تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: انتخاب نوع درخت جهت کاشت

کاربر فعال انجمن سخت افزار becareful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض انتخاب نوع درخت جهت کاشت

سلام...
    دوستان در شمال شیراز برای زمینی میخوام درخت انتخاب کنم برای اضافه کردن. هم میوه ای هم بدون میوه و سایه ده. ترجیحا در برابر آب کم حساس نباشه. چه درختانی رو پیشنهاد میکنید.
    اولویت هام اینهاست
    رشد سریع
    سایه
    میوه
    مقاوم تر به آب کم.
    Last edited by becareful; 11-03-2017 at 01:09.

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

خواهشاً فقط از سوزنی برگها مثل کاج وسرو استفاده نکن که سایه ومیوه به درد بخور ندارند

3. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

هه هه
    خو عزیز اینم بگو که 4 فصل سبز هستن. خوب پس چه کنم. چندتا نظر کارشناسی بدید یه تاپیک با جواب و نظر باشه کسیای دیگه هم استفاده کنن

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

بعد از ۲ سال و جهت کاشت دوباره لطفا اطلاع و کارشناسی خودتونو با یه نظر تقدیم کنید .ممنون.

6. این کاربر از becareful بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    درخت تبریزی (صنوبر) سرعت رشد بالایی داره و تو مناطق معتدل و کمی خشک و کم آب هم مشکلی براش پیش نمیاد.
    بید مجنون سایه خوبی داره. ولی یکم به بی آبی حساسه. من خودم شخصا از شکل زیبای این درخت خیلی خوشم میاد.

8. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

همین سپیدار(صنوبر) و سرو+ اکالیپتوس قرار شد بکارم چون اکالیپتوس هم مقاوم هست و مثل سرو ۴فصل سبزه. و زود بالا میره.
    میوه ای اونجا سیب هست کمی سردسیره ولی آب زیاد نیست چی بکارم جای سیب چون ۷۰ درصدش الان سیب ۵-۶ساله هست و فقط ۳ هلو که اصلا از هلو خوشم نیومد هم کوتاه میمونه هم همیشه خدا شته دورش هست.
    آلبالو انجیر بلوط گردو یا ...؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

درخت بلوط بعد از چند سال که از عمرش میگذره و بزرگ میشه، درخت خیلی قشنگی میشه و من به شخصه خیلی حال میکنم باهاش و لذت می برم از چندین ساعت نگاه کردن بهش.

اگه بتونین از باغتون، درختای فعلیش و نهال های جدیدتون عکس بذارید خیلی عالی میشه.
    در ضمن حداکثر استفاده تونو از این بکنید که شرایطتون جوریه که میتونین برین تو باغ و درخت بکارین و لذتشو ببرین.

با تشکر

11. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

این ها از اول پیچ هست که از راست دوربین میچرخه به سمت چپ تا اول آلونکی که همسایه ساخته.عکس ها مال اردیبهشت 94 هست. درختای غیر ثمری رو قراره نزدیک همین دیواری که روش هستم عکس گرفتم بکارم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر میکنم میوه های خوشمزه همشون عمرشون کوتاهه مثل هلو ها و آلوها.
    من این چهار درخت رو برای ثمری ها انتخاب کردم از نظر آب هوا (چون برای منطقه نیمه سردسیر میخوام )و کم بیماری و آفت بودن و بلند شدن و عمر کوتاه نداشتن. لطفا نظر بدید دو تا رو انتخاب کنم.
    گردو : عمر حداقل 30 سال ارتفاع حداکثر 25 متر البته بعد از چند سال. کمی مقاوم در برابر شرایط نامساعد خاکی،آبی و هوایی ثمر بعد از 7 سال
    توت:کم آفت، ارتفاع شخصا 20 متر رو چند جا دیدم عمرشونم حتما بالای 20 ساله.توی خیابونا من آفتی ندیدم توت رو بتونه بندازه. ثمر بعد از 3-4 سال
    آلبالو : بیماری فکر میکنم داره باز دوستان اطلاع بدن، ارتفاع2-4 متر ،عمر حداکثر 25 سال ثمر بعد از نمیدونم چند سال
    به : ارتفاع 3-5 متر ،دیر گل ده( سرما شکوفه رو خراب نمیکنه) عمر حداقل 30 سال. ثمر بعد از 4-5 سال

البته نهالی که میخرم حداقل 1 ساله 2 ساله هست. و گردو هم 4 ساله پیدا کردم با قیمت بالاتر.
    Last edited by becareful; 10-03-2017 at 12:23.

13. 2 کاربر از becareful بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

نظراتتون رو دریغ نکنید.
    شرایط محیطی زمین:

منطقه نیمه سردسیر هست ورطوبت هوا بین مرطوب و خشک هست.
    ارتفاع دقیقا ۲۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا. دمای زمستان خیلی دیگه سرد بشه فکر میکنم حدودا منفی ۲ تا منفی ۸ درجه باشه. منطقه نسبتا باد زیاد میاد.کنار رودخانه یا دریاچه ی خاصی هم نیست.خاک ظاهرا خوبی داره و خیلی سنگین نیست.وقتی خیس میشه کاملا قهوه ای میشه و روشن نیست.البته تخصص من نیست من چیزایی که دیدم رو میگم.نفوذ آب پای درختا خوبه یعنی مثل درختای شهرداری توی خیابون که آب میریزن پاش ۱۰ دقیقه ربع ساعت بعد آب پایین میره.این مثلا ۳ ۴ دقیقه آب پایین میره کامل.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

خب دو سال بعد از کاشت
    بادام فرانیس شاهرود 12 شاهرود 16 ( همه بر پایه بادام تلخ)
    آلبالو محلی (بر پایه آلبالو وحشی) و آلوبالو مجاری توت و سیب گرانی اسمیت و خرمالو
    بادام فرانیس و شاهرود 16 بهتر گرفتن و آلبالو محلی هم برعکس انتظار آبی کم آبتر از چیزی بود که فک میکردم مجاری هم بدرد نمیخورد نگرفت.خرمالو هم معمولی بود نه عالی نه بد. (البته عوامل زیادی میتونه تاثیر بگذاره ولی اینا پیش هم بودن.)
    الان توی فکر برای دیوار چینی با درخت متراکم برای یک ضلع هستم از انواع سرو و کاج و بادام میخوام استفاده کنم کسی پیشنهادی داره ممنون میشم(مثلا نقره ای توپی کاج تهران یا سرو ناز سرو خمره ای یا ....)

16. این کاربر از becareful بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •