تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشکل نبودن درایو سی دی ویندوز در بایوس برای روی بوت رفتن برای نصب ویندوز ؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض مشکل نبودن درایو سی دی ویندوز در بایوس برای روی بوت رفتن برای نصب ویندوز ؟؟؟

برای تغییر ویندوز در بایوس برای روی بوت گذاشتن گزینه درایور سی دی ویندوز اصلا وجود نداره در حالیکه توی ویندوزم درایو سی دی که البته یک دی وی دی رایتر هست کار می کنه و شناخته شده یعنی می تونم باش رایت کنم الان برای نصب ویندوز مشکل دارم یعنی اصلا نمی تونم ویندوزم رو عوض کنم چکار کنم؟؟؟ خواستم از طریق فلش ویندوز عوض کنم هم نشد.
    اگه میشه راهنمایی کنید که بشه درایور سی دی ویندوز روی بوت بره...

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام

یک دور تنظیمات بایوس را دیفالت کنید ؛ پس از ذخیره تنظیمات و ریستارت سیستم چک کنید DVD رایتر شما شناسایی

نمی شود ؟

قبلا در این سیستم ویندوز XP نصب شده است ؟

مدل لب تاپ یا مادربورد چیست ؟

در صورت امکان یک عکس از بخش Boot بایوس قرار دهید.

3. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دیفالت کردم تغییری نکرد نمی تونم فعالا عکس بزارم اما می تونم توضیح بدم گزینه توی بایوس کامپیوتر من boot sequenceنوشته شده همونجا که گزینه های 1 و 2 و 3 مسیر برای بوت کردن هست و توی هر کدوم فقط این گزینه ها است : اسامی 3 هارد ( سه هارد استفاده می کنم که سر جمع 140 گیگ میشه) فلاپی - گزینه ای بنام bbs-0 network intel ....که نمی دونم چیه و خبری از اسم دی وی دی رایترم نیست در ضمن دی وی دی رایترم ساتا هست و گفتم که سالمه و سی دی باهاش رایت می کنم .... مدل مادربردم هم ms-7043 می باشد امیدوارم این توضیحات راه گشا باشد و کمکی به من

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

دیفالت کردم تغییری نکرد نمی تونم فعالا عکس بزارم اما می تونم توضیح بدم گزینه توی بایوس کامپیوتر من boot sequenceنوشته شده همونجا که گزینه های 1 و 2 و 3 مسیر برای بوت کردن هست و توی هر کدوم فقط این گزینه ها است : اسامی 3 هارد ( سه هارد استفاده می کنم که سر جمع 140 گیگ میشه) فلاپی - گزینه ای بنام bbs-0 network intel ....که نمی دونم چیه و خبری از اسم دی وی دی رایترم نیست در ضمن دی وی دی رایترم ساتا هست و گفتم که سالمه و سی دی باهاش رایت می کنم .... مدل مادربردم هم ms-7043 می باشد امیدوارم این توضیحات راه گشا باشد و کمکی به من
    سیستم را ریستارت کنید و بلافاصله چند بار پشت سر هم کلید F11 را بزنید . ببینید امکان انتخاب DVDرایتر نیست ؟

فلش را با چه نرم افزاری بوتیبل کردید ؟( ویندوز را چگونه بر فلش رایت کردید ؟) چر با فلش ویندوز نصب نشد ؟

6. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

اینکار رو کردم اما باز هم دی وی دی رایتر نیست... برای بوتیبل کردن فلش اول سی دی ویندوز xp3 را با نرم افزاری بصورت iso در اوردم بعد با نر افزاری بنام yumi-usb -boot فایل iso را به فلش منتقل کردم اما بعد از ری استارت گزینه فلش نیومد حال چکار کنم؟

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

اینکار رو کردم اما باز هم دی وی دی رایتر نیست... برای بوتیبل کردن فلش اول سی دی ویندوز xp3 را با نرم افزاری بصورت iso در اوردم بعد با نر افزاری بنام yumi-usb -boot فایل iso را به فلش منتقل کردم اما بعد از ری استارت گزینه فلش نیومد حال چکار کنم؟
    اگر می توانید کیس را باز کنید (با رعایت موارد ایمنی و پس از خاموش شدن سیستم و قطع کامل برق ) کابل
    Sata دی وی دی رایتر را به کانکتور دیگر Sata وصل کنید.

یا این که دو هاردی که قرار نیست ویندوز بر آنها نصب شود را به صورت موقت از سیستم جدا کنید و فقط هاردی که قرار
    است ویندوز در آن نصب شود را به سیستم وصل کنید. و دوباره امتحان کنید.

نرم افزار UltraISO.Premium.Edition.9.6.2.3059.Retail را نصب کنید . CD ویندوز XP را در سیستم قرار دهید. از منوی Tools در نرم افزار Ultraiso گزینه Make CD/DVD Image را انتخاب کنید . در پنجره باز شده در Output filename آدرسی که قرار است ایمیج سی دی در آن جا ذخیره شود را انتخاب کنید.
    Outputformat را هم Istandard ISO انتخاب کنید و Make را بزنید.
    پس از ساخته شدن ایمیج سی دی ویندوز ؛ از منوی File ؛ Open را بزنید و ایمیج ساخته شده را انتخاب کنید.
    از منوی Bootable گزینه Write Disk Image را انتخاب کنید.
    در پنجره باز شده ابتدا Format را بزنید (همه فایلهای فلش شما حذف می شوند ) و سپس Write را انتخاب کنید تا ایمیج بر فلش رایت شود. (فلش به USB های پشت کیس وصل شود )

پس از آماده شدن فلش ؛سیستم را ریستارت کنید و F11 را بزنید ببینید امکان انتخاب فلش برای نصب ویندوز نیست ؟

یا وارد تنظیمات بایوس شوید و در Boot Sequence ببینید نام فلش مموری شما به عنوان یک هارددیسک قابل مشاهده نیست ؟
    Boot Other device را هم Yes انتخاب کنید.

اگر نام فلش را مشاهده کردید آن را به اولویت اول منتقل کنید تا سیستم از روی فلش بوت شود ؛ پس از انجام مرحله اول نصب ویندوز و ریستارت سیستم دوباره وارد بایوس شوید و هارد سیستم را به اولویت اول منتقل کنید تا ادامه نصب از هارد اصلی سیستم انجام شود.

9. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

تغییر کانکتور هم جواب نداد
    با نرم افزار معرفی شده هم و انجام تمام مراحل ،بایوس فلشو بعنوان هارد نشناخت و فایده ای نداشت
    فقط برای جدا کردن هاردها نمی دونم درایو c که ویندوز روی اون نصبه چطور تشخیص بدم که درایو c روی کدوم هارد است ؟اگه میشه راهنمایی کنید..

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

تغییر کانکتور هم جواب نداد
    با نرم افزار معرفی شده هم و انجام تمام مراحل ،بایوس فلشو بعنوان هارد نشناخت و فایده ای نداشت
    فقط برای جدا کردن هاردها نمی دونم درایو c که ویندوز روی اون نصبه چطور تشخیص بدم که درایو c روی کدوم هارد است ؟اگه میشه راهنمایی کنید..
    بر my computer راست کلیک و manage را بزنید . در پنجره باز شده سمت چپ Disk managment را انتخاب کنید.

حالا لیست هاردهای خود را مشاهده می کنید که ابتدای نام هر هارد حجم ان را نوشته است .

(با حجم نوشته شده روی برچسب هارد متفاوت است و مثلا این عکس مربوط به یک هارد 500 گیگابایت است )

اگر حجم هاردهای شما یکسان نیست ؛ ببینید هاردی که درایو C در آن است مربوط به کدام هارد است و حجم را چقدر نوشته ؛ با مشاهده حجم نوشته شده روی برچسب هارد حجم انها را چک کنید تا هارد اصلی که ویندوز در ان است شناسایی شود.

یا در همان قسمتی که حجم کلی هارد را زده راست کلیک و properties را بزنید تا نام سازنده هارد مشخص شود. و با چک کردن این نام و نام برچسب هارد ؛ هارد اصلی را پیدا کنید.

مشکل خود را در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم بپرسید تا دوستان آشنا به سخت افزار پاسخ دهند.

12. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

با سلام

دوست عزیز تو بایوس باید تنظیمات مربوط به کانتکتورهاتو رو ی ide ,raid و یه چیزی شبیه این بزاری تا درایوت دیتکت بشه

14. 2 کاربر از elyas1212 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

با سلام

دوست عزیز تو بایوس باید تنظیمات مربوط به کانتکتورهاتو رو ی ide ,raid و یه چیزی شبیه این بزاری تا درایوت دیتکت بشه
    رفتم برای گزینه مورد نظر توی بایوس integrated peripherals توی این قسمت تمام گزینه ها فقط esable و disable داشتن گزینه internal sata controller هم فقط می شد esable و disable انجام داد و گزینه ای برای انتخاب مواردی که گفتید نداشت که تغییر بدم البته این گزینه ها همه روی enable بودند من نتونستم کار دیگه ای انجام بدم حالا میگید چکار کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •