تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: طرح نامنصفانه اینترنت نامحدود ISPها و شرکت داده پردازی فن آوا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض طرح نامنصفانه اینترنت نامحدود ISPها و شرکت داده پردازی فن آوا

سلام

من قبل از عید در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ سرویس 1Mb/ps خودم و برای یکسال دیگه تمدید کردم، تا به حال به این مورد طرح عجیب دانلود نامنصفانه بر نخورده بودم، تا ۲۸ ام همین ماه که صبح دیدم سرعت اینترنت من به شدت کاهش پیدا کرده، لازم به ذکر هست که مشخصات سرویسی خریداری کرده بودم، به این صورت هست:

DP-1024-BU سرويس 1024Kbps با ترافيک ماهيانه نامحدود ( سرویس برنزی برای مدت یکسال برنزی)

بعد از تماس با پشتیبانی شرکت داده پردازی فن آوا به من گفتن که از امروز طبق مصوبه جدید سازمان تنظیم مقرارت رادیویی، برای کسانی که از سرویس های نامحدود استفاده می کنند، سقف مجاز ترافیک مصرفی در روز برای اونها تعیین شده،!!! به این صورت که در ماه مجاز نیستند بیشتر ۴۳ گیگابایت ترافیک مصرفی بیشتر داشته باشند.

خوب سرویسی که من خریداری کرده بودم در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ بود و اون موقع در زمان قرارداد چنین چیزی وجود نداشت، اما از دیروز ۱۳۹۴/۲/۲۸ اینها اقدام به اعمال مصوبه کرده بودن.

با سازمان تنظیم مقرارت رادیویی تماس گرفتم، موضوع با اونها در جریان گذاشتم، شخصی که پشت تلفن باهاش صحبت کردم گفت هیچگونه مصوبه جدیدی ما به ISP ها ابلاغ نکردیم، اون بنده خدا شماره تماس منو گرفت گفت آلان از شرکت داده پردازی فن آوا پیگیر میشم و با شما تماس میگیرم، ۳۰ دقیقه بعد با من تماس گرفت و از قول مسول مربوطه شرکت فن آوا گفت؛ که اونها در جریان چنین چیزی نیستند. ایشون راهنمایی کرد که با ۱۹۵ تماس تلفنی بگیریم و ثبت شکایت کنم. همین کار انجام دادم و ثبت شکایت کردم و بعد هم به صورت کتبی در سایت:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرعت اینترنت من قبل از این ماجرا به صورت تقریبی حدود 100Kb/ps بود، آلان سرعت اینترنت من شده 16Kb/ps !!!یعنی سرویس ۱ به ۸ که به صورت معمول اعمال شده بود، یکبار دیگه تقسیم به ۸ کردن!!! که آلان سرعت سرویس من از همون Dial Up قدیم خودمون هم کمتر رسیده، سرعت در حدی هست که من سایت خود شرکت داده پردازی فن آوا رو هم نمی تونم باز کنم.

مبلغ خام برای یکسال چیزی حدود ۷۸۷ هزار تومان می شد که با تخفیف یکساله برای مبلغ 6,117,120 ریال را به حساب این شرکت واریز کردم،

به سایت سازمان تنطیم مقرارت مراجعه کردم تمام مصوبه های مربوط به اینترنت و papها رو خوندم همچین چیزی که می گفتن نبود، مصوبه های کمسیون شماره ۱۵۲ و و ۱۸۱و ۱۴۷ که مربوط به تعرفه های خدمات اینرتنت پر سرعت ADSL هست رو هم مطالعه کردم. بیشتر در مورد قیمت گذاری بود پ تعرفه ها بود و هیچ چیزی برای اعمال محدودیت برای سرویس های نامحدود وجود نداشت.

در یکی از این مصوبه ها بخشی وجود داره به نام سطح خدمات یا SLA که یکیش عدم اجرای مفاد قرارداد فیمابین مشترک و سرویس دهنده هست….

آخر سال پیش برای اینکه از سرویس رضای بودم و اینکه توان پرداخت بیشتر از این مبلغ برای سرعت بیشتر نداشتم!!! یکبار دیگه مجبور شدم همین سرویس تمدید کنم، باید اضافه کنم چه موقع خرید اولیه و چه زمان تمدید بارها به من گفتن که ۱‌Mb سرویس برنزی هست و تقیسم به ۸ میشه و متوسط سرعت دانلود شما تقریبا ۱۱۰Kb/ps خواهد بود، من ازطرح های نامنصفانه شرکت های دیگه خبر داشتم، موقع تمدید اپراتور تاکیید داشت که ما بر عکس شرکت های دیگه به هیچ عنوان این طرح و اجرا نمی کنیم، و سقفی هم برای دانلود شما نمی گذاریم دقیقن مثل سال قبل که استفاده کردین، اما از ۲۸ام همین ماه یکدفعه و بدون اطلاع گفتن این مصوبه سازمان هست و باید اجرا بشه..

اینها به هیچ عنوان به من نگغته بودن که قراره سرعت 1Mb/ps دوبار تقسیم بشه یعنی بار اول تقسیم به ۸ که اولش بشه 128Kb/ps و یکبار دیگه هم تقسیم به ۸ شد برسه به ۱۶Kb/ps، منطقی هم نیست، چون همین آلان دارن سرویس 128Kb/ps جدا گانه می فروشن با قیمت ۱۲۸۸۰ تومان و ۲۱۸۳۰ هزار تومان ماهیانه اگر به این صورت باشه ۱۲۸ اینها تقسیم به ۸ بشه میشه ۱۶Kb/ps اگر همین هم طبق گفته خودشنون تقسیم به ۸ بشه میشه ۲Kb/ps یعنی به هیچ عنوان هیچ کاری نمی تونه انجام بده.

با تمامی این توضیحات که خدمت شما دوستان دادم، در خواست راهنمایی و کمک دارم که چطور می تونم به حق واقعی خودم برسم..

لارم به ذکر هست که غیر از سایت ۱۹۵ در سایت خود شرکت داده پردازی فن آوا شکایت کردم و کد ۱۶ رقمی سازمان تنطیم مقررارت رادیویی هم دریافت کردم.

از همگی ممنون میشم راهنمایی کنن که چطور می تونم به صورت قانونی پیش برم.
    Last edited by codex1; 20-05-2015 at 07:32.

2. این کاربر از codex1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه behnood1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

نامحدود واقعی رو فقط مخابرات تهران میداد 2 مگ ماهی 75 هزار تومان همیشه هم سرعت دانلود روی 240 و آپلود روی 60 بود .حتی اگر ماهی 600 گیگ دانلود میکردی سرعت کم نمیشد.

مخابرات تهران هم دیگه نمیده 1 و 2 مگ نامحدود رو جمع کرده.

الان نامحدود واقعی نداریم بقیه isp ها هم که مصرف منصفانه دارند و سرعت رو بعد از یه حجم مشخص کم میکنن.

به نظر من الان شما به حقتون فکر نکنم برسی چون هزاران نفر مثل شما اینجوری شدند .فکر میکردند نامحدود واقعی گرفتند و بعد مثلا 80 گیگ دانلود سرعتش طرف میشد 30 کیلوبایت.

الان برای داشتن سرعت بالا فقط باید حجمی گرفت .نامحدود به تاریخ پیوست.

به نظر من اگر میخوای به حقت برسی حضوری برو شرکتشون بگو آقا من 800 هزا رتومن پول دادم سرعتم رو کردید 16 کیلوبایت؟ یه زره صداتو بلند کن.وگرنه با نامه بازی شکایت اینها کار به جایی نمیره اونا خیلی قویترن و نفوزشون بیشتره اما شاید حضوری بری اونجا یه کاری بکنی..اگر اونجا ببینن حق باهاته و واقعا ناراحتی شاید به خاطر حفط آبروشون سرعتت رو ببرن بالا و درست کنن.
    Last edited by behnood1367; 20-05-2015 at 07:46.

4. این کاربر از behnood1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه tosan622's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

همچین مصوبه ای وجود نداره . وقتی نامحدود گرفتین هیچ محدودیت ترافیکی وجود نداره و 24 ساعته باید با همون سرعت اسمی به شما سرویس بدن. ضریب اشتراک هم ربطی به سرعت نداره . باید با همون سرعت 1 مگ به شما سرویس بدن. شکایتتون رو پیگیری کنید

6. این کاربر از tosan622 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همونطور که دوستمون گفت شما حتما باید حضوری بری شرکت چون از پای تلفن هیچ کار مثبتی انجام نمیدن

8. این کاربر از farsweb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

باید شکایت کنی چون این مساله قانون تصویب شده در مجلس نیست.

10. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mmz63s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

یه سوال از دوستان :
    این قانون سراسری اعمال شده یا فقط بعضی از شهرا ؟ چون شنیده بودم نمایندگی های فن آوا برای اعمال سیاستها دستشون بازه و میتونن به دلخواه خودشون تغیرات اعمال کنن !

ممنون میشم دوستان از شهرای مختلف اطلاع رسانی کنن .

12. این کاربر از mmz63s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

طبق تماس تلفنی که با سوپروایزر مربوط قرارداد ها همین آلان داشتم، در حال پیگیری هستند که مشتریکینی که قبل از این سیستم نامنصفانه جدید قرار داد داشتن در مورد اونها اعمال نشه، قرار هست تا شنبه به من خبر بدن...در کل چه فایده!!!!

اما در هر صورت این به هیج عنوان از طرف هیچکپوم از ISPها و شرکت زیر ساخت قابل قبول نیست که از صبح تا شب شعار بهبود کیفیت خدمت رسانی برای اینترنت داره داده میشه اما انگار نه انگار و کاربران هم هیچ عکس العملی برای این طرز بر خورد نا صحیح انجام نمیدن. در حال حاضر و عملا سرویسی به نام نامحدود وجود خارجی نداره و فقط یک اسم دهن پر کن هست، و سرویسی که با نام نامحدود در حال تبلیغ و فروش اون به مردم هستند داری سقف دانلود هست، تبلیغاتی که بسیاری از شرکت ها مثل آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین، فن آوا و غیره انجام میدن فقط برای فروش بیشتر این سرویس هست و بس، در واقع با گذاشتن کلماتی به عنوان هدیه به کاربران فقط در حال بازار گرمی هستند...
    Last edited by codex1; 20-05-2015 at 11:19.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

من خودم قبلا که سرویس حجمی با شبانه رایگان داشتم هر شب کامپیوتر را برای دانلود روشن میزاشتم اما بعد که نامحدود گرفتم فقط یکی دو هفته اول زیاد دانلود کردم بعدش دیگه دانلودم خیلی کم هست الان حتی چند روز میشه که یک گیگ هم دانلود ندارم چون چیز بدرد بخوری نیست که بخوام دانلود کنم اینم بگم من فقط فیلم و سریال دانلود میکنم 3 تا هارد 2 ترا روی سیستمم نصبه اما فیلم و سریال که ارزش دانلود و تماشا داشته باشه کمه به نظر من شرکتهای اینترنتی اشتباه میکنن که سرویس نامحدود را با قیمت عادلانه به مشترکین نمیدن اونها فکر میکنن اگه نامحدود بدن کاربر 24 ساعته دانلود میکنه در صورتی که اینطور نیست البته سیاستهای وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت که اینترنت را با قیمت خیلی گزان میفروشن هم نباید نادیده گرفت

15. این کاربر از naasr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Pejii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

من خودم قبلا که سرویس حجمی با شبانه رایگان داشتم هر شب کامپیوتر را برای دانلود روشن میزاشتم اما بعد که نامحدود گرفتم فقط یکی دو هفته اول زیاد دانلود کردم بعدش دیگه دانلودم خیلی کم هست الان حتی چند روز میشه که یک گیگ هم دانلود ندارم چون چیز بدرد بخوری نیست که بخوام دانلود کنم اینم بگم من فقط فیلم و سریال دانلود میکنم 3 تا هارد 2 ترا روی سیستمم نصبه اما فیلم و سریال که ارزش دانلود و تماشا داشته باشه کمه به نظر من شرکتهای اینترنتی اشتباه میکنن که سرویس نامحدود را با قیمت عادلانه به مشترکین نمیدن اونها فکر میکنن اگه نامحدود بدن کاربر 24 ساعته دانلود میکنه در صورتی که اینطور نیست البته سیاستهای وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت که اینترنت را با قیمت خیلی گزان میفروشن هم نباید نادیده گرفت
    خوب هستند کاربرایی که مورد مصرفشون فرق میکنه و ممکنه تا آخر عمرشون هم دانلود کنند ولی هنوز فایل برای دانلود داشته باشند. خود من هم فیلم و سریال و موسیقی برای سرگرمی ام دانلود میکنم، ولی مصرف اصلی ام استاک فوتیچ و تصویر و صوت برای میکس و مونتاژ هست که چند ساله دارم در این موارد دانلود انجام میدم اون هم رو دوتا سرویس اینترنت، یک مخابرات 2 مگ داشتم و یک 512 مگ که الان هر دو رو قطع کردم به دلیل همین قانون مصرف منصفانه جدیدشون و یک پیشگامان هم دارم که اون فقط سریال و فیلم برام دانلود میکنه شب ها. ولی هنوز چند صد ترابایت دیتا تو لیستِ دانلودم هست. تموم بشو نیست که هر روز دارند تولید میشند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •