تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: ادبیات یا مترجمی یا دبیری؟

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

14 ادبیات یا مترجمی یا دبیری؟

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم.

دوستان من مدرک کاردانی پیوسته نرم افزار کامپیوتر دارم و تازه خدمت سربازی رو تموم کردم و علاقه زیادی به زبان انگلیسی دارم استعداد خیلی خوبی هم تو یادگرفتنش دارم و میخوام کارشناسی زبان انگلیسی بخونم به همین خاطر تصمیم دارم مدرک کاردانی فنی‌م رو بزارم تو کوزه آبشو بخورم چون نه تنها هیچ علاقه ای به رشته تحصیلیم ندارم بلکه یجورایی از همه رشته های مهندسی متنفرم وگرنه میتونم تو رشته خودم یا تو یکی از رشته های فنی دیگه 2 ساله مدرک کارشناسیم رو بگیرم و تو ارشد خیلی راحت تغییر رشته بدم بیام زبان بخونم! ولی اینطوری از خیلی لحاظ سخت میشه خوندنش... اینطور نیست؟
    سوال اصلی‌م اینه که با اینکه به رشته زبان علاقه زیادی دارم ولی رسما بین این سه گرایش سردرگمم... سرفصل و دروس هر سه گرایش رو دیدم بازم نتونستم انتخاب نهایی کنم.
    و اینکه رشته دبیری زبان انگلیسی همون آموزش زبان انگلیسی هستش دیگه؟
    اونایی که رشتشون یکی از این سه تا هست لطفا در مورد رشتشون توضیحی بدن بلکه راه راست به طرفمون کج بشه!

2. این کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    شما باید دنبال علاقه خودت باشی که هم از کارت لذت ببری هم بتونی پول خوبی بسازی. دبیر زبان انگلیسی تا اونجایی که میدونم با رشته آموزش زبان انگلیسی فرق میکنه و بدرد استخدام آموزش پرورشی میخوره
    اگر قصد اینه توی رشته مورد نظر واقعا پیشرفت کنی ادبیات یا آموزش بخونی بهتر ، چون مترجمی فقط بدرد ایران میخوره و نمی تونید توی خارج کشور ادامه تحصیل بدید و کلا اکثر کسایی که امروز جزو اساتید این رشته هستند منظورم ، اشخاصیه که هیات علمی زبان هستند و دانشگاه های خوب درس خوندند 95 درصد ادبیات خوندند و بعد برای فوق گرایش آموزش زبان دنبال کردند
    Last edited by majidgbox; 01-06-2015 at 01:11.

4. این کاربر از majidgbox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام
    شما باید دنبال علاقه خودت باشی که هم از کارت لذت ببری هم بتونی پول خوبی بسازی. دبیر زبان انگلیسی تا اونجایی که میدونم با رشته آموزش زبان انگلیسی فرق میکنه و بدرد استخدام آموزش پرورشی میخوره
    اگر قصد اینه توی رشته مورد نظر واقعا پیشرفت کنی ادبیات یا آموزش بخونی بهتر ، چون مترجمی فقط بدرد ایران میخوره و نمی تونید توی خارج کشور ادامه تحصیل بدید و کلا اکثر کسایی که امروز جزو اساتید این رشته هستند منظورم ، اشخاصیه که هیات علمی زبان هستند و دانشگاه های خوب درس خوندند 95 درصد ادبیات خوندند و بعد برای فوق گرایش آموزش زبان دنبال کردند
    ادبیات درسته که گسنرده تر و شیرین تر و البته سخت تر از گرایش مترجمی هستش و کسی که کارشناسی ادبیات رو با نمرات خوب و علاقه مضاعف تموم کنه هم میتونه مترجمی کنه هم کارای ادبی نظیر نقد ادبی و نامه نگاری و... ولی نه گرایش مترجمی و نه ادبیات هیچ کدوم صرفا بازار کار خوبی ندارن و نهایتن کسی که کارشناسی ادبیات یا مترجمی داره خیلیاشون تو ارشد با تغییر گرایش آموزش زبان میخونن.
    در مورد آموزش با دبیری من تو سایت دانشگاههای مختلف چیزی در مورد کارشناسی آموزش زبان ندیدم و فکر کنم کارشناسی آموزش زبان همون دبیری زبان هستش که تو ارشد آموزش زبان میشه (برای آموزش در دبیرستان با مدرک لیسانس که میشه دبیری و برای آموزش تو موسسات عالی و دانشگاهها با مدرک کارشناسی و دکتری که واژه دبیری مفهمومی نداره میشه آموزش)
    و بنتظر من (نظر شخصی) با مطالعه ای که از چارت و سرفصل های دروس گرایش های زبان انگلیسی داشتم گرایش دبیری یا آموزش زبان (یعنی فراگیری متدهای یادگیری و تدریس) کنار علاقه به زبان انگلیسی میتونیم به تدریس و کسب درآمد راحت از این گرایش فکر کنیم. چون تا جایی که شنیدم و تحقیق کردم اکثر آموزشگاههای آموزش زبان در این گرایش مربی میگیرن نه ادبیات و نه مترجمی!
    البته اینی که در مورد گرایش آموزش زبان با دبیری گفتن فرقی ندارن مطمئن نیستم ها، حالا اگه بقیه دوستان اطلاعاتی در این زمینه داشتن ممنون میشم کمک کنن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

ادبیات درسته که گسنرده تر و شیرین تر و البته سخت تر از گرایش مترجمی هستش و کسی که کارشناسی ادبیات رو با نمرات خوب و علاقه مضاعف تموم کنه هم میتونه مترجمی کنه هم کارای ادبی نظیر نقد ادبی و نامه نگاری و... ولی نه گرایش مترجمی و نه ادبیات هیچ کدوم صرفا بازار کار خوبی ندارن و نهایتن کسی که کارشناسی ادبیات یا مترجمی داره خیلیاشون تو ارشد با تغییر گرایش آموزش زبان میخونن.
    در مورد آموزش با دبیری من تو سایت دانشگاههای مختلف چیزی در مورد کارشناسی آموزش زبان ندیدم و فکر کنم کارشناسی آموزش زبان همون دبیری زبان هستش که تو ارشد آموزش زبان میشه (برای آموزش در دبیرستان با مدرک لیسانس که میشه دبیری و برای آموزش تو موسسات عالی و دانشگاهها با مدرک کارشناسی و دکتری که واژه دبیری مفهمومی نداره میشه آموزش)
    و بنتظر من (نظر شخصی) با مطالعه ای که از چارت و سرفصل های دروس گرایش های زبان انگلیسی داشتم گرایش دبیری یا آموزش زبان (یعنی فراگیری متدهای یادگیری و تدریس) کنار علاقه به زبان انگلیسی میتونیم به تدریس و کسب درآمد راحت از این گرایش فکر کنیم. چون تا جایی که شنیدم و تحقیق کردم اکثر آموزشگاههای آموزش زبان در این گرایش مربی میگیرن نه ادبیات و نه مترجمی!
    البته اینی که در مورد گرایش آموزش زبان با دبیری گفتن فرقی ندارن مطمئن نیستم ها، حالا اگه بقیه دوستان اطلاعاتی در این زمینه داشتن ممنون میشم کمک کنن.
    طبیعیه که برای گرایشهای مختلف هر بازار کاری نیازمند رشته ی مرتبط هست، ولی در کل بین رشته های مترجمی و آموزش این حساسیت به حداقل میرسه!
    فارغ التحصیلای زیادی رو از مترجمی (کارشناسی یا ارشد) می شناسم که براحتی به تدریس در مؤسساتی از جمله کانون زبان مشغول شدند و فارغ التحصیلی از آموزش میشناسم که دقت و خلاقیتش در ترجمه مثال زدنیه.
    برای همین تا میتونین به بررسی علاقه خودتون بپردازین در وهله ی اول؛ چون نباید فراموش کنید که وارد هر رشته شدید جزئیات اون گرایش رو بیشتر مطالعه میکنید. (منظور تخصصی و مرتبط بودن اغلب واحدها هستش)

از نظر بازار کار هم در هر یک به بهترین نحو پیش برین میتونید از بازار کار خوبش بهره ببرید.

موفق باشید

7. این کاربر از Language-Guru بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •