنت هاي کهنه مشکل حل شده ....)
    یادتون باشه موقع تعویض لنت فقط لنت فابریک رنو بخرید ... حتی اگه آمریکایی اشم تو بازار موجود باشه ...!!!

2- ممکنه این صدا از پلوس باشه که اینم با باید توسط مکانیک تست بشه .. معمولا برای تست پلوس فرمون رو به هر دو سمت می چرخونن و کمی حرکت میکنن تا ببینن صدا میده یا نه ... هر طرف که صدا داد پلوس اون سمت مشکل داره ... ولی باز زیاد قابل اتکا نیست...
    4- صدا ممکنه از دسته موتور تندر 90 باشه که دسته موتور بالا و پایین باید توسط مکانیک چک بشه...معمولا لاستیک نگهدارنده دسته موتور تندر90 تو کیلومترهای بالا نیاز به تعویض داره ..لرزش بالای موتور نشوند دهنده ایراد دسته موتوره
    3- امام مشکل ال نود من چی بود ؟این صدای اعصاب خرد کن چند مدتی از ماشین میومد تا اینکه موقع تعویض روغن که سینی زیر موتور ماشین رو برای تعویض روغن باز کرده بودند کمی بدون سینی رانندگی کردم دیگه هیچ صدای تقی نبود بله مشکل از سینی زیر موتور ماشین است این سینی چون برای تعویض روغن باز و بسته میشه بعد مدتی پیچ ها و جا پیچ های سینی خراب میشه و سینی زیر ماشین کاملا سفت نمیشه ..ا با غلاویز کردن پیچ ها و بستن پیچ نو مشکل صدا رو دیگه ندارم ..

11. 2 کاربر از احمد موسوی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2018

پيش فرض

دوستان سلام
    مدتی هست که از زیر خودروی سمند من صدایی شبیه به کشیده شدن دو صفحه خشک فلزی بر روی هم در حین عبور از دست اندازها هرچند کوتاه باشند هم شنیده میشه
    پیش نمایندگی های زیادی بردم اما مشکل همچنان وجود داره و به شدت هم نگرانم کرده هم شنیدن این صدا ناراحت کننده هستش
    ضمن اینکه در حین دور زدن با سرعت بالا از سمت چپ صدای تق تق از زیر و سمت چپ شنیده میشه که اونم به جلوبندی ساز و ماکنیک نشون دادم نفهمیدن مشکل چیه
    شایدم پیش آدمش نبردم هنوز
    اگه بین دوستان کسی هست بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

13. این کاربر از مهدی... بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

یک تجربه مفید ال 90 سوارا ..!
    شاید برای شما هم پیش اومده وقتی با دنده یک یا دو و یا دنده عقب شروع به حرکت میکنید صدای تقی از جلو و زیر تندر 90 میاد و برای رفع صدا جلوبندساز ماشین می برید پاس میده مکانیک و مکانیک پاس به جلوبند ساز ...!!!
    این صدای تق با هر حرکتي اين صدا بلند ميشه تو حرکت . ترمز گيري . خلاص کردن . گاز دادن . افتادن تو چاله ، گذشتن از سرعت گیر و ... به مرور هم زیاد میشه.
    مشکلی من خودم چند ماهی بودم داشتم...
    اما مشکل کار کجاست و این صدای تق از زیر ال نود از کجا میاد؟؟
    1- احتمالا ایراد از لنت است و موقع تعویض لنت شده و یا لنتها در جاي خود لق هستند هرچند این لقی خیلی کم باشد اما باعث میشود موقع حرکت تق صدا ميکرد. در اینصورت مکانيک زير لنتها يه حلبي نازک بگذارد و یه رگلاژ کنه درست میشه ...
    ( داخل سيلندر ترمزها اونجايي که دو تا فنر ورقه اي هست در اثر فشار يا ضربه هاي لنت ها کمي گشاد میشن و لنت ها کمي لقي پیدا میکنن. بهرحال با سفت کردن اون فنرها و قرار دادن موقتي لنت هاي کهنه مشکل حل شده ....)
    یادتون باشه موقع تعویض لنت فقط لنت فابریک رنو بخرید ... حتی اگه آمریکایی اشم تو بازار موجود باشه ...!!!

2- ممکنه این صدا از پلوس باشه که اینم با باید توسط مکانیک تست بشه .. معمولا برای تست پلوس فرمون رو به هر دو سمت می چرخونن و کمی حرکت میکنن تا ببینن صدا میده یا نه ... هر طرف که صدا داد پلوس اون سمت مشکل داره ... ولی باز زیاد قابل اتکا نیست...
    4- صدا ممکنه از دسته موتور تندر 90 باشه که دسته موتور بالا و پایین باید توسط مکانیک چک بشه...معمولا لاستیک نگهدارنده دسته موتور تندر90 تو کیلومترهای بالا نیاز به تعویض داره ..لرزش بالای موتور نشوند دهنده ایراد دسته موتوره
    3- امام مشکل ال نود من چی بود ؟این صدای اعصاب خرد کن چند مدتی از ماشین میومد تا اینکه موقع تعویض روغن که سینی زیر موتور ماشین رو برای تعویض روغن باز کرده بودند کمی بدون سینی رانندگی کردم دیگه هیچ صدای تقی نبود بله مشکل از سینی زیر موتور ماشین است این سینی چون برای تعویض روغن باز و بسته میشه بعد مدتی پیچ ها و جا پیچ های سینی خراب میشه و سینی زیر ماشین کاملا سفت نمیشه ..ا با غلاویز کردن پیچ ها و بستن پیچ نو مشکل صدا رو دیگه ندارم ..

با سلام
    منم دقیقا مشکل شما رو دارم البته ماشینم سمند EF7با 33 هزار کارکردابتدای حرکت و دنده یک به دو موقع برداشتن پا از روی کلاچ موقعی که نیروی موتور به چرخها منتقل میشه دقیقا یه صدای تق بلند شنیده میشه
    انگار یه نفر داره به بدنه با چکش سنگین میکوبه
    جالبه خودم فکر میکردم صدا از عقبه ولی وقتی سمت شاگرد میشینی صدا از سمت چرخ جلو سمت شاگرد میاد
    سه تا نمایندگی بردم
    جلوبندی ساز میگه مشکل جلو بندی نیست مکانیک هم میگه دسته موتورت نرم شده ولی مشکل پارگی نداره وگارانتی نمیشه کرد مکانیک خودم هم میگه دسته موتورت هست
    نمیدونم چکار کنم
    فردا ببرم نمایندگی بگم لنت رو چک کنه ببینم چی میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2018

پيش فرض

سلام دوستان سمند موتور پژو مدل 90دارم مالتی پلکس
    ماشین روشنه فرمونو تکون میدم شدید تق تق میکنه ؟؟؟دلیلش چی میتونه باشه در حدیه پامو رو گاز میذارم زیرپام تق حس میکنم موقع تکون دادن ..ماشین نه لاستیک سابی داره نه سرصدا جلوبندی البته بعضی مواقع ها سر پیچ پولسش یه تق ریز میکنه

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •