تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 79

نام تاپيک: چشم زخم

پروفشنال Mehrshad-msv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    زمین - کرج

پيش فرض

اتفاقا همه سعی داریم حرف خودمون رو به کرسی بنشونیم... بیشتر دانشمندها هم که به دنبال دلالیل منطقی و علمی هستند کار درست رو انجام می دن و البته ایشان همشون یک زمانی تحت سلطه مذهبی بودن چون الان دوره انتقال از مذهب به علمه بنظر شخصی بنده. پس هر بحثی که شد تا الان فقط برای اثبات علم و مذهبه در صورتی که از علم هم تعریف درستی نشده. موافقم خرافات وجود داره و شدیدا غیر قابل قبوله.

اما به طور کل من ترجیح میدم به جای چشم زخم از وازه حسادت و تاثیر اون و اعمال شخص بر فرد و ضعف شخصیتیه طرف که این حسادت بر روش تاثیر می ذاره تاکید کنم. نه نیرویی هست نه روحی به اون شکل که فکر می کنیم همش تاثیر افکاره.

در ضمن چشم زخم اگر وجود داشت باید درباره موجودات دیگر نیز صدق کرد ولی موجودات دیگر فقط از روی غریزه عمل می کنند. پس بنده به شخصه به چشم زخم اعتقاد ندارم. ممنون مطالب مفیدی بود از دو دیدگاه مادی و غیر مادی

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام
    من اصراری ندارم که حرفم رو اثبات کنم یا به کرسی بنشونم فقط گفتم احتمال چنین چیزی هست حالا اینکه کسی قبول کنه یا نکنه به خودش مربوط هست اشکالی هم وجود نداره.
    این نوع استدلال کردن اشتباهه . منم میتونم بگم که چشم زخم میتونه از تاثیرات زیزیگولو باشه و ما باید احتمالش رو در نظر بگیریم .
    یکی دیگه میتونه بگه چشم زخم از وجود گودزیلا تاثیر میگیره و اونه که در چشم زخم اثرگذاره . هر کسی میتونه هر دلیلی که میخواد بیاره و به تعداد کل انسان ها میشه دلیل برای چشم زخم جور کرد و اونو جزو احتمالات دونست .

نمیشه بگیم دیو سه سر احتمال وجودش هست و هر کس خواست قبول کنه یا نکنه به خودش مربوطه !

شما داری با یک استدلال اشتباه به نتیجه اشتباه میرسی . وقتی ما چیزی رو نمیدونیم یعنی "نمیدونیم" و مدرکی برای اثبات درستی اون نداریم و باید برای اثبات اون مدرک قابل اثبات و بررسی جمع آوری کنیم و در بحث با استدلال پیش بریم.

اگر ملاک درستی برای اثبات مدعیات در دسترس نداشته باشیم نباید بیایم و احتمال وجود هر چیزی رو در نظر بگیریم !!! این نوع تفکر با هیچ عقل سلیمی جور درنمیاد .
    Last edited by B3HZ@D; 18-05-2015 at 11:44. دليل: اشتباه

3. 8 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

این نوع استدلال کردن اشتباهه . منم میتونم بگم که چشم زخم میتونه از تاثیرات زیزیگولو باشه و ما باید احتمالش رو در نظر بگیریم .
    یکی دیگه میتونه بگه چشم زخم از وجود گودزیلا تاثیر میگیره و اونه که در چشم زخم اثرگذاره . هر کسی میتونه هر دلیلی که میخواد بیاره و به تعداد کل انسان ها میشه دلیل برای چشم زخم جور کرد و اونو جزو احتمالات دونست .

نمیشه بگیم دیو سه سر احتمال وجودش هست و هر کس خواست قبول کنه یا نکنه به خودش مربوطه !

شما داری با یک استدلال اشتباه به نتیجه اشتباه میرسی . وقتی ما چیزی رو نمیدونیم یعنی "نمیدونیم" و مدرکی برای اثبات درستی اون نداریم و باید برای اثبات اون مدرک قابل اثبات و بررسی جمع آوری کنیم و در بحث با استدلال پیش بریم.

اگر ملاک درستی برای اثبات مدعیات در دسترس نداشته باشیم نباید بیایم و احتمال وجود هر چیزی رو در نظر بگیریم !!! این نوع تفکر با هیچ عقل سلیمی جور درنمیاد .
    زیزیگولو و گودزیلا؟!! من استدلال به حرف بزرگان و روایات و آیات قرآن میکنم شما ربط میدی به زیزیگولو؟! ظاهرا بعضی ها از اونور بوم افتادن....

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

زیزیگولو و گودزیلا؟!! من استدلال به حرف بزرگان و روایات و آیات قرآن میکنم شما ربط میدی به زیزیگولو؟! ظاهرا بعضی ها از اونور بوم افتادن....
    استدلال شما اشتباهه . شما باید اینو در نظر بگیرین که کسی که با شما مباحثه میکنه اعتقاداتش با شما یکی نباشه و دیدگاه و تفکر یا ایدئولوژی دیگه ای داشته باشه .
    در این گونه مدعیات باید مدارکی ارائه بشه که قابل لمس و قابل بررسی باشه . نه این که چون فلانی در فلان جا و در فلان روایت در فلان سال همچین چیزی رو گفته پس نتیجه میگیریم فلان ادعا درست بوده .

6. 6 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من به چیزی به عنوان انباشت انرژی های مثبت و منفی باور دارم. فقط در همین اندازه

8. این کاربر از farsweb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

استدلال شما اشتباهه . شما باید اینو در نظر بگیرین که کسی که با شما مباحثه میکنه اعتقاداتش با شما یکی نباشه و دیدگاه و تفکر یا ایدئولوژی دیگه ای داشته باشه .
    در این گونه مدعیات باید مدارکی ارائه بشه که قابل لمس و قابل بررسی باشه . نه این که چون فلانی در فلان جا و در فلان روایت در فلان سال همچین چیزی رو گفته پس نتیجه میگیریم فلان ادعا درست بوده .
    اگه حساب دو دو تا چهار تا بود که نمیگفتم اصراری به اثبات حرفم ندارم!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من به چیزی به عنوان انباشت انرژی های مثبت و منفی باور دارم. فقط در همین اندازه
    میشه یکم توضیح بدید؟ این انرژی ها چند ژول هستند (واحد اندازه گیری انرژی ژول است)، چگونه و بر اساس چه مکانیزمی ذخیره و انباشته میشن، در چه موادی می تونن انباشته بشن، منبعشون کجاست، تفاوت انرژی مثبت و منفی چیست، بوسیله چه دستگاه هایی میشه این انرژی ها رو دید و تاثیر این انرژی ها در محیط اطراف چیست، مکانیزم انتقالشون چیست و ... ؟

همونطور که باید بدونید انرژی یک مفهوم فیزیکی و قابل اندازه گیری است و اصل پایستگی انرژی داریم (انرژی از جایی نمیاد و به جایی نمیره).

11. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

farsweb جان دلیل علمی بیار! آخه اینجا همه تو همه چی سر رشته دارن! فیزیک شیمی ریاضی پزشکی فلسفه ...!
    Last edited by Delkook; 18-05-2015 at 22:56.

13. این کاربر از Delkook بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

farsiweb جان دلیل علمی بیار! آخه اینجا همه تو همه چی سر رشته دارن! فیزیک شیمی ریاضی پزشکی فلسفه ...!
    میشه یکم توضیح بدید؟ این انرژی ها چند ژول هستند (واحد اندازه گیری انرژی ژول است)، چگونه و بر اساس چه مکانیزمی ذخیره و انباشته میشن، در چه موادی می تونن انباشته بشن، منبعشون کجاست، تفاوت انرژی مثبت و منفی چیست، بوسیله چه دستگاه هایی میشه این انرژی ها رو دید و تاثیر این انرژی ها در محیط اطراف چیست، مکانیزم انتقالشون چیست و ... ؟

همونطور که باید بدونید انرژی یک مفهوم فیزیکی و قابل اندازه گیری است و اصل پایستگی انرژی داریم (انرژی از جایی نمیاد و به جایی نمیره).
    آخه مشکل همینه که همه می خوان خطکش بزارن بحث علمی کنن. این راهی که دوستان میرن رو من تا انتها رفتم. ته تهش میبینی واقعا یه چیزایی هست که نمیشه با زبون علم بیان کرد. یا حداقل فعلا نمیشه. من خودم از آدمهای پرانرژی اکتیو و شاد انرژی مثبت می گیرم، از آدمهای عبوس بدبین عصبی انرژی منفی. دیگه حالا ترشح هورمونیه یا تاثیر روحی یا هرچی تجربه شخصی منه. بخوام بیفتم به اثبات باید آسمون ریسمون ببافم تا کوانتم که به نظرم هیچکدوم از ما نه تسلط و نه علم کافی بحث در این زمینه رو داریم. حالا بزرگوار میگه چند ژوله باید بزارم رو ترازو رقم دقیق دربیاد!

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

آخه مشکل همینه که همه می خوان خطکش بزارن بحث علمی کنن. این راهی که دوستان میرن رو من تا انتها رفتم. ته تهش میبینی واقعا یه چیزایی هست که نمیشه با زبون علم بیان کرد. یا حداقل فعلا نمیشه. من خودم از آدمهای پرانرژی اکتیو و شاد انرژی مثبت می گیرم، از آدمهای عبوس بدبین عصبی انرژی منفی. دیگه حالا ترشح هورمونیه یا تاثیر روحی یا هرچی تجربه شخصی منه. بخوام بیفتم به اثبات باید آسمون ریسمون ببافم تا کوانتم که به نظرم هیچکدوم از ما نه تسلط و نه علم کافی بحث در این زمینه رو داریم. حالا بزرگوار میگه چند ژوله باید بزارم رو ترازو رقم دقیق دربیاد!
    مشکل شما اینه که بیخود چسبیدین به انرژی. چون این یه اشتباه جا افتاده هست. مثلا فلانی بهم انرژی مثبت میده. در واقع هیچ انرژی ای رد و بدل نشده. برای اینکه بفهمین چی شده، باید کمی روانشناسی بخونین یا از یه روانشناس در این باره بپرسین.
    چون شما نمیتونین دلیلش رو متوجه بشین، پس یه انرژی ای هست که تازه نمیشه انذازش گرفت؟!!!

16. 5 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •