تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 8 اولاول ... 345678 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 79

نام تاپيک: چشم زخم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2019

پيش فرض چشم زخم

سلام
    از نظر علمی چشم زخم ثابت شده نیست .
    و درست یا نادرست بودن اون بستگی به اعتقاد ما داره
    اگه اعتقاد داشته باشیم چشم زخم درسته و اثر داره برای ما اثر خواهد داشت ولی اگه اعتقاد نداشته باشیم اثر نخواهد داشت .
    من استادی دارم بنام سیدحسین عباس منش که چند ساله میگه هر کس می تونه منو چشم زخم بزنه و روز به روز ثروتمندتر و سالمتر و خوش تیپتر هم میشه .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2019
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با احترام به نظر همه به نظر من چشم زخم وجود داره. وعلم هم قرار نیست راجع به همه چیز نظر بده .چیز هایی که توحیطه تجربه و آزمایش وابزارهای تشخیصی علم نشه آزمون کرد دلیل بربودن ویا نبودن اونها نیست. اما در مورد چشم زخم هم نباید با جهل وافراط برخورد کرد.
    Last edited by mkhrsnd532; 07-02-2019 at 12:58.

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با احترام به نظر همه به نظر من چشم زخم وجود داره. وعلم هم قرار نیست راجع به همه چیز نظر بده .چیز هایی که توحیطه تجربه و آزمایش وابزارهای تشخیصی علم نشه آزمون کرد دلیل بربودن ویا نبودن اونها نیست. اما در مورد چشم زخم هم نباید با جهل وافراط برخورد کرد.
    بله در حیطه علم نیست که به مزخرفات و حماقت های بی پایان بشری پاسخ بده . دانشمندان و مجامع علمی کارها و دغدغه های بسیار بزرگ تری دارین و نیازی ندارن که دنبال بود و نبود چشم زخم یا انرژی منفی و مثبت و علوم غریبه باشن .
    اینا رو گذاشتن به عهده ملا جماعت و دعانویسان و مردم خرافاتی که به این چرندیات باور دارن و دلشون خوش و سرشون گرم باشه .

اگر شما بتونی خارج از چارچوب و بنیان علوم عقلی چیزی رو اثبات کنین پیش من جایزه داری .

4. این کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

تقریبا کل تاپیک رو مطالعه کردم. جدا از اینکه چشم زخم وجود داره یا نداره یک مطلبی رو میخوام بگم برای دوستانی که شدیدا تاکید میکنن روی این کلمات "اثبات نشده، علمی نیست، رفرنس نداره، آزمایش نشده، تا الان هیچ سندی وجود نداره و ....." که زیر پستاشون هم معمولا 6/5 تا تشکر خورده و باعث شده که خیلی مطمعن تر از قبل پست بدن.
    دوستان، بنده و شما حتی از اتفاقاتی که داخل کشور خودمون میفته (مثل اختلاس ها و خیلی چیزها که اینجا نمیشه گفت) به ندرت با خبر میشیم اون هم وقتی اون اتفاق به نوعی لو میره و از جایی درز میکنه بطور ناخواسته. بعد چطور من یا شما که یک شخص عادی هستیم و نهایته دسترسی عزیزان به پنل مدیریتی p30world هست فکر میکنن از تمام آزمایشات و منابع سری یا نظامی با خبر هستند؟!!! چطور با این قاطعیت میگین اثبات نشده، علمی نیست، هیچ سندی نداره پس صد در صد وجود نداره! شما از کدوم آزمایش سری یا نظامی دقیقا در حال حاضر مطلع هستی که اینطور با قاطعیت ازین کلمات استفاده میکنی؟ البته با این منطقی که من دیدم از دوستان در پستهاشون ممکنه بگن هیچ آزمایش سری وجود نداره چون سندی تا الان دیده نشده و ثابت نشده (جُک)! دوست عزیزی که با دانش ناچیزت با قاطعیت میگی ثابت نشده، قرار نیست منو شما از خیلی از آزمایشات و کارهای مخفی حکومت ها مطلع باشیم یا حداقل به این زودیا مطلع بشیم. نمونه خیلی پیش پا افتادش گوشی موبایل و تکنولوژی موبایل رو میتونید تحقیق کنید که چه زمانی کشف شد و در تسلیحات نظامی استفاده شد و چه زمانی مردم از اون مطلع شدن و در دسترس عموم قرار گرفت. احتمالا دوستانی که فاز علمی و اثباتی دارن اگر اون زمان راجب ارتباط بی سیم باهاشون صحبت میکردید با قاطعیت میگفتن ثابت نشده و آزمایش نشده پس علمی نیست و وجود نداره. مطالعه چند کتاب و دونستن اصطلاحات فلسفه و منطق کمکی به مطلع شدن از علوم سری و نظامی و آزمایشاتی که عوام (من و شما) نباید از انها مطلع بشن نمیکنه دوست عزیز پس منتظر نشین تا تو فلان ژورنال یا سایت علمی راجب هرآنچه تا الان ثابت شده به شما اطلاع بدن. مطالب داخل ژورنال ها و سایت های علمی روز چیزی جز مشتی اطلاعات بدرد نخور و تفاله علمی نیستند که بعد از گزراندن فیلترهای متعدد به دست منو شما رسیده. مطمعن باشید اگر شما نیروی عجیبی داشته باشین و به یکی از همین موسسات که آزمایش روی این اشخاص انجام میدن مراجعه کنید قطعا بعد از اینکه اثبات بشه ارتباط شما با خانواده و خویشاوندانتون قطع میشه و هیچ خبری مبنی بر اینکه چنین چیزی کشف شده به عوام داده نمیشه و نخواهد شد مگر اینکه اون نیرو کاربرد نظامی و مهم نداشته باشه (مثلا کسایی که بدنشون خاصیت مغناطیسی ناچیز داره و ..). تنها خبر اون دسته که ادعای دروغ داشتن و تو ازمایشات دروغشون ثابت شده به منو شما میرسه.
    Last edited by god of war 2; 12-02-2019 at 01:39.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2019
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توهین به چیزهایی که قبول نداری دلیل برصحت استدلال شما نیست. این سطح غیرت برای دفاع از علم انسان رو به علم پرستی می کشونه.علم بسیار ارزشمند است .ابزاری است که بشر رو متحول کرده ولی خود غربی ها هم تا این حد ذوب در علم پرستی نیستند. علم ابزار مفید است و داعیه همه چیز دانی و مطلق گویی هم نداردامروز یه چیز میگه فردا ردش میکنه.دوره پزتیویسم وعلم پرستی گذشته

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

تقریبا کل تاپیک رو مطالعه کردم. جدا از اینکه چشم زخم وجود داره یا نداره یک مطلبی رو میخوام بگم برای دوستانی که شدیدا تاکید میکنن روی این کلمات "اثبات نشده، علمی نیست، رفرنس نداره، آزمایش نشده، تا الان هیچ سندی وجود نداره و ....." که زیر پستاشون هم معمولا 6/5 تا تشکر خورده و باعث شده که خیلی مطمعن تر از قبل پست بدن.
    دوستان، بنده و شما حتی از اتفاقاتی که داخل کشور خودمون میفته (مثل اختلاس ها و خیلی چیزها که اینجا نمیشه گفت) به ندرت با خبر میشیم اون هم وقتی اون اتفاق به نوعی لو میره و از جایی درز میکنه بطور ناخواسته. بعد چطور من یا شما که یک شخص عادی هستیم و نهایته دسترسی عزیزان به پنل مدیریتی p30world هست فکر میکنن از تمام آزمایشات و منابع سری یا نظامی با خبر هستند؟!!! چطور با این قاطعیت میگین اثبات نشده، علمی نیست، هیچ سندی نداره پس صد در صد وجود نداره! شما از کدوم آزمایش سری یا نظامی دقیقا در حال حاضر مطلع هستی که اینطور با قاطعیت ازین کلمات استفاده میکنی؟ البته با این منطقی که من دیدم از دوستان در پستهاشون ممکنه بگن هیچ آزمایش سری وجود نداره چون سندی تا الان دیده نشده و ثابت نشده (جُک)!
    همه این حرف ها رو میشه درباره هر چیزی زد. مثلا شما بگید غول چراغ جادو وجود نداره، من هم پاسخ بدم مگر به آزمایش های سری نظامی دسترسی داری که خیلی مطمئن میگی وجود نداره؟ شاید ارتش کشورها غول چراغ جادو داشته باشند.

وظیفه اثبات ادعا با فرد مدعی است. هیچ کس نیازی نیست ادعایی که افراد مدعی شواهدی برای صحتش ندارند رو رد کنه، یا از آزمایشات سری نظامی کشورها اطلاع داشته باشه تا بتونه بگه مدارک و شواهدی برای صحت این ادعاها وجود نداره. تنها شواهدی که برای وجود نداشتن یک پدیده میتونه وجود داشته باشه، عدم وجود شواهد برای وجود داشتنش است. معنیش این نیست که اون پدیده قطعا وجود نداره (اثبات مطلق وجود نداشتن یک پدیده غیرممکن است چون ادعای وجود داشتن یک پدیده نقض ناپذیر / Unfalsifiable است). به همین دلیله که من (و احتمالا شما) باور ندارید غول چراغ جادو وجود داره، یک غول نامرئی الان پشت سر شما ایساده یا امشب قراره جهان به پایان برسه. باور به چنین چیزهایی خرافات است و چشم زخم هم در کنار بقیه خرافات قرار میگیره.

دوست عزیزی که با دانش ناچیزت با قاطعیت میگی ثابت نشده، قرار نیست منو شما از خیلی از آزمایشات و کارهای مخفی حکومت ها مطلع باشیم یا حداقل به این زودیا مطلع بشیم. نمونه خیلی پیش پا افتادش گوشی موبایل و تکنولوژی موبایل رو میتونید تحقیق کنید که چه زمانی کشف شد و در تسلیحات نظامی استفاده شد و چه زمانی مردم از اون مطلع شدن و در دسترس عموم قرار گرفت. احتمالا دوستانی که فاز علمی و اثباتی دارن اگر اون زمان راجب ارتباط بی سیم باهاشون صحبت میکردید با قاطعیت میگفتن ثابت نشده و آزمایش نشده پس علمی نیست و وجود نداره. مطالعه چند کتاب و دونستن اصطلاحات فلسفه و منطق کمکی به مطلع شدن از علوم سری و نظامی و آزمایشاتی که عوام (من و شما) نباید از انها مطلع بشن نمیکنه دوست عزیز پس منتظر نشین تا تو فلان ژورنال یا سایت علمی راجب هرآنچه تا الان ثابت شده به شما اطلاع بدن. مطالب داخل ژورنال ها و سایت های علمی روز چیزی جز مشتی اطلاعات بدرد نخور و تفاله علمی نیستند که بعد از گزراندن فیلترهای متعدد به دست منو شما رسیده. مطمعن باشید اگر شما نیروی عجیبی داشته باشین و به یکی از همین موسسات که آزمایش روی این اشخاص انجام میدن مراجعه کنید قطعا بعد از اینکه اثبات بشه ارتباط شما با خانواده و خویشاوندانتون قطع میشه و هیچ خبری مبنی بر اینکه چنین چیزی کشف شده به عوام داده نمیشه و نخواهد شد مگر اینکه اون نیرو کاربرد نظامی و مهم نداشته باشه (مثلا کسایی که بدنشون خاصیت مغناطیسی ناچیز داره و ..). تنها خبر اون دسته که ادعای دروغ داشتن و تو ازمایشات دروغشون ثابت شده به منو شما میرسه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توهین به چیزهایی که قبول نداری دلیل برصحت استدلال شما نیست. این سطح غیرت برای دفاع از علم انسان رو به علم پرستی می کشونه.علم بسیار ارزشمند است .ابزاری است که بشر رو متحول کرده ولی خود غربی ها هم تا این حد ذوب در علم پرستی نیستند. علم ابزار مفید است و داعیه همه چیز دانی و مطلق گویی هم نداردامروز یه چیز میگه فردا ردش میکنه.دوره پزتیویسم وعلم پرستی گذشته
    پس امروز بر اساس بهترین دانسته های علمی باورهاتون رو ساماندهی کنید، فردا که رد کرد باورهاتون رو تصحیح کنید. این کاریه که از اول تاریخ تا الان انجام دادیم. اینکه علم ممکنه یک زمان یافته های پیشین خودش رو رد کنه توجیهی برای این نیست که خرافات بی پایه و اساسی که من از پدربزرگم شنیدم باید جدی گرفته بشه.

8. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

همه این حرف ها رو میشه درباره هر چیزی زد. مثلا شما بگید غول چراغ جادو وجود نداره، من هم پاسخ بدم مگر به آزمایش های سری نظامی دسترسی داری که خیلی مطمئن میگی وجود نداره؟ شاید ارتش کشورها غول چراغ جادو داشته باشند.

وظیفه اثبات ادعا با فرد مدعی است. هیچ کس نیازی نیست ادعایی که افراد مدعی شواهدی برای صحتش ندارند رو رد کنه، یا از آزمایشات سری نظامی کشورها اطلاع داشته باشه تا بتونه بگه مدارک و شواهدی برای صحت این ادعاها وجود نداره. تنها شواهدی که برای وجود نداشتن یک پدیده میتونه وجود داشته باشه، عدم وجود شواهد برای وجود داشتنش است. معنیش این نیست که اون پدیده قطعا وجود نداره (اثبات مطلق وجود نداشتن یک پدیده غیرممکن است چون ادعای وجود داشتن یک پدیده نقض ناپذیر / Unfalsifiable است). به همین دلیله که من (و احتمالا شما) باور ندارید غول چراغ جادو وجود داره، یک غول نامرئی الان پشت سر شما ایساده یا امشب قراره جهان به پایان برسه.
    جدا از اینکه من هیچ نظری راجب چشم زخم ندارم(وجود داره یا نداره), فقط قصدم اینه که بگم اگر کسی میگه فلان چیز وجود داره یا حسش کرده و اون شخص آدم سالم و راستگویی باشه قطعا اون حس بهش دست داده و حرفی که زده درسته جدا از اینکه دلیل حقیقی چی بوده. حالا یکی مثل شما دائما دنبال ترازو و سند میگرده که به اون شخص بفهمونه که چنین چیزی نیست اما کسی باید دنبال ترازو و سند بگرده که به تمام اسناد و مدارک دسترسی داشته باشه. آیا منو شما در جایگاهی هستیم که بگیم فلان چیز اثبات نشده؟ آیا شما به تمام چیزهایی که تا الان اثبات شده دسترسی داری؟ ولی اون شخصی که ادعای فلان رویداد رو میکنه قطعا اونو حس کرده حتی برای یکبار و حق داره اون ادعا رو بکنه اما من یا شمایی که یکجا نشستیم و داریم تایپ میکنیم و خیلیم خوب به تئوری ها و اصطلاحات منطق و فلسفه آشنایی دارین, آیا از کل علم باخبر هستین؟
    انسانهایی بودن که ادعا کردن موجودات فضایی رو دیدن و باهاشون ارتباط داشتن و تو آزمایشات توسط دستگاه دروغ سنج امتحان شدن و ثابت شده که کاملا راست میگقتن. خوب اگر شما باشین به احتمال زیاد میگین چنین چیزی نیست چون مدرکی وجود نداره, آیا شما از کل کیهان و موجودات داخلش با خبر هستی که اجازه زدن چنین حرفیو بخودتون میدین؟ (مثال میزنم و منظورم شخص شما نیست) در صورتی که اون شخص مقابل چنین چیزیو دیده و احساس کرده و چنین ادعایی کرده.
    واقعا برای من عجیبه که در جهان مجازی (که از 5 حس انسان القا میشه) چرا افراد انقدر تاکید دارن که هرچیزیو اثبات کنن.جناب استریم من یک سوالی از شما دارم, اگر شما غول چراغ جادو رو بینید و باهاش تماس داشته باشید آیا قبول میکنید که وجود داره؟ اگر جوابتون بله هست, به یک هیپنوتیزم کار مراجعه کنید و بخواهید که یک غول چراغ جادو رو به شما القا کنن. حتما بعدش دیگه دنبال ترازو و سند نمیگردین.
    وقتی ما (انسان) در گیر زمان هستیم و حتی در بزرگترین آزمایشگاهامون موقع عکس برداری محتاج نور و زمان هستیم و میدونید که هیچ انسانی با هیچ ابزاری قادر به فهمدین شرایط دقیق یک الکترون در یک زمان نیست چطور انقدر دنبال اثبات هستیم؟ بجز یکسری فرمول ریاضی که اونم در همه شرایط کاربرد نداره واقعا چیو میتونیم اثبات کنیم؟ تازه این شرایط برای دانشمندان رده اوله نه منو شمایه نوعیی! بعد شما یک ترازو گرفتی بدست هی میای میپرسی چند ژول بود یا سندش کو! فرض کنید سندش انتهای عدد پی هست آیا شما قادر هستی اثباتش کنی؟
    از طرفی هم جو فلسفه و منطق که تو همه انجمن ها بشدت هست و کاریشم نمیشه کرد متاسفانه این تئوری ها و اصطلاحات مزخرف شده چماقی بر سر همه. تا یکی صحبتی میکنه 3 تا تئوری چرند از مطالب به اصطلاح بزرگان لینک میکنید
    ---- ویرایش
    , راجب تئوری توهم توطئه تون هم باید بگم که بیشتر شاید شما درگیر این تئوری هستین چون این چیزیه که حداقل در تاریخ زیاد اثبات شده مثل همون ارتباط بیسیم و گوشی موبایلی که گفتم و توهمی هم اگر باشه از طرف کسانیه که فکر میکنن چنین اتفاقاتی نمیفته در حکومت ها و نیفتاده هیچوقت.

این بحر وجود آمده بیرون ز نهفت / کس نیست که این گوهر تحقیق بسفت
    هر کس سخنی از سر سودا گفتند / زآن روی که هست کس نمی‌داند گفت
    Last edited by god of war 2; 25-04-2019 at 19:55.

10. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام خدمت همگی
    .
    یک پیشنهاد :

چیزی که ادعا میکنید وجود داره ولی تواناییِ اثباتِ وجودش رو ندارید , پس اِصرار نکنید که دیگران ادعاتون رو قبول کنند

.
    ولی اگر میتونید دلائلی قابلِ قبول برای طرفِ مقابل ارائه بدین که لااقل از مرحله ی انکارِ وجودش به مرحله ی شَکّ به وجود داشتنش برسه پس این کار رو انجام بدین

پس امروز بر اساس بهترین دانسته های علمی باورهاتون رو ساماندهی کنید، فردا که رد کرد باورهاتون رو تصحیح کنید. این کاریه که از اول تاریخ تا الان انجام دادیم. اینکه علم ممکنه یک زمان یافته های پیشین خودش رو رد کنه توجیهی برای این نیست که خرافات بی پایه و اساسی که من از پد ربزرگم شنیدم باید جدی گرفته بشه.
    جنابِ Stream , با سلام

1- اگر قیامتی در کار باشه , بنده خیلی مشتاق هستم که در اون روز شما رو ملاقات کنم و باهاتون احوالپرسی کنم و نظرتون رو بدونم
    .
    .
    2- بنده قبلاً چندین بار در تاپیکهای مختلف نوشته ام که هر جا عقیده یا عقایدی در مورد جهان هستی وجود داشته باشه بنده دوان دوان میرم ببینم اون عقیده چی هست و مدارک و دلائلِ به وجود اومدنِ اون عقیده چی هست .
    .
    بر همین اساس, بنده خیلی علاقمند و کنجکاو و مشتاق هستم که از عقایدِ شما در مورد حقیقتِ جهانِ هستی و ایدئولوژی و جهان بینی شما مطلع بشم و همچنین اطلاعات و مدارکی که این عقیده یا عقاید رو برای شما به وجود آورده .
    .

اگر امکانش هست یک تاپیک بزنیم و شما در این مورد اطلاع رسانی کنین
    از شما ممنون میشم

===================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

محتوای مخفی:
    .
    [b 

◼️ میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    ◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    ◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی
    .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 05-06-2022 at 16:06. دليل: تصحیح لینکهای تاپیک های دیگر

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با سلام خدمت همگی
    .
    یک پیشنهاد :

چیزی که ادعا میکنید وجود داره ولی تواناییِ اثباتِ وجودش رو ندارید , پس اِصرار نکنید که دیگران ادعاتون رو قبول کنند

.
    سلام, بله پیشنهاد شما درست است و در زمان قدیم (پیامبر و ...) شاید کاربرد خیلی زیادی هم داشت. اما الان با یک دستگاه ساده بنام دروغ سنج امواج مغز و اعصاب و حالات طرف رو بررسی میکنند و کاملا متوجه میشن که طرف راست میگه یا نه و بر اساس نتیجه اون دستگاه میتونن تصمیم گیری کنن و هیچ سو تفاهمی هم پیش نیاد. البته برای همه ادعاها کاربرد نداره ولی تو بحث ما و کلا ماورا الطبیعه کاربردش زیاده و تو موضوعات دیگه هم انواع دستگاه های آزمایش وجود داره.
    --- ویرایش
    برداشت اشتباه نشه. منظورم از آزمایش اینه که صرفا مشخص بشه طرف ادعایی که میکنه صحت داره یا نه. ولی اثبات کردن بقول دوستمون یعنی چند ژول انرژی از کجا و چطور منتقل شد و ... که ما در این جایگاه نیستیم و بنظرم کسی باید چنین درخواستی بکنه که در این جایگاه باشه.
    Last edited by god of war 2; 25-04-2019 at 23:51.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

جنابِ Stream , با سلام

1- اگر قیامتی در کار باشه , بنده خیلی مشتاق هستم که در اون روز شما رو ملاقات کنم و باهاتون احوالپرسی کنم و نظرتون رو بدونم
    .
    .
    2- بنده قبلاً چندین بار در تاپیکهای مختلف نوشته ام که هر جا عقیده یا عقایدی در مورد جهان هستی وجود داشته باشه بنده دوان دوان میرم ببینم اون عقیده چی هست و مدارک و دلائلِ به وجود اومدنِ اون عقیده چی هست .
    .
    بر همین اساس, بنده خیلی علاقمند و کنجکاو و مشتاق هستم که از عقایدِ شما در مورد حقیقتِ جهانِ هستی و ایدئولوژی و جهان بینی شما مطلع بشم و همچنین اطلاعات و مدارکی که این عقیده یا عقاید رو برای شما به وجود آورده .
    .

اگر امکانش هست یک تاپیک بزنیم و شما در این مورد اطلاع رسانی کنین .
    از شما ممنون میشم
    .
    .
    سلام

1. نیازی نیست تا قیامت صبر کنید اگه حال و احوالپرسی هست یا فرمایش و امری هست همینجا در خدمتتون هستیم.

2. این بحث ها متاسفانه خلاف قوانین انجمن هست ولی اگه تمایل دارید هر وقت فرصت مکالمه داشتید خصوصی پیامی بفرستید در خدمت شما هستم در این مورد.

سلام, بله پیشنهاد شما درست است و در زمان قدیم (پیامبر و ...) شاید کاربرد خیلی زیادی هم داشت. اما الان با یک دستگاه ساده بنام دروغ سنج امواج مغز و اعصاب و حالات طرف رو بررسی میکنند و کاملا متوجه میشن که طرف راست میگه یا نه و بر اساس نتیجه اون دستگاه میتونن تصمیم گیری کنن و هیچ سو تفاهمی هم پیش نیاد. البته برای همه ادعاها کاربرد نداره ولی تو بحث ما و کلا ماورا الطبیعه کاربردش زیاده و تو موضوعات دیگه هم انواع دستگاه های آزمایش وجود داره.
    --- ویرایش
    برداشت اشتباه نشه. منظورم از آزمایش اینه که صرفا مشخص بشه طرف ادعایی که میکنه صحت داره یا نه. ولی اثبات کردن بقول دوستمون یعنی چند ژول انرژی از کجا و چطور منتقل شد و ... که ما در این جایگاه نیستیم و بنظرم کسی باید چنین درخواستی بکنه که در این جایگاه باشه.

راست و دروغ گفتن افراد اهمیت ناچیزی داره. شما افرادی رو پیدا خواهید کرد که ادعا میکنند هر چیزی رو مشاهده کردند (از آدم فضایی گرفته تا بابانوئل و جن و روح و پری دریایی و اسب تک شاخ و ...) و خیلی هاشون حتی در وجودشون هم باور به این مسئله دارند (دروغگو نیستند) ولی ادعای هیچ کدوم رو نیازی نیست جدی بگیریم. متاسفانه ذهن انسان نه قدرت خوبی در قضاوت درباره این مسائل داره و نه قدرت ذخیره دقیق مشاهده هاش رو.

جدا از اینکه من هیچ نظری راجب چشم زخم ندارم(وجود داره یا نداره), فقط قصدم اینه که بگم اگر کسی میگه فلان چیز وجود داره یا حسش کرده و اون شخص آدم سالم و راستگویی باشه قطعا اون حس بهش دست داده و حرفی که زده درسته جدا از اینکه دلیل حقیقی چی بوده. حالا یکی مثل شما دائما دنبال ترازو و سند میگرده که به اون شخص بفهمونه که چنین چیزی نیست اما کسی باید دنبال ترازو و سند بگرده که به تمام اسناد و مدارک دسترسی داشته باشه. آیا منو شما در جایگاهی هستیم که بگیم فلان چیز اثبات نشده؟ آیا شما به تمام چیزهایی که تا الان اثبات شده دسترسی داری؟ ولی اون شخصی که ادعای فلان رویداد رو میکنه قطعا اونو حس کرده حتی برای یکبار و حق داره اون ادعا رو بکنه اما من یا شمایی که یکجا نشستیم و داریم تایپ میکنیم و خیلیم خوب به تئوری ها و اصطلاحات منطق و فلسفه آشنایی دارین, آیا از کل علم باخبر هستین؟
    انسانهایی بودن که ادعا کردن موجودات فضایی رو دیدن و باهاشون ارتباط داشتن و تو آزمایشات توسط دستگاه دروغ سنج امتحان شدن و ثابت شده که کاملا راست میگقتن. خوب اگر شما باشین به احتمال زیاد میگین چنین چیزی نیست چون مدرکی وجود نداره, آیا شما از کل کیهان و موجودات داخلش با خبر هستی که اجازه زدن چنین حرفیو بخودتون میدین؟ (مثال میزنم و منظورم شخص شما نیست) در صورتی که اون شخص مقابل چنین چیزیو دیده و احساس کرده و چنین ادعایی کرده.

واقعا برای من عجیبه که در جهان مجازی (که از 5 حس انسان القا میشه) چرا افراد انقدر تاکید دارن که هرچیزیو اثبات کنن.جناب استریم من یک سوالی از شما دارم, اگر شما غول چراغ جادو رو بینید و باهاش تماس داشته باشید آیا قبول میکنید که وجود داره؟ اگر جوابتون بله هست, به یک هیپنوتیزم کار مراجعه کنید و بخواهید که یک غول چراغ جادو رو به شما القا کنن. حتما بعدش دیگه دنبال ترازو و سند نمیگردین.
    وقتی ما (انسان) در گیر زمان هستیم و حتی در بزرگترین آزمایشگاهامون موقع عکس برداری محتاج نور و زمان هستیم و میدونید که هیچ انسانی با هیچ ابزاری قادر به فهمدین شرایط دقیق یک الکترون در یک زمان نیست چطور انقدر دنبال اثبات هستیم؟ بجز یکسری فرمول ریاضی که اونم در همه شرایط کاربرد نداره واقعا چیو میتونیم اثبات کنیم؟ تازه این شرایط برای دانشمندان رده اوله نه منو شمایه نوعیی! بعد شما یک ترازو گرفتی بدست هی میای میپرسی چند ژول بود یا سندش کو! فرض کنید سندش انتهای عدد پی هست آیا شما قادر هستی اثباتش کنی؟
    از طرفی هم جو فلسفه و منطق که تو همه انجمن ها بشدت هست و کاریشم نمیشه کرد متاسفانه این تئوری ها و اصطلاحات مزخرف شده چماقی بر سر همه. تا یکی صحبتی میکنه 3 تا تئوری چرند از مطالب به اصطلاح بزرگان لینک میکنید
    درباره قسمت قرمزِ، حرف شما کاملا درسته. اون فرد حتما چیزی رو حس کرده، دلیلی هم نداره من حس اون فرد رو جدی بگیرم. من هم خیلی چیز رو حس میکنم. شما تصور کردید گویا اگر کسی چیزی رو حس کرد اگر شخص دروغگو نباشه پس حتما اون واقعیت داره.

قسمت‌ آبی: من و شما همیشه باید بر اساس بهترین دانشی که در اختیار ماست تصمیم بگیریم. بله ممکنه کسی در جایی در دنیا از چیزی مطلع باشه که ما نیستیم که در تناقض با دانش در اختیار ما باشه، ممکن هم هست در آینده چنین چیزی کشف بشه. اگه بخوایم بنا به منطق شما پیش بریم پس هیچ چیزی رو نمیشه رد کرد. برای همین گفتم همین استدلال شما رو میشه درباره غول چراغ جادو هم آورد. مهمترین دلیلی که ما از عزیزان مدعی مدرک میخوایم هم همین هست: که اگر از چیزی مطلع هستند که بقیه جهان نمی دونند، اون رو ارائه کنند. ولی انتظار نداشته باشید بطور سرگشاده به هیچ چیزی نگیم خرافات چون شاید یک نفر در یک زیرزمین یک چیزی بلد بود که ما نمیدونیم.

قسمت سبز: قطعا خیر. من اگه فرضا چیزی رو ببینم دلیل کافی برای باور به وجود داشتنش نیست چون من مطلع هستم انسان ها در مشاهداتشون اشتباه میکنند، توهم دارند، همونطور که شما فرمودید میشه چیزهایی رو در ذهن افراد جا داد. من هم از این قضیه مستثنی نیستم. اگه من چیزی رو ببینم و نتونم مدارک و شواهدی برای واقعی بودنش بیارم، به خصوص اگه اون مشاهده چیز عادی نباشه، قطعا خودم هم بهش باور نخواهم داشت چه برسه که انتظار داشته باشم سایرین حرف بی پایه و اساس من رو قبول کنند.

نظراتتون درباره محیط مجازی و فیلسوفان و ... هم جای بحث نداره چون قضاوت شخصی شماست. اگه تمایل دارید به بحث روانشناسی رو درباره خصوصیات شخصیتی و عادت های رفتاری کاربرها در محیط اجتماعی شروع کنید خوشحال میشیم چون بحث خوبی است.

---- ویرایش
    , راجب تئوری توهم توطئه تون هم باید بگم که بیشتر شاید شما درگیر این تئوری هستین چون این چیزیه که حداقل در تاریخ زیاد اثبات شده مثل همون ارتباط بیسیم و گوشی موبایلی که گفتم و توهمی هم اگر باشه از طرف کسانیه که فکر میکنن چنین اتفاقاتی نمیفته در حکومت ها و نیفتاده هیچوقت.

این بحر وجود آمده بیرون ز نهفت / کس نیست که این گوهر تحقیق بسفت
    هر کس سخنی از سر سودا گفتند / زآن روی که هست کس نمی‌داند گفت
    شما مدعی شدید:
    مطالب داخل ژورنال ها و سایت های علمی روز چیزی جز مشتی اطلاعات بدرد نخور و تفاله علمی نیستند که بعد از گزراندن فیلترهای متعدد به دست منو شما رسیده. مطمعن باشید اگر شما نیروی عجیبی داشته باشین و به یکی از همین موسسات که آزمایش روی این اشخاص انجام میدن مراجعه کنید قطعا بعد از اینکه اثبات بشه ارتباط شما با خانواده و خویشاوندانتون قطع میشه

که اینها تئوری توطئه است چون با قطعیت درباره چیزی صحبت میکنید که هیچ دلیل و مدرکی براش ندارید و معتقدید توطئه ای در جهان هست برای مخفی کردن این اطلاعات و همه دانشمندان و همه داورها و ویراستارهای ژورنال های علمی در این توطئه سهیم هستند و همه بخوبی این مسائل رو مخفی می کنند، ولی شما هستید که از همه اینها مطلع هستید و با قطعیت دربارشون صحبت میکنید. اینها مثال مدرسه ای تئوری توطئه است.

14. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •