تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 18 اولاول ... 4101112131415161718 آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 176

نام تاپيک: آرایش غلیظ

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

به گزارش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، محمدرضا مسجدی آرانی درباره دلایل و عوامل روانی بی‌توجهی به مقوله حجاب و عفاف در جامعه گفت: یکی از مشکلات در این حوزه وجود شخصیت‌های نمایشی است و این موضوع یک اختلال روانی محسوب می‌شود، اینکه فرد علاقمند به جلوه‌گری است و تمایل دارد تا با پوششی بیرون بیاید که دیگران به وی نگاه کنند و مورد توجه قرار بگیرد.
    وی ادامه داد: افرادی به دلیل تحقیرهایی از سوی خانواده دچار عقده حقارت هستند که تلاش می‌کنند این عقده را با آرایش، مدل لباس، پوشش و نوع رفتاری که در اجتماع دارند، عرضه کنند.
    این روان‌شناس با بیان اینکه عده‌ای از افراد بی‌حجاب و بی‌عفاف سادیسم دارند و دوست دارند به هر روشی که ممکن است دیگران را مورد آزار قرار دهند، تصریح کرد: این افراد فکر می‌کنند اگر به این شکل از خانه بیرون بیاید می‌تواند غریزه دیگران را شعله ور کند و از این موضوع احساس لذت می‌کنند البته در برخی مواقع ممکن است به دلیل انتقام جویی باشد.

برخی افراد با بی‌حجابی به دنبال انتقام جویی هستند

وی ادامه داد: به عنوان مثال فردی دوست دار آزادی غربی است، اما امکان دستیابی برای وی وجود ندارد پس با این روش به دنبال انتقام گرفتن از مملکت، نظام و حکومت است.
    مسجدی، با اشاره به اینکه دلیل دیگر بی‌توجهی به حجاب و عفاف مازوخیسم یا خود آزاری است، تاکید کرد: در این حالت فرد خودش را عقب افتاده می‌داند و نسبت به خودش بی‌تفاوت است، از شکست‌های اجتماعی خود ناراحت نمی‌شود و خیلی برای خودش قانون و صَلاحی در نظر نمی‌گیرد.
    وی ادامه داد: بخشی از این افراد کسانی هستند که با این کار‌ها به دنبال شکست‌های خود هستند و به جهت اینکه عدم کفایت دارند، در موقعیت‌های اجتماعی بازمانده هستند از بسیاری از آرزوهای ایده آل‌های خود جا مانده‌اند و فکر می‌کنند با این موضوع می‌توانند شکست‌های خود را جبران کنند اینگونه رفتار می‌کنند، البته عده‌ای نیز افرادی ناآگاه هستند و نمی‌دانند که چه ضربه‌ای را به خود و جامعه وارد می‌کنند.

افزایش سن ازدواج یکی از دلایل گرایش به بدحجابی است
    متخصص روان‌شناسی بالینی با اشاره به اینکه افزایش سن ازدواج یکی از دلایل گرایش به بدحجابی یا بی‌توجهی به عفاف است، تصریح کرد: به جهت بالا رفتن سن ازدواج و نیاز به ارضاء تمایلات جنسی برخی از افراد خود را عریان و یا نیمه عریان عرضه می‌کنند.
    وی تاکید کرد: برخی افراد بدحجاب دچار کمبودهایی هستند که به دلیل این کمبود‌ها دنبال تظاهر و خودنمایی هستند و دچار فخر فروشی می‌شوند، انواع آرایش‌ها را انجام می‌دهند، لوازم زینتی و لباس‌های متفاوت استفاده می‌کنند و افتخار می‌کنند که فلان لباس را از فلان کشور خریداری کرده‌اند و در واقع این موضوع به دلیل کمبودهای روانی است که وجود دارد.
    مسجدی، مسائل سوء فرهنگی را به عنوان یکی از عوامل بی‌حجابی در جامعه دانست و گفت: حجاب برای زن ایرانی یک قلعه غیرقابل نفوذ است، حتی رنگ مشکی چادر ابعاد روان‌شناسی دارد و اینکه بعضی افراد استدلال‌های غلطی از رنگ چادر دارند به این معنا که باعث افسردگی می‌شود، اما باید گفت که با نگاه روان‌شناسی اساسا رنگ مشکی باعث می‌شود که طرف مقابل این جرات را به خود نمی‌دهد که در حریم این خانم ورود پیدا کند.
    این عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی در ادامه افزود: نکته دیگری که در بستر توطئه فرهنگی می‌توان بیان کرد تبلیغات سوء است که حجاب را محدودیت می‌دانند، در حالی که ابعاد روانی زن و مرد بسیار متفاوت است و در واقع حجاب برای زن محدودیت نیست، بلکه مصونیت است.

برخی مواقع روش‌های دفاع از حجاب غیر منطقی و خشن است

این استاد دانشگاه ادامه داد: بخشی از این افراد نیز هستند که کارشان مقابله سیاسی با نظام اسلامی است و طیفی هستند که نمی‌توانیم آن‌ها را نادیده بگیریم و هدف اصلی آنان عقب رفتن مرزهای رفتاری و اعتقادی جوانان و زنان ما است البته روش‌های غلط در دفاع از حجاب نیز بر بی‌حجابی موثر است و در برخی مواقع روش‌های خشن، غیرعاطفی و غیر مشروع در دفاع از حجاب دیده می‌شود.
    وی با اشاره به عوارض ناشی از تکنولوژی بر مقوله بی‌حجابی در جامعه بیان کرد: ماهواره و سایر فضاهای مجازی دیگر بر این موضوع اثر گذار هستند به عنوان مثال در دهه 60 ویدئو بر این موضوعات حجاب و عفاف اثرگذار بود، دهه 70 ماهواره و در حال حاضر اینترنت باعث افزایش تحریک پذیری جنسی می‌شود.
    عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور ادامه داد: اگر تکنولوژی سازماندهی نشود و ما استفاده صحیح از این فضا را بلد نباشیم خودمان به دچار مشکل زدنمان دامن خواهیم زد.
    اینقدر این نظرات چیپ و بی اساس بود که رفتم ببینم این نویسنده که اینطور خزعبل‌پراکنی کرده کی هست اصلن. کلن هرجای نت رو بگردید فقط همین مطلب از ایشون وجود داره در مورد حجاب و... پروفایل خاصی هم در سایت علوم پزشکی از ایشون وجود نداره. فقط یکی هست که اونم متخصص ریه هست که بعید میدونم بشه بی‌حجابی رو با از منظر ریوی بررسی کرد!

ایشون به درستی تونستند افراد بی‌حجاب رو در جایی مبتلا به سادیسم و در جایی دیگر مبتلا مازوخیسم تشخیص بدهند! و جالب اینکه "عقب افتادگی" رو مصداق خودآزاری میدونن! کاملن واضحه ایشون حتا مفهوم مازوخیسم رو درک نکردن. [emoji16]

بعد ایشون خیلی قشنگ اومده "بی‌حجابی" رو بصورت پیشفرض به نوعی بیماری در نظر گرفته و بعد اومده دلایلش رو از حیث های بی اساس تری مث افزایش سن ازدواج تشریح کرده. :/

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Last edited by A M ! N; 17-07-2016 at 14:38.

2. 8 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

نظر شخصی من اینه که هرچی بیشتر جلوی چیزی رو بخوای بگیری یا خودمون رو حساس تر نشون بدیم و مردم رو در اون ضمینه محدود کنیم برای مردم ایجاد عقده میشه و باعث هنجار شکنی های مختلف میشه. من نمیخوام بگم که بدحجابی یا آرایش غلیظ خوبه یا نه. ولی اگه میخوای به جامعه ای که درش زندگی میکنی افتخار کنی ، باید اول خودت هنجار های مد نظرت رو رعایت کنی.

اگه میبینی یک نفر از نظر ما بد حجاب هست . مطمئن باشید با برخورد کردن با اون مشکل حل نمیشه و بدتر لج باز تر هم میشند. چیز های مهمتری از حجاب و آرایش هست که نباید از آن غافل شد ((قصد توهین به هیچ کس رو نداشتم و فقط نظر شخصی رو گفتم))

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

۲۱ علت گرایش به بدحجابی از نظر ضرغامی

عزت الله ضرغامی ۲۱ علت گرایش به بدحجابی با استفاده از روش ارزشمند شهیدمطهری در کتاب «علل گرایش به مادیگری» بیان کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما طی مطلبی درباره گرایش به بدحجابی نوشت:
    حجاب از برکات انقلاب اسلامی و از موضوعات مهم اخلاقی و اجتماعی است.
    بدون تردید رعایت حجاب و عفت عمومی زنان و مردان، نقش مهمی در سالم نگه داشتن جامعه و رشد و تعالی سایر فضائل اخلاقی دارد.
    مسأله بدحجابی در سالهای اخیر، بیش از گذشته موضوعیت پیدا کرده و موجب بحث و گفتگوی فراوان بین صاحب‌نظران و مسئولان حاکمیت شده است.
    ساده‌انگاری و تک بُعدی دیدن این آسیب موجب انحرافات بعدی خواهد شد.
    به همین دلیل در حد توان و تجربه خودم و با استفاده از روش ارزشمند شهیدمطهری در کتاب "علل گرایش به مادیگری" تلاش کردم "علل گرایش به بدحجابی" را بررسی کنم. بدیهی است هر کدام از بندهای این بررسی نیازمند توصیف و تبیین گسترده‌تر است.

علل گرایش به بدحجابی
    1-سهل انگاری و کم اعتقادی
    2-جوزدگی
    3-راحت طلبی و تساهل رفتاری
    4-روشنفکرنمائی
    5-همسریابی
    6-خودنمائی و تبرج
    7-لجاجت با خانواده و محیط؛ رفتار عصیانگرانه
    8-موضع گیری سیاسی، اتخاذ رفتار واکنشی و انتقام جویانه نسبت به حاکمیت
    9-رفتار سوداگرانه عوامل فساد و فحشاء
    10-سست شدن نهاد خانواده
    11-ترویج سبک زندگی غربی توسط رسانه‌های دشمن به ویژه ماهواره
    12-فقدان پوشش‌های ارزان و جذاب اسلامی به ویژه چادر و مدل‌های مناسب لباس و بالعکس
    13-ضعف نظریه‌پردازی و ادبیات مناسب و به روز در مورد حجاب
    14-کم کاری گفتمانی دستگاههای تبلیغی نظام و فقدان جذابیت
    15- نگاه حداکثری و سخت گیرانه به قوانین حجاب توسط عوامل تبلیغی و ارشادی
    16-بی‌توجهی به سهل‌گیری عرفی دین در فضا‌های خاص مثل روستاها
    17-تبعیض رفتاری برخی مسئولین و انعکاس حداکثری آن در جامعه
    18-ضعف در ارائه الگوهای موفق رفتاری و فقدان این الگوها در برخی عرصه‌های تأثیرگذار
    19-تناقض در چهره واقعی بازیگران زن در جامعه با برنامه‌های نمایشی تلویزیون
    20-اتخاذ نظام ترجیحی نادرست آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی با رویکرد کاهش اهمیت بدحجابی توسط برخی از مبلغین و روحانیون
    21-ایجاد دوقطبی کاذب موافق و مخالف نظام بر مبنای حجاب از ابتدای انقلاب

پروفشنال Bobby Sands's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

بنظر من مهمترین دلیلش اینه که انگونه افراد از درون تهی هستن . جز ظاهر چیزی برای گفتن ندارن . کافیه با چند نفرشون چند دقیقه هم کلام بشی اونوقت میفهمی که کلا در هیچ زمینه ای چیزی بارشون نیست برای همین مجبورن با پرداختن به ظاهر نواقص خودشونو بپوشونن. این قضیه اصلا خانوم و اقا هم نداره بین هر دو مشترکه.

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

بنظر من مهمترین دلیلش اینه که انگونه افراد از درون تهی هستن . جز ظاهر چیزی برای گفتن ندارن . کافیه با چند نفرشون چند دقیقه هم کلام بشی اونوقت میفهمی که کلا در هیچ زمینه ای چیزی بارشون نیست برای همین مجبورن با پرداختن به ظاهر نواقص خودشونو بپوشونن. این قضیه اصلا خانوم و اقا هم نداره بین هر دو مشترکه.
    یه خانم رو میشناسم که مدرک دانشگاهی داره، زیبا هست، خودش یه شرکت تاسیس کرده و از آلمان دوربین های مداربسته وارد میکنه، خانواده بسیار متشخصی داره و خودش هم متعهد به اخلاق و انسانیت هست، بسیار اهل گتاب و مطالعه هست و ... در عین حال اعتقادی به حجاب نداره و اهل آرایش (نه چندان غلیظ) هست!

7. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

یه خانم رو میشناسم که مدرک دانشگاهی داره، زیبا هست، خودش یه شرکت تاسیس کرده و از آلمان دوربین های مداربسته وارد میکنه، خانواده بسیار متشخصی داره و خودش هم متعهد به اخلاق و انسانیت هست، بسیار اهل گتاب و مطالعه هست و ... در عین حال اعتقادی به حجاب نداره و اهل آرایش (نه چندان غلیظ) هست!
    اراستگی و زیبا بودن و ارایش کردن با شکلکهای عجیب و غریب از خود در آوردن و لباسهای انچنانی پوشیدن و رفتن در سطح جامعه خیلی فرق داره. اینگونه رفتارها ربطی به حجاب و غیر حجاب نداره. خیلی از انساناه روی کره زمین هستن که حجاب ندارن اما ظاهر درستی دارن . در کشورهای اروپایی هم برید توی خیابان مردم عادی هیچوقت ارایشهای انچنانی نمیکنن بیان توی خیابون بجز ...
    این خانمی که شما میفرمایید قطعا از اون سرو شکلها برای خودش درست نمیکنه . قطعا منظور بنده از گفته های بالا افرادی مثل خانومی که شما می شناسید نیست!
    امیدوارم منظور بنده رو متوجه شده باشید
    Last edited by Bobby Sands; 20-07-2016 at 12:23.

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

اراستگی و زیبا بودن و ارایش کردن با شکلکهای عجیب و غریب از خود در آوردن و لباسهای انچنانی پوشیدن و رفتن در سطح جامعه خیلی فرق داره. اینگونه رفتارها ربطی به حجاب و غیر حجاب نداره. خیلی از انساناه روی کره زمین هستن که حجاب ندارن اما ظاهر درستی دارن . در کشورهای اروپایی هم برید توی خیابان مردم عادی هیچوقت ارایشهای انچنانی نمیکنن بیان توی خیابون بجز ...
    این خانمی که شما میفرمایید قطعا از اون سرو شکلها برای خودش درست نمیکنه . قطعا منظور بنده از گفته های بالا افرادی مثل خانومی که شما می شناسید نیست!
    امیدوارم منظور بنده رو متوجه شده باشید
    متوجه هستم اما دقت داشته باشید که باز شکلکهای عجیب و غریب از خود در آوردن و لباسهای انچنانی پوشیدن و رفتن در سطح جامعه لزوما به معنی از دورن تهی بودن و در هیچ زمینه ای چیزی بارشون نبودن نیست

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

متوجه هستم اما دقت داشته باشید که باز شکلکهای عجیب و غریب از خود در آوردن و لباسهای انچنانی پوشیدن و رفتن در سطح جامعه لزوما به معنی از دورن تهی بودن و در هیچ زمینه ای چیزی بارشون نبودن نیست
    دقیقا همون هست و لا غیر ، یکی از این شاخ ها و پلنگ ها نیست که دو خط روزنامه یا یک صفحه کتاب در زندگی خونده باشه یا غم انسانیت یا درد بشریت داشته باشه به همون سطحی نگری و سطحی اندیشی هستند که ظاهرشون نشون میده.

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ممکنه 100% نباشه اما با درصد خیلی بالایی همینطوره. لااقل اون چیزی که من تا به الان تو جامعه دیدم و برخورد داشتم اینطور بوده. بقول معروف مشت نمونه خروار است.

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

دقیقا همون هست و لا غیر ، یکی از این شاخ ها و پلنگ ها نیست که دو خط روزنامه یا یک صفحه کتاب در زندگی خونده باشه یا غم انسانیت یا درد بشریت داشته باشه به همون سطحی نگری و سطحی اندیشی هستند که ظاهرشون نشون میده.
    این رو من بر اساس تجربه میگم، یادمه دوران دانشگاه توی یکی از کلاسای عمومی یه دانشجویی پسر داشتیم دقیقا از همین تیپا بود و من هم بدون اینکه یه کلمه باش حرف زده باشم همین فکرا رو در موردش میکردیم تا اینکه کاری پیش امد و مجبور شدم باش ارتباط برقرار کنم و کم کم شناختمش، بعد از دوست شدنمون تنها چیزی که میتونم بگم اینه واقعا از خودم شرمنده شدم که چرا صرفا بر اساس ظاهر و لباس، بدون اینکه یک حتی کلمه باش حرف زده باشم، قضاوتش کرده بودم

13. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •