تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 18 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 176

نام تاپيک: آرایش غلیظ

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض آرایش غلیظ

آمار استفاده از لوازم آرایشی در ایران، آمار قابل توجهی است.
    طبق آماری که یک موسسه آمارگیری سال ها قبل گرفته، زنان ایرانی سالی دو میلیارد دلار خرج لوازم آرایشی می کنند. همچنین رییس سازمان غذا و دارو می گوید ایران رتبه ششم مصرف لوازم آرایشی را در دنیا دارد.

زهرا مهاجری:
    اگر آرایش را همانطور که در لغت نامه های معتبر آمده زیباکردن چهره، تصنع و ظاهرسازی بدانیم، و از آن طرف بدانیم که ایران، دومین کشور استفاده کننده از لوازم آرایش در خاورمیانه است، می شود در دید اول به این نتیجه رسید که زنان کشور ما یا زشت اند یا «خودزشت بین»!

این تغییر الگوی زیبایی تا به آن جا پیش رفته که امروز بحث آرایش و تغییر چهره، به معضلی بزرگ تبدیل شده است. این که ایران در خاورمیانه رتبه دوم استفاده از لوازم آرایش و رتبه 6 را در جهان کسب کند، زنگ خطر بزرگی است. شاید استفاده از لوازم آرایش در شرایط عادی بحران تلقی نمی شد اما این که این استفاده، موجب تبرج و خودنمایی شده و امروز خودش را به شکل یک بیماری اجتماعی نشان می دهد، خطرناک به نظر می رسد.

پاسخ به این سوال که :

چرا اینطور شد و تمایل بیمارگونه به استفاده از لوازم آرایش به چه دلیل به وجود آمد؟
    سوالی است که اگر برایش جواب پیدا شود، خیلی از مشکلات مربوط به مسائل جنسیتی حل خواهد شد.

علت تمایل پسران و دختران جوان رو به آرایش های غلیظ در سطح جامعه چی میدونین؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 2 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاری به بحث شما ندارم ولی من این دخترهای با آرایش غلیظ رو میبینم حالم بد میشه ...دلیلش هم نداشتن اعتماد به نفس است یا اینکه هیچ هنر و استعداد خاصی هم ندارند می خوان با این کار جلب توجه کنند و تمام

4. 9 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

وقتی این همه محدودیت در آزادی و پوشش خانم ها اعمال میشه معلومه که آرایش و استفاده از لوازم آرایشی پر رنگ تر میشه
    اکثر این رفتار نتیجه ی اعمال بیمارگونه حجاب زوری هست وقتی یک فرد یه حقی مسلم ازش گرفته میشه و نیاز هاشو (نیاز به توجه و زیبایی) سرکوب میشه سمت آرایش های اینچنینی میره
    شاید بگیم 30 سال حجاب زوری شده ولی تو این مدت چرا اینطور نبوده ولی همونطور که میدونیم مردم ما در حال تغییر طرز فکر هستن و این که شاهد این تغییرات باشیم زیاد عجیب نیست

البته آرایش و پوشش یک مسئله شخصی هست و هر کسی آزاده هر نوعی که دلش میخواد رو انتخاب کنه.

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

کاری به بحث شما ندارم ولی من این دخترهای با آرایش غلیظ رو میبینم حالم بد میشه ...دلیلش هم نداشتن اعتماد به نفس است یا اینکه هیچ هنر و استعداد خاصی هم ندارند می خوان با این کار جلب توجه کنند و تمام
    وقتی این همه محدودیت در آزادی و پوشش خانم ها اعمال میشه معلومه که آرایش و استفاده از لوازم آرایشی پر رنگ تر میشه
    اکثر این رفتار نتیجه ی اعمال بیمارگونه حجاب زوری هست وقتی یک فرد یه حقی مسلم ازش گرفته میشه و نیاز هاشو (نیاز به توجه و زیبایی) سرکوب میشه سمت آرایش های اینچنینی میره
    شاید بگیم 30 سال حجاب زوری شده ولی تو این مدت چرا اینطور نبوده ولی همونطور که میدونیم مردم ما در حال تغییر طرز فکر هستن و این که شاهد این تغییرات باشیم زیاد عجیب نیست

البته آرایش و پوشش یک مسئله شخصی هست و هر کسی آزاده هر نوعی که دلش میخواد رو انتخاب کنه.
    این قضیه در کشور ما صرفا محدود به خانم ها نیست.
    تعداد پسرایی که آرایش میکنن هم این روزا خیلی زیاد شده، از آرایش مو تا ابرو برداشتن و...
    اینکه آرایش غلیظ رو فقط به حجاب ربطش بدیم ساده انگاریه.

از طرفی بسیاری از خانمای ایرانی که خارج از کشور هم میرن و حجاب هم ندارن، همچنان آرایش غلیظ رو دارن که نمونه اش در سفرهای اونا به کشورای عربی و ترکیه به وفور دیده میشه.

بازم حرف همیشگی همفکرانتون رو تکرار کردین که هرکس هر طور دلش میخواد باید بگرده.
    که احتمالا شما مثل بقیه روشنفکرینی که معلوم نیست مرجع تعیین پوششون کجاست، یک پوشش حداقلی رو قبول دارین که بازم معلوم هم نیست اون پوشش حداقلی رو کدوم مرجعی صلاحیت داره تعیین کنه.
    و یکی روشنفکرتر از شما میتونه ادعا کنه ما دوست داریم لخت تو دانشگاه و خیابان و... بگردیم و به کسی مربوط نیست، حالا جواب شما به این افراد چیه، موازاتش جواب من به شماست.
    Last edited by Motaharri; 19-05-2015 at 12:39.

7. 6 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه metalhead_forever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تعداد پسرایی که آرایش میکنن هم این روزا خیلی زیاد شده، از آرایش مو تا ابرو برداشتن و...

از طرفی بسیاری از خانمای ایرانی که خارج از کشور هم میرن و حجاب هم ندارن، همچنان آرایش غلیظ رو دارن که نمونه اش در سفرهای اونا به کشورای عربی و ترکیه به وفور دیده میشه.

که احتمالا شما مثل بقیه روشنفکرینی که معلوم نیست مرجع تعیین پوششون کجاست، یک پوشش حداقلی رو قبول دارین که بازم معلوم هم نیست اون پوشش حداقلی رو کدوم مرجعی صلاحیت داره تعیین کنه.
    و یکی روشنفکرتر از شما میتونه ادعا کنه ما دوست داریم لخت تو دانشگاه و خیابان و... بگردیم و به کسی مربوط نیست، حالا جواب شما به این افراد چیه، موازاتش جواب من به شماست.
    استدلالتون غلطه.
    دوستمون گفتن نتیجه سی سال حجاب اجباری... بنابراین همانطور که عامل تدریجی بوده، شکل گیری این مسئله هم تدریجی بوده پس نمیتونید بگید زنانی که صرفا" یه مدت کوتاه در کشور های دیگه هستن نباید آرایش کنند چون این عادته و چیزی نیست که یه روزه بشه عوضش کرد.
    تعیین پوشش حداقلی هم کار هر کسی باشه باید بر آمده از خود مردم باشه نه این که همینطوری چند نفر بشینن یه قانون بنویسن تموم شه بره! میدونید که حجاب در اوایل انقلاب اجباری نبود و بعد ها اجباری شد...
    Last edited by metalhead_forever; 19-05-2015 at 13:52.

9. 11 کاربر از metalhead_forever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال NEED FOR PC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

مشکل اینه که در قران مردم رو دعوت میکنه به اسلام یا دعوت به حجاب که دلیلشم کلا عفت و اینا نیست! حالا کاری نداریم.
    ولی ما تو جامعه مثل قرآن دعوت نمیکنیم مردم رو ! بهشون دستور میدیم. دلیلشم میگیم اینطوری به فساد کشیده میشید ! خب یعنی به سطح فهم و شعور ملت شک داریم پس حجاب اجباری ،تا عفت و پاکدامنی ایجاد شه.
    خب در هر حال دعوت و دستور خیلی فرق باید کنند در معنا و در عمل.

خب طبیعت دخترانگی اینطوریه که باید زیبا باشند (چه اندام چه صورت چه اخلاق) تا مورد توجه قرار بگیرند نتیجه : افزایش اعتماد به نفس + پیدا شدن جفت .
    این قانون طبیعت هست نمیشه تغییر داد بدلیل اینکه ما انسان هستیم و قوه عقل و تفکر داریم به نظرم اصلا ربطی نداره.

خب اخلاق رو که اصولا دختر پسر ها نمیتونند به هم نشون بدند چون اگر باهم برن بیرون برای شناختن هم دیگه گشت ارشاد و جریانات مربوطه...
    اندام هم که بخاطر حجاب از بین میره
    پس چطور به این نیاز طبیعی باید پاسخ داد؟
    معلومه فقط میمونه زیبایی که تنها مکان آشکار همان صورت است!
    پس دلیل آرایش غلیظ کاملا پیدا و آشکار هست نیازی به تاپیک هم نبود کار 30 ثانیه تفکر بود

با احترام

11. 2 کاربر از NEED FOR PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چرا اینطور شد و تمایل بیمارگونه به استفاده از لوازم آرایش به چه دلیل به وجود آمد؟
    سوالی است که اگر برایش جواب پیدا شود، خیلی از مشکلات مربوط به مسائل جنسیتی حل خواهد شد.

علت تمایل پسران و دختران جوان رو به آرایش های غلیظ در سطح جامعه چی میدونین؟
    تمایل به زیبایی در وجود بیشتر ماها وجود داره ( چه زن و چه مرد ) و صد البته در زنها هم بیشتر از آقایونه

از زمانی که اجبار شد که یکی از مهمترین وجهه های زیبایی زنان یعنی موهای اونها پوشیده بشه ، تنها جایی که برای اونها مونده صورت اونهاست برای نشون دادن زیبایی بصری خودشون و این تمایل به قول شما بیمار گونه ! یا به قول من این واکنش طبیعی و اعتراض طبیعی منشاء عمده اش در این مسئله هست به نظر شخصی من

واللا شما عکسهای مربوط به سالهای قبل از حجاب اجباری رو نگاه کنید میبینید که آرایش خصوصا در دختران جوان به شدت امروز اصلا رواج نداشته و غالبا مختص هنر پیشه های ما بوده که اغلب در فیلمهای سینمایی و شوهای تلویزیونی حاضر میشدند ؛ و البته این یک مقوله ی عادی هست و همین الان هم در سراسر دنیا وجود داره

به هر صورت هر کنشی واکنشی داره و این هم طبیعی ترین راه اعتراض هست و از طرف دیگه بالاخره تفریط در هر مقوله ای بوجود میاد ، همونطور که در جبهه ی مقابل کسانی هستند که معتقدند اگر بیشتر از یک چشمشون از چادر بیرون باشه دچار گناه شدند این طرف هم از این طرف بوم می افتند افراد

در مورد پسران اما ؛ به نظر من آرایش مو و ابرو چیز نرمالی هست

البته نه اینکه ابرو نخ ! بشه حالا ولی من خودم شخصا همیشه ابروهامو مرتب میکنم و اتفاقا تیغ هم نمیزنم و با موچین و با دقت و وسواس زیاد ابروهامو مرتب میکنم و هیچ ایرادی هم درش نمیبینم و معتقدم هرکس با این موضوع مشکلی داره مشکل خودشه نه من ! و البته نظرشون هم صرفا به عنوان یه نظر محترمه ولی هیچ درجه ای از اهمیت نداره

بالاخره یکی دوست داره ابروش مرتب باشه و یکی هم دوست داره سیبیل داشته باشه بالای چشمهاش ؛ ولی ورود به این مسائل در سطح کلان که امروزه شاهدش هستیم نشوندهنده ی وجود خاله زنک ها در سطوح بالاست که چیزهای مهمتری رو ول کردن و چسبیدن به همچین چیزهایی که صرفا مربوط به حریم خصوصی افراد هست /

همونطور که ده سال پیش به قول یه بنده خدایی مشکل مردم ما موی جوونامون نبود ؛ کماکان امروز مشکل مو و ابروی جوونای ما نیست

13. 17 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

در بین مسافران بله، در بین افرادی که مهاجرت می کنند و چند سال می گذره دیگه خیر. اونها همه از نظر آرایش مشابه مردم کشور مقصد میشن.

شما می فرمایید اگه ربطش بدیم به حجاب ساده انگاریه، برعکسش صحیحه، اینکه ربطش ندیم به حجاب ساده انگاری است. واضحه وقتی به نصف جمعیت گفته میشه به جز مچ دست به پایین و صورت همه جای بدن باید پوشیده باشه، افراد مانور بیشتری روی صورت و دست خودشون میدن تا با سایرین متفاوت باشه. وقتی چنین اجباری نباشه این مسئله پخش میشه در کل بدن (افراد با نوع لباس و ... می تونن خودشون رو ابراز کنند). البته فکر می کنم مشکل شما از اساس قضیه است، و شما شاید معتقد باشین زن نباید حق این رو داشته باشه خودش رو ابراز کنه و معمولا افرادی که نسبت به این چیزها حساس هستند ته قضیه به زن ستیزی و مردسالاری ختم میشه.

من شخصا آرایش غلیظ رو زیبا نمی دونم و برام جالب نیست، ولی صد درصد درک می کنم چرا بعضی ها به این سمت کشیده میشن.

من از همون به قول شما "روشنفکرتر" هایی هستم که میگم حداقل پوشش نباید وجود داشته باشه، و خیلی از کشورها حداقل پوشش قانونی ندارن و اعتماد می کنن به قدرت قضاوت و تصمیم گیری مردمشون و مشکلی هم براشون پیش نمیاد (کسی در دانشگاه و خیابان لخت نمی گرده!). جامعه از هم نپاشید و آمار تجاوز و ... هم بالاتر نرفت (کشورهایی که برهنگی رو مجاز می دونن کمترین آمار تجاوز رو هم دارن).

15. 16 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من هم موافقم حجاب اجباری(چه درست چه غلط) باعث این وضعیت شده همه مشکلات ما از عدم توجه به وجود میاد.

17. این کاربر از Delkook بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

ابتدا بهتره به این سوال شما جواب داد که :

چون پوشش و نوع حجاب رو امر شخصی و جزو حقوق فردی میدونن پس مرجع تعیین پوششون هم عقل و اختیار خودشون هست و نیازی به تایید صلاحیت توسط سایر مراجع نمی

بینند ... در حالی که همچنان مجبورا بر خلاف میل خودشون طوری پوشش داشته باشند که نتیجتا به دلیل تایید سایر مراجع مصلح از حق و حقوق و آزادی فردیشون هم بگذرند ...

حالا سوالی که پیش میاد اینکه اون مراجعی که برای سایرین تعیین و تکلیف در مورد حداقل و حداکثر پوشش مجاز رو میکنند چه کسی صلاحیتشون رو نایید کرده که به خودشون اجازه

ورود به حیطه شخصی افراد و برخورد و مجازات و ماخذه رو میدهند ؟

الان در مورد اینکه افراد باید در همه جا چه محیط کار دانشگاه یا هر جای دیگه باید حجاب اجباری داشته باشند سوالی شده که چه نوع پوششی رو دوست دارید داشته باشید که

حالا بخواییم بریم سراغ تمایل افرادی که دوست دارند لخت بگردند ؟

مگه تو کشورهای غربی که ازادی پوشش هست دلیلی بر این شده که همه بخوان لخت توی خیابون راه برن ... مطمئنا برای اون افرادی هم که چنین تمایلی داشته باشند برای ا

احترام به حقوق حداقلی اون افراد محیط خاصی در نظر گرفته شده نه اینکه به دلیل نقض قوانین و یا زیر سوال برد صلاح دید مراجع بیان از دم همه رو با یک دید کلی سرکوب کنند ...

=========

و از نظر شما
    مراجع مصلح مورد تاییدتون که پوشش اجباری رو تعیین کردند اینکه بیان به افراد در حیطه شخصیشون که نوع پوشش و ارایششون هست آزادی بیشتری بده و حتی

برای افرادی که به قول شما دوست دارند لخت بگردن بیاد محدوده و محیطی مشخصی رو تعیین کنه بهتره یا اینکه افراد
    وقت محرم و عزاداری امام حسین رو تبدیل کنن به حسین

پارتی و شما در غالب هیئت های عزاداری بتونین اخرین مدل های روز رو از آرایش صورت مو و ... تا آخرین مدل های لباس و ... ببینید ؟

این طوری مصلحت جامعه به خطر نمی افته خدایی نکرده ؟

چون اگر بشه دانشگاه و محیط کار و ... رو جدا و جمع کرد دیگه محرم و عزاداری رو که نمیشه جمعش کرد !!

کدومش بهتره ؟ اینکه محدودیتی و اجباری درحیطه شخصی که پوشش و ارایش هم جزو اون هست نباشه

یا محدودیتی که وقتی تبدیل به عقده بشه طرف حتی اگر تمایلی هم به آرایش آنچنانی در شرایط عادی نداشته باشه در راه مخالفت و نشون دادن عقیده مخالف و البته محدودیت به جای اینکه بره تو

محیطی مثل دیسکو و هیجان خودش رو خالی کنه میاد توی حسین پارتی و از راه آرایش و پوشش میخواد ضمن ابراز وجود ، عقیده مخالف خودش رو با بی تفاوتی به قوانین مورد تایید

مراجع مصلح نشون بده ...

Last edited by Mr_100_dolari; 19-05-2015 at 15:06.

19. 9 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 18 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •